Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do komputera

GRADKA12 - 2006-11-25, 18:28

Kobietki, napiszcie czy któraś z was dostała dofinansowanie do sprzętu komputerowego. W legnickim MOPSie mówią, że dzieciom z zD nie należy się komputer, natomiast lekarze z Wrocławia wystawili Michasiowi zaświadczenia, że taki sprzęt jest mu niezbędny do prawidłowego rozwoju.
kabatka - 2006-11-25, 21:40

Myślę, że jak najbardziej się należy. Tym bardziej że masz to poświadczone zaświadczeniem od lekarza. A to co mówią w MOPS-ie wynika z nieuświadamiania sobie potrzeb dziecka z zespołem. Panie mopsowe pewnie myślą, że po co dziecku upośledzonemu komputer :] ;/
Zdaje się, że Jaga Alicji miała dofinansowanie do komputera. Pewnie Ala napisze, co i jak jak zajrzy Gradko.

A tu jeszcze podrzucam link do rozporządzenia:

:arrow: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; Dz.U. 2002 nr 96 poz. 861

Alicja - 2006-11-26, 10:57

Myślę Gradko,że będziesz musiała mieć dużą siłę przebicia,aby dostać dla Michasia komputer.Bo jak najbardziej-należy się dzieciom z zespołem Dawna,ale w praktyce dostają je dzieci nieco starsze.
Proponuję abyś zaopatrzyła się dodatkowo w pisemka od logopedy i psychologa,że komputer i programy które zakupisz (np.logopedyczne) są niezbędne do rehabilitacji.
Z paniami w MOPSIe nie dyskutuj i o nic nie pytaj,bo to nie one decydują czy się należy
czy nie tylko komisja.
Wypełnij wniosek "Likwidacja barier w komunikowaniu się"(to jest zupełnie inny wniosek niż np.do dofinansowania sprzętu rehabilitacyjnego) i razem z potrzebnymi dokumentami złóż do rozpatrzenia.

Likwidacja barier funkcjonalnych

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2002r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 96, poz. 861 ze zm.) ze środków Funduszu może być dofinansowana likwidacja barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.
Realizacja powyższych zadań ma na celu umożliwienie lub w znacznym stopniu ułatwienie osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.
Pisemny wniosek o dofinansowanie likwidacji wyżej wymienionych barier funkcjonalnych osoba niepełnosprawna składa w powiatowym centrum pomocy rodzinie właściwym dla miejsca zamieszkania. Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia(...)
Zgodnie z definicją słownikową:
bariery w komunikowaniu się to ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji.
Wysokość dofinansowania likwidacji barier funkcjonalnych wynosi do 80% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia

Życze powodzenia! :spoko:

GRADKA12 - 2006-11-26, 19:06

Na razie nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;-)
Byłam już w PCPR, ale tam "miła" pani poinformowała mnie, że od nich nic Michasiowi się nie należy, bo mieszkamy w Legnicy. Oni zajmują się dziećmi spoza miasta. My należymy pod MOPS.
W tym tygodniu pochodzę po instytucjach i opiszę co udało mi się zdziałać.

Kalinka - 2006-11-27, 09:57

Nam też się nie udało. Dziewczynki są cały czas za małe, pomimo odpowiednich dokumentów stwierdzających taką konieczność. My mieliśmy sterte papierów od specjalistów i tak to nic nie dało. Wypiszcie wnioski. Może Wam się uda, bo wszystko zależy tak jak pisała Ala od komisji. Powodzenia.
GRADKA12 - 2007-01-03, 13:34

Właśnie wróciłam z MOPSu. Pani znowu poinformowała mnie, że Michasiowi nie należy się komputer, bo słyszy, widzi i ma sprawne ręce i nogi. Grzecznie poprosiłam o wnioski, ale pani odmówiła, więc stanowczo powiedziałam, że chcę złożyć wnioski bez dyskutowania, ale i tak ich nie dostałam, bo nowych na ten rok jeszcze nie ma. Nie wiem, czy pani (bardzo miła) tylko mnie zbyła, czy faktycznie jeszcze nie dostali.
Acha. Tłumaczyłam też, że mam kilka opinii od terapeutów, że dziecku niezbędny jest komputer wraz z konkretnym(mam wymienione jakim) oprogramowaniem, ale "takie zaświadczenia może wypisać każdy lekarz". Więc od kogo mają być te opinie i zaświadczenia? Od samego Pana Boga? :-x
Nie poddaje sie i będę próbować we Wrocławiu.

Iwona K - 2007-01-03, 15:07

Gradko,tez próbowałam w 2006 roku w ramach likwidacji barier,odpowiedziano mi,że dziecko za małe i brak środków.Z tym brakiem druków może być prawda,bo pamiętam,że w ubiegłym roku były gdzieś pod koniec lutego chyba.
Nie poddawaj się,choć ja nie wiem ,czy będę miała tyle samozaparcia,aby i w tym roku próbować.Czasami,a ostatnio coraz częściej mam dość min i grymasów i tłumaczenia,że dziecku coś jest potrzebne.

Alicja - 2007-01-03, 16:33

GRADKA12 napisał/a:
Właśnie wróciłam z MOPSu. Pani znowu poinformowała mnie, że Michasiowi nie należy się komputer, bo słyszy, widzi i ma sprawne ręce i nogi. Grzecznie poprosiłam o wnioski, ale pani odmówiła

To niestety nie Pani urzędniczka decyduje czy dziecku się należy czy nie.
O tym zadecyduje komisja.
I ta Pani nie ma prawa odmówić wydania wniosków(no chyba,że faktycznie fizycznie ich nie posiada)

mija - 2007-01-04, 12:30

Gradko !
Szkoda, że nie spytałaś pani po co dziecku które nie słyszy , nie widzi, bez nóg i rąk komputer ?
Ja w mojej szkole wystawiam rodzicowi zaświadczenie że potrzebny jest mu do realizacji indywidualnego programu terapeutycznego dla dzieci z upośledzeniem i stanowi źródło bodźców stymulujących rozwój i kształci koncentrację uwagi.
Jest też niezbędny przy pracy rewalidacyjnej z dzieckiem. itd...
Napisz w podaniu takie różne mądrości.

GRADKA12 - 2007-01-05, 16:32

Dzięki za te mądrości :prosze:
Wczoraj Basia przyniosła mi :prosze: druki z PCPRu (tam dają wszystkim dzieciom), wypisze je i wyśle pocztą do Wrocławia.
Ja z Basią się tak łatwo nie poddajemy, jak nas wyrzucają dźwiami to my wchodzimy oknem ;-)

dawid legnica - 2007-01-05, 20:43

:spoko:
Aśka - 2007-01-10, 12:31

O dofinansowaniu do sprzętu komputerowego i terminie składania wniosków przeczytamy :arrow: TU >>>
kabatka - 2007-02-03, 21:52

Gradko, pewnie wnioski już złożone :cool2: ale na przyszłość daje link do tekstu, który jest odpowiedzią na wątpliwości pań, czy komputer potrzebny jest w edukacji specjalnej czy nie.
:arrow: Wykorzystanie komputera w edukacji specjalnej

agamama123 - 2007-04-17, 21:39

U nas dofinansowanie dla naszych dzieciaków się nalezy ale pod jednym warunkiem - muszą byc uczniami przynakmniej 1 klasy szkoły podstawowej. Taki warunek jest ustalony w gminie ze względu na ograniczone środki.
grażyna - 2007-06-18, 14:32

Moja Anetka dostała dofinansowanie do komputera bez kłopotów. Fakt , że jest sporo starsza(18). Nie chodziłam z tym do MOPS-u tylko do powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wniosek dostałam bez problemu(na likwidację barier w komunikowaniu się). Dobrze jak w orzeczeniu o niepełnosprawności jest zaznaczony odpowiedni symbol o problemach logopedycznych. Warto zwrócic na to uwagę na komisji. Ja tego nie miałam więc musiałam dołączyc opinie logopedyczną ze szkoły(akurat tam chodziła na zajęcia), można też z poradni. Składałam dokumenty w lutym ubiegłego roku i miła pani od razu mi powiedziała że mogę liczyc na dofinansowanie dopiero za rok(brak środków). Ale było wcześniej. Załapałam się jeszcze w grudniu i córcia miała piękny prezent na święta. Acha , jeszcze zaświadczenie o dochodach.
Dziewczyny nie dawajcie się tym babsztylom :evil: z MOPS-u.

asia14 - 2007-11-21, 23:56

Chciałabym pochwalić się, że po 2 latach starania się o dofinansownaia dla Julki wreszcie zostało nam przyznane dofinansowanie na zakup komputera i 27 jadę do Wrocławia dopełnić formalności. Jak widać wytrwałość się opłacała. :brawo: :lol:
Wreszcie Julia doczeka się komputera, na którym będzie mogła w domu ćwiczyć i uczyć się pisać. :jupi:

RENIA - 2007-11-22, 08:11

Witaj asiu
ja starałam sie tez o dofinansowanie do komputera i po wielu perypetiach otrzymałam mam laptopa z programami logopedycznymi zalecome przez panią logopede ale we wniosku miałam terz urządzenie wielofunkcyjne niestety pani w centrum pomocy stwierdził ze tego nie moga mi dofinansowac wnioskowałam o 4500 a dostałam na 4000 w tym mój wkład 20%
:jupi:

LidkaN - 2007-11-22, 11:02

Słuchajcie ja tak trochę inaczej mój mąż ma orzeczenie o niepełnosprawności (średnia z R) i jest informatykiem jak u niego z dofinansowaniem, pracuje na pełny etat i dojeżdża do pracy było by łatwiej załatwić to na niego?
Grażyna O. - 2007-11-24, 22:09

W PPP dowiedziałam się, że mam ubiegać się o dofinansowanie do komputera. Wypiszą mi bez problemu wniosek z uzasadnieniem, a PFRON podobno realizuje wnioski do pół roku.
Jestem na etapie pobierania wniosków przez internet i nie jestem do końca pewna czy:
1. likwidacja barier w komunikowaniu się,
2. likwidacja barier technicznych.
Obstawiam 1. ale nie mam 100 % pewności. Pomóżcie !!

grażyna - 2007-11-24, 22:17

Stawiam na pierwsze. Ja taki pisałam - pozytywnie.
LidkaN - 2007-11-24, 22:20

Mnie sie wydaje że dla naszych dzieci to 1, bo 2 to chyba chodzi o problemy ruchowe
Grażyna O. - 2007-11-24, 22:25

Śliczne dzięki :prosze: . Biorę się za drukowanie i wypełnianie.
kruffka - 2007-11-25, 19:29

A to teraz się skłąda te wnioski? Bo ja trochę nieprzytomna... (na Krystiana chciałam się starać)
Grażyna O. - 2007-11-25, 21:45

Osoba niepełnosprawna może wniosek składać przez cały rok, u nas decyduje data wpłynięcia wniosku do PFRON, a na dofinansowanie czeka się około pół roku. Tak jest w PCPR (realizują zadania PFRON) w Cieszynie. Nie wiem jak jest w innych miastach.
asia14 - 2007-11-27, 23:20

Właśnie wróciłam z Wrocławia i chciałam wam powidzieć, że warto było starać się. Pierwszy wniosek składałam w Jeleniej Górze ale odrzucono ponieważ Julka ma zbyt wiele wskazań na dofinansowanie z funduczy w ramach programów Unijnych. (W Jeleniej PSPR dawał tylko 2500 i w tym 20% własnego wkładu) a we Wrocławiu dostaliśmy 4260 i w tym 11% wkładu (Wysokość udziału własnego przeliczają według dochodów). Jak widać tylko moźna było na tym zyskać.
Zo do formy to kierowaliśmy na wyrównywanie szans w komunikowaniu się, ze szczególnym uwzględnieniem mowy i słuchu - terapie logopedyczną.
Program z którego Julka dostała dofinansowanie to PEGAZ 2003 i wnioski składa się do końca lutego, a w PCPR można składać przez cały rok chociaż jak sobie kojarzę to w2005r. termin w PCPR w Jeleniej teżby i to około połowy marca

aneta - 2007-11-28, 09:29

Dziewczyny ,na jakiej stronie są te wnioski do ściągnięcia aby składać na kompa?
Wronek - 2007-11-28, 19:03

Witam,
mam pytanie w jakim wieku są Wasze dzieciaczki widzę: 4-8 latki... bo Oliwka ma 2,5 wiec jest chyba na razie za mała do komputera :?:
Co Wy o tym myślicie, czy jest jakieś ograniczenie wiekowe? :-?

Grażyna O. - 2007-11-28, 21:56

Na początek poprawka do mojego poprzedniego posta. Wnioski można składać przez cały rok, ale ze wzgl. na brak funduszy zostanie rozpatrzony negatywnie. Mam złożyć kompletny wniosek na początku stycznia to będzie rozpatrzony na 1 komisji.

aneta napisał/a:
Dziewczyny ,na jakiej stronie są te wnioski do ściągnięcia aby składać na kompa?

Nie wiem skąd jesteś Anetko, ale powinnaś poszukać na stronie swojego Starostwa Powiatowego, gdyż przy nich znajdują się PFRON i PCPR.
Ja wnioski właśnie pobieram na stronie Starostwa Powiatowego, tam mam zakładkę PCPR ( realizują zadania PFRON) i druki do pobrania.

Wronek - czy dostaniesz dofinansowanie zależy od ilości wniosków złożonych w PFRON jak i od komisji. W pierwszej kolejności dostają dzieci w wieku szkolnym które wcześniej nie korzystały z takiego dofinansowania, następnie dzieci które jeszcze nie uczęszczają do szkoły, przedszkola a na końcu te które korzystają już kolejny raz.
Ważne jest aby do wniosku dołączyć maksymalną ilość zaświadczeń, że komputer i oprogramowanie jest niezbędne (logopeda, psycholog, pedagog - ja jeszcze załatwiam z PPP i OWI, a zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia podrzucam do wypełnienia dr neurologii)

Wronek - 2007-11-28, 22:16

Dzięki Grażynko :*
aneta - 2007-11-28, 22:52

Dziękuję,za odpowiedź jutro postaram się poszukać.
Aha,ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego

kruffka - 2007-12-03, 16:02

Wiece co, ja mam czasami trudności ze zrozumieniem. I nie rozumiem. Więc się spytam.
O komputer, gdzie się staramy? W PFRON? A jeśli dofinansowanie z programów unijnych, to gdzie? Też tam, czy gdzie indziej? uf

asia14 - 2007-12-03, 17:47

Jeżeli chcesz się starać o komputer ze środków unijnych to musisz sklądać wniosek do wojewódzkiego oddzialu PFRON na programy do pokonywania barier komunikacyjnych.

Zasadniczo w mniejszych oddzialach PFRON nie przyjmują wniosków unijnych.

Grażyna O. - 2008-01-05, 23:51

Jeżeli ktoś w tym roku chce się starać o dofinansowanie komputera to radzę już składać wnioski.
Większość dokumentów już mam przygotowaną i w przyszłym tygodniu odnoszę papiery. Jaki będzie efekt - napiszę później.

sylwucha - 2008-01-10, 16:47

Wiecie co ja mam juz dosyc tego naszego pelnego biurokracji panstwa.Gdzie bym sie nie udala o jakos potrzebe dla Tomka to jak zwykle przeszkody.Powidzcie mi jaki warunki musimy spelniac zeby dostac dofinansowanie do komputera,dodam jeszcze ze Tomcio chodzi do szkoly a wniosek zlozylam juz we wrzesniu zeszlego roku i ciagle maja jakies zastrzezenia
grażyna - 2008-01-10, 19:44

Ja do wniosku dołączyłam tylko orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie ze szkoły i opinię logopedy. Wniosek na bariery w komunikowaniu się. Wystarczyło. Fakt, że czekałam 11 miesięcy, ale poza tym nie było żadnych wątków.
Grażyna O. - 2008-01-10, 21:21

Jeżeli złożyłaś wniosek we wrześniu to zapewne dostałaś odpowiedź, że ze względu na brak pieniędzy wniosek zostaje rozpatrzony negatywnie.
Z nowym rokiem musisz złożyć nowy wniosek, a dokumenty tak jak pisała Ci Grażyna.

grażyna - 2008-01-10, 21:29

A ja nie musiałam składać nowego wniosku. Do tego pisma dopisali, że na razie rozpatrują negatywnie, bo brak funduszy, ale rozpatrzą mój wniosek jak tylko pojawią się nowe pieniądze. Fakt, że zmieściłam się w tym samym roku kalendarzowym( wniosek- luty, komputer- grudzień).
asia14 - 2008-01-11, 14:19

Wniosen skladalam we wrześniu 2005 - negatywny z braku środkó finansowych, drugi w lutym 2006 - negatywny z braku środkó finansowych, 3 - luty 2007- negatywny z braku środkó finansowych, odwolanie wrzesień 2007 rozpatrzyli pozytywnie - otrzymala komputer i oprogramowania i do odwolania nie dolaczalam dokumentów potwierdzających niepelnosprawność i zapotrzebownie w sprzęt. Jeżeli odwolanie bylo w tym samym roku kalendarzowym to nie potrzeba dodatkowych dokumentów a tak wcześniej wszystko musialam dostarczać ponownie.
Alicja - 2008-01-31, 10:51

Pegaz 2003 i Komputer dla Homera

Wszyscy zainteresowani programem Pegaz 2003 mogą składać do oddziałów PFRON wnioski w terminach:

1. Od 1 kwietnia do 16 maja 2008 roku - w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się.
2. Od 1 lutego do 14 marca 2008 roku - w module pomocy w dofinansowaniu likwidacji barier transportowych osób niepełnosprawnych - uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu Komputer dla Homera 2003, można składać w oddziałach PFRON w terminie od 17 marca do 30 kwietnia 2008 roku - na program pomocy w zakupie sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania umożliwiającego rehabilitację zawodową i społeczną osób niewidomych i niedowidzących.

żródło

sylwucha - 2008-02-01, 18:30

Dzwonilam do PFRONu i powiedzieli ze ten program mojego syna nie dotyczy mimo ze ma wade wzroku,posiada opinie tyflopedagoga i jest uznany jako dziecko slabowidzace.Dotyczy dzieci powyzej 16 roku zycia,wiec nie wiem o co tu chodzi czy ktos mnie wprowadza w blad?
Alicja - 2008-02-01, 19:19

Adresaci programu:

1.

Osoby niewidome lub niedowidzące w wieku aktywności zawodowej (do 60 roku
życia kobiety i 65 roku życia mężczyźni), spełniające łącznie poniższe warunki:
*

z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym) ze względu na dysfunkcje narządu wzroku,
*

pracujące zawodowo lub poszukujące pracy (albo bezrobotne) zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy lub uczące się,
2.

Dzieci i młodzież niepełnosprawna:
*

niewidome lub niedowidzące dzieci i młodzież do 18 roku życia realizująca obowiązek szkolny (przedszkole, szkoła, indywidualne nauczenie domowe, zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze w poradni),
*

które posiadają aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku.
3.

W przypadku osób ubiegających się o zakup urządzenia umożliwiającego odczyt
cyfrowych książek mówionych nie obowiązuje kryterium wieku i aktywności
zawodowej.

Jeżeli treść orzeczenia lub innych dokumentów dotyczących stopnia niepełnosprawności nie wskazuje na przyczynę niepełnosprawności uprawniającą do skorzystania z programu, dokumentem potwierdzającym tę przyczynę jest zaświadczenie (w języku polskim) wydane przez lekarza prowadzącego - okulistę.

Tak było w zeszłym roku,jak jest teraz nie wiem..
ale nie sądzę aby to się zmieniło

żródło

asia14 - 2008-02-04, 23:12

Sylwucha nie możliwe, żeby was nie dotyczyło. W przedszkolu mam 3 dzieci, które otrzymały komputery - są w wieku od 4 do 6 lat i są słabowidzące. Napewno otrzymały z programu Komputer dla HOMERA.
olcik - 2008-03-15, 06:05

Ja już chyba jestem ślepa. Pod jakiego adresata możemy się podciągnąć? Wg mnie nie należy się :-(
Alicja - 2008-03-16, 14:22

Olga masz na myśli Hankę?
Bo jeśli chciałabyś dostać dla niej komputer to musisz składać wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem".
O tym piszemy w innym wątku.

Grażyna O. - 2008-04-08, 22:32

Alicja napisał/a:
....jeśli chciałabyś dostać dla niej komputer to musisz składać wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem".
O tym piszemy w innym wątku.

W jakim? Alicja oświeć mnie, bo nie znalazłam.
Złożyłam wniosek na "Likwidację barier w komunikowaniu się z otoczeniem" i dzisiaj dostałam odpowiedź. Dofinansowanie w wysokości 2100,00 zł. co stanowi 60% całości kosztu realizacji zadania na Laptop i urządzenie wielofunkcyjne.

