To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Świadczenie pielęgnacyjne

kasiazy - 2010-01-19, 09:53

Od 4 stycznia zmieniły się przepisy na temat świadczenia pielęgnacyjnym teraz przysługuje także dziadkom dziecka i jak dobrze pamiętam
nefre - 2010-01-21, 22:10

proszę :prosze: powiedzcie mi, czy pobierając świadczenie pielęgnacyjne dostaje się także zasiłek rodzinny, czy rodzinne dostaje się tylko jak jest się zatrudnionym?
Alicja - 2010-01-21, 22:18

Pobierając świadczenie pielęgnacyjne nie zawsze można dostać zasiłek rodzinny,gdyż na nie obowiązuje próg dochodowy.
aniak - 2010-01-21, 22:18

O przyznaniu zasiłku rodzinnego decyduje dochód, a nie zatrudnienie. O świadczeniu pielęgnacyjnym - decyduje zatrudnienie ( a raczej jego brak ), a nie dochód.
nefre - 2010-01-21, 22:38

aha, a świadczenie pielęgnacyjne jest traktowane jako dochód, tak?

ale jeżeli jest to osoba niepracująca (będzie się starała o świadczenie pielęgnacyjne) i samotnie wychowuje dwójkę dzieci (z czego jedno niepełnosprawne), dochód (nawet z alimentami) chyba na ich trzech nie przekracza progu, czyli może się starać o zasiłek rodzinny oraz stosowne do niego dodatki (kształcenie, samotne wychowywanie..) ??
:prosze:
:prosze:

aniak - 2010-01-21, 23:13

Myślę, że jak najbardziej.
nefre - 2010-01-21, 23:20

dzięki serdecznie :*
magdajacky - 2010-01-21, 23:22

Nie chce się mądrzyć ale świadczenie pielęgnacyjne nie jest chyba dochodem ponieważ ja brałam ta świadczenie a mimo to korzystałam z ulgi w rozliczeniu rocznym w US ponieważ nie osiągałam żadnych dochodów (ulga ta wynosi kolo 500 zł.)Rozliczam się z mężem .Zawsze jak brałam zaświadczenie z US to nie miałam zadnych dochodów,może nie namieszałam teraz.
mad - 2010-01-22, 06:49

świadczenie pielęgnacyjne jest wliczane do dochodu , ale nie podlega opodatkowaniu, i nie jest wykazywane w rocznym rozliczeniu, podobnie jak urlop wychowawczy :papa:
magdajacky - 2010-01-27, 13:10

Witam właśnie dostałam decyzje i mamy świadczenie pielęgnacyjne przyznane do 2014 roku :jupi:
groszek - 2010-01-27, 21:32

Nam dzisiaj przelali oba świadczenie i zasiłek pielęgnacyjny :spoko:
Giena1977 - 2010-01-29, 17:44
Temat postu: Mam pytanie
Chodzi mi o to,że żona jest właśnie w trakcie przechodzenia z zasiłku wychowawczego na świadczenie pielęgnacyjne.Wcześniej przed wychowawczym pracowała jakieś 2 lata,teraz zwalnia się z pracy i mam pytanko,czy należy jej się jakaś odprawa z zakładu pracy?
stokrota - 2010-01-29, 18:38

Z tego co mi wiadomo, odprawa przysługuje tylko wtedy, kiedy pracodawca zwalnia pracownika (i to też tylko wtedy, gdy zwalnia go bez przyczyny leżącej po stronie pracownika). Gdy pracownik sam się zwalnia, odprawa nie przysługuje.
Manu - 2010-02-09, 13:59

Dziewczyny poradzcie mi mam kolezanke która ma synusia z zd ona ma 25 lat i nigdy nie pracowała,dostaje tylko 153 zl pielęgnacyjnego. Czy i ona może sie ubiegać o te świadczenia pielęgnacyjne w kwocie 520 zł ,tak mi jej szkoda bo nie ma zadnych innych dochodów. Mąz pracuje ale sytuacja nie ciekawa,proszę o pomoc dzięki
magdajacky - 2010-02-09, 14:30

Myślę ze tak ale najlepiej będzie jak się zgłosi nie wiem jak tam u Was jest bo u nas do Urzędu Miasta ,ale przeciesz może chciała pracować tylko nie mogła ze względu na dziecko ,a jeśli sytuacja jest nie ciekawa to powinna sie starać jeszcze o zasiłek rodzinny i rehabilitacyjny dodatek