Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - Filmy dla dzieci

agatkamilek - 2009-08-21, 11:38
Temat postu: Filmy dla dzieci
Witam!
Chciałabym zapytać o ulubione filmy Waszych dzieci, czy mają jakieś do których wracają chętnie? Cela Sobolewska np. miała "Króla Lwa". Mój Kamilek ma ulubiony film "Akademia Pana Kleksa" i "Podróże Pana Kleksa". Może je oglądać godzinami, zna już dialogi z tych filmów, nie mówiąc o piosenkach. A "Dzik jest dziki" to po prostu jego kultowy przebój z "Akademii.."
Adaś Niezgódka natomiast jest dla Kamila przyjacielem godnym podziwu i naśladowania. W ogóle Piotr Fronczewski jako Pan Kleks jest jego idolem, guru. Dodam jeszcze, że pan Piotr jako Franek Kimono to kolejna szajba Kamila, słucha bez przerwy tych starych piosenek i śpiewa "Tankowanie nocą" czy "Polę Monolę". Czy uważacie to za normalne, czy Wasze dzieci też mają takie "koniki"?

dorotka8s - 2009-08-21, 14:48

Ania na razie nie ma ulubionych filmów, ale najchętniej ogląda Diseyowskie filmy pełnometrażowe, są w nich piękne piosenki i muzyka: Król Lew, Aryskotraci, Mulan, Pocahontas.
groszek - 2009-08-21, 15:10

Maks lubi proste filmy i krótkie np Bolek i Lolek. Ogląda Elma świat i to nawet dość długo. Lubi też Domisie. Filmy o bardziej skomplikowanej fabule na razie go nudzą...
emka205 - 2009-08-21, 15:45

mój filip też przepada za elmem, i misiem w niebieskim domu (teraz już nie leci)
Alicja - 2009-08-21, 16:38

"Sami swoi " to film,który Jaga oglądnęła już kilkanaście razy :roll: i jego jego absolutną fanką!
Kilkakrotnie obejrzała "Ławeczkę" :shock: ,często wraca do dreszczowca "Ocean strachu".
Lubi chodzić do kina.

ale moja odpowiedź chyba nie na temat ;-)
bo to raczej nie filmy dla dzieci a już na pewno nie wspomagacze edukacji :lol:

magdolina - 2009-08-21, 20:54

Sazamkowy zakątek i Elmo w roli głównej to super hicior dla Marcela. Jak na ekranie wskakuje Erni, Marcel podskakuje (na razie na siedząco na kanapie),piszczy tańczy i głośno się śmieje.Nawet zaczął naśladować śmiech Elma. Inne bajki na razie mogą nie istnieć :lol:
agatkamilek - 2009-08-31, 17:48

Elmo po prostu ma to "coś" w sobie! :spoko:
Kamilek też go uwielbiał oglądać, nie mówiąc już o rybce Dorotce, czy Panu Gapie. To jego ulubieni bohaterowie. Teraz już nie lecą, czasem tylko takie dłuższe filmy z Elmo "Gwiazdka z Elmo" czy "Kopciuszek" (wersja "Elmowa").
Ale żadne z Waszych dzieci nie ogląda Pana Kleksa? Cóż, to tylko u nas panuje wieczna Bajdocja i przychodzi doktor Paj-Chi-Wo. :cry:

Alicjo ja mam nadzieję, że kiedyś mój synuś też się zainteresuje bardziej dojrzałymi filmami. :brawo:

groszek - 2011-09-16, 17:26
Temat postu: dvd
Kupiłam Maksowi 1 z tych płyt"śpiewamy piosenki".Bardzo jest zainteresowany babytv
Megi1981 - 2011-09-16, 20:28

Maxik ogląda Barney i przyjaciele, Igloo gloo, Klub przyjaciół Myszki Micky, Jedynkowe przedszkole i Lypi i Messi. Dobrze bo chociaż chwilę spokoju mam wtedy :lol:
Iga - 2011-09-16, 20:39

Ja oglądam "Marta mówi" i "Opowieści z Tinga Tinga", Marta jednak pobija wszystkie bajki.
romaya - 2011-09-16, 20:41

A Majka co ogląda? ;-)
vagabunda8 - 2011-09-16, 20:51

:w00t: :lol:
Wojtala - 2011-09-16, 20:53

Iga napisał/a:
Marta jednak pobija wszystkie bajki.

:spoko:

Iga - 2011-09-16, 20:55

Majka generalnie nie kłóci się o pilota. Jak ja chce oglądać "Martę" to ogląda ze mną i nie szuka dziury w całym. Jeszcze lubimy "Ciekawskiego Dzordza" no i "Pingu"
romaya - 2011-09-16, 20:56

Ło matko, dziecko Ci zabiorą, jak w tym wieku już jej Dżordża pokazujesz, w dodatku ciekawskiego :oops:
groszek - 2011-09-17, 07:41

Ciekawa dyskusja, :]
Iga - 2011-09-17, 08:45

Ja się Ania jak widzisz nie dałam sprowokować Magdzie. Bo ja mam silny charakter :cool2:
romaya - 2011-09-17, 12:22

A szkoda, Igusiu :-( Dawnośmy się nie droczyły. Coś za miła jesteś ostatnio, wietrzę w tym jakiś podstęp :nzastanawianie: ;-)
aniak - 2011-09-17, 12:29

romaya napisał/a:
Ło matko, dziecko Ci zabiorą, jak w tym wieku już jej Dżordża pokazujesz, w dodatku ciekawskiego :oops:

No to mi też zabiorą ;-) Piotrek go kocha !!! Mamy nagrane jakieś 20 odcinków i lecą na okrągło. I już z niecierpliwością czekamy na nowe od przyszłego tygodnia.

Iga - 2011-09-17, 12:32

aniak napisał/a:
romaya napisał/a:

No to mi też zabiorą ;-) Piotrek go kocha !!! Mamy nagrane jakieś 20 odcinków i lecą na okrągło. I już z niecierpliwością czekamy na nowe od przyszłego tygodnia.

O nie nie, Dżordżyk jest tylko mój. Wytłumacz zawczasu synowi, żeby potem nie przeżył rozczarowania!

Magda, no co ty! Ja się po prostu uspołeczniam.

mamagugu - 2011-09-17, 17:06

Dorota, Ania ogląda pełnometrażowe filmy Disneya? To tak jak Cela! Mogłabyś już z nią do kina albo teatru iść :spoko: Zazdroszczę. Moja Viola Celą raczej nie będzie, wysiedziała 5 minut na Dumbo i kilka minut na Puchatkach. U nas króluje Świnka Peppa I Ben and Holly, nie wiem czy u was to jest, o wróżkach i elfach, trudne dialogi i nie sądzę żeby coś zrozumiała ale siedzi jak zaczarowana. No i programy z piosenkami pokazywanymi Makatonem, na nich nauczyła się mówić moim zdaniem.
emka205 - 2011-09-17, 17:17

filip też lubi dżordża, a my z nim, ten dżordż to w ogóle mi przypomina naszego filipka. jest uroczy., widziałam gdzieś taką naklejkę na ścianę dżordż zwisający z gałęzi drzewa, zamierzam "zainstalować" filipkowi w pokoiku.
affelti - 2011-09-17, 18:29

Dawid ogląda wszystkie bajki :roll: ma jednak swoje ulubione np: Magiczny autobus, Marcin Ranek, od dłuższego czasu ogląda też filmy ma nagrane 3 cz. Spidermana. Nadszedł czas już na Harrego Pottera a ostatnio polubił.....Świat wg. Kiepskich :lol: Oglądamy razem ;-)
izakrupska - 2011-09-17, 19:00

Moje dziecię nie lubi krótkich bajeczek (wyjątek mali Ajnsztajni). Wszystkie produkcje Disneya i nie tylko te animowane to to co ona lubi. Jak tylko weszły te filmy muzyczne (Zuza miała coś około 4 lat jak zaczęła oglądać) moje dziecię zwariowało na ich punkcie, zna wszystkie piosenki na pamięć a "camp rock" to już mania.
(mania filmowa)Wszystko zaczęło się od "Shreka" , pierwszy raz obejrzała go z otwarta buzia i bez mrugnięcia okiem, następnego dnia kazała sobie znowu włączyć i to była komedia: turlała się po dywanie ze śmiechu a tekst : "daleko jeszcze?" na dobre dwa lata zawitał przy każdej jednej naszej wyprawie.
Niestety Zuza ma takie coś, ze jak jej się spodoba film, bajka to ogląda do znudzenia, aż może razem z bohaterami cale scenki odstawiać (tylko przy pierwszym razie siedzi spokojnie później to już cala inscenizacja).
Ostatnio bardzo polubiła : Nanny McPhee (fajny film-bajka dla dzieci)

julkakulka - 2011-09-17, 19:32

u mnie świnka pepa -pokładają się ze śmiechu i chrumkają razem z nią. i franklin. a jak chcem sprzątnąć w domu włączam film tylko nie kłam kochanie czy jakoś tak, uwielbiają marcina i anie, ;/ w zeszłą zimę jak mi chorowali marcim i ania lecieli 3 razy pod rząd, znam cały film na pamięć :roll:
Manu - 2011-09-17, 19:50