Alicja - 2008-04-09, 00:14

Grażyna O. napisał/a:

W jakim? Alicja oświeć mnie, bo nie znalazłam.

ja też nie :lol:
o likwidacji barier w komunikowaniu się pisałam tutaj na str 1

mija - 2008-04-09, 12:31

Od jakiego wieku dziecka mogę się starac o kompa?
Alicja - 2008-04-09, 12:33

Prześledź wątek od str 1 :-)
mija - 2008-04-09, 12:42

Ty sadystko ! :-x
Jesli nie znajdę jednoznacznej odpowiedzi to śpisz na holu !!!

karolina1 - 2008-04-09, 21:36

Ja tez chciałam zadać te pytanie, Miju jak znajdziesz odpowiedz to daj znać,chyba nie będziesz taka jak Alicja :lol: :lol:
Alicja - 2008-04-10, 08:50

karolina1 napisał/a:
chyba nie będziesz taka jak Alicja :lol: :lol:

nie rozumiem... ;/

Nie będę pisać o czymś co zostało już napisane.Wystarczy przeczytać wszystkie posty od początku z uwagą i zrozumieniem. :cool2:

karolina1 - 2008-04-10, 08:53

No chyba się nie obraziłaś to taki żart,jasne że skoro już to pisałaś to nie będziesz za każdym razem pisać to samo.Tylko to tak z braku czasu łatwiej jest zapytać niż szukać.Ale przysiądę i przesortuje posty od początku.Mam nadzieje że to cę nie uraziło a jeśli tak to przepraszam.
mija - 2008-04-10, 09:51

Karolinko, ja musiałam przeczytać wszystko od poczatku...
Ale, ale przemyslałam sprawę i dopiero kiedy
Bianka bedzie juz w przedszkolu to zacznę sie starać.
Bedą ku temu wszystkie przesłanki spełnione.

Alicja - 2008-04-10, 10:10

karolina1 napisał/a:
Tylko to tak z braku czasu łatwiej jest zapytać niż szukać

a myślisz karolino,że my tu pracujemy na etacie?
Nie.
I jak każda mama,żona i sąsiadka też nie mam za dużo wolnego czasu...
A już pisanie w kółko jednego i tego samego jest bezcelowe.

karolina1 - 2008-04-10, 13:31

Alicjo jasne że rozumiem,jeśli to w jakiś sposób cię uraziło to kłaniam się nisko.
I ja poświeciłam czas i przeczytałam posty,i tez stwierdziłam że Nicolka jeszcze chyba się nie kwalifikuje bo jest za mała będę próbował za rok dwa.Chociaż ona już chodzi do przedszkola,ale z tego co wywnioskowałam to najlepszy jest wiek szkolny.

Grażyna O. - 2008-04-10, 20:42

karolina1 napisał/a:
........stwierdziłam że Nicolka jeszcze chyba się nie kwalifikuje bo jest za mała będę próbował za rok dwa.Chociaż ona już chodzi do przedszkola,ale z tego co wywnioskowałam to najlepszy jest wiek szkolny.

Tomek ma 4 lata, nie chodzi do przedszkola. Dołączyłam opinie od psychologa, logopedy, z OWI i od pediatry. Nasz wniosek miał nr 201/08 i komputer dostaliśmy (tylko 60% wartości ale to zawsze coś).

karolina1 - 2008-04-10, 21:04

Dopytam się jak to u nas wygląda i może sporóbuje,Nicola kończy 4 l w sierpniu.
hanka - 2008-04-11, 19:11

Ja też mam zamiar starać się o komputer i programy logopedyczne dla Małgosi( pracowałam na takich z dziećmi w pracy tzn. przedszkolu są rewelacyjne). Jednak po przemyśleniu sprawy stwierdziłam , że spróbuję może w przyszłym roku , wtedy Małgosia będzie miała 4 lata. Ja zamierzam skorzystać z programu komputer dla Homera, ponieważ mała ma wadę wzroku.
Mam namiar na firmę ,która zajmuje się sprzedażą różnych akcesoriów komputerowych np.ekran dotykowy, specjalne myszki i klawiatury przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych.
Podaję adres:Harpo ,ul. 27 Grudnia 7 , 61-737 Poznań
tel.(061)853-14-25
www.harpo.com.pl
Biuro w Milanówku , ul.Piotra Skargi 3 ,05-822 Milanówek

sylpa - 2008-04-11, 19:15

U nas dofinansowanie ma wynieść 80% wartości - jestem tylko ciekawa jaka to będzie kwota :roll:

Odpowiedzi na razie nie dostałam, podobno chętnych jest mnóstwo.

Grażyna O. - 2008-04-11, 20:44

sylpa napisał/a:
U nas dofinansowanie ma wynieść 80% wartości - jestem tylko ciekawa jaka to będzie kwota :roll:

My dostaliśmy 60% bo mój M jest pracocholikiem :] .

Grażyna O. - 2008-04-14, 11:56

Może komuś się przyda - dofinansowanie do programu "Komputer dla Homera" i "Pegaz" w roku 2008

:arrow: Tutaj

sylpa - 2008-04-14, 21:19

Grażyna O. napisał/a:
sylpa napisał/a:

My dostaliśmy 60% bo mój M jest pracocholikiem :] .

A właśnie najciekawsze jest to, że u nas nie ma w tym programie kryterium dochodowego :-)
Dlatego właśnie liczę na to dofinansowanie. Większość innych ma takie kryteria, że z naszą małą rodzinką w życiu byśmy nic nie dostali :lol:

Sylwia8384 - 2008-08-21, 19:47

Dziś spotkałam u fryzjera znajomą,która ma 19 letnią córe z ZD ,starała się o dofinansowanie na komputer,ale niestety usłyszała,że komputer należy się dziecku które "siedzi"w domu i nie ma kontaktu z innymi ludzmi.Czy to dobre uzasadnienie odmowy?Ania to bardzo kontaktowna dziewczyna,sama wybrała sobie rodzaj fryzury,a pasemka koniecznie takie jak ja :lol: Wiecie,że ona bawiła się z moim psem gdy miała 5 lat i nadal mnie pamięta,super dziewczyna :spoko: Zawsze mówi"Cześć Sylwia"i pogada tak mądrze i rozważnie-ona daje mi wiare,że nasze dzieci są wspaniałe.Napiszcie jakich argumentów użyć aby mogła wywalczyć komputer,przyznam,że jest na skraju załamania i chce rezygnować.
mija - 2008-08-22, 12:00

Sylwia, poczytaj cały temat dofinansowanie i dowiesz się
co dziewczyny piszą na wniosku.

magda - 2008-09-01, 18:21

A ja rozpętałam niezłą wojnę w sprawie komputera.
Opowiem Wam.
Wniosek złożyłam w pierwszych dniach lutego. Co miesiąc dzwoniłam i jeszcze go nie rozpatrywali. W czerwcu, 3 dni przed wyjazdem na turnus zadzwoniłam znowu i zostałam poinformowana, że pieniążki zostały przyznane Kubusiowi ale nie ma pani która przygotowuje umowy i że dadzą znać. Na co ja, że wyjeżdżam i będę ok.7 lipca. Pani zapisała mój nr i obiecała, że umowa na 7 będzie gotowa. Zadzwoniłam 7 a Pani mi mówi, że Kubusiowi pieniędzy nie przyznali i to napewno jakaś pomyłka i nikt nie mógł takiej informacji mi udzielić. Zapytałam grzecznie gdzie mogę się odwoływać i czekałam na decyzję na piśmie. W między czasie poszłam do wydziału zdrowia i streściłam koleżankom całą sprawę (pracuję w Urzędzie Miejskim). Przyjęły ode mnie skargę ustną ale nic więcej niż ja nie ustaliły. Dostałam decyzję na piśmie 17 lipca i UWAGA datowaną(anty) na 18 czerwca czyli dzień kiedy wyjeżdżałam na turnus. Powód decyzji negatywnej: krótko mówiąc komputer należy się osobom głucho-niemym. Napisałam odwołanie i oficjalną skarę do Urzędu Miasta. Dzisiaj dostałam odpowiedź, że wystąpili do Biura Pełnomocnika Rządu ds Osób Niepełnosprawnych oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o "uściślenie interpretacji prawnych obowiązujących ich przepisów". Zobaczymy co będzie dalej bo gdyby od razu powiezieli, że pieniędzy nie dostał to wyczekałąbym i ponowiła wniosek w przyszłym roku a tak, to im nie odpuszczę.Trzymajcie za mnie kciuki, tak łatwo się im nie dam.

armadia - 2008-09-03, 21:57

:spoko: :spoko: :spoko: magdo walcz :-)
Alicja - 2008-09-08, 17:03

Głuchoniemym też się należy..
ale naszym dzieciom również :spoko:
walcz! trzymam kciuki

emka205 - 2008-09-13, 22:09

trzymam kciuki, koniecznie daj znac o happyendzie :)
sylpa - 2008-11-14, 14:19

U nas chyba podliczyli środki na ten rok i coś im zostało, bo nagle dostałam odpowiedź z MOPS z informacją, że przyznano nam dofinansowanie do zakupu notebooka z drukarką! :jupi:
Cieszę się bardzo, bo wcześniej mówili, że w tym roku raczej się nie załapię, a tu taka miła niespodzianka! Tym bardziej, że nie było kryterium dochodowego i wszystkim dają 80% dofinansowania!

Tak więc jutro idę po upatrzonego Hewlett Packarda :jupi:

karolina1 - 2008-11-14, 18:06

Sylpo masz może ten sprzęt który masz zamiar kupic gdzieś na zdjęciu albo w necie chciałabym obejrzeć ten sprzęt.
Grażyna O. - 2008-11-14, 18:24

Też podobał mi się HP, ale znajomy informatyk namówił mnie na Toshibę i nie żałuję.
sylpa - 2008-11-15, 16:58

Grażyna O. napisał/a:
Też podobał mi się HP, ale znajomy informatyk namówił mnie na Toshibę i nie żałuję.

Grażynko, jeśli chodzi o mnie to nawet nie wiem, czy akurat HP podoba mi się bardziej od innych :roll: . Obecnie mam Fujitsu Siemensa i też nie narzekam.

Przed zakupem zasięgałam rady kolegów-programistów z mojej firmy. Polecali HP albo DELL-a. A że znajomi mają salon z HP, to właśnie na to się zdecydowałam :tak:

Karolino, szczerze mówiąc nawet nie wiem, który model HP Pavilion w końcu zamówiliśmy :] Jest ich bardzo dużo, a jak to zwykle bywa idzie się do salonu i wybiera jakiś inny niż pierwotnie się planowało, bo jest lepszy, coś tam jeszcze ma, itp., itd. Człowiek myśli, OK, dopłacę 200,- zł i mam większy ekran, lepszą grafikę i tak to się kończy.
Ale jeżeli Cię to interesuje, to jak odbiorę komputer w przyszłym tygodniu, podam Ci jego "namiary".

tuba - 2008-11-18, 16:02
Temat postu: Dofinansowanie do komputera
Dziś dostałam decyzje odnośniie przyznania dofinansowania do komputera dla mego Kuby, jest to 2400 z drukarka. Bardzo prosze może ktos mi podpowie jaki dobry komputer mogę kupić wraz z drukarka,żeby mozna było ksera robic w domu.
mija - 2008-11-18, 17:00

Myślę tuba, że polecą Ci dobry sprzęt w sklepie komputerowym.
Ile ludzi tyle zdań na temat sprzętu....
A jeśli chodzi o drukarkę to wybierz urządzenie wielofunkcyjne, które
jest zarazem drukarką, kserem i skanerem.
A tu Ci mogę podpowiedzieć, abyś kierowała się nie wyglądem ani firmą lecz kosztem
tonera lub tuszu, które jest do niego kupowane.
Tania eksploatacja jest tu ważna.

RENIA - 2008-11-18, 17:26

uwaga ja nie dostałam dofinansowania na urządzenie wielofunkcyjne na fakturze musi być nazwa drukarka bo niby to dwie różne rzeczy
mija - 2008-11-18, 17:28

Renia to tylko zależy od sprzedawcy co napisze na fakturze , jak to nazwie.
Jak mu zależy na kliencie to nazwie to i drukarką.

Nadziejka - 2008-12-01, 12:33

No, ja właśnie się dowiedziałam, że dostałam 2 tysiące zł. dofinansowania do komputera. Trochę mało, ale dobre i to. Muszę kupić porządną drukarkę, a reszta nieważna...
RENIA - 2008-12-01, 19:27

Mija masz rację tylko pani PCPR mi powiedziała dopiero jak przedstawiłam jej fakturę ;/ i nie mogłam już tego zmienić to przestroga na przyszłość
tuba - 2008-12-02, 15:58
Temat postu: Dofinansowaniw do komputera
Ja dostałam dofinansowanie do komputera 2000zi i do drukarki 400 zł. Cały zestaw kupiłam za 3000zł w tym urządzenie wielofunkcyjne Samsung SCX-4200., i wszystko jest okej z PCPR.
magda - 2008-12-06, 22:29

Jak wcześniej pisałam wytoczyłam wojnę PCPR. Złożyłam wniosek na dofinansowanie do komputera w ramach likwidacji barier.Dostałam taką odpowiedź:

Odwołałam się i uruchomiłam całą machinę.
Takie odpowiedzi dostałam:

Takie odpowiedzi dostali w międzyczasie:

A taką odpowiedź dostałam ostatecznie:

Mimo, że nie wygrałam w tym roku to jednak czuję się wygraną. Wygrałam ja i inne osoby, którym do tej pory odmawiali.
Gdy zapytałam, czy wszystkie formalności muszę załatwiać jeszcze raz (czyli opinie specjalistów) powiedzieli, że nie. Muszę podbić jedynie wniosek tylko u pediatry i złożyć go wraz z ofertą. Wniosek będzie rozpatrzony w pierwszej kolejności. Na pytanie z kim mam się kontaktować, usłyszałam: "obojętnie z którym pracownikiem. Pani nazwisko jest już u nas dobrze znane."

Grażyna O. - 2008-12-06, 22:40

Magda :prosze: , udało się.
RENIA - 2008-12-07, 07:52

Proszę jak różnie można odczytywać przepisy ja otrzymałam na Celinkę właśnie z tego programu komputer. :brawo: za wytrzymałośc :brawo:
Iga - 2008-12-07, 08:01

:brawo: :brawo: :brawo: i jeszcze raz :brawo:
Alicja - 2008-12-07, 09:51

Kiedy zwracałam się do PFRONu o dofinansowanie do komputera to pan urzędnik uparł się na wniosek o sprzęcie rehabilitacyjnym (mniejsze 60% dofinansowanie).
Nie zgodziłam się.Rozmowa z urzędnikiem na wyższym szczeblu okazała się owocną.Przyznano Jadze z "likwidacji barier".
Co miasto to obyczaj ;/
Magda :brawo: za walkę

iwusiak - 2008-12-17, 18:26

Kochane ja dostałam dofinansowanie do komputera 2800 zł. ( dziś dostałam telefon z WCPR ), poleciałam oczywiście do sklepu i mam już fakturę.Jutro jadę podpisać umowę i tylko czekać.

Dofinansowanie dostałam na Natalię - ma Zespół Aspergera.
Korzystałam z wniosku - bariery w komunikowaniu się.

Aśka - 2008-12-17, 22:37

Cieszę się Iwonko :spoko:

Ja byłam w naszym PCPR-ze i powiedzieli mi, że najpierw mam się starać bezpośrednio w PEFRON-ie a jak tam odmówią to dopiero u nich :roll:

iwusiak - 2008-12-18, 12:34

Cytat:

Ja byłam w naszym PCPR-ze i powiedzieli mi, że najpierw mam się starać bezpośrednio w PEFRON-ie a jak tam odmówią to dopiero u nich

Ja jak zadzwoniłam do PFron - to powiedzieli,że jesli dziecko słyszy, widzi i ma wszystkie kończyny sprawne to od nich dofinansowania nie dostanie :evil:
Natomiast w WCPR nie robili mi żadnych trudności. :-)

Nadziejka - 2008-12-18, 15:24

Co województwo (o ile nie co powiat) to obyczaj. :roll:
Ja od razu startowałam do PCPR, nikt nie robił mi trudności, formalności było naprawdę niewiele, sprzęt już mam. Wszystko załatwione niemal na lenia. Był tylko jeden warunek: dziecko musi mieć skończone 6 lat.

magda - 2008-12-18, 21:20

Iwusiak skorzystaj z moich pism powyżej. To bzdura co ci powiedzieli. Zamieściłam opinię Pełnomocnika Rządu ds.Osób Niepełnosprawnych. A ta opinia nie dotyczy tylko Gliwic tylko całej Polski.
Aśka - 2008-12-20, 11:16

A jeszcze napiszcie mi, czy do tego dofinansowania też składa się oświadczenie o dochodach i czy są jakieś progi dochodów?
Bo różnie słyszałam :roll:

iwusiak - 2008-12-20, 12:15

Ja złożyłam dwa zaświadczenia /moje i imęża/ o dochodach netto z ostatnich 3 miesięcy.
Aśka - 2008-12-20, 16:21

Dzięki Iwonko za informację :prosze:
iwusiak - 2008-12-20, 22:40

Asieńko nie ma za co, ile razy ja skorzystałam z Twoich rat. :-)
iwusiak - 2009-01-23, 09:37

Wczoraj dostałam informację, że przelew w końcu dotarł na konto, cała w skowronkach poleciałam do sklepu po sprzęt, a tu...okazało się, że jakieś bezmózgowie przelało kwotę 28007 zł, zamiast 28072 zł :-x :evil:
Jestem taka wściekła, dzisiaj sprawa ma się wyjaśnić, kierownik sklepu będzie interweniował, ja jestem gotowa nawet zrezygnować z torby do laptopa, aby wreszcie mieć go w domu.
A w sklepie powiedzieli, że to nie pierwsza taka sytuacja, i że Pfron jest znany z tego , że działa b, p o w o l i :-x :-x :-x :-x

kabatka - 2009-01-23, 10:41

a nie można dla przyspieszenia sprawy po prostu dopłacić?
iwusiak - 2009-01-23, 10:56

a nie można dla przyspieszenia sprawy po prostu dopłacić?[quote]

no z tym może być problem bo oni honorują tylko dwa sposoby płatności : ja zapłaciłam bonami sodexho, wcpr przelewem, czekam na telefon ze sklepu

magura - 2009-01-23, 11:43

Magdo jesteś nieprzejednana w swoich bojach i chwała ci za dzielenie się tym doświadczeniem z nami. Urzędnicze absurdy w przypadku naszych dzieci to już recydywa.
Można by właściwie zestawić ze sobą dwa wątki - ten i wątek o orzeczeniach i dostalibyśmy pełen obraz absurdu polskich urzędów. Bezduszność i ciasnota umysłowa niektórych ludzi sięga zenitu. A najbardziej podoba mi się fakt, że "dbają" o tą kasę jakby była ich. Nieistotne, że wszyscy utrzymujemy te machiny ale oni bardzo oszczędnie nimi gospodarują...szkoda, że nie w przypadkach, których tak wiele ujawniają media, a których pewno co najmniej drugie tyle nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ech...
Gliwice w ogóle to jakiś ciemnogród - komisja d/s orzekania to też było kuriozum a tutaj widzę, że programy pomocowe też nas nie dotyczą. Jakaś inna rasa jesteśmy czy jak? :okular:

olcik - 2009-01-23, 13:36

iwusiak co to za sprzęt za tą kasę? Już w domu?
gaga - 2009-01-23, 18:08

Coś się zereniek na mnożyło Iwusiakowi
iwusiak - 2009-01-23, 19:26

mam już wszystko w domu

musiałam\tylko sama dopłacić te 65 zł. :evil:

laptop Fujitsu siemens, drukarka hp photosmart D5460, głosniki, router, słuchawki do Skyp, a, płyty dvd
na razie siedzę i poznaję sprzęt, a cha jakby ktoś mi mogł pomóc to jak sie podłącza router ?

sylpa - 2009-01-26, 13:34

olcik napisał/a:
iwusiak co to za sprzęt za tą kasę?

Też myślę, że iwusiak wkradło się niepotrzebne zero :tak:
Gdyby u nas tyle dawali na komputer, to chyba bym się nie kłóciła o te 65 zł

iwusiak - 2009-01-26, 20:12

no tak, tak byłam rozgorączkowana,że trochę zawyżyłam kwotę,powinno być 2872 zł. :-)
Kasiula - 2009-01-30, 21:35

Wreszcie zebrałam wszystkie "papiery" i dzisiaj złożyłam w naszym PC "Pomocy Rodzinie"( ;/ ) wniosek o dofinansowanie w ramach likwidacji barier komunikacyjnych... Oczywiście nie bez zgrzytów ze strony miłej pani - na pytanie czy coś powinnam donieść, miła pani powiedziała, że najpierw komisja "zdecyduje czy w ogóle mi się cokolwiek należy" :-x bo według niej to nie bardzo przy ZD, ewentualnie dadzą mi znać, co trzeba donieść... To sobie poczekamy teraz :-D Trzymajcie kciuki...
izka - 2009-01-30, 22:46

Dziś składałam w PCPRzewniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego i przy okazji spytałam o dofinansowanie do komputera a "miła" pani poinformowała mnie, że w tym roku wogóle nie mają takiego programu.
W końcu nic już nie wiem. A może po prostu należałoby złożyć wniosek i poczekać co dalej?

Grażyna O. - 2009-01-30, 23:36

izka komputer załatwiałam w PFRONie - "Dofinansowanie barier w komunikowaniu się".
Ale Szymuś ma dopiero 2 latka więc raczej nie dostaniesz. Dostaje się na dzieci w wieku szkolnym. Tomek dostał w zeszłym roku (miał 4,5 roku) ale miałam podłożoną opinię od psychologa, logopedy, z PPP.

magda - 2009-01-31, 13:57

Dziewczyny poczytajcie :arrow: TU
Tam macie czarno na białym co się Wam należy.

damdziu - 2009-01-31, 19:10

Dziewczyny ja dzwoniłam u nas do CPR i można składać już wnioski w poniedziałek idę dowiadywać się
Kasiula - 2009-01-31, 22:08

izka napisał/a:
Dziś składałam w PCPRzewniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego i przy okazji spytałam o dofinansowanie do komputera a "miła" pani poinformowała mnie, że w tym roku wogóle nie mają takiego programu.
W końcu nic już nie wiem. A może po prostu należałoby złożyć wniosek i poczekać co dalej?

Raczej składaj i czekaj, bo skoro moja "miła" pani przyjęła wniosek, to znaczy, że program jest :spoko:

djulia - 2009-02-25, 13:53

Czy składał ktoś z "likwidacji barier" o dofinansowanie do komputerowych programów logopedycznych?
Alicja - 2009-02-25, 18:44

Jagodzie w tym roku nie przyznali dofinansowania do komputera ale do programów a i owszem :tak:
djulia - 2009-02-25, 22:02

Alicja możesz napisać jakie wybrałaś programy?
dorotka8s - 2009-02-26, 01:26

Wniosek o dofinansownie programu "Mówiące obrazki" złożyłam w lutym 2008. I dostaliśmy.... w połowie grudnia. Do tego tydzień na realizację, bo terminy ich goniły, żeby wydać pieniądze przed końcem roku. Załatwienie programu w ciągu tygodnia, na dodatek w grudniu okazało się niemożliwe i musieliśmy zrezygnować, bo gdybyśmy nie wywiązali się z umowy, to następnego dofinansowania nie dostalibyśmy wcale.
Polska rzeczywistość, pieniądze są, tylko jak je wydać? :-x

Teraz nie żałuję, psycholog, która prowadzi Anię polecała program "Wspomaganie rozwoju", stwierdziła, że "Mówiące obrazki" mogą się szybko znudzić. Ale "Wspomaganie rozwoju" jest 2x droższe.

Alicja - 2009-02-26, 08:40

djulia napisał/a:
Alicja możesz napisać jakie wybrałaś programy?

Muszę poszperać w papierach a to po przeprowadzce nie jest łatwe.
Z tego co pamiętam to wybrałam programy polecane przez dziewczyny z Zakątka.

Nadziejka - 2009-02-26, 09:43

Alicja, to poszperaj, bo ja też zamierzam złożyć wniosek o programy logopedyczne. Tylko nie wiem, gdzie uderzyć: do PCPR-u czy PFRON-u? I czy to już czas?
Kasiula - 2009-03-10, 13:22

Czy urzędników też obowiązują terminy? Pani z PCPR miała miesiąc na rozpatrzenie mojego wniosku, a tu 10 marzec (czyli 10 dni po terminie!!!) i nic... Dzwonię do nich i dowiaduję się, że dopiero ma się odbyć zebranie zarządu powiatu w sprawie zasad (?) i jeszcze nie wiedzą, co, ile i komu będą mogli przyznać... I że mam cierpliwie czekać ;/ Tylko, gdybym to ja spóźniła się chociaż jeden dzień po terminie, to... echh, szkoda mówić...
magda - 2009-03-10, 13:32

Kasiu to nie jest postępowanie administaracyjne. NIestety często ludzie o tym nie wiedzą. Urzędnik w normalnym postępowaniu nie ma obowiązku odp.w terminie 30 dni - to po pierwsze.
Po drugie - racją jest że środki rozdziela rada miasta lub gminy. Dopiero wtedy trafiają do MOPSu a tam kolejna komisja rozdziela na poszczególne osoby.

an26 - 2009-03-10, 14:04

a do kiedy składa się podania o dofinansowanie do komputera i do logopedii???
Kasiula - 2009-03-10, 14:18

Jednak przy składaniu wniosku pani powiedziała, że dadzą mi odpowiedź najpóźniej do miesiąca :wow: Czyli jednak mam cierpliwie czekać, aż mnie poinformują?
mija - 2009-03-10, 14:45

Dziewczyny, co ile lat można składać o dofinansowanie do komputera ?
Ja jeszcze nie składałam ale koleżance piorun trafił i spalił komputer co ma 2,5 roku.

MadziaZA - 2009-03-10, 15:39

Znalazłam coś takiego -
Dofinansowanie likwidacji poszczególnych barier przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku nie uzyskały odpowiednio dofinansowania ze środków Funduszu, tj. jeżeli osoba niepełnosprawna w ciągu ostatnich trzech lat otrzymała dofinansowanie np. do likwidacji barier architektonicznych, to o kolejne dofinansowanie na ten cel może ubiegać się po upływie trzech lat, natomiast nie wyklucza to możliwości otrzymania dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się i/lub technicznych.

My czekaliśmy grzecznie przez miesiąc - potem wydzwaniałam i słyszałam: czekać.
Ale w końcu po ponad trzech miesiącach przyszła odpowiedź pozytywna.
Za niedługo minie roczek jak mamy laptopa:)

mija - 2009-03-10, 15:49

:prosze:
Angela - 2009-03-10, 18:33

Ja w pażdzierniku 2008 dostałam komputer stacjonarny i naprawdę bardzo miła pani w PFRONie powiedziała że za trzy lata mogę starać się znowu o komputer lub laptop. Remont tez mieliśmy ale już dawno w 2006 z PCPRów i tez co trzy lata można sie starać tylko że w tym roku mamy kryzys prawda?
karolina1 - 2009-03-13, 13:53

A od jakich specjalistów są potrzebne papiery,żeby dostać dofinansowanie?
MadziaZA - 2009-03-13, 14:05

W PFRONie pobiera się wniosek. A do wniosku załącza się zaświadczenia.
Ja wyszłam z założenia, że im więcej tym lepiej, więc miałam od neurologa, psychologa i logopedy - te dwa były z naszego przedszkola integracyjnego, gdzie zwrócono szczególną uwagę na silną motywację synka do działania na takim sprzęcie, na potrzebę stymulacji rozwoju małego, a że praca terapeutyczna i korekcyjno-kompensacyjna przebiega głównie w domu w formie pracy indywidualnej prowadzonej przez mamę (czyli mnie), więc w pełni popierają dofinansowanie zakupu sprzętu.

Trzeba próbować.
Należy ufać, że się uda.
Trzymam kciuki.

karolina1 - 2009-03-13, 14:07

Czy jeden wniosek składa się na komputer i na program np logopedyczny,czy trzeba osobna składać
MadziaZA - 2009-03-13, 14:12

Na jednym wniosku składa się o wszystko, bo inaczej dofinansują tylko to co będzie wpisane.

Ja nie potrzebowałam osprzętu, tylko laptop i programy edukacyjne i to wpisałam.

Jeśli potrzebujesz drukarki wpisz ją też, ale i tak istnieje górny pułap dofinansowania, więc więcej pieniążków się nie dostanie.

Najlepiej przy pobieraniu wniosku o wszystko zapytać, bo a nóż - widelec coś inaczej interpretują w waszym PCPR.

karolina1 - 2009-03-13, 14:14

Ja właśnie chciałabym laptopa z programem edukacyjnym,a czy ten program sama muszę wybrać czy oni coś sugerują.
MadziaZA - 2009-03-13, 14:18

U nas interesowały ich tylko faktury, a nie tytuły programów.
Oczywiście programy były edukacyjne - ale z różnych dziedzin: porusz umysł, potęga rozumu, ale nawet matematyka, j.angielski dla dzieci czy dysleksja.

We wniosku ogólnie wpisałam programy komputerowe edukacyjne, bez wymieniania tytułów, a potem szukałam w internecie promocji, żeby jak najwięcej za tą kwotę kupić.

gaga - 2009-03-13, 22:55

Weź kobietko pod uwagę także drukarkę (jest mnóstwo rzeczy do drukowania dla dzieciaków, choć by kolorowanki) i oczywiście oprogramowanie Windows XP.Cudnie by było jak by był już w cenie laptopa.Bo niestety moja znajoma przy stacjonarnym wy kartkowała za niego coś około 400 zł w grudniu korzystając z dofinansowania.
rad10 - 2009-03-23, 23:28

Witam!!
Mam pytanie dotyczace dofinasowania na zakup komputera.
Skladalem wniosek PCPR 23 styczniu dostalem pismo ze zakfalifikowalem sie do dofinansowania wczoraj dostale nastepne pismo ze realizacja wnioskow na dofinansowanie zostala wstrzymana do odwolania niewiadomo do kiedy z braku srodkow.

Czy ktos z panstwa dostal w ostanim czasie dofinansowanie do zakupu komputera z PCPR jezeli tak kiedy skladal wniosek.
Jak to wyglada z waszych doswiadczen jak dlugo sie czeka na dofinansowanie od zlozenia wniosku w poprzednich latach.

Pozdrawiam!!
rad10

natka - 2009-03-30, 13:59

A ile dziecko musi mieć lat aby ubiegać się o komputer?
kabatka - 2009-03-30, 14:13

natko, poczytaj wątek od początku :tak:
affelti - 2009-04-10, 19:20

Wreszcie udało nam się otrzymac dofinansowanie do zestawu komputerowego :-D , co prawda czekaliśmy 3 lata no ale opłacało się. Pcpr dofinansowało nam 80% czyli 2.550zł, kupiliśmy komputer za 3190. Dawidek bardzo sie cieszy i super sobie na nim radzi.
A już myślałam że nic z tego nie będzie, ale opłacało się czekać! :jupi: :tak:

MamaKuby - 2009-05-28, 14:12

Ja dziś złożyłam wniosek razem z fakturą proforma. Mój mąż serdecznie się uśmiał jak mu powtórzyłam że na rozpatrzenie wniosku jest 6 miesięcy ;) Czy ktoś z nich się zastanowił jak zmieniają się ceny i sam sprzęt komputerowy???
No w każdym razie niecierpliwie odliczamy dni ;)

Grażyna O. - 2009-05-28, 15:10

To ci jeszcze dołożę :]
Moja koleżanka złożyła wniosek w lutym, decyzja pozytywna, ale ze względu na brak środków nie do zrealizowania. Jak PFRON dostanie pieniążki i jeżeli zostanie na "likwidację barier w komunikowaniu" to może, może.....
A więc decyzja to nie wszystko.

Kasiula - 2009-06-06, 18:00

Witajcie :) Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na zakątek, ale już wkrótce się to zmieni ;) Tymczasem chcę się pochwalić, że dostaliśmy dofinansowanie - niewiele - 1500 zł przy cenie laptopa 2100 lub wyższej. Resztę musimy sfinansować sami... Cieszymy się, że w ogóle coś dali :)
Pozdrawiam wszystkich

kakika12 - 2009-11-28, 13:25

cześć! Czytam Was już od dłuższego czasu choć jeszcze się nie wypowiadałam na forum, i widzę, że Zakątek to źródło wielu cennych informacji dla mnie i mojego męża, ale jest jedna rzecz o której nie mogę nic znaleźć. Otóż we wniosku do Pefronu w programie Pegaza o komputer dla dziecka jest zaznaczenie że komputer mogą otrzymać
"niepełnosprawne dzieci i młodzież z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego. " Dominik ma 4,5 roku i nie ma ubytku słuchu a wydaje mi się że jest to jedyne kryterium z którego może komputer otrzymać. Czy więc nie jest to przeszkodą do składania wniosku, czy może ja coś źle rozumiem?
Pozdrawiam!

Alicja - 2009-11-28, 13:35

kakika12 napisał/a:
Dominik ma 4,5 roku i nie ma ubytku słuchu a wydaje mi się że jest to jedyne kryterium z którego może komputer otrzymać.

Nie,to nie jest jedyne kryterium.
Zapraszam na str 1 :-)
a wszystko będzie jasne :spoko:

Zapraszam do wątku ----> Czas się przedstawić

Giena1977 - 2010-01-11, 21:12

My w zeszłym roku składaliśmy w PCPR wniosek o komputer i programy logopedyczne dla Małego...kilka miesięcy czekania i dostaliśmy odpowiedź,iż komputer nie został przyznany itp...W tym roku znów złożyliśmy wniosek tym razem na sam komputer...trzeba pukać może kiedyś i dla nas otworzą swe zasoby:-) trzeba szukać,pukać...i nie zrażać się
Malaga - 2010-01-18, 09:16

Mam zamiar złożyć wniosek o dofinansowanie komputera w PCPR. Chciałabym kupić laptosia, jeszcze nie rozglądałam się o jaki konkretnie może chodzić. Pani w urzędzie powiedziała, że dobrze by było gdyby to logopeda wskazała konkretny program logopedyczny. Nie bardzo chcę obarczać logopedę, żeby buszowała w internecie w poszukiwaniu programu, bo Kinga pracuje w szkole bez komputera. Czy ktoś może mi polecić coś ciekawego? Mam też wątpliwości co do jednego załącznika- kosztorys komputera lub faktura pro-forma. Czy może to być wydruk oferty z internetu, gdybym chciała kupować przez internet? Co to jest faktura pro-forma?
maj1820 - 2010-01-18, 09:52

Na tym programie panie logopedki pracują z dziećmi w naszym ośrodku w Ostrowie,bardzo go polecają choć nie jest tani.
Logopedia

magda - 2010-01-18, 10:07

Malaga napisał/a:
Czy ktoś może mi polecić coś ciekawego? Mam też wątpliwości co do jednego załącznika- kosztorys komputera lub faktura pro-forma. Czy może to być wydruk oferty z internetu, gdybym chciała kupować przez internet? Co to jest faktura pro-forma?

My pracujemy na WSPOMAGANIU ROZWOJU. Z Tosią przez pory roku... Jest to seria programów do wczesnej terapii zaburzeń funkcji poznawczych percepcyjno-motorycznych, wspomagania stymulacji wielozmysłowej oraz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka.

Jeżeli chodzi o wydruk z komputera to może być, ja taką właśnie ofertę załączyłam i nie było problemów. A faktura pro-forma to faktura wystawiona przez dostawcę, informująca o wysokości należności do zapłacenia - czyli prościej mówiąc coś w rodzaju oferty cenowej na dany produkt.

Bunia - 2010-01-18, 11:16

Czytam i nie wierze :wow:
Zuzia ma prawie 9 lat . Już dwa razy chciałam złożyć wniosek o dofinansowanie komputera , ale u nas Pani twierdzi , że w kryteriach jakie trzeba spełniać jest jasno powiedziane , że dofinansowanie mogą dostać .....
Dzieci niepełnosprawne z dużym ubytkiem wzroku i wadą kończyn górnych .
Jeszcze raz utwierdzam się w przekonaniu , że każdu urzędnik interpretuje to inaczej.

grażyna - 2010-01-18, 11:37

Bunia, a z programu na dofinansowanie w likwidacji barier w komunikowaniu się? Wystarczy zaświadczenie od logopedy. W ten sposób chyba większość otrzymała te dofinansowanie. My też z tego korzystałyśmy.
magda - 2010-01-18, 11:58

Buniu ja miałam taką samą odpowiedź ale wygrałam. Poczytaj tu
Bunia - 2010-01-18, 12:04

Magda , ale masz siłę przebicia :brawo:
Jeśli twój wniosek rozpatrzą pierwszy bo cię tam wszyscy znają , to zapraszam do mnie .....
Może i tu już o tobie słyszeli ;-)

grażyna - 2010-01-18, 12:42

Rzeczywiście, co kraj, to obyczaj :-D , ja nie miałam z tym żadnych problemów, wiec myślałam, że tak jest wszędzie. O ja optymistka ;-) .
kabatka - 2010-01-18, 13:55

O programach logopedyczny :arrow: piszmy proszę tutaj. Ten wątek jest o papierkologii, jak załatwić dofinansowanie do komputera :tak:
magda - 2010-01-18, 14:27

Bunia napisał/a:
Jeśli twój wniosek rozpatrzą pierwszy

Już rozpatrzyli.

Malaga - 2010-01-18, 16:03

A czy można ubiegać się o dofinansowanie zakupu samego komputera? Program Logopedia kosztuje 2000 zł, sam komp 2500-3000, czy taka suma nie jest zawrotna? Czy PCPR będzie w stanie współfinansować taki zakup i na starcie nie odrzucą wniosku takiej zachłannej kobiety ;-) ? Mam takie dylematy bo nigdy nie składałam podobnych wniosków i jestem zielona.
grażyna - 2010-01-18, 16:34

Ja pisałam o sam komputer o wartości 3 tys., dostałam 2,5 tys, czyli kupiłam komputer za 3,2.
Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak nie spróbuje to się nie dowiem ;-) . Może tylko nam ta kwota wydaję się zawrotna, a jako dofinansowanie to wcale nic dużego?

Marzenia - 2010-01-18, 16:48

Grażynko a jaki musi byc wkład własny przy dofinansowaniu do komputera ?
Czy to jest 20 % ?
A orientujecie się, czy taki sam wkład własny wymagany jest przy zakupie programów ?

Grażynko, a Ty starałaś się też o zakup programów?

grażyna - 2010-01-18, 16:51

Tak, ja dopłacałam 20%.
mimi3 - 2010-01-18, 17:19

Grażynka a kiedy dopłacałaś te 20 % ?
Bo my też kilka lat temu tyle dopłacaliśmy.W ubiegłym roku u nas w Poznaniu słyszałam że jest z pfronu dofinansowanie na formularzu 60 %,ale poznańskie oddziały z uwagi na duże zainteresowanie wnioskodawców i mały budżet dofinansowały tylko 50% i tylko dla tych co jeszcze nie korzystały z tego programu i oczywiście obowiązkowo było trzeba miec oprogramowanie logopedyczne do tego.Ciekawe jak będzie w 2010 roku ?

grażyna - 2010-01-19, 08:28

Ja to już trzy lata temu miałam to dofinansowanie( i to o sam komputer, bez programów), i rzeczywiście jest tam chyba napisane, że dofinansowują maksymalnie 80%, czyli mogą mniej :-( .
Liczbę 60% to widziałam na wniosku o sprzęt rehabilitacyjny.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jakie to wszystko pokręcone. Piszemy o tych samych ogólnopolskich programach prowadzonych przez ogólnopolski organ na podstawie jednakowych przepisów. I co oddział to inaczej nam tłumaczą i inaczej realizują te programy :] .
Dożyjemy innych czasów?

mimi3 - 2010-01-19, 11:23

Grażyna chyba nie ,,, ale nadzieję trzeba mieć ;)
Malaga - 2010-01-28, 14:17

grażyna napisał/a:
Ja to już trzy lata temu miałam to dofinansowanie( i to o sam komputer, bez programów),

U mnie klapa. Byłam dzisiaj w PCPR i bardzo miła pani już na wstępie poinformowała mnie, że szanse na dofinansowanie są nikłe :cry: Wniosku tez nie udało mi się złożyć bo musi być w pełni kompletny. Ja składałam wniosek o sam komputer, ale powiedziała mi, że we wniosku muszą być uwzględnione programy. Nie dość, że logopedyczny, to jeszcze ogólnorozwojowy. Chyba nie będę składała w ogóle.Marzył mi się drugi komputer, ale nie stać mnie na taki duży wkład własny gdyby to wszystko podliczyć. Tym bardziej, że pieniędzy nie mają nic a nic. Pani powiedziała, że w tamtym roku nikt nie dostał i w tym chyba też będzie podobnie. :evil: Zgroza, po co oni przyjmują wnioski skoro już na wstępie mówią, że nic z tego?
Prawdą jest powiedzenie "umiesz liczyć, licz na siebie" :-x

Alicja - 2010-01-28, 14:30

Kasia,urzędnikom wierzyć nie należy ;-)
Złóż wniosek a dopiero wtedy się przekonasz,czy rzeczywiście nie realizują ich z powodu braku funduszy.
A zapytałaś pani co to jest "program ogólnorozwojowy"?Pierwszy raz słyszę,że jest takowy wymagany :roll:

Malaga - 2010-01-28, 14:51

Wiesz Alicjo, to jest moje sformułowanie"ogólnorozwojowy program". W skrócie myślowym chodziło mi o program Wspomaganie rozwoju.Mam zaświadczenie ze szkoły o potrzebie korzystania z różnych programów edukacyjnych, które usprawnią analizę, syntezę wzrokową, orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. To dla pani urzędniczki było wystarczające aby te programy dopisać do wniosku, nie tylko logopedyczny ale obydwa.
Powiedziała, że na sam komputer się nie składa. A Wy składałyście i dostałyście :cry: , nie jestem zazdrosna. Dobrze, że choć niektórzy mają szczęście :tak:

Alicja - 2010-01-28, 15:05

Jagodzie odmówiono już 2 razy,więc osamotniona w staraniach nie jesteś :-)
W tym roku mam zamiar po raz kolejny złożyć wniosek :roll:
do trzech razy sztuka,może się uda....
Ja biorę tylko zaświadczenie od logopedy i w inne papierki się nie bawię.

Kasia składaj wniosek,nic to Cie nie kosztuje :tak:

Malaga - 2010-01-28, 15:50

Dzięki za słowa otuchy. Wydawało mi się, że wystarałaś się o komputer.
Alicja - 2010-01-28, 15:55

:tak: ,ale było to chyba 5 lat temu
dorotka8s - 2010-01-28, 20:43

Ja też złożyłam wniosek w tym roku (do trzech razy sztuka, więc może za trzy lata dostaniemy). Pani zerknęła na datę urodzenia i powiedziała, że dziecko jeszcze nie chodzi do szkoły, ale wniosek przyjęła. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale napisałam we wniosku komputer, program logopedyczny Mówiące obrazki i ekran dotykowy i bardzo jestem ciekawa co mi odpowiedzą.
magdajacky - 2010-01-28, 21:42

U nas powiedzieli że złożyć można ale nie maja pieniążków,ale liczę że może tak jak w zeszłym roku koleżanka też składała na początku roku i też jej tak powiedzieli a tu raptem 20 grudnia kazali przyjść i dali laptopa . :-)
Giena1977 - 2010-05-05, 11:36

Jak u Was z dofinansowaniem do komputera?macie już jakieś odpowiedzi?My wczoraj dostaliśmy decyzję negatywną drugi rok z rzędu.W uzasadnieniu jest,że komputer niewątpliwie jest potrzebny Kubusiowi,ale z powodu braku środków wniosek został rozpatrzony negatywnie,no i standardowo od decyzji nie przysługuje odwołanie...No nic trzeba będzie spróbować innym razem,do skutku :-( Pozdrawiam :papa:
edytka28566 - 2010-05-05, 21:47

Mam pytanie czy ktoś z państwa wie coś na temat dofinansowania komputera z Pefronu?Kiedy można składać wnioski ?
Alicja - 2010-05-05, 21:49

Ale co konkretnie masz na myśli?
Wnioski można składać cały rok.

edytka28566 - 2010-05-05, 22:51

Gdy byłam w PCPR pani poinformowała mnie o programach które są realizowane w PEFRONIE mówiła o komputerze dla homera i jakimś innym ale ja oczywiście nie pamiętam i powiedziała że jest tam określony termin składania wniosków
annag - 2010-05-19, 15:15

edytka28566 napisał/a:
Mam pytanie czy ktoś z państwa wie coś na temat dofinansowania komputera z Pefronu?Kiedy można składać wnioski ?

Ponawiam pytanie Edyty, wie ktoś coś na temat tego terminu? Jakoś nie mogę się dodzwonić.

Alicja - 2010-05-19, 16:34

Kilka słów o programach ---> na portalu.
A wnioski na komputer z tytułu likwidacji barier w komunikowaniu się składa się cały rok.

annag - 2010-05-19, 18:16

Niestety nie w PFRON-ie, na stronie można znalezć taką informację a przecież trwa już II kwartał .Boję się ze przegapię termin, w zeszłym roku wnioski można było składać tylko od 4 maja do 5 czerwca w świętokrzyskiem.
Alicja - 2010-05-19, 18:31

Czyli chcesz złożyć wniosek z programu "Komputer dla Homera?"
Macie odpowiedni symbol w orzeczeniu?
Większość rodziców dzieci z zespołem Downa składa wniosek z tytułu likwidacji barier.

annag - 2010-05-19, 19:02

Coś mi właśnie świtało że ten program skierowany jest dla osób z wada wzroku- nie bez kozery wybrano taka a nie inną nazwę.Dzięki, szukam dalej info o likwidowaniu barier.
P.S. jeden komputer panienka już dostała ale marzy o laptopie ;-)

edytka28566 - 2010-05-19, 22:13

Nie bardzo rozumiem o jaki symbol w orzeczeniu chodzi.Wikusia na chwilę obecną ma wadę wzroku i pani w PCPR powiedziała abym wniosek łożyła na programy PEFRONU ale nadal nie wiem do kiedy mam je złożyć .
krzys6207 - 2010-05-20, 12:29

Witaj. Mój syn jest z głębokim niedosłuchem. Ja złożyłem wniosek o dofinansowanie do zakupu komputera w pażdzierniku a umowe podpisałem następnego roku w listopadzie.
Alicja - 2010-05-24, 17:28

edytka28566 napisał/a:
Nie bardzo rozumiem o jaki symbol w orzeczeniu chodzi.Wikusia na chwilę obecną ma wadę wzroku i pani w PCPR powiedziała abym wniosek łożyła na programy PEFRONU ale nadal nie wiem do kiedy mam je złożyć .

Na każdym wydanym orzeczeniu widnieje symbol niepełnosprawności:

1. 01-U - upośledzenie umysłowe;
2. 02-P - choroby psychiczne;
3. 03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
4. 04-O - choroby narządu wzroku;
5. 05-R - upośledzenie narządu ruchu;
6. 06-E - epilepsja;
7. 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia;
8. 08-T - choroby układu pokarmowego;
9. 09-M - choroby układu moczowo-płciowego;
10. 10-N - choroby neurologiczne;
11. 11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego.

Jeśli chcesz złożyć wniosek z programu "Komputer dla Homera"
to twoja córka musi mieć w orzeczeniu symbol 04-O ,inaczej dofinansowania nie dostanie mimo,że ma wadę wzroku.
Dlatego też rodzice dzieci z zD wypełniają wniosek na likwidację barier w komunikowaniu się.Wniosek (jeśli tylko masz niezbędne dokumenty) możesz złożyć już jutro.
Inaczej już nie potrafię wytłumaczyć :nie:

dorotka8s - 2010-05-28, 21:09

Dostałam odpowiedź na mój wniosek o dofinansowanie komputera. Dofinansowanie się należy, ale zabrakło środków. To znaczy, że wniosek napisaliśmy przekonująco i jest szansa na realizację w drugiej połowie roku lub w latach następnych.

Jeszcze rok temu pani w urzędzie powiedziała, że nie ma po co składać wniosku na komputer z programu pokonywania barier w komunikacji, bo należy się tylko niedowidzącym i niedosłyszącym.

Giena1977 - 2010-05-29, 19:50

My już dwa lata z rzędu dostaliśmy taką samą odpowiedź...Na pieniążki w drugiej połowie roku bym nie liczył raczej,z tego co my dowiedzieliśmy się w naszym PCPR na komputery nie będzie kasy...Spróbujemy w przyszłym roku-do trzech razy sztuka...
grażyna - 2010-05-29, 20:21

Ja dofinansowanie dostałam kiedyś w grudniu, wiec nie można przesądzać. W ubiegłym roku też było sporo gotówki na dofinansowania właśnie pod koniec grudnia. Tylko wtedy to już, na zaraz( do tygodnia) trzeba było realizować wnioski( czyli wyłożyć swoją część), nie każdy był na to przygotowany na święta.
Malaga - 2010-05-30, 09:19

W naszej placówce PCPR powiedzieli, że w tamtym roku nikt nie dostał dofinansowania do komputera, w tym roku szanse są jeszcze bardziej marne, bo środki na ten program zostały mocno okrojone. Gdyby Kinga miała problemy ze wzrokiem, albo słuchem to można by było próbować jeszcze w Warszawie, a tak to klops. Nie ma komputera, ale ma zdrowe uszka i oczka, a to jest najważniejsze. Będziemy próbować w następnym roku.
roksi24 - 2011-01-14, 15:00

Witam. Dopiero znalazłam to forum i dużo ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć. Ja mam już wniosek do wypełnienia na likwidację barier w komunikowaniu sie bo tylko taki Pani w pcpr mi dała na dofinansowanie do komputera. Tylko mnie ciekawi bo powiedziała, że dają tylko kompa do likwidacji barier nie daja do nauki ani innych rzeczy tylko do komunikowania się. W dodatku dziecko ma umieć pisać na komputerze i czytać co w moim przypadku jest nie wykonalne narazie. Córka ma 6 lat zaczęła chodzić do szkoły ma orzeczenie z symbolem 06-E i 05-R ma również uszkodzony wzrok mam zaświadczenie od lekarza. Jest pod opieką logopedy, psychologa, neurologa, neurochirurga, okulisty i rehabilitacji. Chciałam się ubiegać o komputer bo dużo jest programów do nauki które by jej napewno bardzo pomogły. Moje pytanko czy wogóle mogę liczyć na to dofinansowanie i jak myślicie jest szansa?
Malaga - 2011-01-15, 17:05

roksi, odpowiedzi na wszystkie pytania jakie masz znajdziesz jak poczytasz ten temat od początku. Ja w tamtym roku składałam wniosek o dofinansowanie i jest on objęty jako likwidacja barier w komunikowaniu się. U mnie nic z tego nie wyszło, urzędniczki na wstępie informowały, że marne nadzieje i tak było. W tamtym roku nikt nie dostał, w poprzednim również. Nic nie wskazuje na to, że w tym roku będzie lepiej. Jednak może w waszym PCPR sprawa wygląda bardziej optymistycznie. Składaj, bo jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
Teraz pędź szybciutko do watku powitalnego, żebyśmy wszyscy mogli Cię poznać i powitać.

dorotka8s - 2011-01-16, 00:33

W ubiegłym roku składałam wniosek o takie dofinansowanie, uzasadniłam go tak, że wychodziło, że to jest w ramach likwidacji barier. W odpowiedzi na wniosek dostałam informację, że podlega dofinansowaniu, ale brak funduszy. Ania miała wtedy niecałe 4 lata, w tym roku składam taki sam wniosek.
renia33 - 2011-01-16, 00:43

To chyba też w dużym stopniu zależy od PCPRu. Ja kiedyś poszłam się tylko zapytać i facet od razu mnie zgasił, twierdząc, że się nie należy bo dziecko musi już umieć czytać pisać porozumiewać się na skypie, maile itp- chyba już kiedyś tu pisałam. ;/
No ale nie tylko o ten komputer chodzi, może być sam program. W tym roku męża wyślę, on bardziej wygadany.

grażyna - 2011-01-16, 09:33

Tak, tylko ten program np. logopedyczny musisz na czymś "odbierać" i po to najpierw musisz mieć komputer. U mnie była taka logika kilka lat temu w PCPR. Jaka poszłam zapytać się o możliwości to zaczęłam pytanie od programów. Pani się zapytała czy mam komputer, nie miałam i dlatego najpierw kazała mi napisać wniosek o komputer. Nawet drukarkę mi zaliczyli.
Niestety to kilka lat temu, teraz tez słyszałam, że marne szanse.

MamaKuby - 2011-01-16, 10:19

Kuba dostał dofinansowanie we wrześniu 2010, wniosek złożyłam ok. roku wcześniej. Najpierw dostaliśmy odmowę z powodu braku środków, a potem dostaliśmy info że juz teraz nagle w ciągu 2 tygodni musimy kupić komputer na gwałt i dojechać z fakturą do WCPRu.
iwonaf - 2011-01-16, 11:12

Jak to jest z tym dofinansowaniem?
Ja złożyłam w zeszłym roku..Julia miała wtedy 4 latka.
Pani była trochę zszokowana ,że chcę dla tak małego dziecka, ale powiedziała, że wyśle zapytanie do (chyba) Ministerstwa.
Dostała oczywiście odmowne, bo dziecko "nie szkolne", więc się nie należy. :evil:
Mamo Kubusia piszesz, że Wam się udało...

MamaKuby - 2011-01-16, 13:53

Udało się. Korzystaliśmy z programu likwidacji barier w komunikowaniu się. Nie bardzo rozumiem problem z "dzieckiem nieszkolnym", bo przeciez im wczęsniej uczymy dziecko mówić i porozumiewać się tym większa szasna na dobry efekt.
Ja bym złożyła jeszcze raz albo odwołała się od tej decyzji. Widziałaś tą odpowiedź od "Ministra"?

iwonaf - 2011-01-16, 19:51

Właśnie nie pamiętam już ...ale chyba nic mi nie pokazywano...
W tym roku złożę jeszcze raz wniosek, tylko nie wiem jakie zaświadczenie mam dołączyć?
Od logopedy wystarczy?
Mamo Kubusia jak Ty to zrobiłaś? Co napisałaś we wniosku?

MamaKuby - 2011-01-17, 11:18

Szczerze mówiąc, nie pamiętam, ale nie pamiętam żebym dołączała jakiekolwiek zaświadczenia.
grażyna - 2011-01-17, 12:10

Ja miałam od logopedy szkolnego.
agamama123 - 2011-01-17, 13:57

iwonaf napisał/a:
Jak to jest z tym dofinansowaniem?
Ja złożyłam w zeszłym roku..Julia miała wtedy 4 latka.
Pani była trochę zszokowana ,że chcę dla tak małego dziecka, ale powiedziała, że wyśle zapytanie do (chyba) Ministerstwa.
Dostała oczywiście odmowne, bo dziecko "nie szkolne", więc się nie należy. :evil:
Mamo Kubusia piszesz, że Wam się udało...

U nas dofinansowanie do komputera mogą dostać dzieci, które są objęte obowiązkiem szkolnym. Dopiero od 2 lat mogą starac się też rodzice zerówkowiczów - wcześniej dawali kase dzieciom od 1 klasy w górę. Dla mnie to było chore przy mozliwości odroczenia od obowiązku szkolnego do 10 roku zycia.
Jednak przepisy odnośnie sprzętu są właściwe dla danej gminy - w zalezności od środków jakimi dysponują.

agamama123 - 2011-01-17, 13:59

iwonaf napisał/a:
Właśnie nie pamiętam już ...ale chyba nic mi nie pokazywano...
W tym roku złożę jeszcze raz wniosek, tylko nie wiem jakie zaświadczenie mam dołączyć?
Od logopedy wystarczy?
Mamo Kubusia jak Ty to zrobiłaś? Co napisałaś we wniosku?

Jesli chodzi o likwidację barier w komunikowaniu sie to zaświadczenie do kompa nie jest potrzebne jesli w orzeczeniu o niepełnosprawności dziecka jest odpowiednia literka (bodajże N kwalifikuje). Wtedy z góry wiadomo, ze są wskazania. Jeśli nie ma odpowiedniego symbolu potrzebne jest zaświadczenie od lekarza specjalisty.

iwonaf - 2011-01-17, 17:47

Julia nie ma żadnych literek w orzeczeniu. ;/
Dziś dostałam wniosek do wypełnienia, 1 stronę ma wypełnić lekarz, może być pierwszego kontaktu.
Jutro więc wszystko załatwię i będę czekać...
U nas możliwości są niewielkie....80 % ale nie więcej niż 1300 zł.

renia33 - 2011-02-14, 14:17

O składaniu przeze mnie wniosku o dofinansowanie do komputera pisałam w innym wątku. Wspominałam o zgodzie współwłaściciela domu, ale nie byłam doinformowana ;/ . Ta zgoda to ma być, ale na podłączenie do internetu :wow: . Kurcze, ale ja mam internet...
Nie no, ja się chyba nie nadaję do załatwiania takich spraw, bo albo ja czegoś nie rozumiem i trzeba mi to wykładać łopatologicznie, albo nie wiem co.... :-?
A u was jak było; przy składaniu wniosków miałyście już internet, czy dopiero podpisywałyście umowy po otrzymaniu dofinansowania? A jeżeli miałyście, to przedstawiałyście umowy?
Troche dużo tych pytań, ale myślę że dobry człowiek się znajdzie i odpowie. :papa:

grażyna - 2011-02-14, 15:09

Zakładałam internet jakoś pół roku po kupnie komputera(4lata temu).
Grażyna O. - 2011-02-14, 18:20

renia33 napisał/a:
O składaniu przeze mnie wniosku o dofinansowanie do komputera pisałam w innym wątku. Wspominałam o zgodzie współwłaściciela domu, ale nie byłam doinformowana ;/ . Ta zgoda to ma być, ale na podłączenie do internetu :wow: . Kurcze, ale ja mam internet...
Nie no, ja się chyba nie nadaję do załatwiania takich spraw, bo albo ja czegoś nie rozumiem i trzeba mi to wykładać łopatologicznie, albo nie wiem co.... :-?
A u was jak było; przy składaniu wniosków miałyście już internet, czy dopiero podpisywałyście umowy po otrzymaniu dofinansowania? A jeżeli miałyście, to przedstawiałyście umowy?
Troche dużo tych pytań, ale myślę że dobry człowiek się znajdzie i odpowie. :papa:

Ale co ma internet do dofinansowania do komputera?
Żeby korzystać z komputera musisz mieś programy logopedyczne, a nie internet. Dziwny ten twój PFRON.
W erze internetu mobilnego ktoś jeszcze potrzebuje zgody współwłaściciela?

renia33 - 2011-02-14, 19:23

Grażyna O. napisał/a:
Dziwny ten twój PFRON.

:lol: :lol: :lol: Wiem, a ludzie tam pracujący tym bardziej. :-x
Poważnie się zastanawiam czy nie odpuścić.
Dzięki dziewczyny.

grażyna - 2011-02-14, 19:52

renia33 napisał/a:
Grażyna O. napisał/a:
Dziwny ten twój PFRON.

:lol: :lol: :lol: Wiem, a ludzie tam pracujący tym bardziej. :-x
Poważnie się zastanawiam czy nie odpuścić.

A niby dlaczego masz odpuścic? Do boju dziewczyno :lol: .

renia33 - 2011-02-14, 22:34

Mąż też mi to powtarza ;-) .
A tak jeszcze mi się przypomniało odnośnie tej umowy na internet: kiedyś też facet w PFRONie mówił, że dziecko muci umieć czytać, pisać żeby mogło porozumiewać się na skypie, gg, pisać maile itp... no paranoja jakaś u nas jest ;/ .

grażyna - 2011-02-15, 17:39

W rzeszowskim PCPR mają inne wymagania: dziecko musi mieć ukończone 10 lat i ... kurs komputerowy :wow: .
renia33 - 2011-02-15, 20:43

A ja właśnie dowiedziałam się dzisiaj, że każdy PCPR ma swój wewnętrzny regulamin odnośnie dofinansowań. W Chełmie aż tak ostrych przepisów niema, ale prawdopodobnie dostali w tym roku mało pieniędzy.
Składać wniosek możemy, ale szanse, że dostaniemy są niewielkie ;/ .

Iga - 2011-02-15, 20:45

To się składa do PCPRu czy PFRONu?
renia33 - 2011-02-15, 20:55

A wiesz Iga, że mój M dzisiaj mnie o to samo pytał :-D . Nie bardzo rozumiem, ale wydaje mi się że PFRON to taka instytucja która przyznaje pieniądze na PCPR i MOPS w całym kraju, tak mu dziś tłumaczyłam. :lol:
Dobra, ja mogę czegoś nie wiedzieć, ale ty? Zawsze myślałam, że ty wszystko wiesz :nzastanawianie: ;-)
Ja i tak wiem, że nam to ktoś wytłumaczy ;-)

Iga - 2011-02-15, 21:04

:lol: :lol: Iga Alfa i Omega :lol:

Chodzi mi o to, że raz piszecie PFRON a raz PCPR.

I już w końcu nie wiem, gdzie składasz. A ja śledzę wątek bo też planuję :lol:

renia33 - 2011-02-15, 21:18

Iga napisał/a:

:nniewiem: Nigdzie nie składam, widocznie jeszcze faktycznie nie jest nam pisany.
A tak na poważnie, to ja sama nie wiem, jak to z tym jest i nie chce się za wiele wypowiadać, żeby jakiejś głupoty nie palnąć. :doh:

Iga - 2011-02-15, 21:27

Jak to nigdzie! Składaj. Jak Ty złożysz to ja też pójdę i złożę.
renia33 - 2011-02-15, 21:39

No co ty :wow: ? W tym samym miejscu? :lol:
Już tak myśleliśmy, że jeżeli w Chełmie są nikłe szanse, to może udać się do Lublina-prawdopodobnie w województwie jest przeznaczanych więcej pieniędzy na takie cele. Tylko, że nie mamy jeszcze nawet opinii-p. logopeda myśli jak ją napisać.

Grażyna O. - 2011-02-15, 23:18

Iga napisał/a:
.....

Chodzi mi o to, że raz piszecie PFRON a raz PCPR.

U nas PCPR realizuje zadania PFRONu

grażyna - 2011-02-16, 09:26

Słyszałam, że niektórzy nie mogąc czegoś załatwić w PCPR idą bezpośrednio do PFRONu. Ja też czasami się nie orientuję jak ten podział zadań wygląda. Wszelkie wnioski na dofinansowania(pieluchy, buty, komputer, sprzęt, turnus) składałam w PCPR. Tylko jeden "Sprawny dojazd" był w PFRONie.
natka - 2011-04-26, 14:59

W lutym wzięłam wniosek w PCPR na komputer gdy załatwiłam wszystkie zaświadczenia i chciałam złożyć powiedziano mi ,że nie będzie realizowany żaden program jeżeli chodzi o dofinansowanie do komputera -brak pieniędzy :-x jedynie osoby niepełnosprawne na wózkach mają ,też nie dużą ,nadzieję na zlikwidowanie barier architektonicznych.
To po co w ogóle rozdawali wnioski :-x

iwonaf - 2011-04-26, 19:07

U nas też nie ma dofinansowań do komputera, ani do turnusów. :evil:
Tylko na zaopatrzenie w środki medyczne.
A słyszałam jak któryś z polityków mówił, że to nie prawda, że niepełnosprawnym się zabiera dofinansowania :-x :-x :-x :-x

grażyna - 2011-04-27, 08:04

Ja muszę zadzwonić do swojego i się zorientować. Nie dostałam na turnus, może tu akurat ?
Megi1981 - 2011-04-27, 08:09

Wiecie co mnie to już wkurzają te MOP-sy PCPR-y. Mój wujek ma orzeczenie i grupę inwalidzką, mieszka na wsi i starał się o dofinansowanie na zrobienie łazienki. Składał wnioski chyba z 5 lat po kolei i z roku na rok to samo - brak środków, proszę próbować w następnym kwartale. Chłopina miał cierpliwość i próbował, aż w końcu przypadkiem trafił na kierownika PCPR-u i nagadał mu konkretnie - przez przypadek oczywiście bo zupełnie nie znał gościa i wiecie co dostał dofinansowanie :brawo: Morał z tego taki, że jak nie zacznie się od góry to nici z dofinansowania.
basia_s - 2011-05-04, 17:43

Też musiałam poruszyć wyższe stanowiska aby dostać dofinansowanie do turnusu.
andrew - 2011-05-04, 18:33

U nas w Łodzi jest PFRON Polska Fundacja Rodzin Osób Niepełnosprawnych gdzie byliśmy się starać o dofinansowanie o zorganizowanie remontu dla przystosowania mieszkania dla Maćka. Niestety usłyszeliśmy że możemy się tylko postarać o dofinansowanie do laptopa. To też nie jest złe ale pytanie od jakiego wieku przysługuje takie dobrodziejstwo od naszego kochanego Państwa. Akurat tego się zapomnieliśmy spytać ale jeszcze mam tam zamiar się udać ponieważ od znajomego dowiedziałem się że jego znajoma dostała już takie coś dwa razy właśnie od PFRONu :-x
grażyna - 2011-06-02, 14:00

Złożyłam dziś w PCPR wniosek na dofinansowanie laptopa z programu likwidacji barier w komunikowaniu się. Ciekawe z jakim skutkiem. Pani podanie przyjęła, nie powiedziała kategorycznie "nie" więc może akurat. Choć zaznaczyła, że trzeba czekać długo i nie gwarantuje pozytywnej odpowiedzi.
Grażyna O. - 2011-06-14, 18:06

Trzy i pół tysiąca osób w trudnej sytuacji materialnej, a także niepełnosprawnych z województwa kujawsko-pomorskiego otrzyma za darmo komputery i dostęp do internetu. W poniedziałek ruszył nabór wniosków, który potrwa do końca czerwca.
Szczegóły tutaj :arrow: Kujawsko-Pomorskie. Komputery i internet dla biednych i niepełnosprawnych

emka205 - 2011-06-14, 19:57

to samo w poznaniu, mimo, że termin składania minął, to nie zgłosiła się dostateczna liczba osób w związku z czym nabór trwa.
grażyna - 2011-06-15, 14:11

Zadzwoniła właśnie Pani z PCPR, że Aneta dostała dofinansowanie do komputera. Niestety, ponieważ już kiedyś korzystała(jakieś pięć lat temu), dostałaby tylko 600zł. Rezygnuję, nie stać mnie.
grażyna - 2011-06-16, 14:34

Byłam dziś w PCPR podpisać umowę o dofinansowanie maty do hydromasażu(50%). Rozmawiałam też w sprawie tego dofinansowania do komputera. 600zł to nieduża kwota biorąc pod uwagę ceny laptopów, jednak dałam sobie czas do namysłu do 30 września, bo akurat wtedy mija ostateczny termin zakupu sprzętu. Zrezygnować zawsze można, a może jakoś finansowo się wygrzebie do września.
natka - 2011-06-17, 18:51

...kurcze jak to jest :-x u nas nic się nie należy... jak byłam pytać o matę to usłyszałam odpowiedz ,że to nie jest sprzęt rehabilitacyjny :-x to ciekawe czemu Natalka ma zalecony hydromasaż na turnusach.
Nerwy mam takie na ten mój PCPR . :-x
Odpowiedz w sprawie dofinansowania do komputera dostałam odmowną -wiedziałam ale papiery złożyłam.

grażyna dobrze że wam się udało :spoko:

kacha_wawa - 2011-06-17, 19:13

Grażynko, a może netbooka byś kupiła za te 600 złotych? W końcu to też komputer ;-)
grażyna - 2011-06-18, 09:36

Te 600zł to musi być 70%, czyli jak dołożę to akurat notebook :-) .
miska - 2011-06-18, 10:22

kacha_wawa napisał/a:
Grażynko, a może netbooka byś kupiła za te 600 złotych? W końcu to też komputer ;-)

Ja posiadam i jestem bardzo zadowolona :tak:

grażyna - 2011-06-18, 14:34

Tylko nie wiem, jak by się dla Anety sprawdził. Nie znam się na tym, na ile notebook różni się od laptopa(poza wielkością ;-) ).Ciekawe jak tam z wgrywaniem jakiś gierek czy tym podobnych. Wiem, że tam wejścia na płyty nie ma. Jak by oglądała np. filmy?
Na razie nie zawracam sobie głowy, umowa jest do 30 września, mam czas.

kacha_wawa - 2011-06-18, 17:35

Grażynko, możesz kupić pendrive i z niego wszystko odtwarzać, albo ewentualnie z pendriva zgrywać na dysk ;-) Podobnie robię z programami, jak potrzebuje jakiś wgrać to zgrywam sobie u męża na komputerze z płyty na pendriva i przerzucam do netbooka :-)
Miśka ja właśnie też posiadam netbooka i też nie narzekam :tak:

miska - 2011-06-18, 17:46

kacha_wawa napisał/a:
Grażynko, możesz kupić pendrive i z niego wszystko odtwarzać, albo ewentualnie z pendriva zgrywać na dysk ;-) Podobnie robię z programami, jak potrzebuje jakiś wgrać to zgrywam sobie u męża na komputerze z płyty na pendriva i przerzucam do netbooka :-)

Dokładnie tak :tak:

zula - 2011-08-10, 17:08

Właśnie trafiłam na stronkę o dofinansowaniu do komputera Komputer dla HomeraMoże ktoś jest z tych okolic.
Iga - 2011-08-10, 17:36

Zula, te daty i ten program obowiązują dla całej Polski.
honia22 - 2011-11-03, 19:21

Jeśli Bartek nie mówi to czy możemy sie starac o dofinansowanie do komputera? Ma 6 lat i chodzi już do zerówki.W tym nie duzo interesuje sie komputerem,bawi sie czasem w pisanie lub poruszanie myszka po pulpicie wiec nie wiem czy możemy się starac?
Edyta1245 - 2012-02-15, 13:02

NO i my złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do komputera.Zobaczymy co z tego wyniknie. ;-)
Manu - 2012-02-22, 08:29

Witam a ile wam dofinansowywują do komputera bo mi odpisali że 30% ,coś mi się to mało wydaje.
Edyta1245 - 2012-02-22, 09:22

My na razie dostaliśmy pismo,że nasz wniosek rozpatrzy komisja,ale na nim było,że 80%. Czy nam w ogóle dofinansują zobaczymy. ;-)
grażyna - 2012-02-22, 09:35

Manu napisał/a:
Witam a ile wam dofinansowywują do komputera bo mi odpisali że 30% ,coś mi się to mało wydaje.

Mogą dofinansować do 80%, czyli jak mają mało kasy to określą, że np. dofinansowują tylko 30%.

Manu - 2012-02-23, 06:54

Aha dziękuję wam dziewczyny :*
ewelkaa - 2012-02-23, 09:36

Dziewczyny a powiedzcie mi, czy przy składaniu wniosku o dofinansowanie do zakupu komputera trzeba składać również wniosek o programy logopedyczne? tak mi się coś o uszy obiło...
kafia - 2012-02-23, 11:54

czy "trzeba" to chyba niekoniecznie, jak chcesz dostać komputer i programy to tak- trzeba wszystko na jednym wniosku napisać.Ja tak składałam, na jednym wniosku laptop+programy (podałam konkretne tytuły).Urzędniczka mi powiedziała, że w gdybym złożyła na sam komputer to później przez 3 lata nie mogłabym dostać nic z tej puli pieniędzy (programów tez) a tak na jednym wniosku wszystko. Tak samo tyczy się np drukarki czy innego sprzętu komputerowego.Ja złożyłam wniosek w styczniu i czekam.... :-?
Edyta1245 - 2012-02-23, 13:57

Ja też napisałam na jednym wniosku .Złożyłam w lutym i też czekam ;-)
ewelkaa - 2012-02-23, 14:06

aha dzięki za info :spoko:
mija - 2012-02-23, 19:44

A do kogo składacie ? Z jakiego programu ?
kafia - 2012-02-23, 20:02

ja składałam wniosek do PCPR (likwidacja barier w komunikowaniu się)
Edyta1245 - 2012-02-24, 18:28

Ja identyczny.

mbasia222 - 2012-02-24, 21:42

Edyta1245 napisał/a:

Ja identyczny.

Przepraszam,ze się wtrącę ale chyba macie komputery?Wiec nie rozumiem po co składacie wnioski o następne ;-)

kacha_wawa - 2012-02-24, 23:37

Mbasia, pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. Komputery dość szybko ulegają amortyzacji, dość szybko ulegają, że się tak wyrażę przestarzeniu ;-) Często, żeby cokolwiek na komputerze odpalić potrzebne są komputery z odpowiednimi parametrami kart graficznych, dźwiękowych, itp. A do połączenia internetowego wystarczy tak naprawdę byle jaki komputer ;-)
magura - 2012-02-25, 08:29

To ja dopowiem jeszcze inny argument istotny pewno dla wielu (szczególnie posiadaczy przenośnych). Komputer mam, owszem ale do pracy i nie mogę sobie pozwolić na to, żeby Marcin (jak kiedyś Paweł) załatwił mi jednym uderzeniem narzędzie pracy. Poza tym w moim laptopie brak napędu CD ;-) a większość programów edukacyjnych wymaga obecności płyty w napędzie w momencie uruchomienia (oczywiście dla wprawnych to żaden problem ale zakładam, że to jednak nie norma).
grażyna - 2012-02-25, 09:44

mbasia222 napisał/a:
Edyta1245 napisał/a:

Ja identyczny.

Przepraszam,ze się wtrącę ale chyba macie komputery?Wiec nie rozumiem po co składacie wnioski o następne ;-)

A ja nie rozumiem czemu ktoś obcy wcina się w rozmowę?
Nie pamiętam, abyś się nam przedstawił/przedstawiła. Zanim rzucisz sarkastyczny komentarz, może warto powiedzieć zwykłe: Dzień Dobry?

Iga - 2012-02-25, 13:22

Ja też odpowiem mbasi22

Mam komputer firmowy (trochę lepszy niż magura bo posiada CD ;-) - oczywiście jakby CD było miarą lepszości) ale nic na nim nie mogę zainstalować.

A z drugiej strony nie wiem, dla czego moje dziecko nie może mieć komputera?

Edyta1245 - 2012-02-25, 13:22

mbasia222 napisał/a:
Edyta1245 napisał/a:

Ja identyczny.

W zasadzie nie muszę się tumaczyc,ale skoro zostałam wywołana do tablicy to odpowiem.Tak mamy komputer,który ma już 10 lat.Jest wysłużony,zresztą już po remoncie ;-) I należy do mojej najstarszej córki.Nie wiem jak długo nam posłuży i nie wiem też,czy Mati dostanie to dofinansowanie. ;-)

Tuśka - 2012-02-25, 15:35

Moje zdanie w kwestji dofinansowania do wózków dla większości dzieci z zespołem wszcy tu znają.
Natomiast w kwestji komputera uważam, że jest on naszym dziecioakom niezbędny.
Każde z naszych dzieci powinno mieć swój własny, najlepiej stacjonarny komputer, albo ten z monitorem dotykowym.
Powiem więcej, dziecko bez zespołu jakoś sobie bez komputera da radę z rozwojem intelektualnym a nasze niekoniecznie.
Nie musimy się też Edytko tłumaczyć postronnym, nieznanym nam osobom, masz rację.
Oby ci się udało z tym dofinansowaniem, bo nam odmówili , ale daliśmy sobie inaczej radę.

Edyta1245 - 2012-02-25, 16:12

Tusiu ja tak do końca nie wierzę,że dostaniemy to dofinansowanie,ale próbować zawsze można ;-)
ewelkaa - 2012-02-25, 16:25

Dokładnie tak nie musimy się tłumaczyć ;-)

A że ja coraz częściej wojuję z dzieckiem o komputer - to niech ma swój osobisty :lol: ;-)

magura - 2012-02-25, 21:35

Iga napisał/a:
Mam komputer firmowy (trochę lepszy niż magura bo posiada CD ;-) - oczywiście jakby CD było miarą lepszości)

No właśnie! A fisia, bo mój jest fajniejszy i tyle :cool2:
Cytat:
ale nic na nim nie mogę zainstalować.
No i sama widzisz :lol: a ja mam notatnik, i siem nie chfalem.

A w nawiązaniu do dyskusji, istotnie, sam nie wiem po co odpowiadamy komuś kto nawet nie raczy ponownie wytłumaczyć swojego nagłego zainteresowania, a z drugiej strony braku zainteresowania elementarnymi manierami. Zapraszamy do przedstawienia się :arrow: tutaj, mbasia222 :prosze:

ptaszynka44 - 2012-03-01, 22:49

Zakątkowicze,jak uzasadniłyście wnioski o komputer w programie,,Likwidowanie barier w komunikowaniu się",mnie poinformowano,że należy się tylko niewidomym i niedowładem kończyn, bo moje dziecko bez pomocy rodzica nie jest w stanie dobrze obsługiwać komputera ,wiec służył by mu tylko do zabawy, wiec potrzebuję argumentów nie do odrzucenia :)Pozdrawiam
Grażyna O. - 2012-03-01, 23:50

ptaszynka44 poczytaj wątek od początku, dziewczyny już pisały jakie trzeba zdobyć dokumenty i co pisać na wniosku :tak:
aagguulllaaa - 2012-03-07, 09:21

byłam się pytać o dofinansowanie do laptopów i programów edukacyjnych w naszej gminie i oczywiście podstawowe pytanie ile dziecko ma lat... odpowiadam że 2 ale zależy mi na programie logopedycznym itd. pani na to że od 6 lat dopiero takie coś przysługuje ... ale teraz nawet te 6 latki nie dostają bo oczywiście kasy nie ma :-x
ewelin27 - 2012-03-07, 13:57

Powiedzcie mi ciężko dostać takie dofinansowanie :?: Ja się nad tym zastanawiam czy nie złożyć.Ile najwięcej dostaliście :?:
Grażyna O. - 2012-03-07, 17:45

Ewelin - 5 lat temu dostałam 80 % (laptop + urządzenie wielofunkcyjne- drukarka, scaner) wyszło około 2,8 tyś. Ale od tego 2007 roku już nikt nie dostał na komputer :-(
ewelin27 - 2012-03-07, 20:04

Grażyna dzięki :spoko: Muszę się dokładnie popytać jak to w Rybniku jest
Teraz czekam na decyzję z dofinansowania do turnusu :spoko:

ptaszynka44 - 2012-03-08, 09:08

Ja jestem z Rybnika i dwa lata z z rzędu składałam z programu ;na likwidacje barier w komunikowaniu się:. Oczywiście nie dostaliśmy, teraz też byłam się pytać , to poinformowano mnie ,ze należy się z tego programu osobą niewidomym i z niedowładem kończyn, można złożyć na sprzęt rehabilitacyjny , komputer plus programy edukacyjne. Można dostać 60 % wartości ,a że zakupione programy są drogie ,wiec mi wychodzi ,ze kupie bez chodzenia z papierkami komputer w tej samej cenie,a programy można mieć za darmo.
gosia73 - 2012-04-15, 11:16

My też składamy wniosek - zobaczymy co z tego wyjdzie. Pani kazała nam by lekarz specjalista w zaświadczeniu "ładnie" uzasadnił dlaczego potrzebny nam komputer. Powiedzcie mi tylko, jakie programy logopedyczne wymieniacie we wniosku? Logopeda wypisała nam w opinii 8 tytułów, ale przecież wszystkich nie wypiszę.
gosia73 - 2012-07-06, 12:34

Wczoraj podpisałam umowę z PCPR-dostaliśmy dofinansowanie do komputera, drukarki i programu logopedycznego. Pojechałam od razu do sklepu, z którego brałam ofertę i jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się że sklepu jako takiego już nie ma - pozostał tylko serwis, który nie zajmuje się sprzedażą. Czy mogę zakup zrealizować w innym sklepie? Nie orientujecie się?
magda - 2012-07-06, 12:40

Możesz. W umowie masz kwotę dofinansowania i jej procent. Oferta sklepu jest tylko do oszacowania wartości. Tak przynajmniej mi kiedyś tłumaczono.
mimi3 - 2012-07-06, 16:42

Gosiu potwierdzam ,możesz zakupić w innym sklepie,a nawet w kilku sklepach. Tylko za każdy zakup musi być faktura na dziecko które dostaje dofinansowanie.
gosia73 - 2012-07-07, 10:05

Dzięki dziewczyny. W międzyczasie kontaktowałam się z PCPR - powiedzieli mi dokładnie to samo co Wy - w żaden sposób oferta nie jest wiążąca.
Moniczek - 2012-07-10, 10:08
Temat postu: do ptaszynki
Witaj w klubie. Ten nasz region jest jakiś dziwny. Przeprowadziłam się niedawno z Raciborza i wtedy tamten PCPR nie miał środków na dofinansowanie do komputera, teraz złożyłam tu w OPS (dział PFRON) w Jastrzębiu Zdroju i nie mam szans. A łatwo nie odpuszczam. Pani już przy refundacji pieluch (z tym i turnusami nie ma problemu) stwierdziła, żebym się nie fatygowała i nawet nie wypisywała tego wniosku "Usuwanie barier w komunikowaniu się, ale mimo to złożyłam wniosek z mnóstwem załączników. W odpow. stwierdzono jednoznacznie, że od listopada ub.r. zmieniły się przepisy i dostają komputery osoby z kłopotami ze słuchem lub strunami głosowymi, mową. Muszę mieć odpowiedni symbol w orzeczeniu, bo bez tego ani rusz. Więc sobie o niego za rok przed komisję powalczę.
Nie mam pojęcia dlaczego w różnych miastach OPS-y rządzą się innymi przepisami, cz nie obowiązują ich jakieś krajowe ustawy?
Ja mam w odpowiedzi: "Informujemy, że w listopadzie 2011 r przyjęto uchwałę Rady Miasta nr XVII.141.2011 z dn. 30 listopada 2011 r. w sprawie określania zasad przyznawania dofinansowania do zadań PFRON dotyczących rehabilitacji społecznej na rok 2012, która została opublikowana na stronie www.bip.jastrzebie.pl.
Dostałam już z NFZ-tu dwa wózki, mam dofinansowania do pieluch, bucików ortopedyczny, a na komputer i programy logopedyczne nie mogę w tej chwili liczyć. Miałam się odwołać, ale te przepisy były jednoznacznie w ich odpowiedzi. Czy w innych miastach nie odsyłają Was z takim kwitkiem? Piszecie, że najczęstszym powodem odmowy jest wiek dziecka. To jest dla mnie przedziwne.

magda - 2012-07-10, 10:12

Przeczytaj moją walkę, miałam podobny problem do poczytania
gosiulkat - 2012-07-10, 20:42

Dofinansowanie do komputera i dostępu do internetu w Tychach :
klik.....

Moniczek - 2012-07-11, 08:58

dzięki już czytam...
ptaszynka44 - 2012-07-11, 13:31

magda napisał/a:
Przeczytaj moją walkę, miałam podobny problem do poczytania

Widzę,ze to co się komu należy,zależy od natręctwa( nie ubliżając nikomu).
Przepisy można interpretować na różne strony.
Przyznaję ,że pod wpływem zakątkowego forum,złożyłam kolejny wniosek i czekam na rozpatrzenie. Też umiem być natrętna ;-)
Moją intencją nie jest nikogo urazić.

magda - 2012-07-11, 13:46

ptaszynka44 napisał/a:

Widzę,ze to co się komu należy,zależy od natręctwa( nie ubliżając nikomu).
Przepisy można interpretować na różne strony.
Przyznaję ,że pod wpływem zakątkowego forum,złożyłam kolejny wniosek i czekam na rozpatrzenie. Też umiem być natrętna ;-)

To nie natręctwo :nie: . Też jestem urzędnikiem, potrafię się poruszać po przepisach i po prostu nie zgodziłam się z ich interpretacją. Nie znalazłam żadnych komentarzy, interpretacji prawnych ani wyroków sądowych więc sama wystąpiłam o interpretację do "twórców" . Nie miałam nic do stracenia a tylko do zyskania.

grażyna - 2012-07-11, 15:41

A jak ktoś za bardzo biegły w przepisach nie jest, to leży. Pani za biurkiem powie "nie" i nawet wniosku człowiek nie złoży, bo pomyśli "po co".
Dobrze, że mamy miejsce, gdzie dzielimy się naszymi przejściami i informacją z innymi :tak: .

ewelin27 - 2012-07-11, 15:43

Grażyna a ile jest takich osób co wcale nie składa wniosków bo ''miłe'' Panie mówią a po co jak i tak nie ma dofinansowania
iwi - 2012-07-11, 15:49

Mnie swego czasu (2004 rok) pani w PFRON-ie też tłumaczyła, że nie ma kasy i nie ma po co składać wniosku. Ale zapytałam, czy jednak złożyć mogę. Powiedziała, że tak i złożyłam. W kwietniu. Długo cisza. A tu nagle (01 grudzień) telefon, że proszę szybko f-rę proforma i że czas do 5-tego, bo jest kasa i komputer dostaniemy.
Następnego roku pytałam o dofinansowanie do turnusu, co, gdzie i jak, a pani do mnie z zapytaniem, czy nie chcemy dofinansowania na komputer, bo mają pieniążki.

W Rybniku jak pytaliśmy (po przemeldowaniu), to w ogóle cokolwiek ciężko dostać.
Choć jedna znajoma mama dostała dofinansowanie i do komputera i do programów logopedycznych (tych z górnej półki).

sylpa - 2012-07-11, 21:20

Czy orientujecie się, jak wygląda sprawa częstotliwości dofinansowania komputera z barier w komunikowaniu się? Czy przepisy regulują po ilu latach ponownie można się ubiegać o to dofinansowanie, jeśli raz się skorzystało?
grażyna - 2012-07-11, 21:44

Teoretycznie chyba po trzech latach. Jednak starostwa często wprowadzają swoje ograniczenia. Np. w moim powiecie osoba starająca się po raz drugi o dofinansowanie otrzymuje tylko 600zł.
gosia196905 - 2012-07-11, 21:50

Sylwia musi minąć trzy pełne lata -kilka dni temu złożyłam wniosek o dofinansowanie -przyjęli bez problemów i z uśmiechem rzekli ,ze to dobry czas bo mają środki więc jeżeli minęło ci tyle lat to składaj wniosek czym prędzej :-) (Monika miała dofinansowany komputer 5lat temu-mimo to uznano ,ze 80 procent dofinansowania nam się należy )mam nadzieję ,że będzie wszystko ok.
mimi3 - 2012-07-12, 13:14

W Poznaniu jest minimum5 lat i do tego trzeba jeszcze uzasadniać po co już "nowy ". Do tego maksymalnie 50 % wartości.
Alicja - 2012-07-12, 14:37

ptaszyna44, ładnie napisałaś ;-)
Bądź natrętna, trzymam kciuki.

Chyba też zmobilizuję się do złożenia wniosków.

Alicja - 2012-07-12, 15:34

Warszawa: Bezpłatny internet dla osób z niepełnosprawnością

900 osób z niepełnosprawnością z Warszawy otrzyma na 5 lat dostęp do bezpłatnego internetu i sprzętu komputerowego, jego serwis i szkolenie z podstaw obsługi komputera.
>>>> czytaj dalej

ptaszynka44 - 2012-07-12, 17:48

gosia196905 napisał/a:
Sylwia musi minąć trzy pełne lata -kilka dni temu złożyłam wniosek o dofinansowanie -przyjęli bez problemów i z uśmiechem rzekli ,ze to dobry czas bo mają środki więc jeżeli minęło ci tyle lat to składaj wniosek czym prędzej :-) (Monika miała dofinansowany komputer 5lat temu-mimo to uznano ,ze 80 procent dofinansowania nam się należy )mam nadzieję ,że będzie wszystko ok.

Przenosimy się do Koszalina,aby mieć komputer ;-) Tylko gdzie zamieszkamy ? :cry:

gosia196905 - 2012-07-12, 20:49

Hura dofinansowali nam laptop plus drukarka wielofunkcyjna :jupi: :jupi: :jupi: dopiero co złożyłam podanie a już mam 20 lipca podpisać umowę :-)
gosia73 - 2012-07-13, 08:03

super - cieszymy się razem z Wami - my już jesteśmy w trakcie realizacji :-)
zula - 2012-08-16, 14:26

Dziś dzwoniła do mnie pani z Mopsu że ...dostaniemy 1000 zł dofinansowania(troszkę mało ale dobre i to) do zakupu komputera i jutro mam się zgłosić z dowodem :-) Zupełnie mnie tym zaskoczyła tym bardziej że wniosek składałam w styczniu 2011r! Potraktowałam to jako otarcie łez że nie jestem na zlocie :-?
kafia - 2012-08-16, 18:48

nam tez przyznali dofinansowanie do laptopa +programów logopedycznych (1800 zł laptop +256 zł na programy) :jupi:
zula - 2012-08-17, 11:42

Fajnie wam przyznali.Pomyślanym że babka przez telefon się pomyliła i że będzie tego dofinansowania troszkę więcej ...ale dzisiaj byłam odebrać dokumenty i mamy 1000zł na komputer i program logopedyczny !!!wkład własny obliczony na niecałe 700zł.W sklepie w którym gość wystawiał mi wtedy fakturę to mi dziś powiedział że tyle to bym musiała za średniej jakości laptop dać a potem jeszcze program.Szukam cen tych programów i znalazłam COŚ TAKIEGO
Jedyne pocieszenie że mam czas do 31 października by to wykupić.

kafia - 2012-08-17, 17:17

Zula programy takie same jak my zakupiliśmy, Ola pracuje na nich na zajęciach , nasza logopedka najbardziej nam właśnie te "logopedyczne zabawy" polecała. Z tym że ja zakupiłam tylko część 5,6 i 7
zula - 2012-08-17, 19:22

Ale razem z tym laptopem to zakupiłaś.Czy w innej firmie sprzęt a te programy ci od nich sprowadzili?Ja się zastanawiam czy jak kupie ten cały zestaw komputer +programy czy ten sprzęt nada się jeszcze do tego by cokolwiek innego na nim zrobić.
kafia - 2012-08-18, 12:42

Ja mam wszystko oddzielnie, nawet z innych sklepów,tylko takie same programy.
Nie umie Ci doradzić czy to dobry zestaw ;/

ewelin27 - 2012-08-26, 13:06

Dziewczyny mam do Was inne pytanie - jak dostaje się dofinansowanie do komputera i programu logopedycznego to resztę kwoty dokładam ze swojej kieszeni ale pomyślałam czy jest możliwość zwrócenia wyłożonych pieniążków przez stowarzyszenie jeśli bym im wysłała fakturę za zakup sprzętu :?:
Nie wiem jak to jest więc pytam :?:

magura - 2012-08-27, 11:45

Ewelin, przecież tego właśnie dotyczy cały wątek. Trzeba przeczytać z uwagą a odpowiedzi znajdziesz również w nietypowych przypadkach. Sama się przekonasz, że droga bywa różna bo i różne "kłody" pod nogi rzucają. Polecam np. walkę o dofinansowanie w wydaniu Magdy, która nie odpuściła sprawy :-) Innym dziewczynom dofinansowanie przyznano "z marszu" albo z lekkim przesunięciem czasowym.
ewelin27 - 2012-08-27, 11:47

Dzięki :spoko: Mnie odmówiono dofinansowania ale poszłam,nie dałam się i cofnęli decyzję przyznając nam dofinansowanie ....czekam teraz tylko aż środki będą mieli ;-)
magura - 2012-08-27, 11:55

No i to jest niestety kwintesencja całego "dofinansowania" - chęć albo niechęć jednej osoby. Gratuluję uporu bo, jak czytamy w tym wątku, najczęściej o to właśnie chodzi by "nie dać się wypchać". ;/
Alicja - 2012-09-04, 13:14

Miasto stołeczne Warszawa ogłasza nabór do projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Warszawie". Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Celem Projektu jest zapewnienie 2000 osób niepełnosprawnych bezpłatnego dostępu do Internetu, użyczenie laptopów na okres 5 lat oraz umożliwienie odbywania kursów z obsługi komputera i posługiwania się Internetem.

Do projektu mogą się zgłaszać osoby spełniające łącznie poniższe kryteria:

niepełnosprawni powyżej 12 roku życia zagrożeni wykluczeniem cyfrowym, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, umiarkowanym lub równoważne, będący obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i zamieszkali na terenie m.st. Warszawy.

Formularze zgłoszeniowe można pobierać i składać od 3 września do 31 paŻdziernika 2012r.
(pon.-pt. w godz. 8:00-15:00) w Biurze Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, ul. Niecała 2, pokoje nr. 22 i 24 lub w Stołecznym Centrum Osó Niepełnosprawnych, ul. Andersa 5.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin naboru i uczestnictwa dostępne są także na stronach: www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl www.scon.waw.pl www.niepelnosprawni.pl
oraz w punktach informacyjnych urzędó dzielnic m.st. Warszawy.

Więcej informacji: tel. (22) 443 1450, 443 14 54,443 14 67,443 14 77, 443 14 82, 443 14 89
email: pw@um.warszawa.pl

źródło

ewelin27 - 2012-09-04, 16:04

Dzisiaj dostałam telefon - zapraszają mnie o podpisanie umowy :jupi:
Chciałam dostać dofinansowanie w kwocie 2900zł i takie dostałam :jupi: :jupi:
Nie obyło się bez małych przeszkód z początku ale jednak mamy dofinansowanie i strasznie się z tego powodu cieszę :jupi: :jupi:

Alicja - 2012-09-04, 17:15

Super! też muszę się zmobilizować i złożyć dokumenty :roll:
zula - 2012-09-14, 09:06

Ewelin 27 załatwiłaś już jakiś sprzęt??
Ja mam problem ze znalezieniem sklepu .Tam gdzie facet mi wypisywał ten wniosek to jak powiedziałam że dofinansowania jest tysiąc a ok 700 zł mam ze swojej kieszeni to najpierw zrobił :wow: potem powiedział że zadzwoni,potem jak ja zadzwoniłam do niego to powiedział że przygotuje ofertę ,potem zadzwoniłam 2 raz i mnie zbył.Pomyślałam że pewnie by się zainteresował gdybyśmy ze 4 tysiące tego dofinansowania mieli.Wczoraj zadzwoniłam do tej firmy z Gliwic..facet miał oddzwonić i też nie dzwoni.
Powiedzcie mi czy u Was tez tak było że potrzebny jest rachunek oryginał za wpłatę własną i faktura wystawiona na mnie z okresem zapłaty do 30 dni?
A to dowód że można wnioskować na 3 tysiące i dostać tysiąc :]

mimi3 - 2012-09-14, 16:06

Zula Poznań tez już od kilku lat maksymalnie po tysiaku dofinansowuje komputery,ale co się dziwić skoro nawet na pieluchy nie dają całości,bo po prostu nie mają.
ateczka77 - 2012-11-07, 20:43

czy można kupić komputer z kasy z subkonta?
vagabunda8 - 2012-11-07, 21:05

ateczka77 napisał/a:
czy można kupić komputer z kasy z subkonta?

Antek jest w fundacji ZzP i dwa lata temu kupiliśmy mu bez problemu.

ateczka77 - 2012-11-07, 21:13

oj - my też w ZzP, pytam bo nam zmienili zasady w firmie korzystania z komputerów i nie mogę już instalować swojego oprogramowania :( w tym. logopedycznych.
vagabunda8 - 2012-11-07, 21:17

Zapytaj z uzasadnieniem, że do ćwiczeń logopedycznych i programów edukacyjnych. Ja najpierw zadzwoniłam, potwierdzili, że tak, tylko trzeba odpowiedni opisać.
Kupiliśmy wtedy komputer z monitorem dotykowym i całym osprzętem, do tego dodatkową stację dysków i chyba trzy programy; jakąś grę edukacyjną i coś logopedycznego, ale co? Tego już nie pamiętam. Kupowaliśmy na fakturę pro-forma.

ateczka77 - 2012-11-07, 21:33

vagabunda8 napisał/a:
Zapytaj z uzasadnieniem, że do ćwiczeń logopedycznych i programów edukacyjnych. Ja najpierw zadzwoniłam, potwierdzili, że tak, tylko trzeba odpowiedni opisać.
Kupiliśmy wtedy komputer z monitorem dotykowym i całym osprzętem, do tego dodatkową stację dysków i chyba trzy programy; jakąś grę edukacyjną i coś logopedycznego, ale co? Tego już nie pamiętam. Kupowaliśmy na fakturę pro-forma.

oo to brzmi bardzo dobrze :)

ateczka77 - 2012-11-09, 17:54

do 4 tys. można kupić komputer bez podania, tak mi dziś napisali z Fundacji :brawo: :jupi: :lol:
vagabunda8 - 2012-11-09, 23:06

ateczka77 napisał/a:
do 4 tys. można kupić komputer bez podania, tak mi dziś napisali z Fundacji :brawo: :jupi: :lol:

Super, :-) nasz kosztował nie co mniej, ale Antek jest bardzo zadowolony.

ateczka77 - 2012-11-10, 21:25

Za 4.tys można kupić bardzo porządny sprzęt.
Ja jako grafik, mam o wiele słabszy i jakoś żyję :)
Staś głównie katuje bajki: Króla Lwa (wszystkie części), Rybkę Nemo, Kubusia puchatka. Cieszę się, że nie muszę się martwić o podanie, już mam fakturę i w poniedziałek ją wysyłam do Fundacji.

Ale się cieszę. Jeden problem mniej :)

vagabunda8 - 2012-11-11, 08:39

Jest taka, gra "Kubusiowe przedszkole" - maluchy. Tam jest taka sekwencja, gdzie pojawiają się lecące baloniki. Jak klikniesz na balonik, on pęka wyskakuje literka i lektor czyta co to za literka. Może Staś sobie z tym poradzi? Tylko z monitorem dotykowym byłoby łatwiej, nie wiem jak manualnie Stasio stoi.
ateczka77 - 2012-11-12, 17:58

Myszkę ma trochę opanowaną :)
oczywiście przypadkowo.

Właśnie dotykowego nie chciałam, bo Staś myśli, ze wszystkie komputery działają tak samo, a przynajmniej komórki. Więc zostanę przy tradycyjnych monitorach :)

Już szukam gry :)

Dziękuję.

natka - 2012-11-14, 11:26

I nam się udało dostaliśmy dofinansowanie na laptopa :jupi:

W Myszkowie nigdy kasy nie było na komputery ,turnusy rehabilitacyjne,sprzęt ort. aż tu nagle koniec roku i kasa jest :shock:
Można składac wnioski.

mamusiaPiotrusia - 2012-11-14, 13:49

Dorota gratuluję :brawo:
Ja czekam na ostatnie papiery i też złoże zobaczę a nóż widelec :roll:
Ile dostaliście :?:

natka - 2012-11-14, 17:49

Monika składaj jak dotąd wszyscy dostali. My dostaliśmy 1870zł.
ateczka77 - 2012-11-14, 19:38

ooo to brawo :)
mamusiaPiotrusia - 2012-11-19, 20:19

Złożyłam wniosek teraz tylko czekać na decyzję :)
Dorota dostałaś tyle ile miałaś na wniosku czy mniej :?:

Grażyna O. - 2012-11-19, 20:52

Dzwoniłam do Cieszyńskiego PCPRu, będą pieniążki na "likwidację barier w komunikowaniu" - ile i na ile wniosków, będzie wiadomo po 27 listopada. Wniosków złożonych tak średnio.
W Cieszynie od 4 lat nie dofinansowywali komputerów, więc najwyższy czas :tak:

nefre - 2012-11-19, 22:48

Graża składałaś?? trzymam kciuki :spoko:
natka - 2012-11-20, 22:00

MONIKA tyle co na wniosku z mniejszej pro formy
mamusiaPiotrusia - 2012-11-29, 17:24

Dostaliśmy :jupi: co prawda o ponad 500 zł mniej niż wnioskowaliśmy ale super że nam dali :brawo:
ateczka77 - 2012-12-02, 12:05

Super ;)

my się postaramy za 2-3 lata, bo teraz Staś malutki.

Fundacja wczoraj zrobiła przelew za komputer, więc póki co nam na kilka lat wystarczy ;)

rybcia - 2012-12-02, 13:44

:spoko: :spoko:
maj1820 - 2012-12-02, 16:22

Dziewczyny macie szczeście z tym dofinansowaniem.U mnie nie ma szans, moje dziecko musiało by być niewidome,niedowidzące albo z deformacją kończyn górnych albo ich brakiem.
Mam jeszcze pytanko,czy o takie dofinansowanie mogę się starać tylko w swoim mieście ?czy można by w innym mieście ale w swoim województwie?

mamusiaPiotrusia - 2012-12-02, 18:27

No nie powiem udało nam się.
Z tego co wiem możesz się ubiegać chyba w głównej siedzibie PFRON , nam tak podpowiedziała pani u nas kiedy nie mieli kasy na dofinansowania :)
Ale najlepiej zadzwonić i się dopytać :)
Życzę powodzenia :)

maj1820 - 2012-12-02, 18:57

Dziękuję za podpowiedź :prosze:
magda - 2012-12-02, 19:48

maj1820 poczytaj moje odwołanie. Ja też nie dostałam z uwagi na (ich) interpretację przepisów. Prawda jest jednak inna i w moim poście znajdziesz odpowiedź - poczytaj
Nie mogą Ci odmówić chyba, że nie mają środków.

maj1820 - 2012-12-02, 20:33

magda wielkie dzięki :prosze: tylko że u nas to nawet nie pozwolili mi złożyć wniosku twierdząc że jak ma ZD to nie mam szans ,bo sa bardziej potrzebujacy.
Ale będę dzwonić do głównej siedziby PFROM w moim województwie czyli do Poznania ,zobaczymy jaką dostanę odpowiedź.

magda - 2012-12-02, 21:10

Ale Ty się ich o zdanie nie pytaj i składaj. Możesz załączyć do tego skan odpowiedzi na którą Cie przekierowałam. Nie mają prawa nie przyjąć Twojego wniosku.
mamusiaPiotrusia - 2012-12-03, 13:20

Popieram wniosek muszą przyjąć to nie pani za biurkiem decyduje , komu się należy a komu nie , nic nie mów że dziecko ma ZD tylko ze ma orzeczenie :-) Musi się udać :spoko:
affelti - 2012-12-03, 18:48

Właśnie u nich nie ma się co pytać tylko prosić o wniosek i składać :tak: U nas było podobnie z wydaniem karty parkingowej, jak się pytałam czy młodemu się należy mając pkt 9(-chyba dobrze pamiętam)na TAK to mi odpowiedziała że się nie należy bo musi mieć symbol R i takie tam gadanie. Poszłam za pół roku i u babki mówię: Proszę mi wydać wniosek potrzebny do otrzymania karty parkingowej i babka na mnie spojrzała i wydała bez gadania. :tak:
Więc nie pytaj tylko żądaj :tak:

renia33 - 2013-01-04, 00:17

Mam pytanie do mam, które dostały dofinansowanie do komputera-czy do wniosków dołączałyście akt własności do mieszkania, czy może to tylko chory wymysł naszych urzędników??
Mi facet powiedział, że to do podpisania umowy na intenet. Mówił to samo też dwa lata temu, tylko że wtedy odpuściłam, teraz mam zamiar złożyć.

mimi3 - 2013-01-04, 00:22

Hmm, a co internet ma do dofinansowania do kompa ? Możesz sobie podpisać umowę o internet ale nie musisz go mieć dla dziecka.
Ale nie wiem, czy to wymysł jakiś, w Pń na pewno nie trzeba było nic takiego okazywać.
Renia,a gdzie składasz wniosek ?

renia33 - 2013-01-04, 00:33

Chcę złożyć w Chełmie, w PCPR. Słyszałam opinie,że MOPR jest bardziej chętny do dawania dofinansowań, ale my pod niego nie podlegamy. :cry:
Też dla mnie to trochę dziwne, Najwyżej zaniosę im umowę na internet bezprzewodowy.

magda - 2013-01-04, 08:16

Nam nie kazano przynoszenia aktu własności mieszkania.
renia33 - 2013-01-04, 08:25

To chyba tylko u nas takie dziwne przepisy...najgorsze jest to ,że dom jest na współwłasność ze szwagierką. :cry:
Na jakimś forum wyczytałam, że dostęp do internetu jest potrzebny, bo to jest właśnie ,,pokonywanie barier w komunikowaniu się". Tylko, czy jeżeli przedstawię już umowę-to nie zinterpretują tego tak, że skoro jest internet, to jest komputer, a jeśli jest komputer, to po co kolejny?? :lol:
Ale i tak będę próbować :spoko:

Kalinka - 2013-01-04, 08:53

Ale po co internet do komputera dla dziecka? I akt własności domu? Komputer jest stacjonarny ale przenośny jednak , nie przykręcasz go do ściany domu jak szafą pod zabudowę..
renia33 - 2013-01-04, 11:33

Kalinka mnie też to dziwi, ale oni powtarzają jak mantrę , ,,do podpisania umowy na internet". Wezmę umowę którą mam i niech się dzieje wola nieba.

I tak jak znam życie, za piewszym razem tego nie załatwimy

magda - 2013-01-04, 11:36

renia33 napisał/a:
To chyba tylko u nas takie dziwne przepisy...najgorsze jest to ,że dom jest na współwłasność ze szwagierką. :cry:

Ale to już jest potwierdzenie własności. Współwłasność to mocne prawo :tak:

ania_as - 2013-01-04, 11:40

kafia napisał/a:

Mamusie, oświećcie mnie, dla jakiego dziecka (chodzi mi o wiek) można składać wniosek o dofinansowanie do komputera i jakie należy w tym celu spełniać kryteria?

renia33 - 2013-01-04, 11:40

:prosze: To co my mamy zrobić?
magda - 2013-01-04, 11:50

Jesteście w KW wpisani jako współwłaściciele?
Jeżeli tak to albo kopię wypisu z KW albo wypis z rejestru gruntów z wydziału geodezji.

Grażyna O. - 2013-01-04, 18:19

A internet mobilny? Do tego nie trzeba mieć aktu własności.
renia33 - 2013-01-04, 22:38

Grażyna O. napisał/a:
A internet mobilny? Do tego nie trzeba mieć aktu własności.

Właśnie taki mamy, więc taką umowę przedstawię.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Zbiorę opinie od specjalistów i jeszcze w styczniu chcę złożyć papiery,wtedy się dowiemy co jeszcze musimy donieść.

mamusiaPiotrusia - 2013-01-05, 14:14

Dziwne u was te przepisy , Dziecko nie potrzebuje internetu by korzystać z programów edukacyjnych.
ania_as Piotruś nie ma jeszcze 6 lat ale wiem że i młodsze u nas dostały, zaświadczenie od logopedy najlepiej jak by opisała z jakich programów na zajęciach korzystacie i że daje dobre efekty, ja miałam też od logopedy z przedszkola, lekarza może być pediatra o schorzeniach i że się przyda do edukacji. Dużo zależy od tego jak lekarz czy logopeda uzasadni ;-) I jeszcze trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach łącznie z mopsem, ale to i tak nie ma większego znaczenia.
Ale myślę że Łukaszek jest już w odpowiednim wieku by komputer dostać.

mimi3 - 2013-01-05, 18:22

Reniu na wszelki wypadek jak już będziesz składała wniosek to poproś o podstawę prawną do składania aż takiej dokumentacji !
Zgadzam się z Kalinką, że dla dziecka internet nie jest potrzebny.Ale znam takiego jednego co uwielbia buszować np. po you tube :lol:
Ale chyba z rok temu w Pń była akcja darmowy internet i komp dla najuboższych niepełnosprawnych,tyle że kryteria sięgały głębokiej patologi żeby to dostać i wtedy chyba potrzebny był akt własności.

W Pń kiedyś mówili że dziecko musi mieć skończone 5 lat,żeby składać wniosek na komp.

BeataS - 2013-01-21, 11:44

A mnie pani dziś powiedziała ze dofinansowanie tylko dla dzieci z symbolem na orzeczeniu
•03-L - zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu;
•04-O - choroby narządu wzroku;
•05-R - upośledzenie narządu ruchu;

robcio_ir - 2013-01-21, 12:31

Moja Ola jest mała, ale chcemy pracować na programach edukacyjnych bo ona niesamowicie wtedy uważa - uwielbia komputer- pytałam i powiedziano nam, że nie ma żadnego problemu tylko logopeda albo psycholog wypisze nam zaświadczenie :-)
renia33 - 2013-01-21, 12:45

No i widzicie...,,co wieś, to inna pieśń" jak mówią ludzie :lol: .
Robcio, a ty składasz w MOPR, PCPR, czy od razu w Lublinie?
Bo słyszałam, że Lublin przeznacza większą kwotę, niż np PCPR w Chełmie.

Nam zostało jeszcze wzjąść wycenę ze sklepu, wypełnić wniosek i składać.
Dziewczyny mające to za sobą-w sklepie do wyceny przedstawiałyście, jaki chcecie program logopedyczny?

robcio_ir - 2013-01-21, 14:52

Ja składam w PCPR w Rykach :-)
Dziewczyny a znacie jakieś dobre programy logopedyczne? Godne polecenia :-)

Grażyna O. - 2013-02-05, 14:31

renia33 napisał/a:
Mam pytanie do mam, które dostały dofinansowanie do komputera-czy do wniosków dołączałyście akt własności do mieszkania, czy może to tylko chory wymysł naszych urzędników??
Mi facet powiedział, że to do podpisania umowy na intenet. Mówił to samo też dwa lata temu, tylko że wtedy odpuściłam, teraz mam zamiar złożyć.

Nadinterpretacja przepisów. Wniosek na komputer brzmi:
WNIOSEK o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych likwidacji barier:
architektonicznych / technicznych / w komunikowaniu się*

Wniosek jest skonstruowany dla wszystkich jeden.
Na końcu (str.5) jest tabela: załączniki do wniosku i tam są wypisane wszystkie załączniki do wszystkich likwidacji barier.
I tak jeżeli korzystasz z likwidacji barier architektonicznych to musisz przedstawić akt własności, ale przy likwidacji barier w komunikowaniu się - już nie ma takiego obowiązku.

Rozmawiałam dzisiaj z Panią w PFRONie w sprawie dofinansowania do tableta z programem Mówik. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo co z tego wyjdzie, chęci są, ale ile pieniędzy dostaną z programu :arrow: Aktywny samorząd to nie wiadomo. Dopóki nie ma programu, nie ma jak przyjmować wniosków. Ale... można złożyć wniosek na likwidację barier w komunikowaniu się, a jak ruszy program na tablety z mówikami, to zamienić.

renia33 - 2013-02-05, 22:14

Grażyna O. napisał/a:
renia33 napisał/a:

Nadinterpretacja przepisów. Wniosek na komputer brzmi:
WNIOSEK o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych likwidacji barier:
architektonicznych / technicznych / w komunikowaniu się*

Wniosek jest skonstruowany dla wszystkich jeden.
Na końcu (str.5) jest tabela: załączniki do wniosku i tam są wypisane wszystkie załączniki do wszystkich likwidacji barier.
I tak jeżeli korzystasz z likwidacji barier architektonicznych to musisz przedstawić akt własności, ale przy likwidacji barier w komunikowaniu się - już nie ma takiego obowiązku......

Dokładnie taki wniosek mam,ale przy braniu z PCPRu mówiłam na jaki cel chcę i wraz ten akt własności zaznaczyli....
Jeszcze nie składałam wniosku, nie mogę się jakoś psychicznie pozbierać; pozatym muszę jeszcze odebrać jedną wycenę ze sklepu.
No i u nas wyjazd do miasta to cała wyprawa, tylko zawsze w pośpiechu
robcio_ir a co ty załatwiłaś?

robcio_ir - 2013-02-06, 07:54

No wszystko załatwione, wniosek złozony, kobietka , która się tym zajmuje powiedziała, że teraz tylko czekać! Może się zdarzyć, że może przyjść pismo, że w tej chwili nie ma na komputer pieniążków, ale żeby się nie zrażać bo za miesiąc mogą być, a pismo powiadamiające muszą wysłac bo taka jest procedura!
Także czekamy :-)

renia33 - 2013-02-06, 22:30

A ten tytuł prawny, którym mnie tak męczą, dołączałaś?
robcio_ir - 2013-02-07, 08:07

Nie, nic takiego nie chcieli tylko wniosek uzupełniony, nasze dochody i miałysmy zaświadczenie od lekarza i logopedy :-)
halus504 - 2013-02-14, 06:50

Kobietki będę składać wniosek o komputer.Jakie trzeba dołączyć najlepiej dokumenty?.Moja Basia ma 16 lat stopień znaczny 01-U 11-I. Ma wadę wzroku 2,50i 1,75 ale na orzeczeniu nie zaznaczyli że ma wadę ma w szkole specjalnej logopedię i korzystam od kilku lat z logopedi z NFZ w ośrodku zdrowia.Najbardziej mi zależy na logopedii!!! :-) [/b]
robcio_ir - 2013-02-14, 09:01

Wszystko Ci tam powiedza bo jak zdążyłam zauważyc to w PCPR jest róznie :-)
Jakoś te przepisy są nieujednolicone - dziwne :wow:

affelti - 2013-02-14, 17:30

Co ile lat można starać się o dofinansowanie do komputera??? Słyszałam że podobno co 5 lat, jednak niektórzy mówią że co 3 lata. Czy ktoś wie dokładnie jak to wygląda?
mimi3 - 2013-02-14, 18:52

Iza jak znam życie to na pewno co kraj to obyczaj.
Zapytaj u siebie w urzędzie.Bo z tego co jest w wątku to niektórych miasteczkach dają częściej a w Pń twardo trzymają się co najmniej 5 lat.

Joanna - 2013-02-15, 10:21

Raz na trzy lata jeśli to jest z likwidacji barier i dofinansowanie jest do 80 %, a jeśli z dofinansowanie na sprzęt to raz na rok i jest to do 60 %, co PCPR to z innej listy każą składać wniski.
mimi3 - 2013-02-15, 11:29

Jak pytałam u nas to minimum raz na 5 lat i dwa lata temu dawali maksymalnie 50 % ceny.
ewelin27 - 2013-02-15, 11:31

Mi powiedziano,że co trzy lata :spoko:
mimi3 - 2013-02-15, 12:11

Tak jak pisałam wcześniej co kraj to obyczaj.Smutne takie niesprawiedliwe traktowanie,ale ja komputer traktuje jako miły bonus o który raz na jakiś czas można dostać to dofinansowanie. Najważniejsze że nie ma takich nierównych podziałów przy dof. do pieluch,cewników itp. !
affelti - 2013-02-15, 14:38

Dzięki dziewczyny, pytałam u nas to co 3 lata. Nie wiem jednak jak to wygląda w % dofinansowań.
Joanna - 2013-02-15, 16:17

No składać można ale wiekszość u nas dostaje odmowę, więc ta sprawiedliwość różne ma oblicza. ;-)
renia33 - 2013-02-22, 23:33

A ja byłam złożyć dzisiaj wniosek i...nie złożyłam. Bo zabrakło aktu własności (tytuł prawny)+zgoda współwłaściciela. Jak powiedziałam, że to chyba tylko w Chełmie jest wymagane, to kobieta mi powiedziała, że stwarzam sobie problemy :shock: . Zamurowało mnie i już nie miałam ochoty się kłócić. Na szczęście obecność szwagierki nie jest tam wymagana, wystarczy jej zgoda na piśmie. No i nie potrzebują oferty na programy logopedyczne...
Rubryczki n/t sytuacji mieszkaniowej też wypełniałam :]

becia32 - 2013-02-28, 16:35
Temat postu: KOMPUTER
Witajcie i pomóżcie

Witam sersecznie
Moja Adriana ma już 19 lat nigdy z niczego nie skorzystaliśmy piszecie o komputerze ja byłam w pfron i powiedzieli że się nie należy bo nie ma na orzeczeniu jakiejś literki odnośnie dysfunkcji wzroku lub ruchu .Mało tego 7 lat temu mieliśmy tę literkę ale nie miałam pojęcia że możemy z czegoś skorzystac.08.2012 stawaliśmy na komisji otrzymała tylko orzeczenie o znacznym stopniu a ze wzrokiem mamy kłopoty od urodzenia astygmatyzm ,zez wada głeboka ale najlepiej zabrac nam wszystko podpowiadano mi bym się odwoływała ale nie wiem od czego zacząć.A komputer a najlepiej laptop to marzenie mojej córki.Proszę o poradę.
POZDRAWIAM BEATA

ptaszynka44 - 2013-02-28, 17:32

Mieliśmy to samo ,staraliśmy się z programu "Na likwidacje barier w komunikowaniu się",teraz wypisaliśmy kolejny wniosek na sprzęt rehabilitacyjny; komputer plus program logopedyczny.Pani z PFRONu stwierdziła,że w marcu mają przyjść pieniądze i wtedy możemy składać.To są dwa różne wnioski,więc wypisz na sprzęt rehabilitacyjny.
becia32 - 2013-02-28, 17:38

ptaszynka44 napisał/a:
Mieliśmy to samo ,staraliśmy się z programu "Na likwidacje barier w komunikowaniu się",teraz wypisaliśmy kolejny wniosek na sprzęt rehabilitacyjny; komputer plus program logopedyczny.Pani z PFRONu stwierdziła,że w marcu mają przyjść pieniądze i wtedy możemy składać.

Czy mam rozumieć że próbować w marcu?nawet bez tej literki na orzeczeniu?

halus504 - 2013-02-28, 19:18

Ja złożyłam w poniedziałek na pokonywanie barier w komunikowaniu się.Dołaczyłam zaświadczenia od logopedy opinię z Poradni Psychologicznej i opinię wychowawcy klasy.Na orzeczeniu mam punkt 5 według zaleceń specjalisty (konieczność zaopatrzenia w pomoce techniczne).Pani grzecznie przyjęła i powiedziała że będą rozpatrywać w marcu pieniądze już dostali.Żadnych problemów nie robiła powiedziała że te dokumenty które dałam wystarczą. :brawo: :tak:
renia33 - 2013-02-28, 22:27

halus504 napisał/a:
Ja złożyłam w poniedziałek na pokonywanie barier w komunikowaniu się.Dołaczyłam zaświadczenia od logopedy opinię z Poradni Psychologicznej i opinię wychowawcy klasy.Na orzeczeniu mam punkt 5 według zaleceń specjalisty (konieczność zaopatrzenia w pomoce techniczne).Pani grzecznie przyjęła i powiedziała że będą rozpatrywać w marcu pieniądze już dostali.Żadnych problemów nie robiła powiedziała że te dokumenty które dałam wystarczą. :brawo: :tak:

No to fajnie, że nic więcej nie żądają. Ja musiałam do aktu notarialnego dostarczyć akt ślubu współwłaściciela (szwagierki), bo są dwa różne nazwiska. Podpisałam też oświadczenie,że zostałam poinformowana, że nie mają teraz pieniędzy.
Złożyłam w poniedziałek ..i czekamy.

halus504 - 2013-03-20, 08:25

Kobietki przysłali pismo że w tym roku likwidowanie barier nie będzie realizowane ponieważ dostali skromne pieniądze.Ale jak dadzą dodatkowe z Warszawy to być może! :-(
anna30 - 2013-03-20, 15:19

halus504 napisał/a:
Kobietki przysłali pismo że w tym roku likwidowanie barier nie będzie realizowane ponieważ dostali skromne pieniądze.Ale jak dadzą dodatkowe z Warszawy to być może! :-(

No to mnie załamałaś, bo w piątek składam wniosek :-(

mamusiaPiotrusia - 2013-03-22, 21:54

nic się dziewczyny nie martwcie nam tez mówiono że nie ma pieniędzy a pod koniec roku dostali jakąś pule i wszystko refundowali , mnóstwo osób wtedy dostało komputery :)
Mam nadzieję że i wam się uda :)

Grażyna O. - 2013-03-22, 21:57

U nas też pieniądze były w listopadzie. My też będziemy składać wniosek i czekać na jesień :tak:
renia33 - 2013-05-06, 22:47

Dostałam dzisiaj takie pismo ;/
Nawet nie wiem, jak to skomentować...

grażyna - 2013-05-07, 06:30

Ja bym napisała skargę(odwołanie). Zdaję się Grażyna czy magda toczyły takie boje, może od nich "ściągniesz" argumenty.
Teraz nawet dwulatki śmigają na komputerze więc może trzeba uświadomić przestarzałych urzędników ;/ ? Przecież wiele programów logopedycznych jest dla małych dzieci właśnie.

ptaszynka44 - 2013-05-07, 07:01

renia33 napisał/a:

Program na likwidacje barier w komunikowaniu jest dla osób ,które mają odpowiedni symbol w orzeczeniu związany z zaburzeniami mowy lub wzroku,taki jest przepis i ja nie umiałam tego przeskoczyć.Można się starać o komputer jako sprzęt do rehabilitacji.

magda - 2013-05-07, 07:07

Ja toczyłam boje i wywalczyłam :tak: Tutaj są skany pism, poczytaj, może skorzystasz.
grażyna - 2013-05-07, 07:36

ptaszynka44 napisał/a:
renia33 napisał/a:

Program na likwidacje barier w komunikowaniu jest dla osób ,które mają odpowiedni symbol w orzeczeniu związany z zaburzeniami mowy lub wzroku,taki jest przepis i ja nie umiałam tego przeskoczyć.Można się starać o komputer jako sprzęt do rehabilitacji.

Aneta takiego zapisu nie ma a dostała dofinansowanie. Potrzebne było tylko zaświadczenie/opinia od logopedy.

renia33 - 2013-05-07, 09:23

grażyna napisał/a:
Ja bym napisała skargę(odwołanie). Zdaję się Grażyna czy magda toczyły takie boje, może od nich "ściągniesz" argumenty.
Teraz nawet dwulatki śmigają na komputerze więc może trzeba uświadomić przestarzałych urzędników ;/ ? Przecież wiele programów logopedycznych jest dla małych dzieci właśnie.

Tylko że tam nawet nie ma żadnej parafki, że przysługuje jakiś termin na odwołanie.
,,Wiek dziecka jest przeszkodą", kilka lat temu też był przeszkodą. Ale kiedyś argumentowali, ,,musi umieć się posługiwać GG, pisać maile i tp"., Tylko po co jej w tej chwili to, gdy dziecko nawet się wysłowić dobrze nie potrafi. Weronika zaświadczenie od logopedy miała. Na WWR też na komputerze pracuje: a tu mi nawet nie chcieli wyceny na program logop. przyjąć. (zdjęcie z ośrodka)
Od początku mi się to wszystko nie podobało ;/

affelti - 2013-05-16, 09:22

Nam udało się właśnie uzyskać dofinansowanie do laptopa z pcpru. Przyznali 60% sumy, pewnie dlatego ze staramy się już drugi raz. Ale dobre i to, Dawid bardzo się cieszy na nowego laptopa :spoko:
osmiora - 2013-05-16, 11:52

Może coś przegapiłam lub nie mogę znaleźć takiej informacji ale wiecie może od jakiego wieku dziecka można się starać o dofinansowanie do komputera ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź :-)
Alicja - 2013-05-16, 11:57

osmiora napisał/a:
Może coś przegapiłam lub nie mogę znaleźć takiej informacji ale wiecie może od jakiego wieku dziecka można się starać o dofinansowanie do komputera ? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź :-)

Co kraj (PCPR lub MOPS) to obyczaj.
Z pewnością dostają dzieciaki szkolne, przedszkolaki mają pod górkę, ale warto spróbować.

klik

osmiora - 2013-05-16, 12:04

Dzięki :-)
aga3111 - 2013-05-23, 18:26

Witam i mam taki problem W tym miesiącu po raz kolejny otrzymałam na córke(9lat) orzeczenie o niepełnosprawności .Przyczyny niepełnosprawności 02-P i 03L. wymaga pozycja 5,6,7,8
Po konsultacji z paniami które pracuja z córką (logopeda,pedagog,psycholog) doszliśmy do wniosku że przydałby się w domu komputer ze specjalistycznymi programami w domu
ale koszt dwóch programów na których przydałoby się żeby pracowała to 3500+ koszt komputera. Udałam się do PCPR i usłyszałam że należy sie z dofinansowania tylko z zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny tj.60% a reszte trzeba pokryć z własnej kieszeni a nie ukrywam że nie stać mnie .Wyczytałam że w niektórych rejonach dzieci otrzymują takie dofinansowanie z likwidacji barier w komunikowaniu się ,tam jest dofinansowanie w kwocie 80% to zawsze 20% więcej. Jak myślicie warto zawalczyć o dofinansowanie z likwidacji barier czy pisać o dofinansowanie z zaopatrzenia w sprzet rehabilitacyjny

Alicja - 2013-05-23, 19:26

aga, zapraszam do wątku Czas się przedstwić :-)
Iwona K - 2013-05-23, 20:38

aga, zapoznaj się z programem Sprawny Samorząd. Tam jest najkorzystniejsze dofinansowanie.
mija - 2013-05-24, 08:13

Ale dla kogo ?
halus504 - 2013-05-25, 04:21

U mnie przyjmują wnioski na Sprawny Samorząd do czerwca w lipcu będą rozpatrywać może się nam uda :brawo: :brawo: :brawo:
halus504 - 2013-11-15, 17:43

Czy ktoś może wie czy pcpry dostały gdzieś pieniądze dodatkowe pazdziernik-listopad?
ewelin27 - 2013-11-15, 17:59

U mnie w Rybniku do komputerów i podobnych programów w tym roku jak mi mówiono kiepsko(wiem od znajomej) za to na pełne dofinansowanie do turnusu możemy spokojnie w 2014 roku liczyć bo na to będą pieniążki
Manu - 2014-01-02, 14:37

Mam pytanie czy jak będę się starać o dofinansowanie do komputera,to w pakiecie musi być też pakiet logopedyczny.
Jeśli tak to macie może namiary ,żeby wycenić dwa programy kompóterowe.

martas - 2014-01-02, 21:29

Manu my staraliśmy się o dofinansowanie, dostaliśmy a w ze sklepem w którym realizowaliśmy dogadaliśmy się, że ja napiszę im jakie programy a oni mi ściągną do sklepu. Nie było problemu. Oni narzucą tam sobie jakąś marżę i jest git.
ewelin27 - 2014-01-02, 21:46

Manu ja dostałam 1.5 roku temu kasę na komputer i program :spoko:
Kupiłam Kubie program do wspomagania rozwoju i to był strzał w dziesiątkę.
Tam jest dużo zadań a w tym np do liczenia i choć na początku nie byłam zadowolona widzę,że dzięki temu iż pracujemy na tym programie Kuba nauczył się liczyć i idzie mu to bardzo dobrze :-) a prędzej szło mu to opornie ;-)
Są też inne materiały do ćwiczeń w tym programie :spoko:
Oczywiście program zakupiłam po uzgodnieniu z nauczycielami i pedagogami którzy uczą Kuby w szkole :spoko:
Program do logopedii dokupiłam sama i taki który Kuba akurat potrzebuje i wiem,że na nim długo poćwiczymy
Też dogadałam się ze sklepem i nie było żadnych problemów
Ja kupowałam tutaj program
Sklep ze sprzętem komputerowym

ania_as - 2014-01-03, 00:51

Ewelino, jaki to był program? Podaj nazwę .
Manu - 2014-01-03, 08:52

ania_as napisał/a:

Właśnie nie wiem który wybrać
Ja czekam tylko na komisję i nowe oreczenie i działam.

Justyna1972 - 2014-01-05, 18:03

Czy do dofinansowania do komputera jest jakiś próg wiekowy????
ewelin27 - 2014-01-05, 18:24

ania_as napisał/a:

Taki program zakupiłam

Program

renia33 - 2014-01-05, 22:16

Justyna1972 napisał/a:

To zależy, pod jaki MOPR, czy PCPR podlegamy. Weronika niedługo kończy 7 lat i kobita w naszym PCPRze przebąkuje, że jest za mała; ale są dzieciaczki które już w młodszym wieku dostawały.

Ewelina, a na ten program to miałaś jakieś dofinansowanie?

ewelin27 - 2014-01-05, 22:19

renia33 napisał/a:
Justyna1972 napisał/a:

To zależy, pod jaki MOPR, czy PCPR podlegamy. Weronika niedługo kończy 7 lat i kobita w naszym PCPRze przebąkuje, że jest za mała; ale są dzieciaczki które już w młodszym wieku dostawały.

Ewelina, a na ten program to miałaś jakieś dofinansowanie?

W MOPS-ie załatwiałam wszystko

kasia551210 - 2014-01-05, 22:42

Czyli rozumiem że na komputer można starać się z OPS-u lub PCPR - u mojego Bartosza minął 5 rok na święta jak dostał komputer wraz z programami logopedycznymi - tylko czy programy logopedyczne są dla Bartosza ;/ :cry: . Niewiem czy będzie chciał teraz jest na etapie ,,SIMSÓW''.
renia33 - 2014-01-05, 22:51

Ewelina, super masz ten MOPS. A u nas tradycyjnie zgrzyty ;/ . Nasz PCPR programów nie dofinansowuje..
ptaszynka44 - 2014-01-06, 08:07

renia33 napisał/a:
Ewelina, super masz ten MOPS. A u nas tradycyjnie zgrzyty ;/ . Nasz PCPR programów nie dofinansowuje..

No faktycznie zwłaszcza,że to ten sam MOPS do którego i my należy i trzeci rok dostajemy odmowę. :-x

ewelin27 - 2014-01-06, 08:45

Ciekawe czemu Wam odmawiają.Może przez wzgląd na orzeczenie ??
Jaki powód podają jako odmowę :?:
Mi powiedziano,że jak brałam w 2012 dofinansowanie za 3 lata na nowy sprzęt ale czy dostaniemy tego nie wiadomo

ptaszynka44 - 2014-01-06, 08:55

Powód prozaiczny brak środków,są ważniejsze sprawy niż komputer dla Dominika,np znaczki na pisma odmowne.
ewelin27 - 2014-01-06, 09:51

Smutne to,że my z jednego miasta i ja dostałam kasę na program + komputer a Wam piszą odmowy.
kapi40 - 2014-01-07, 07:33

My też dostaliśmy odmowe--nie z braku srodków ,ale z innych przyczyn. Odpisali,ze dostają tylko dzieci z nauczaniem indywidualnym i osoby z rakiem krtani. Paranoja!
Kacper mówi tylko pojedyncze podstawowe słowa, miał opinie od logopedy i psychologa odnośnie potrzeby takiego sprzętu i nic z tego :cry:

Manu - 2014-01-20, 09:45

A jaki program logopedyczny ,byłby idealny dla mojej prawie 7 letniej Hanulki?
ewelin27 - 2014-01-20, 11:13

Manu napisał/a:
A jaki program logopedyczny ,byłby idealny dla mojej prawie 7 letniej Hanulki?

Manu popytaj logopedę do którego chodzi Hanka on będzie wiedział najlepiej i na pewno Ci podpowie :spoko:

Manu - 2014-01-20, 15:25

Niestety nie ma u nas dofinansowania do komputera i programów logopedycznych .No i klapa :-x :-x :-x :-x :-x
kabatka - 2014-01-20, 16:17

A co Manu żyjecie w innym kraju? :cool2:
Manu - 2014-01-20, 20:34

kabatka napisał/a:
A co Manu żyjecie w innym kraju? :cool2:

Nie ma, i tyle Kabatko,kurde u nas to nic nie ma. Ja nawet o trampolinę musiłam walczyć. I udało się.
Nie mają na to środków ,nie wiem.Taką mi informację podały dzisiaj.
Że to się nie kwalifikuje ,czy jakoś tam .Zgłupiałam do reszty.
Gdzie ja mam się zgłosić,do wyżych instancji mam znowu uderzać.
Bo o trampolinę poszłam zawalczyłam u starosty i udało się.

kabatka - 2014-01-20, 20:43

Najczęściej używają argumentów takich jak usłyszała kiedyś Magda, mimo że to było kilka lat temu, kilka tyg. temu mijka u siebie usłyszała to samo.
Warto prześledzić wątek od początku. Zobacz :arrow: tutaj. A tu droga Magdy co pisała, co odpowiadali i jak się odwoływała :arrow: klik.

Manu - 2014-01-20, 20:51

Ale ja już dzwoniłam ostatnio do Pfronu i powiedzieli że mam iść do starosty ,i poszłam wtedy z trampoliną i się udało.Dziwne bo w listopadzie, jeszcze można bylo.A teraz nie.
Pani mi łaskawie zaproponowała ,turnus .A ja nie chcę żadnego turnusu,mówię jej.Ale może jednak,kurde ja potrzebuję żeby moje dziecko miało się na czym uczyć.

kabatka - 2014-01-20, 20:59

No to pisz pisma, odwołania wg wzoru, które zamieściła Magda.
magda - 2014-01-20, 21:03

Na początek, proponowałabym, bez pytania ich, złożyć wniosek i czekać co odpiszą ;-) a dopiero potem się odwoływać :lol:
mad - 2014-01-21, 06:30

Manu nie poddawaj się i walcz. :spoko: Nam przyznali dofinansowanie na komputer, monitor i drukarkę w grudniu z Aktywnego Samorządu.
halus504 - 2014-01-26, 13:56

Kobitki jakie dołączyliście zaświadczenie od specjalisty tzn. od jakiego? Ja nazbierałam tonę papierów od 2 logopedów okulisty wychowawcy klasy z poradni psychologicznej. Zaświadczenie lekarskie miałam od pediatry-specjalista medycyny rodzinnej. A oni przysłali mi papierzysko że od takiego lekarza nie może być tylko od specjalisty ale od jakiego już nie napisali a ja nie jestem taka mądra jak oni i nie wiem. A pytałam 8 razy czy od pediatry może być powiedziały że tak. :-(
ewelin27 - 2014-01-26, 14:23

Ja miałam od logopedy opinię i to im wystarczyło.
Tylko,że ja właśnie składałam pod względem takiego programu

halus504 - 2014-01-26, 15:35

Ja też składam komunikacja logopedyczna mam od logopedy na NFZ i od logopedy specjalisty afazjologa specjalista krtani i jeszcze nie pasuje im coś
izaa - 2014-02-04, 20:14

Dziewczyny z jakiego programu najlepiej się starać o dofinansowanie do komputera i programów logopedycznych?
Moja córa ma 4 lata i chodzi do przedszkola, chciałam złożyć wniosek bo a nóż zdarzy się cud, że będzie jakaś kasa w pcpr.
Z "aktywnego samorządu" chyba byśmy odpadły w "przedbiegach" bo tam lepiej punktowane są wnioski dzieci, które uczęszczają już do szkoły.
Więc teraz mam dylemat czy wniosek z dofinansowania do sprzętu rehab. czy likwidacja barier w komunikowaniu się ?
W likwidacji barier w komunikowaniu się muszę przedstawić dodatkowo jakieś zaświadczenie od specjalisty potwierdzające wadę wzroku lub słuchu ??

groszek - 2014-02-09, 20:57

rusza program po 03.03 Aktywny Samorząd

Będzie można starać się o dofinansowania do sprzętu komputerowego i programów dla osób niemówiących!

W większości powiatów ruszy program PFRON Aktywny Samorząd. Tak, jak rok temu, można dzięki niemu otrzymać dofinansowanie dla osoby niepełnosprawnej na zakup sprzętu ułatwiającego życie codzienne i rehabilitację.

Dofinansowanie można otrzymać w 3 obszarach, między innymi na pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania - Moduł I, Obszar B, Zadanie 1.

kasia551210 - 2014-02-10, 10:14

U nas ruszył projekt ,,W aktywnści siła''( właściwie jest to jego dalszy ciag) bo to projekt chyba na 3 lata - w tamtym roku Bartosz nie dostał dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego ale udało nam się ,,wydrzeć'' dofinansowanie do roweru trójkołowego - i w tym roku z braku niestety funduszy nie jedziemy na żaden turnus ale zgłosiłam Bartosza do wyżej wymienionego projektu i w wakacje na 2 tygodnie jest możliwość wyjechania na wyjazd integracyjny połączony z - kursem komputerowym dla Bartosza :-D . Jeszcze nie wybrane jest miejsce, dlatego też nie składam papierów na dofinansownaie do turnusu, niech też ktoś inny skorzysta :roll: to co oferuje PFRON
aga1 - 2014-02-14, 13:58

Byłam o wniosek na dofinansowanie do laptopa, może program logopedyczny. Trafiłam na miłego Pana, który mi powiedział że w przyszłym tygodniu, będą nowe nioski bo obecne są nie dobre. Więc jestem dobrej myśli.
mija - 2014-02-17, 21:24

Aga ja złożyłam w styczniu w PCPR w Ostrowcu i też czekam na odpowiedź.
Edyta1245 - 2014-02-18, 10:59

Ja w Kieleckim składałam ze dwa lata temu.Decyzję dostałam pozytywną,ale kazali czekać.Zadzwoniłam w lutym i bardzo miły pan,powiedział mi ,żebym zadzwoniła jeszcze w marcu,bo w tym roku będą inaczej rozdzielać pieniążki.Najpierw mają rozpatrywać stare wnioski.Pożyjemy,zobaczymy.
Grażyna O. - 2014-02-24, 14:55

Dzisiaj złożyłam wniosek, niby spełniamy wszystkie wymogi, ale czy kasy wystarczy :] ?
Manu - 2014-03-04, 12:20

Ja będę składac wniosek,ale boję się że u nas znowu będzie odmowa i będe musiała się udac do wyższych władz.

Ale chciałam się zapytać jakie musza byc dokumenty złożone?
Wiem że ma byc od pediatry.A czy od olifnenopedagoga i logopedy też?
I czy faktura pro-forma ma być ,wystawiona na Hanke czy na mnie.

Grażyna O. - 2014-03-04, 22:52

My mieliśmy wystawione zaświadczenie o stanie zdrowia przez pediatrę, opinię od logopedy i nie dawałam żadnej faktury pro - forma, tylko szacunkowy koszt wpisałam.
Manu - 2014-04-04, 07:54

No i gmina dostała środki na dofinansowanie,do barier w komunikowaniu się.Teraz muszę działac ,tylko jaki progrem logopedyczny mam zakupić i tablet do tego. Poradźcie musze działać jak najszybciej ,bo zaś przepadnie.Buziolki
halus504 - 2014-04-04, 16:43

Ja dostałam tylko na oprogramowanie logopedyczne na komputer nie
halus504 - 2014-04-04, 16:45

Jakie kupujecie oprogramowanie?
kasia551210 - 2014-04-04, 17:18

Jedna z mam z zakątka dostała dofinansowanie ale tylko do programu logopedycznego , ale do komputera już nie :-? . Ale jak jest dziecko starsze (dorosłe) to nie wiem czy warto wydać na taki program około 2 tys. i czy będzie stosować. Tym bardziej ze dokładają chyba 60% czy 40%. Mama chyba zrezygnuje z takiego dofinansowania - bo gry logopedyczne typu zwierzaki, Sokrates, czy klik to nie są programy logopedyczne, według PCPR - a czy one są lekarzami czy logopedami??????? Normalnie krew zalewa ale one tak chyba robią troszkę na z.... bo mama w tamtym roku pisała sporo pism odwoławczych ? :-x
A mi udało się dostać tablet z programem Mówik- niektórzy specjaliści uważają że nie jest zbyt pomocny w wspomaganiu mowy, ale spróbujemy tym bardziej ze jest tam funkcja pisania i mowy tego co się napisze, a jak ona wspomoże mowę, to trudno powiedzieć

Manu - ja próbuje ale jak to wspomoże nie mam pojęcia, ale trza próbować, tym bardziej jeśli jest możliwość dofinansowania czy otrzymanej pomocy z fundacji :]

aniak - 2014-05-03, 20:37

Pytanie.
Jak wypełniam wniosek, to kogo wpisuję jako wnioskodawcę ? Bo raz oczywistym jest, że Piotrka (bo dla niego), a raz, że siebie (bo matka niepełnoletniego).

Grażyna O. - 2014-05-03, 20:39

Nigdy tego nie wiem, ostatnio nr konta bankowego nie podałam, a babce tłumaczyłam, że Tomek nie ma konta :roll:
julina - 2014-05-04, 09:01

Aniu ja jako wnioskodawcę wpisałam siebie :-D . W zeszłym tygodniu zadzwonili,że dostaliśmy dofinansowanie do komputera i programu. Do komputera nie więcej niż 1200 zł, a do programu 80%, mam czekać na decyzję ale najważniejsze ,że udało się :-D
Grażyna O. - 2014-05-04, 18:57

Fajnie :spoko: my czekamy,
Dostałam informację, że wnioski zostaną rozpatrzone w miarę posiadanych środków.

dorota3 - 2014-05-04, 19:46

Dla mnie oczywisym jest ,że to rodzice wnioskują w imieniu dzieci ,zawsze wpisuje więc siebie ;-)
djulia - 2014-05-05, 09:41

Julina jaki program wybrałaś?
julina - 2014-05-06, 09:05

Wybrałam Mówiące Obrazki . Bartek pracuje na tym programie u neurologopedy
groszek - 2014-05-08, 19:01
Temat postu: Dofinansowanie do tabletu - elektronicznej protezy mowy
Ja złożyłam dziś wniosek o dofinansowanie do Tabletu z mówikiem w programie na likwidację barier w porozumiewaniu się. Co ciekawe wniosek wypełnia się na dziecko, a w dochodach trzeba wpisać zasiłek pielęgnacyjny świadczenie pielęgnacyjne .
Wniosek przepisywałam z trzy razy

renia33 - 2014-05-09, 22:17

Dostałam dofinansowanie do komputera- okrągłe 1000 zł; wkład własny- min 250 zł
Oczywiście bez programów logopedycznych. I co wybrać.... najtańszy w miarę przyzwoity hp-1299 zł a nie mam póki co nadmiaru pieniędzy żeby kupić coś lepszego. :cry:

A żeby nie było nudno, mam przynieś jeszcze umowę na internet. :-D

Justyna1972 - 2014-05-11, 20:21

Mój Marcel skończył 3 lata i nie wypowiada żadnego słowa...do tej pory uczestniczył w zajęciach logopedycznych...Teraz sytuacja się zmieniła,bo zdiagnozowano u niego białaczkę,więc wszelkie zajęcia nie wchodzą w rachubę...Czy w związku z powyższym mogę starać się o dofinansowanie do laptopa i oprogramowania do nauki mowy????
Mama Ewy - 2014-05-11, 20:50

Jejku,bardzo mi przykro...
Justyna,napisz co z tą białaczką.

martas - 2014-05-11, 21:11

Jeśli chodzi o dofinansowanie to musiałabyś podejść do PCPR-u i opisać sytuację syna. Strasznie mi przykro. Kibicujemy Wam z całego serca... :-(
renia33 - 2014-05-11, 21:11

Justyna1972 to zależy tylko od waszego MOPRu lub PCPRu jak oni się na to zapatrują ;ale próbować warto
Justyna1972 - 2014-05-15, 13:43

Dzięki...Marcel jest na sterydach i chemioterapii.. dobrze znosi leczenie
duży problem właśnie w tym,że nie zasygnalizuje ewentualnego bólu...
Trzeba zgadywać co go może boleć w danym momencie...
Dziękuję za troskę i pozdrawiam gorąco...

Przy najbliższej możliwości wdepnę do PCPRu :papa: