FB Portal   Downoteka   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Statystyki   Rejestracja Profil Sprawdź wiadomości Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orzeczenie o niepełnosprawności
Autor Wiadomość
stokrota 
trajkotek

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2009-12-21, 19:27   

nefre - orzeczenie po upływie 2 tygodni staje się prawomocne i odwoływać się nie można. Można jedynie wystąpić ponownie o orzeczenie z powodu np. pogorszenia stanu zdrowia dziecka, dołączenia się jakichś schorzeń, których wcześniej nie było.
Nie wiem gdzie składałaś wniosek, bo niektóre Zespoły Orzekające mają też "Wnioski o zmianę prawomocnego orzeczenia o niepełnosprawności" - to byłoby to, co Tobie najbardziej by pasowało. :tak: Musiałabyś zobaczyć u siebie na stronie internetowej Twojego PZON-u, czy maja takie druki do pobrania. Jeśli mają, to masz problem rozwiązany.

nefre 
złotousty

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-12-22, 22:17   

dziękuję bardzo Stokroto :-)
ja na moje orzeczenie (czyt. orzeczenie Natusia :-) ) nie narzekam, jest fajne, ale rozmawiałam ostatnio z dwoma kobietami, które nie odwoływały się po komisji, a nie są zadowolone z orzeczenia dla dzieci... myślałam jak im pomóc, ale widzę, że sprawa jest dość trudna, zobaczymy, czy takie wnioski uda się im ściągnąć i co z tego dalej wyjdzie :-)

dziękuję za odpowiedź :spoko:

Piegusek 
milczek

Wysłany: 2009-12-31, 18:33   

...dziewczyny... ja znowu o pomoc... czy któraś z Was odwoływała się w sprawie orzeczenia do sądu?? co pisałyście??

...u nas jakaś parodia - stając na komisji byliśmy w gipsie - a przedłożyłam zaświadczenie od lekarza, że po gipsie mamy dalsze leczenie i rehabilitację... do lekarki nic nie docierało jedynie tylko w kółko powtarzała, że teraz mamy gips... ale w sumie to nie o to mi chodzi

...przyszła decyzja niby grubym drukiem napisane jest, że poprzednią decyzję podtrzymują. W tej pierwszej decyzji mieliśmy 7 punkt na tak a 8 na nie... i od tego 8 się odwoływałam... oni mi piszą, że decyzje podtrzymują, a w wyjaśnieniu jest, że 8 punkt wymaga a 7 nie... no i zonk... sami sobie zaprzeczają

chciała bym się odwoływać ale nie wiem za bardzo jak - czy któraś mogła by mi pomóc??

kropka79 
gaduła

Wysłany: 2010-01-20, 11:40   

Chciałam dzisiaj złożyć wniosek na nowe orzeczenie dla Maciusia ale kobieta nie przyjęła mi wniosku twierdzą że mogę go złożyć najwcześniej miesiąc przed końcem orzeczenia.
Trochę mnie zdziwiła bo na poprzedniej komisji pani doktor powiedziała mi że w każdej chwili mogę złoży nowy.
Czy ktoś z Was orientuje się czy jest taki przepis mówiący kiedy można złożyć nowy wniosek?
Będę wdzięczna za odpowiedz.
Dodam, że na poprzednie orzeczenie czekałam 2 miesiące.

grażyna 
złotousty

Wysłany: 2010-01-20, 13:34   

U mnie było tak samo. Ja wysyłałam wniosek pocztą, wiec mi go nie odesłali z powrotem, ale w rozmowie telefonicznej zostałam poinformowana, że termin oczekiwania zacznie biec dopiero na miesiąc przed końcem orzeczenia. Czyli to, że wysłałam go dwa miesiące wcześniej nie wpłynie na przyspieszenie kolejki. Czekaliśmy, o ile dobrze pamiętam, około dwóch miesięcy.

karolina1 
trajkotek

Wysłany: 2010-01-22, 23:26   

Tak u nas też tak było,wniosek trzeba złożyć nie wcześniej niż 30 dni przed, końcem ważności starego.

mariola 
gaduła

Wysłany: 2010-01-23, 10:05   

My już jesteśmy po komisji. Dawid otrzymał znaczny stopień niepełnosprawności, symbol 12-C (nie wiem co ma to oznaczać) i tylko na 3 lata.
Wskazania dotyczące:
1) kontynuacja nauki szkolnej
2) nie dotyczy
3) nie dotyczy
4) nie dotyczy
5) wg wskazań lekarza specjalisty
6) wymaga stałego wsparcia
7) wymaga stałej opieki osoby drugiej
8) nie dotyczy
9) spełnia
10) nie
Ja osobiście jestem zadowolona z tego orzeczenia. Dodam jeszcze, że Pani doktor, która była na komisji też ma syna w Dawida wieku z ZD.

kabatka 
admin
Zarząd Stowarzyszenia

Wysłany: 2010-01-23, 10:14   

mariola napisał/a:
[...] Dawid otrzymał znaczny stopień niepełnosprawności, symbol 12-C (nie wiem co ma to oznaczać)[...]

O symbolach możesz :arrow: przeczytać tutaj - tyle że 12-C to ja tam nie widzę :-? Ciekawe zatem, co autor miał na myśli... :nzastanawianie:

Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia

Wysłany: 2010-01-23, 10:46   

Już uzupełniłam - chodzi o:
12-C - całościowe zaburzenia rozwojowe.

natka 
gaduła

Wysłany: 2010-01-26, 09:08   

My jutro mamy komisję , mam nadzieję że teraz przyznają nam dłużej niż pierwsze na dwa lata i oby nic się nie zmieniło w punktach 7 i8 bo inaczej nie będę
mogła otrzymywać ( tak oczekiwanego )świadczenia pielęgnacyjnego.

Trzymajcie kciuki :-)

natka 
gaduła

Wysłany: 2010-01-27, 18:38   

Jesteśmy już po, p.doktor powiedziała że od stycznia zmieniły się zasady orzekania przyszły nowe przepisy ale jeszcze nie zapoznała się z nimi bo otrzymała dopiero w poniedziałek.
:-?

Kasiek 
milczek

Wysłany: 2010-02-06, 10:43   

Witam, mam pewien problem mam 4-miesięcznego synka z ZD komisja wydała orzeczenie na 2 lata. Nie wiem czy mam się odwoływać czy nie.
Poniżej podaje co umieszczone jest w tym orzeczeniu.
Po pierwsze nie wiem co znaczy symbol: 07-S 11-I
1 odpowiednie zatrudnienie - nie dotyczy
2 szkolenia w tym specjl. - nie dotyczy
3 zatrudnienia w zakładzie akt. zawod. - nie dotyczy
4 uczestnictwa w terapii zajęciowej - nie dotyczy
5 konieczności zaopatrzenia w przedmioty... - tak
6 korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji... - tak
7 konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy... - tak
8 konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehab. i edukacji samodzielnej egzystencji - tak
9 spełniania przez osobę niepełnosprawną przesłanek... - nie dotyczy
10 prawa do zamieszk w oddzielnym pokoju - nie dotyczy

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem co mamy z tym zrobić. Z góry dziękuję[/b]

stokrota 
trajkotek

Wysłany: 2010-02-06, 10:58   

Witaj Kasiek
Symbole znaczą :
07-S – choroby układu oddechowego i krążenia
11-I – inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.
Natomiast jeśli chodzi o samo orzeczenie, wydaje mi się, że masz na "tak" najważniejsze punkty, jeśli chodzi o małe dziecko. Możesz jedynie mieć problem z uzyskaniem karty parkingowej (punkt 9).

renia33 
gaduła

Wysłany: 2010-02-06, 13:53   

Witaj Kasiek!Gdy my pierwszy raz stawaliśmy na komisję, Weronika miała równo pół roku i też dostaliśmy na dwa lata.Myśleliśmy że to dlatego że nie mieliśmy wyniku badania gen.Po dwóch latach zadowoleni,że dostaniemy na stałe, atu bach-następne 4 lata.Ale skoro masz orzeczenia to teraz musisz starac się o świadczenia.My się nie odwoływaliśmy,ale może ktoś z zakątkowiczów tak i akurat coś mądrego doradzi.[/b]

Iga 
złotousty

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2010-02-06, 15:33   

Hej. Ja bym tylko odwołała się od pkt.9 który ułatwie funkcjonowanie w większych miastach. Nie płacisz za parking przy CZD, ani przy innych szpitalach.

Odpowiedz do tematu