U nas naokrągło chodzi Pan Kleks wszystkie części. Potem Hanusia lubi Maniek złota rączka
Klub przyjaciół Myszki Miki. Jak sie ja pytam jaka bajkę chce obejzeć to pokazuje na brodę ,i juz wiadomo o co chodzi. :-)

plaza - 2011-09-17, 21:20

U nas "Dżordż" owszem "Marta mówi" również, czasem "Miś w wielkim niebieskim domu" ale rekordy ostatnio bije "Bolek i Lolek" :brawo:

A i jeszcze piosenki z "Akademii Pana Kleksa"

ewelkaa - 2011-09-17, 21:35

Dżordż u nas też w czołówce . Ale w dalszym ciągu Sezamki na pierwszym miejscu.. zaraz po nich Zgaduj z Jessem :spoko:
gosiulkat - 2011-09-17, 21:59

U nas królują "auta" i "auta 2"
dorotka8s - 2011-09-18, 01:23

Ania uwielbia Disneya i tak jak Zuza często cytuje kwestie z filmu. Ostatnio na topie "Biedna Nana" z Piotrusia Pana i jej parafrazy - biedny Hak (twierdzi, że krokodyl go zjadł i bardzo go żałuje), biedna mama, biedna Ania....
Agata, Anię "nauczyła" oglądać długie bajki siostra. Najpierw oglądały razem dotąd, dopóki Ania wytrzymywała, a nastepnym razem dłużej i tak dochodziły do całej bajki.

W telewizji mamy tylko 1,2 i Polsat, więc dużego wyboru bajek nie ma ;-) Ania ogląda bajki z płyt, teraz już sama sobie wybiera, które chce oglądać.

Reksio i Kot Filemon są "the best", po Disneyu.

mamagugu - 2011-09-18, 02:09

To u nas tak nie działa, Nigella ogląda Disneya i za moment jest awantura bo Violka chce Peppę albo "Jejo" czyli Reksia. :roll:
plaza - 2011-09-18, 18:09

Szymon dzoś ponad godzinę oglądał Tabalugę :spoko: ale to rodzinne bo Marcin też to uwielbiał :tak:
mammamika - 2011-09-19, 10:59

mamagugu napisał/a:
U nas króluje Świnka Peppa I Ben and Holly, nie wiem czy u was to jest, o wróżkach i elfach, trudne dialogi i nie sądzę żeby coś zrozumiała ale siedzi jak zaczarowana.

Kajtek też uwielbia Peppe!!!
I Klub Myszki Miki, i Jake'a i piratów z Nibylandii, i Boba Budowniczego, i Mańka Złotą Rączkę...i Martę, i Toma i Jerrego, i ScoobyDo, jak nie wywalczy pilota z Mikiem.

Ale ja i tak najbardziej lubię Peppę - widziałyście ten odcinek o zakupach? No jakbym Kajtka widziała! "Poproszę mleko", "Ne ma (a wiem, że jest!), jest kećup". 'Ale ja chcę mleko", "Ne, ne, ne!!! Kećup!" I płacę za kećup :lol:
I to wspólne turlanie się w błocie...no ideał rodziców z tych świnek, jak dla mnie.

mamagugu - 2011-09-19, 23:36

No co ty! Jaki ideał :?: , ta bajka jest totalnie niewychowawcza, widziałaś jak świnki chciały jeść tylko słodycze? Albo na campingu jak wszystkie przyłaziły do nauczycielki żeby spać w jej namiocie i ta im w końcu pozwoliła. I później jak dzieciakowi wytłumaczyć, że w naszym domu nie jemy czekolady (tzn ci poniżej 18-tki ;-) ) i że śpimy we własnym łóżku :lol: Duuużo takich przykładów ale i tak lubię Peppę. Chociaż najchętniej oglądam z dziewczynami "Dziadka w mojej kieszonce", to nie kreskówka, serial dla dzieci z żywymi aktorami, uroczy! Codziennie o 17.30 zasiadamy razem przed tv i się chichramy.
Iga - 2011-09-20, 07:26

Peppa nie wychowawcza?
Widziałaś jaki jest obraz ojca w niej i rodziny? Jak rozwiązują problemy?
Na biwaku przecież można od zasad odejść. Nawet powinno się. Co by było wychowawczego w zostawieniu bojących się dzieci w swoich namiotach?

mammamika - 2011-10-02, 10:48

mamagugu napisał/a:
No co ty! Jaki ideał :?: , ta bajka jest totalnie niewychowawcza, widziałaś jak świnki chciały jeść tylko słodycze?

Ja tak mam co drugi dzien :oops:

Iga, a jak Peppa ma sie do "Continuum"? :lol: