Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Kajetany - Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

esterapezda - 2008-08-14, 20:04
Temat postu: Kajetany - Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
W związku z porządkami wrzucam linki tematów związanych z uszami:
:arrow: Drenaż uszu
:arrow: Wady słuchu i rodzaje badań
:arrow: Zapalenie ucha,wysiękowe zapalenie ucha
:arrow: Nadwrażliwość słuchowa

kabatka

Powiedzcie mi, jak tam jest w Kajetanach? Jacy są lekarze i pielęgniarki?
Jedziemy tam pierwszy raz 4 września na konsultację - Oliwier będzie miał tam robiony zabieg usunięcia ziarniny z ucha.

pozdrawiam :papa:

Alicja - 2008-08-14, 20:36

Estero nie mogłaś lepiej trafić.
Ja wychwalam Kajetany pod niebiosa.
Zasmuciłaś mnie tą ziarniną :-?
Co lekarze podejrzewają:polipa,perlaka?
Poczytaj o zmaganiach Jagody z ---->perlakiem

aqua - 2008-08-15, 02:19

Witam.
W styczniu Ro mial zaplanowany zabieg -podciecie bocznych, wyciecie 3migdala, drenaz uszy, w czasie zabieg wykonano podciecia bocznych migdalow, czysczenie uszu-drenaz byl niepotrzebny, pozostawiono 3 migdal, wymierzono rozszczep podniebienia miekkiego, sprawdzono noso-gardlo.

Mielismy dla siebie sale na 1 pietrze z lazienka, nad czescia hotelowa, za sciana byly pielegniarki, sala zaraz przy wejsciu na trakt operacyjny.
To ja podalam narkoze, na siedzaco. Mimo ucieczki na widok lekarzy z stolu, i aferki ze on nie chce umierac-wiedzial, ze operacji i po co...ale zaczal plakac, bal sie bolu-a moja ostatnia operacja to bylo kilka miesiecy wyciete zycia przez bolu.
Pozwolono mi wyciszyc Ro, wytlumaczyc.
Uspilam, poszla wziasc prycznic..i jak wycieralam wlosy juz siostra wolala mnie na sale pooperacyjna bo zaraz przewioza Ro.
Tam pod opieka lekarz, powoli sam sie wybudzi...po godzinie bylismy na naszej sal.
Ro dostal zgode na lezenie i spanie /wiekszosc dzieci od razu spaceruje/, z uwagi na arytmie serca przy zabiegu.
Na stole byl pierwszy. Po poludniu i w ramach obiadu dostal kisiel..., i na kolacje kisiel, z uwagi na diete..wiekszosc dzieci dostaje miekkie produkty mleczne - chyba na kolacje byly nalesniki..nie pamietam dokladnie. Sniadanie juz normalne.
Ro wyspal sie, wymiotowal tylko raz ..pechowo na laptka, ale obydwaj uczestnicy zajcia przezyli. ;-)
Mama w szpitalu odzywia sie sama /ja mialam jedzenie dzieki dziecieciu bo jest problem z dietami/, na stolowce gdzie jedza dzieci mamy kupuja jedzonko.
Trafilismy na super pana anastecjologa..szkoda ze niepamietam nazwiska. Rzeczowy, konkretny, ale liczacy sie z opinia mamy.
My mielismy opoznione o kilka godzin wyjscie.
i po wysiadce z busa...powrot sporwotem - Ro mocno zwymiotowal krwia -okazalo sie ze to skrzep sie oderwal.
z jazda samochodami, autobusami mial problem z poltora tygodnia - moja zaprzyjazniona anatezjolog stwierdzila -ze bywaja takie skutki uboczne narkozy...minelo.

Mnie czeka tam operacja zatok i nosa.

Od konsultacji czeka sie kilka miesiecy-4-5 na termin. W wypadku zarnicy i perlaka sa inne tryby-pewnie szybsze.

Polecam - klinika warta grzechu przestapienia progu, i zapisania sie w poczet pacjetnow, opiewajacych ja hymnami pochwalnymi.

asia14 - 2008-08-15, 22:10

Witajcie!
Aśka
Właśnie wróciłyśmy z Kajetan i musze powiedzeić, że dawno nie byłam tak zadowolona z zabiegów Julki. Wykonano jej czyszczenie uszuu (woskowina zbiera się tak mocno, że nie można jej ruszyć w normalnych warunkach, potem miała mieć drenaż obu uszy ale okazało się konieczne tylko ucho lewe zbadano rozszczep, który jest umiarkowany i nie będzie narazie korygowany a migdały jednak nie zaburza funkcjonowania tylko poga jej w mówieniu :wow: . Potem zrobiono ABR - badanie słuchu i okazało się, że poprzednie miała niedokładne i na ucho lewe ma większy niedosłuch więc musimy dostroić aparaty. Tak mniej więcej zakonczył się pobyt.
Ale dla chumoru powiem rodzic jest przy usypianiu (moja wtakich sutuacjach wpada w panikę i musiałam też trzymać jej maskę i żeby nie robiła problemów powiedziałam , ze to inhalacje :lol: (taski małe kłamstwo) ale po wybudzeniu oczywiście rodzic też jest a moja jak przysnęła to dopiero po 1,5 godziny raczyła wstać. Dosłownie szybkim krokiem jakby nigdy nic poszła do toalety i zameldowała pielęgniarce, że się wyspała i,że mają ODLOTOWE inhalację. ....... :tak: :lol: zyli za tydzień.

boszka59 - 2008-08-21, 12:23

Ja też po wizycie w Kajetanach. Zakwalifikowani do zabiegu z 5-8 miesięcy. Załatwiłam jednak prywatnie do trzech.Klinika jak z tego wieku. Widać dbałość o pacjenta.Adaś wykazał ogromną dokrzałość ale opisze to w jego kąciku.
Laguna - 2009-03-12, 21:14
Temat postu: Wzyta w Kajetanach
Hej my włąśnie mamy wyznaczoną wizytę na 24.03.09. Przekładaliśmy już ją 2 razy bo ciągle mały chory,teraz też chory nie wiem czy dojdzie do skutku.
Ale jak byliśmy pierwszym razem to zajeli sie nami fachowo.
Traz też czekamy na drenaz uszu.Napiszę więcej ja się będziemy po wizycie:)

Alicja - 2010-06-09, 12:36

Złoty Skalpel 2010 trafił w ręce prof. Henryka Skarżyńskiego z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie. To już druga edycja konkursu na wybitnego innowatora w polskiej ochronie zdrowia, organizowanego przez magazyn "Puls Medycyny".
Prof. Skarżyski otrzymał nagrodę za projekt "Leczenie częściowej głuchoty u dzieci i dorosłych z zastosowaniem implantów ślimakowych".

źródło

agulka136 - 2010-07-20, 23:18

Profesjonalizm.
Mój starszy syn Dawid 9 lat temu miał wszczepiany implant, od 15 lat jeździliśmy do Warszawy, bo ośrodek miał inną lokalizację, odległe terminy były zawsze ale opiekę specjalistyczną i doradztwo było na dobrym poziomie. :tak:

Iga - 2011-03-15, 21:54

Jesteście w stanie polecić laryngologa z Kajetan?
groszek - 2011-03-15, 22:47

Jak byłam 3 razy to zawsze u kogoś innego mimo, że próbowałam się zapisać do tej dr, u której byłam :]
Magda2 - 2011-04-05, 13:20

Czy ktoś z Was potrafi odpowiedzieć czy poza wykonywaniem różnych zabiegów i badaniem słuchu, klinika w Kajetanach również prowadzi jakieś zajęcia logopedyczne systematyczne to znaczy czy jest tam jakaś poradnia logopedyczna do której można zapisać dziecko?
Ania-wiosna08 - 2011-04-05, 13:30

mojej koleżanki córka była tam na zabiegu na migdał ale na zajęcia z logopedą już skierowali ją na Pstrowskiego (Huta) do filli Kajetan - i z tego wychodzi że tam tylko są konsultacje i zabiegi (w Kajetanach)a zajęcia już w filii na Hucie(koleżanka mieszka w Pruszkowie więc gdyby mogła to by nie jezdziła na drugi koniec wawy na Hutę ...mniemam że Kajetany nie prowadzą zajęc ale mogę sie mylić)
wera25 - 2011-06-20, 14:56

Powiedzcie mi kobietki co mam zrobić mała nie daje sobie zrobić badania słuchu ani tympanogramu drze się, pręży, ucieka, we śnie też odpada bo strasznie delikatnie śpi , nie wiem co zrobić. Nie chcę znów narkozy dla małej :cry: ale jak nie ma wyjścia :cry:
Ania-wiosna08 - 2011-06-20, 15:06

wera - zostaje Ci narkoza
skoro we śnie nie da rady...

mój tez nie lubi takich "zabiegów" i tez słuch badam we śnie (niedługo wizyta) ale celowo umówiłam się na 21.00 najlepiej jak by usnął mi w samochodzie - przełoże go do łózka czy wózka i podepną go na spokojnie ...wiem ,że sie nie obudzi bo tak miał eeg zrobione w dzień (podczas drzemki )

powodzenia

PS spróbuj w domu zrobić taki test Zuzi - jak zaśnie przykładaj jej coś do głowy - najlepiej 20-30 min po zaśnięciu
a jak będziesz wybierała się na takie badanie we śnie to obudz ją np o 5-6 rano wymęcz itp - wtedy szybko zasnie i stawiam że nie obudiz się podczas podlepiania itp

wera25 - 2011-06-20, 15:30

Anulka moja mała to twardo śpi przez pierwsze 30 min. nawet jak jest zmęczona to i tak niech zrobię coś głośniej to wstaje , w aucie śpi i nic jej nie przeszkadza a tak to śpi okropnie :-(
beticz - 2011-06-21, 21:13

Dziewczyny pewna nasza zakątkowa koleżanka wstała o 12 w nocy i bawiła się z dzieckiem do rana,badanie było o 8-cel został osiągnięty (oczywiście w aucie w drodze na badanie też dziecko było zabawiane) i dopiero na miejscu przygotowanie do badania i potem usypianie-udało się :spoko:

Może jeszcze tej metody spróbować?

kabatka - 2011-07-05, 18:33

Dziewczyny jak to jest: chłopczyk w mojej rodzinie ma obecnie stwierdzony niedosłuch (ciągłe zapalenia ucha, woda w uszach, na którą lekarze dają tylko jakiś syrop wysuszający (?) w efekcie nie ma żadnej poprawy (chłopczyk ma 5 lat). Chodzi o sprawdzenie, co konkretnie w tych uszach jest. Doradziłam mamie Kajetany i teraz tak: gdzie powinni się zarejestrować - tutaj:
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu
ul.Zgrupowania AK "Kampinos" 1,
01-943 Warszawa
czy tutaj:
Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy
Kajetany
ul. Mokra 17
05-830 Nadarzyn

W ich przypadku skierowanie powinno być do jakiej poradni?
Audiologia ( w tym Szumy Uszne)
Foniatria
Logopedia
Otolaryngologia/Laryngologia

Wreszcie czy polecacie jakiegoś konkretnego lekarza, do którego powinni się udać na wizytę? Czy też jak się zarejestrują :arrow: tutaj - to trafią z automatu do kogoś, nie ma wyboru?

Z góry wielkie dzięki za wszystkie informacje :prosze:

Iga - 2011-07-05, 18:47

Jeżeli chodzi o lekarza, to trafia się z automatu, za każdym razem kogoś innego, nie ma wyboru. Chyba że....
Ja się zarejestrowałam do Kajetan - Nadarzyn. Do Warszawy są krótsze terminy oczekiwania, o około miesiąc. Podobno ci sami lekarze.
Skierowanie do poradni Otolaryngologia/Laryngologia

Musi znać kod schorzenia przed rejestracją, nr uprawnień lekarza, dane jednostki kierującej z nr REGON. Jak będzie chciała zarejestrować się do Kajetan niech zwróci uwagę co jej przyszło w mailu. Mi przyszła rejestracja do Warszawy, pomimo tego, że rejestrowałam się właśnie do Kajetan, potem musiałam zmieniać.

aniak - 2011-07-05, 20:08

My właśnie tak mieliśmy. Rejestrowałam Piotrka do Kajetan, a oni przyznali nas na Pstrowskiego. Myślę, że sami dokonują wyboru w zależności od schorzenia i dolegliwości.
Na Żoliborzu prawie zawsze udaje nam się trafić do tej samej lekarki, która doskonale pamięta Piotrka. Ale tak jak pisze Iga, po prostu jakiś lekarz ma dyżur i na kogo trafisz danego dnia, tego masz.

Iga - 2011-08-11, 19:10

Z Kajetan skierują Cię do Warszawy.

Właśnie, był ktoś na takiej diagnozie?

Ania-wiosna08 - 2011-08-18, 14:46

Aniu - a wiesz że my od 3 lat mamy tę samą lekarkę - dr de Ines? (na Pstrowskiego) nigdy nie trafiałam na inną - zna Szymka już dobrze, nie musze sie powtarzac z wizyty na wizytę - i mimo że rzadko tam bywamy już (tylko kontrole co 6 mieś) to bbb dobrze wspominam te wizyty (druga sprawa to to że spędzam tam średnio 3 h ;/ a pani co bada słuch - wrrr :-? nie miła...zawsze wpycha Szymkowi do ucha to coś tak głeboko a potem dziwi się że dziecko płacze przy badaniu jak ma być ciche.. :-x )

PS
a propos Kajetan: koleżanka opowiadała mi że jej siostra była z dzieckiem w Kajetanach na zabiegu 2 -3 mies temu chyba i mówiła że dzieliła pokój z dzieckiem z zD (tak na oko 5-6 lat)i jego rodzicami i starsznie przezywała te spotkanie bo ona była w ciąży (zaawansowanej ) a ta mama tego dziecka z zD ciągle ją dołowała - mówiła jej że ona tez w ciąży nic nie wiedziała o zD, że życie z dzieckiem z zD takie cięzkie i wiecznie tą bidną ciężarną dołowała...ona i jej mąż
za grosz inteligencji i wyczucia...

aniak - 2011-11-15, 19:46

UWAGA !
Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu ul.Zgrupowania AK "Kampinos" 1 w Warszawie, na początku przyszłego roku przenosi siedzibę do Kajetan (Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy - Kajetany). W styczniu i lutym 2012 wizyty będą jeszcze na Żoliborzu, ale od marca już w Kajetanach.
Zanim się wybierzecie na wizytę, zadzwońcie lub napiszcie maila i się upewnijcie.
22-356-03-01
22-356-03-03

rejestracja.kajetany@ifps.org.pl
www.ifps.org.pl

esterapezda - 2012-01-26, 13:48

Witam
po długiej przerwie :-) w dalszym ciagu Oliwier jest pacjentem Kajetan , cierpi na ciągle odrastajacego perlaka w uszku lewym (miał tam juz 3 zabiegi ) teraz czekamy na 4 , wizytę mamy dopiero w marcu, w miedzy czasie ma wycieki z uszka , jest to uciazliwe i powoduje destrukcje( z tego tez powodu ma niedosłuch ) , kiedys lekarka podczas jednej z wizyt wspomniała potem o implancie,
długo sie tam leczymy wiec pielegniarki i personel juz nas troche zna :-) , często odwiedzamy Kajetany , a mamy ponad 300 km w jedna stronę, lepiej nie moglismy trafić.
Zawsze jak mamy wieksze problemy z uchem , wycieki sa wieksze wtedy dzwonie i prosze o pilna konsultację , zaraz za 2 dni mozemy przyjezdzać..
aha , moim ulubionym lekarzem jest tam Pan doktor , Rosjanin czy Ukrainiec z pochodzenia , jak przypomne sobie nazwisko to napiszę..
jak nam lekarz po pierwszym zabiegu w 2009 r. powiedział , ze trafilismy tam w ostatniej chwili.. :-(

agakomadowska - 2012-01-30, 21:48

My z Oliwią mamy wizytę w maju w Kajetanach i mam nadzieję,że tam nam wreszcie pomogą.
esterapezda - 2012-02-01, 15:22

My jestesmy bardzo zadowoleni z Kajetan , gdyby nie to Centrum , to nie wiem jak cała ta historia z uszkami by sie zakonczyła.
Powodzenia zyczę :spoko:

aniak - 2012-02-28, 18:14

Czy ktoś był ostatnio na Pstrowskiego i wie, czy nadal są tam wizyty czy już w Kajetanach ?
groszek - 2012-02-28, 18:18

Wiem, że Buka była w Kajetanach, choć wcześniej jeździła na Zgrupowania Kampinos
baronek - 2012-02-29, 08:00

Aniu, na pewno od maja. Nie wiem, co w marcu i kwietniu? Odwoływałam wczoraj wizytę Julka, bo ma katar i zapisano nas na maj, właśnie w Kajetanach.
aniak - 2012-02-29, 10:01

Udało mi się wreszcie dodzwonić. Dziś jeszcze na Pstrowskiego.
Lusi - 2012-03-02, 14:31

My własnie w Kajetanach, w tej chwili Cysiek ma robiony zabieg. Wczoraj wieczorem dostaliśmy telefon i o 4 rano w autko żeby na 9 być w Międzynarodowym Centrum Mowy i Słuchu. Jestem ciekawa jak będzie po zabiegu, w planie podcinanie i wycinanie migdałów i drenaż uszu.
aniak - 2012-03-02, 15:34

Lusi, a do kiedy jesteście ?
Lusi - 2012-03-02, 16:26

Aniu, do jutra.
Już jesteśmy po zabiegu, odbył się szybko i sprawnie i zgodnie z planem. Teraz pacjent odsypia. Już pił wodę. Jestem pod wrażeniem instytutu, tego jak działają i na jaką skalę wykonują zabiegi.

biata5 - 2012-03-02, 18:17

Lusi napisał/a:
My własnie w Kajetanach, w tej chwili Cysiek ma robiony zabieg. Wczoraj wieczorem dostaliśmy telefon i o 4 rano w autko żeby na 9 być w Międzynarodowym Centrum Mowy i Słuchu. Jestem ciekawa jak będzie po zabiegu, w planie podcinanie i wycinanie migdałów i drenaż uszu.

Moja Oliwka też ma mieć identyczny zabieg i zaczynam się zastanawiać czy nie starać się właśnie w tej klinice .
Napisz proszę jak długo czeka się na wizytę?

Magda2 - 2012-03-09, 14:04

W końcu zapisaliśmy się do Instytutu, termin wizyty na lipiec i to tylko dlatego że dziewczynka z ZD bo inaczej pierwszy termin jaki pani podała to był koniec września. Nam zależy przede wszystkim na terapii logopedycznej ale dobrze być też pod opieką u nich przez audiologa - dotychczas wizyty były w CZD ale do Kajetan mamy bliżej.
Alicja - 2012-05-11, 21:15

----> Ruszyło Światowe Centrum Słuchu

Wczoraj nastąpiło uroczyste otwarcie Światowego Centrum Słuchu - jednostki resortowego Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Placówka zapewni kompleksową opiekę osobom z wadami wrodzonymi i nabytymi, narządu słuchu, głosu, mowy i równowagi.

aniak - 2012-05-11, 21:46

Czy ktoś już był na wizycie w Kajetanach, a nie na Pstrowskiego ?

Czy tam są takie same kolejki i dłużyzny czekania na badanie jak na Żoliborzu ?

Alicja - 2012-05-11, 21:49

Jaga zawsze ma wizyty w Kajetanach.
aniak - 2012-05-11, 21:53

My na Pstrowskiego i każdy pobyt to najmarniej 2 godziny - z czego 5 minut w gabinecie u lekarza i kilka do kilkunastu minut na badaniach.
baronek - 2012-05-11, 22:20

Ja miałam mieć pierwszą wizytę w Kajetanach 18 maja, ale dostałam w ubiegłym tygodniu pismo, że wizyta odbędzie się jednak w Warszawie. Mnie to w sumie na rękę.
Iga - 2012-05-12, 09:25

Ania tak się czeka i tam. Ludzi multum. Każdy ma swoją godzinę a i tak przyjeżdża rano i siedzie do tej 11. Do tego pamiętaj o ochraniaczach na buty. Ostatnio to panowie z szatni przechodzili sami siebie w egzekwowaniu ochraniaczy. Osoba która idzie na wizytę ma je za darmo w szatni. Weźmiesz dla Piotrka, a on nie musi w nich chodzić.
djulia - 2012-05-14, 07:39

Mieliśmy mieć wizytę 18 maja w Kajetanach ale dostaliśmy pismo o przełożeniu na stary adres Zgrupowania AK
agakomadowska - 2012-05-28, 22:08

Jesteśmy po wizycie w Kajetanach,Oliwii badania słuchu kiepskie,znowu ma wysięk w uszach.Kontrolne badanie mamy wyznaczone na listopad i czeka nas kolejny zabieg na przyszły rok-drenaż.Oby tym razem udało się,jest to trzecie podejście.Dopiero jak wysięku pozbędziemy się,to stwierdzimy jaki ma niedosłuch rzeczywiście i co dalej robić.
Alicja - 2012-07-03, 21:55

Pierwsza w Polsce i czwarta na świecie operacja wszczepienia nowej generacji implantu słuchowego (CODACS) odbyła się w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Prof. Henryk Skarżyński, dyr. Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, który wraz ze swym zespołem przeprowadził operację, powiedział, że nowy implant łączy cechy implantu ucha środkowego i ślimakowego, zapewniając bezpośrednią stymulację ślimaka >>> czytaj dalej
Alicja - 2012-09-06, 19:15

W Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach została otwarta Poradnia Zaburzeń Komunikowania.

Do poradni przyjmowane są dzieci w wieku 0-7 lat, z zaburzeniami rozwoju, z podejrzeniem
nieprawidłowości rozwoju, z opóźnionym rozwojem mowy, z zaburzonym procesem rozwoju
językowego, z podejrzeniem zaburzeń spektrum autyzmu, ADHD.
Poradnia współpracuje z psychiatrą dziecięcym i neurologiem, a także psychologiem mającym doświadczenie w tym zakresie oraz neurologopedą.
Konsultacje odbywają się ambulatoryjnie oraz w trybie hospitalizacji diagnostycznych (wrzesień/październik).
Potrzebne jest skierownie do Poradni Audiologiczno-Foniatrycznej.
Rodzice mogą umawiać dzieci telefonicznie lub mailowo (ifps.org.pl). Koniecznie trzeba poinformować, że do Poradni Zaburzeń Komunikowania.

Iga - 2012-09-07, 07:49

Gdzie to przeczytałaś, podaj linka bo nie mogę znaleźć.

A dla czego tylko wrzesień/październik?

kabatka - 2012-09-07, 10:11

BK mieli tę informację na fanpage'u 23 sierpnia i we wczorajszym newsletterze na przykład.
Iga - 2012-09-07, 10:27

Pytam, bo byłam w podobnym "oddziale" na AK Kampinos. I się załamałam. Chciałam zobaczyć, czy to ten sam poziom wiedzy i umiejętności "specjalistów" i czy to ci sami specjaliści.
mamagugu - 2012-09-07, 11:12

Iga, a wy to wycięcie migdałów w Kajetanach macie?
Iga - 2012-09-07, 11:14

Tak. :tak:
mamagugu - 2012-09-07, 11:16

Ale będą nas zakątkowych kroić tej jesieni, uuuuu! Chociaż migdały to podobno wyrywają :okular: ;-)
Iga - 2012-09-07, 12:13

Weź ty nie mów mi takich rzeczy bo nie pojadę na ten zabieg. Jeszcze zobaczę zresztą, bo na razie Majka bezdechów nie ma. Może już dorosła do wielkości migdała :?:
promykowa - 2012-09-14, 20:07

a własnie chciałam o tej poradni Wam napisac a tu juz jest informacja.Mam wizyte w Kajetanach na początku listopada.Dzisiaj na Bielanach tradycyjnie 2,5 godz czekalismy z czego wizyty u pani dr i badanie trwało max 15 min.Ale nie narzekam,Miśki słyszą :)
kasiao35 - 2012-12-07, 11:28

No to my też dołączamy do drużyny - we wtorek 11.12 Ania ma zaplanowany zabieg - podcięcie bocznych migdałów i drenaż uszu, w Kajetanach :-)
Może ktoś też w tym czasie będzie?

aga75 - 2012-12-07, 12:20

Kasiao35,
Ja byłam z Miśkiem tydzień temu.
Miał drenaż obustronny i ciachnęli mu trzeci migdał.
(jak skwitował małżonek - dobrze, że Miśkowi chociaż jajulka zostawili :nchichot: )
Dziś jedziemy na kontrolę po zabiegu.

Jak się chcesz coś dopytać - pisz na priv.
Buziaki

Alicja - 2012-12-07, 14:49

Kasiu, trzymam kciuki :spoko:
Będę z Wami myślami :*

kasiao35 - 2012-12-09, 13:28

Dzięki Ala :*
aga75 - 2012-12-10, 16:25

„Z życia pacjenta i jego matki”
(drenaż uszu + 3 migdał)

Ponieważ sama "przeczesuję" Wasze posty przed każdym nowym zabiegiem Michała szukając wszystkich informacji - teraz się odwdzięczę.

Jak to wygląda w Kajetanach (jak się już wyczekacie te 1,5 roku na termin):
Dzień pierwszy
1. Przyjazd. Parking bezpłatny jest na terenie szpitala. Trzeba wjechać do końca i widać wielopoziomowy parking dla pacjentów. Nie parkować u okolicznych chłopów bo: daleko żeby dojść, płatnie
2. Wchodzimy przez Izbę Przyjęć (nie przez główne wejście)
3. Na Izbie dostajemy kilka papierków do wypełnienia przed konsultacją – informacje dla lekarza i anestezjologa
4. Konsultacje. Krótkie spotkanie z lekarzem. To czas na zadanie wszystkich pytań/wątpliwości jakie macie, bo możecie już do zabiegu nie widzieć na oczy żadnego lekarza :roll: (ja już nie widziałam). Tu podpisujecie różne zgody i nie zgody związany z zabiegiem.
5. Zdarza się, że lekarz zleca jeszcze jakieś badanie, które od razu robią na miejscu (Michał miał), by rozwiać wątpliwości.
6. Idziemy na swój oddział do sali. Na oddziale jest świetlica i kuchenka socjalna. W Sali zwykle 4 łóżka i duża łazienka z kabiną prysznicową. Najmniejsze dzieci mają osobne 2 sale.
Dzień drugi
1. Pacjenci do zabiegu są na czczo. Pić też za dużo nie wolno – kilka łyków wody.
2. Pierwsi „na stół” idą najmłodsi. Mama, w asyście pielęgniarki, odprowadza dziecko na salę operacyjną i jest przy usypianiu (maseczka). Potem wraca do sali.
3. Mama czeka ok. 1 godz. W tym czasie płacze, siwieje, rozmawia z towarzyszkami niedoli, czyta, tępo patrzy w telewizor, coś je…
4. Pielęgniarka zaprowadza mamę na salę pooperacyjną, gdzie czeka przy dziecku, aż się obudzi z narkozy.
5. Razem wracają na salę na oddział. Mama dostaje małą miseczkę (więcej o miseczce za chwilę…)
6. Dziecko odsypia narkozę ok. 2 h. Potem ma się przejść po korytarzu. Wszystko co zwróci - do miseczki - trzeba pokazać siostrze dyżurnej.
7. Po ok. 3 h wolno pić i jeść coś delikatnego (np. środek z bułeczki)

Info ogólne:
- wziąć kilka butelek wody i biszkopty
- jest bufet ale daleko trzeba przejść;
- posiłki: w dniu przyjęcia jeszcze nie dostajecie ; w dniu zabiegu już nie dostajecie :roll: (generalnie lepiej podpytać).
- świetlica ubożutka, 2 stoliki 6 krzesełek 1 skrzynka z klockami
- śpi się na łóżku z dzieckiem (poza niemowlakami, gdzie mama i dziecko mają osobne łóżka)
- do drenażu jest zwykle znieczulenie przez maseczkę; do migdałków już dożylne

Za wszystkich małych pacjentów trzymamy kciuki.
Za mamuśki też :spoko:

baronek - 2012-12-11, 20:10

Dzięki Aga, bardzo praktyczne informacje. Zawsze mi takich brakuje, gdy wybieram się w nowe rewiry. A Kajetany nas czekają wiosną. A jak Michaś po zabiegu?
aga75 - 2012-12-12, 13:16

No trochę nie bardzo.
3 dni po zabiegu Michał dostał temperatury - przeziębienie.
A tydzień po zabiegu dostał wycieku z ucha. Przed kontrolą w Kajetanach, więc dostał antybiotyk. I termin kontroli na MAJ !!!! :-x .
Na szczęście jego "ucholożka" kazała przyjechać, wyczyściła mu uszko i kazała jeszcze raz przyjść za tydzień, jak się antybiotyk skończy.

Ale już jesteśmy na prostej. :spoko:

aniak - 2012-12-12, 13:24

Agnieszka, a kto jest Waszą "ucholożką" ?

Dzięki za taki szczegółowy opis pobytu - będziemy wiedzieli jak się przygotować. :tak:

Marta Witecka - 2012-12-12, 14:43

Ja mogę tylko potwierdzić, że takie są procedury w Kajetanach, Aga dobrze to ujęła. :spoko:
Alicja - 2012-12-12, 16:00

Manu Twój post w tym wątku ma się nijak :roll:
nowy trzeba założyć :tak: bo informacje dla rodziców istotne :tak:

magda - 2012-12-12, 16:45

Racja :tak: . Wydzieliłam post Manu jako oddzielny temat tu
Manu - 2012-12-12, 17:13

Dziękuję :*
kasiao35 - 2012-12-12, 22:10

Jesteśmy już w domciu - Anka została pozbawiona trzech migdałków i obdarowana drenami w każdym uchu :-)

Dzięki Aga za wszystko :prosze: - informacje od Ciebie były bezcenne :*

Ja dodam tylko ze swojego doświadczenia-
- kolacje wieczorem w dniu przyjęcia dostałyśmy - musiałyśmy tylko same pójść do barku
- na parterze, gdzie mieszkałyśmy/ :-) /nie ma świetlicy nawet skromniutkiej i czajnika w kuchence

Jestem bardzo zadowolona z pobytu, a sen mojego dziecka - na wznak, bez przyduszania się i przedziwnych odgłosów - :roll: ..ech warto było!

Iga - 2012-12-12, 22:16

Tak, w pierwszy dzień jest kolacja. Czeka w bufecie. Je się na sali jak późno się odbierze.
agakomadowska - 2012-12-15, 22:07

Dziękuję za informacje,bardzo przydadzą się.W czwartek telefon z Kajetan,że mamy termin drenażu wyznaczony.Jadę we wtorek,a w środę zabieg.Ciekawe czy będą ruszać trzeci migdał,bo już dwa razy był wycinany.Trzymajcie kciuki,oby udało się tym razem,bo dwie próby nie udane :nie:
aga75 - 2012-12-17, 11:05

Trzymam kciuki za Oliwkę :spoko:
kacha_wawa - 2012-12-17, 11:09

Aga, kciuki za Oliwkę zaciśnięte :spoko: :*
kasiao35 - 2012-12-17, 14:04

Trzymamy kciuki bardzo mocno :spoko:
kabatka - 2012-12-17, 16:27

aga75 napisał/a:
„Z życia pacjenta i jego matki”
(drenaż uszu + 3 migdał)

Ponieważ sama "przeczesuję" Wasze posty przed każdym nowym zabiegiem Michała szukając wszystkich informacji - teraz się odwdzięczę.

Jak to wygląda w Kajetanach (jak się już wyczekacie te 1,5 roku na termin):
Dzień pierwszy
1. Przyjazd. Parking bezpłatny jest na terenie szpitala. Trzeba wjechać do końca i widać wielopoziomowy parking dla pacjentów. Nie parkować u okolicznych chłopów bo: daleko żeby dojść, płatnie
2. Wchodzimy przez Izbę Przyjęć (nie przez główne wejście)
3. Na Izbie dostajemy kilka papierków do wypełnienia przed konsultacją – informacje dla lekarza i anestezjologa
4. Konsultacje. Krótkie spotkanie z lekarzem. To czas na zadanie wszystkich pytań/wątpliwości jakie macie, bo możecie już do zabiegu nie widzieć na oczy żadnego lekarza :roll: (ja już nie widziałam). Tu podpisujecie różne zgody i nie zgody związany z zabiegiem.
5. Zdarza się, że lekarz zleca jeszcze jakieś badanie, które od razu robią na miejscu (Michał miał), by rozwiać wątpliwości.
6. Idziemy na swój oddział do sali. Na oddziale jest świetlica i kuchenka socjalna. W Sali zwykle 4 łóżka i duża łazienka z kabiną prysznicową. Najmniejsze dzieci mają osobne 2 sale.
Dzień drugi
1. Pacjenci do zabiegu są na czczo. Pić też za dużo nie wolno – kilka łyków wody.
2. Pierwsi „na stół” idą najmłodsi. Mama, w asyście pielęgniarki, odprowadza dziecko na salę operacyjną i jest przy usypianiu (maseczka). Potem wraca do sali.
3. Mama czeka ok. 1 godz. W tym czasie płacze, siwieje, rozmawia z towarzyszkami niedoli, czyta, tępo patrzy w telewizor, coś je…
4. Pielęgniarka zaprowadza mamę na salę pooperacyjną, gdzie czeka przy dziecku, aż się obudzi z narkozy.
5. Razem wracają na salę na oddział. Mama dostaje małą miseczkę (więcej o miseczce za chwilę…)
6. Dziecko odsypia narkozę ok. 2 h. Potem ma się przejść po korytarzu. Wszystko co zwróci - do miseczki - trzeba pokazać siostrze dyżurnej.
7. Po ok. 3 h wolno pić i jeść coś delikatnego (np. środek z bułeczki)

Info ogólne:
- wziąć kilka butelek wody i biszkopty
- jest bufet ale daleko trzeba przejść;
- posiłki: w dniu przyjęcia jeszcze nie dostajecie ; w dniu zabiegu już nie dostajecie :roll: (generalnie lepiej podpytać).
- świetlica ubożutka, 2 stoliki 6 krzesełek 1 skrzynka z klockami
- śpi się na łóżku z dzieckiem (poza niemowlakami, gdzie mama i dziecko mają osobne łóżka)
- do drenażu jest zwykle znieczulenie przez maseczkę; do migdałków już dożylne

Za wszystkich małych pacjentów trzymamy kciuki.
Za mamuśki też :spoko:

Aga dziękujemy za szczegółową relację :prosze: Zamieściłam także :arrow: portalu.

I kciuki za Oliwkę zaciśnięte :spoko:

Alicja - 2012-12-17, 16:33

Trzymam kciuki za Oliwkę :spoko:
powodzenia

Iga - 2012-12-17, 18:30

Monika :spoko:

Tylko zmień z tymi posiłkami. Naprawdę w pierwszy dzień jest kolacja - do odebrania w bufecie chyba do 21-wszej.

aga75 - 2012-12-18, 11:59

O Matko, Monika trzeba było uprzedzić, to bym troszkę wygładziła tę wyliczankę. Bo mi się w paru miejscach delikatny "przekąs" wdał. ;-)

Dopiszmy o tej kolacji - jak wspomina Iga - będzie komplet.

kabatka - 2012-12-18, 12:15

Aga dobrze jest :prosze:

O kolacji dopisałam.

aga75 - 2012-12-18, 12:28

Misiek wczoraj miał kontrolę problemowego ucha. Wszystko wyszło ok. Mamy tylko delikatnie oczyszczać parafiną, bo przez kaloryfery w uchu za sucho i się biedne nie może naturalnie oczyszczać.

Tyle rano.
A wieczorem Michał miał już 38'C - jak reszta rodziny :-x .
Zaraza opanowała nas wszystkich. Siedzę w pracy i popijam Fervex. Oby do Świąt.

evciak - 2012-12-20, 13:30

Rejestrowałam wizytę przez formularz. Przez 3 dni wisiałam na telefonie i nie było szans żeby się dodzwonić ;/ Właśnie dostałam informację:
Termin wizyty w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy (Kajetany ul. Mokra 17) w Poradni Specjalistycznej wyznaczono na dzień : 30,08,2013r na godzinę 11,20 ( pierwszy wolny termin).

Kurde, sobie poczekamy :-?

Alicja - 2012-12-20, 13:57

Z doświadczenia wiem, że zdecydowanie lepiej rejestrować się mailowo.

Terminy maja odległe, ale nie będziecie żałować.

aga75 - 2012-12-21, 16:13

Nie do końca jestem przekonana, czy to tu. Ale mamy, które szukają info pewnie szybciej tu trafią. W razie czego - adminie działaj :))

Prof. Henryk Skarżyński będzie jutro w TVP INFO w programie „Prawdę mówiąc”
sobota; 22 grudnia; godz. 20.00 (wywiad ok. 30 min.)

agakomadowska - 2012-12-21, 21:21

Kochane dziękuję za kciuki tzymane za Oliwię :tak:
Wreszcie udał się drenaż uszek :jupi: ,łatwo nie było-bardzo wąskie przewody słuchowe.
Migdałka gardłowego nie ruszali,uf jak dobrze,bo trzeci raz to już za dużo.
To był już chyba ostatni dzwonek,bo w uszkach są zrosty.Badanie słuchu zrobili przed operacją ABR lewe ucho 90 dB-głęboki niedosłuch,a ucho prawe 20 dB.
3 stycznia kontrola,a w marcu audiolog i protetyk słuchu.

aga75 - 2013-01-02, 11:45

Aaaaa... :placze:
Znów wysięk z ucha, znów czyszczenie w Instytucie, i sączek, i kolejne czyszczenie w piątek...
Czy to nie może być po Bożemu. Tylko zawsze coś się kolejnego przyplącze.

Mam nadzieję, że ten drenaż mu pomoże, bo jak się okaże, że to nic nie zmieniło, to :mur:

groszek - 2013-01-02, 20:36

:npocieszenie: Współczuję Michałkowi i Wam też
Alicja - 2013-01-02, 20:41

Też tak z Jagą jeździłam, tylko my ze śląska ;/
taksi, pociąg, kolejka, busik... wrrr

Trzymam kciuki i życzę zdrówka Michałowi :spoko:

Żabcia - 2013-01-03, 10:41

Całuski dla Michasia i trzymamy kciuki mocno :)
kasia551210 - 2013-01-03, 11:20

Mam prośbę czy ktoś wie na temat, dobrego otolaryngologa - foniatry, który przyjmuje zarówno w Centrum Słuchu i Mowy Medincus a także w Kajetanach. Koleżanka ma problem z synem ,,bez zespołu'' Chce na wcześniejsza wizytę prywatnie do Medincusa, bo za pół roku ma wizytę wyznaczoną w Kajetanach. I chciałby że może będzie możliwość wcześniejszej wizyty , a jak nie to przynajmniej będzie u tego samego lekarza, który choć trochę będzie wiedział co i jak. Proszę o kontakt. :prosze: :prosze:
Ps. Szukałam spisu lekarzy w Kajetanach ale nie mogę znaleźć a w Medincusie znalazłam.

groszek - 2013-01-07, 23:07

Aga jak Michaś?
aga75 - 2013-01-08, 09:46

Michał dziś ma badanie słuchu we śnie - w Instytucie. Z tatusiem :okular: .
Ucho się "wyprostowało" tzn. zostało oczyszczone, zaantybiotykowane i wyleczone.
Zobaczymy, jak badania.
A i tak musimy bardzo uważać na ciężkie katary.

W środę Michał idzie do przedszkola - po miesiącu nieobecności. Już panie dzwoniły, że się stęskniły ;-) .
I od razu czwartek - wycieczka do fabryki bombek. Michał w fabryce bombek :lol: . No, skoro nalegają, cóż mogę poradzić ... :-D

groszek - 2013-01-08, 12:38

Byle nie wziął do tej fabryki łyżki. Mój miał i...
Maks i łyżka

aniamamajulci - 2013-01-08, 12:54

Dziewczyny czy w Centrum Słuchu i Mowy Medincus, jeśli okazuje się, że dziecko wymaga zabiegu na trzeci migdał, oni od razu zapisują na zabieg do KAjetan. Czy trzeba się samemu bujać? I czy można przyspieszyć termin i zrobić zabieg prywatnie?
Do którego laryngologa radzicie się wybrać?

Żabcia - 2013-01-08, 13:57

31 grudnia dzwoniłam zarejestrować Kacperka do Instytutu do otolaryngologa i Pani wyznaczyła nam termin na 5 września bo taki był wolny termin jak dla mnie strasznie długo więc postanowiłam spróbować zadzwonić jeszcze raz dzisiaj i uwaga mamy termin na 13 marca hurra :jupi: strasznie się cieszę ale musimy poprosić rodziną o przepisanie skierowanie nie do poradni otolaryngologicznej tylko do poradni audilologiczno-foniatrycznej
Alicja - 2013-01-08, 16:08

aniamamajulci napisał/a:
Dziewczyny czy w Centrum Słuchu i Mowy Medincus, jeśli okazuje się, że dziecko wymaga zabiegu na trzeci migdał, oni od razu zapisują na zabieg do KAjetan. Czy trzeba się samemu bujać? I czy można przyspieszyć termin i zrobić zabieg prywatnie?
Do którego laryngologa radzicie się wybrać?

Medincus to zupełnie inny ośrodek, położony w Kajetanach.
Nie jest to Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, którego dotyczy ten wątek
Wątek o Medincusie tutaj

aga75 - 2013-01-08, 16:10

No więc ... jest dolna granica normy. Mamy obserwować, ćwiczyć mowę, zapisywać postępy i kolejne badanie za 3 m-ce. Szału nie ma. Ale mogło być też gorzej.

Jednak mamy wrażenie, że Michał słyszy dokładniej - zaczyna wymawiać wyraźniej końcówki wyrazów. Pojawiły się nowe "słowa". Więc może te dreny to była dobra decyzja.

vagabunda8 - 2013-01-08, 17:02

aga, to chyba dobrze. Też myślałam że Antek ma problemy ze słuchem, ale jak szeptem zapytałam "chcesz loda?" i to z drugiego pokoju, to kurcgalopkiem przybiegał. Wybiórczo słyszy wszystko :okular: , a też były kłopoty... będzie dobrze :spoko:
Ania-wiosna08 - 2013-01-30, 15:10

czy wiecie może gdzie przenosi się teraz klinika z Pstrowskiego?
mam na myśli filię Warszawską Kajetan
wizytę mamy za 2 mies ale nie idzie się tam dodzwonić a wiem że na wiosnę mają się wynosić w nowe miejsce...
jadąc na Pstrowskiego na badanie spóźniałam się do pracy z godzinkę (bo tak blisko mamy tam) a teraz to nie wiem czy urlop planować na badania bo nie wiem gdzie ich przeniosą...

groszek - 2013-01-30, 17:06

Moim zdaniem do Kajetan, ale nie jestem pewna.Aniak by napisała, gdyby nie wyjechała :tak:
Żabcia - 2013-01-30, 19:52

Proszę próbować dzwonić z dwóch telefonów jednocześnie na dwa numery na któryś napewno się uda i jak jest zajęte to cały czas próbować ja tak przez pół godzinki i udało mi się dodzwonić :)
aga.d - 2013-01-30, 19:54

Tak :tak: do Kajetan,byliśmy dwa tygodnie temu na Pstrowskiego,następna wizyta już w Kajetanach.
Marta Witecka - 2013-01-30, 19:59

Mąż był z chłopakami w Kajetanach w zeszłym tygodniu, ale my zawsze umawiamy się do Kajetan, bo mamy bliżej.
Polecam Ci napisać do nich emaila, dość sprawnie odpisują, a z telefonem jest rzeczywiście problem.
I myślę podobnie jak Groszek, że żadnej warszawskiej filii nie ma być, a raczej wszystko w Kajetanach.

baronek - 2013-01-31, 07:48

Ania-wiosna08 napisał/a:
czy wiecie może gdzie przenosi się teraz klinika z Pstrowskiego?
mam na myśli filię Warszawską Kajetan
wizytę mamy za 2 mies ale nie idzie się tam dodzwonić a wiem że na wiosnę mają się wynosić w nowe miejsce...
jadąc na Pstrowskiego na badanie spóźniałam się do pracy z godzinkę (bo tak blisko mamy tam) a teraz to nie wiem czy urlop planować na badania bo nie wiem gdzie ich przeniosą...

Julek ma wizytę w instytucie 11 lutego. W ubiegłym tygodniu zadzwoniła do mnie pani z informacją, że ta wizyta odbędzie się już w Kajetanach, ul. Mokra 17.

Ania-wiosna08 - 2013-01-31, 11:54

baronek - ja tez mam do Kajetan jechać ;/
22 marca...

wera25 - 2013-02-03, 19:34

Aniu musisz próbować się doddzwonić bo nam już dwa razy umawiali wizytę w Kajetanach a potem kilka dni przed wizytą dzwonili, że jednak mam jechać na Pstrowskiego. Z tego numeru do mnie dzwonią 223118141. Ja jak nie mogę się dodzwonić to piszę e- maila do Warszawy.
baronek - 2013-02-11, 13:17

Radek był dzisiaj z Julkiem w Kajetanach. Zadowolony z wizyty, która nad wyraz sprawnie przebiegła. Wszystko - badanie przez lekarza, skierowanie na otoemisję i tympanometrię i powrót z wynikami do lekarza - zajęło jakieś pół godziny. Podróż prawie dwie. :-D
Ale co najważniejsze - wyniki po raz pierwszy od sierpnia 2011 r. - wyszły PRAWIDŁOWO! :jupi: Drenaż wstrzymany. W maju mamy się skontrolować. Może będzie jeden kłopot mniej.

vagabunda8 - 2013-02-11, 13:27

Marta, oj jak fajnie, cieszę się z Wami :brawo: :brawo: Buziole dla małego pacjenta :* Uznanie dla dużego, że tak sprawnie się spisał. :spoko:
aga75 - 2013-02-11, 13:55

Gratulacje dla Julka i jego uszu :jupi: .
evciak - 2013-02-11, 14:41

Super wiadomości ! Jednak warto tam jechac :-D
groszek - 2013-02-11, 17:13

baronek napisał/a:
Może będzie jeden kłopot mniej.

:tak:

Marta Witecka - 2013-02-11, 19:52

baronek napisał/a:
Drenaż wstrzymany. W maju mamy się skontrolować. Może będzie jeden kłopot mniej.

Życzę Wam tego z całego serca! :tak: :*

ewelin27 - 2013-02-11, 19:56

Marta super wiadomości :jupi:
Cieszę się razem z Wami i życzę żeby obyło się bez drenażu :*

baronek - 2013-02-11, 22:10

Przy takim zakątkowym wsparciu może być tylko dobrze. :-D Na początku czerwca mamy kontrolę.
MAGDALENASKUBA - 2013-02-12, 15:21

Martuś ciesze się razem z Wami :jupi:
Żabcia - 2013-02-13, 09:35

My również się cieszymy :) :brawo:
Żabcia - 2013-03-10, 14:28

Sorki, że takie głupawe pytanko ale jak długo trwa mniej więcej 1 wizyta w instytucie? długo czy krótko?
baronek - 2013-03-10, 15:26

Żabcia napisał/a:
Sorki, że takie głupawe pytanko ale jak długo trwa mniej więcej 1 wizyta w instytucie? długo czy krótko?

Nie wiem, jak pierwsza w ogóle, ale standardowa (kontrolna) ok. 45 minut. Od wejścia do instytutu (rejestracja), przez wizytę u lekarza, zrobienie badań (tympanogram, otoemisja), powrót z wynikami do lekarza, wyjście.
Podaję z relacji męża, który ostatnio był z Julkiem w instytucie. :-)

grzesiula_303 - 2013-03-10, 19:32

Słuchajcie a jak Wasze dzieci reagowały na te badania, bo my byliśmy w tamtym tygodniu no i to była porażka, Igor cały czas płakał ( Igor jest z tych niedotykalskich) wiec Pani stwierdziła, ze nie da rady zrobić tych badań bo muszą być w ciszy i z zamkniętą buzią. Przy urodzeniu jedno ucho wyszło mu źle, potem jak miał 4 miesiące miał gruntownie wszystko przebadane i wyszło super a teraz miała być kontrola i lipa.
Iga - 2013-03-10, 21:51

No niestety dzieci podczas tych badań nie mogą płakać.
Żabcia - 2013-03-11, 09:58

Dzięki za informacje. Bo my 13 mamy wizytę 1 raz w Instytucie i jestem ciekawa jak to wygląda :)
baronek - 2013-03-11, 10:06

Eee, jak trzynastego, to wszystko pójdzie jak z płatka ;-) :lol: Powodzenia :spoko:
Żabcia - 2013-03-11, 19:34

Nie dziękuję :) 5 ,5 godz jazdy będzie nas czekało. Do tego samochód od miesiąca u mechanika i nie zrobił maskara. Na szczęście wspaniała koleżanka zaoferowała pożyczyć nam samochód sama od siebie.
Żabcia - 2013-03-15, 19:39

No to po wizycie w Instytucie. Kacperek ma mieć operacje na migdałki podniebienne ale najbliższy termin za 1,5 roku masakra
Alicja - 2013-03-15, 19:51

Żabcio, zapraszam do wątku o Medincusie w Kajetanach ---> klik
Ponoć lekarze Ci sami a terminy krótsze.

Żabcia - 2013-03-16, 10:11

Ok dzięki :) Zadzwonie zapytam jak to tam wygląda
Magda2 - 2013-05-09, 12:13

Nam wyznaczyli drenaż uszu i wycięcie migdałka za dwa lata, dziś mąż podjechał po kopie badań (przyślą pocztą do 40 dni, kurczę a mogłam prosić o odbicie na wizycie jak zeszłym razem ;/ ) przy okazji podszedł do szpitala Medincus a tam czas oczekiwania 4 lata. :wow:
Iga - 2013-05-09, 12:18

Magda jak Weronika ma płyn w uszach nie czekaj dwa lata! Albo rób coś, żeby go wysuszyć i kontroluj, albo zrób zabieg prywatnie. Nie zostawiaj go tak samego sobie.
Magda2 - 2013-05-09, 14:15

W prawym uchu ma płyn, przy okazji pani dr poinformowała nas że Wercia ma w chwili obecnej wysiekowe zapalenie ucha prawego, ona już od dłuższego czasu zakatarzona, pokasłuje z małymi przerwami. Ogólnie pani dr trochę nie miła jak zapytałam się czy ten zabieg jest konieczny już czy można spokojnie poczekać te dwa lata odpowiedziała że nie musimy czekać możemy szukać gdzie indziej. Zastanawiamy się nad CZD tam czas oczekiwania 6-9 miesięcy, wizytę w poradni u audiologa ma mieć w lipcu, w następnym tygodniu wizyta u laryngologa poprosimy o skierowanie do szpitala dostarczymy do CZD i będziemy czekać te kilka miesięcy.
W Kajetanach następną wizytę mamy w grudniu, szkoda że u nich tak się długo czeka do nich mamy najbliżej tylko kilkanaście km. :-(

Iga - 2013-05-09, 14:39

Nie rezygnuj z Kajetan, ponieważ dreny wypadają.
Zapisz się na zabieg i spróbuj inaczej ten płyn usunąć. A nuż się uda.

Żabcia - 2013-05-18, 18:23

Mam pytanie 4 czerwca mamy wizytę w Kajetanach i ma mieć Kacperek robione badanie słuchu. Pytanie moje jest takie czy jak on w tej chwili ma katar to czy badanie będzie wiarygodne bo nie mam pojęcia czy do tego czasu zdaży mu minąć ten katar. Nie wiem czy to katar alergiczny. Zastanawiam się czy przełożyć wizytę bo jeżeli katar przeszkadza w badaniu to po co jechać na marne. Proszę o radę
Iga - 2013-05-18, 20:55

A jakie będzie mieć badanie? ABR? Przy katrze to sie nawet lekarz wkurzy, ze przyjechałas. Badanie nie wyjdzie wiarygodne. Szkoda jechać. Podlecz go jakoś antybiotykiem do nosa.
Żabcia - 2013-05-18, 21:28

oki podejde do lekarza w poniedziałek masakra z tymi choróbstwami. Ostatnio nawet mu nie zrobili badania bo miał woskowinę ale nie mogły mu wyciągnąć nawe cężko im było mimo podawania parafiny.
misia - 2013-05-21, 22:15

Dobry wieczór!!! Może ma ktoś namiary na taxi z Kajetan mam wizytę i niewiem czy się załapię na ich busa,a muszę się dostać do stacji wkd otrębusy.
evciak - 2013-08-28, 20:31

Mam problem. W piątek 30.08 Roksana ma umówioną wizytę w Kajetanach. Mam wszystkie wyniki dotychczasowych badań, ale podejrzewam, że tam zechcą zrobić swoje. Jak na złość od czterech dni ma katar ... Nic strasznego, ale jednak :/ Najgorzej rano, później śladu nie ma. Inhaluję ją, oczyszczam nosek. Zastanawiam się jak to jest z przesunięciem terminu. Czy długo trzeba czekać ? Obawiam się, że jak zadzwonię i powiem o katarze to na pewno przesuną termin i znów będę czekać pół roku ...
Może ktoś był w podobnej sytuacji ?

Alicja - 2013-08-28, 20:38

Macie wyznaczony termin jakiegoś zabiegu?
Czy tylko wizyta kontrolna?

evciak - 2013-08-28, 20:48

To pierwsza wizyta. Może warto jechać i pokazać te wyniki ?
Mała od początku miała problemy z uszami. To zapalenie wysiękowe ucha lewego, to prawego :/ Co najdziwniejsze nigdy nie przyjmowała na to leków ...
Badany ma słuch tak co 3 miesiące i raz wychodzi wynik w porządku, a innym razem źle ;/
Ostatnio wyszedł dobry wynik, lekarka powiedziała, że przewody słuchowe jej się powiększyły, więc teraz będzie lepiej. Jednak dla pewności chciałabym żeby była pod opieką lekarzy z Kajetan.

aniak - 2013-08-28, 20:55

Jeśli Roksance nie rozwinie się nic poważnego (osłuchowo, gorączka, ropny katar) to jedźcie.
Piotrek wielokrotnie był zainfekowany na wizycie - inaczej nigdy byśmy nie mogli jej odbyć .

evciak - 2013-08-28, 21:05

aniak i miał robione badania ? Jak to w ogóle jest ? Od razu na pierwszej wizycie kierują na badania, czy trzeba się jeszcze umawiać i oddzielnie przyjeżdżać ?
aniak - 2013-08-28, 21:29

Normalna wizyta, oglądanie ucha kamerką, badania audiometryczne.
Do Abr chyba musieliśmy być zdrowi. Ale na to badanie trzeba się wcześniej umawiać - nie robią z marszu (tak mi się wydaje).

evciak - 2013-08-28, 21:31

No to rozwiałaś moje wątpliwości :-D
Wielkie dzięki aniak :*

aniak - 2013-08-28, 21:32

Ależ proszę.... :spoko:
beny - 2013-09-06, 15:30

Byłem w tym osrodku i niestety nie moge polecic . Przepisali mi kosmiczną dawke sterydu i odesłali do domu , wyznaczając termin zabiegu na za 1,5 roku.
Żabcia - 2013-10-11, 19:50

Kochani zadzwoniłam z ciekawości do Kajetan zapytać na kiedy mamy termin operacji na migdałki bo ostatnią wizytę mieliśmy w marcu i Pani doktor mówiła, że 1,5 roku musimy czekać. Ja tam dzwonię , a ona mi mówi, ze 30 października tego roku. :) 3 razy ją pytałam czy dobrze zrozumiałam. Dobrze, ze zadzwoniłam zapytać. Misiek ma na razie OB podwyższone mam nadzieję, ze uda nam się przez te 2 tyg go podleczyć bez antybiotyku oczywiście. Mam pytanie bo Pani pielęgniarka wspominał mi coś o jakiejś karcie jakie trzeba badania porobić itd czy dostałam od Pani doktor na wizycie, ja sobie nie przypominam żebym taką kartę dostała informacyjną bo mieliśmy termin następny ustalony ale nie dojechaliśmy bpo Misiu non stop chory. Jeżeli ktoś ma taką kartę informacyjną to proszę o wiadomość z góry dzięki
baronek - 2013-10-11, 20:37

Potrzebujesz zrobić badania:
- morfologia,
- grupa krwi,
- parametry krzepliwości (INR, APPT),
- jeśli dziecko było kiedyś operowane, to przeciwciała HCV,
Ponadto zaświadczenia od lekarzy specjalistów, jeśli jest pod ich opieką (endokrynolog, neurolog, kardiolog, in.), w których stwierdzają, że nie mają zastrzeżeń do zabiegu pod narkozą.
Na koniec - najlepiej dzień przed wyjazdem do Kajetan - zaświadczenie od pediatry, który stwierdza, że delikwent nadaje się do zabiegu (jest zdrowy).
O samym pobycie w Kajetanach polecam przeczytać :arrow: tutaj

Powodzenia! :spoko:

Żabcia - 2013-10-12, 20:05

Dzięki kochana jesteś :)
Żabcia - 2013-10-29, 14:30

Jutro jedziemy do Kajetan , a 31 października wycięcie migdałków trzymajcie kciuki :)
baronek - 2013-10-30, 07:48

Trzymamy :spoko:
dagi - 2013-10-30, 09:09

:spoko:
Żabcia - 2013-10-31, 20:18

Już po zabigu dreny też od razu założone
Iga - 2013-10-31, 20:32

Żabcia napisał/a:
Już po zabigu dreny też od razu założone

Nie da się inaczej ich założyć niż od razu ;-)

Żabcia - 2013-11-01, 08:19

Wiem,wiem chodziło o to,że jak miał wycinany migdał to od razu za jedna narkoza zrobili mu drenaż uszu bo my jechaliśmy na migdały a że w wynikach wychodził mu płyn w uszach
Iga - 2013-11-01, 10:09

Nie zalapalam kontekstu ;-)
groszek - 2013-11-02, 22:56

Żabcia napisał/a:
Wiem,wiem chodziło o to,że jak miał wycinany migdał to od razu za jedna narkoza zrobili mu drenaż uszu bo my jechaliśmy na migdały a że w wynikach wychodził mu płyn w uszach

Czyli nic się nie zmieniło..taśmówka , co się da to wytną, przytną i przedziurawią

agakomadowska - 2013-11-19, 22:11

W zeszłym tygodniu zaliczyliśmy znowu Kajetany.
Nie jest dobrze w lewym uchu Oliwka ma zrosty, wystąpiła retrakcja błony bębenkowej, czyli jest wklęsła, podejrzenie, że błona wrasta w kosteczki słuchowe. Do bani :-( Mamy do zrobienia Tomografię Komputerową głowy i wtedy okaże się, czy znowu operacja uszka.

Alicja - 2013-11-19, 22:14

:-(

My do Kajetan w styczniu.
Juz się boję :-?

beticz - 2013-11-20, 08:28

Boję się tego wątku czytać, trzymam kciuki za obie dziewczyny :spoko:
Mewa - 2013-11-20, 23:07

Też trzymam za Was kciuki! I za mojego małego też, bo kolejne zapalenie uszu zalicza :-( .
mamusiaPiotrusia - 2013-11-21, 14:54

My po wizycie w Kajetanach niestety drenaż nas nie ominie ;(
agakomadowska - 2013-12-05, 22:25

Kajetany zleciły Tomograf Głowy, dzisiaj miał być zrobiony, ale Oliwka nie chciała się położyć nawet. Proszę o namiary gdzie można zrobić to badanie we Wrocławiu, ale we śnie na oddziale szpitalnym. Dzisiaj byłyśmy na Grabiszyńskiej. Jakie skierowanie jest potrzebne i czy może je wydać pediatra.
Makowa - 2013-12-20, 11:47

Witajcie, dołączamy do zadowolonych i będących pod wrażeniem pacjentów Instytutu w Kajetanach. Zatkane woskowiną jedno ucho i wysiękowe zapalenie w drugim. I tu pytanie. Zawoskowane ucho musimy zakraplać parafiną, więc aparat odpada. Drugie z wysiękiem, który jednak nie wylewa się z ucha (widoczny tylko kamerką). Czy mogę zakładać aparat na to ucho czy powinno się wietrzyć i czy moczenie głowy w tej sytuacji szkodzi (teoretycznie zawoskowane ucho powinnam wymoczyć, ale co z drugim?) Rewelacje nt. uszu podczas wizyty tak mnie zszokowały, że nie o wszystko zdążyłam wypytać, a kolejna wizyta w styczniu. Proszę o rady!
Magda2 - 2014-01-08, 22:33

My po kolejnym zabiegu - drenaż ucha prawego, w sierpniu Weronisia miała robiony w CZD ale uszko tak zapchało się woskowiną że potrzebna była interwencja,nie pomogło nawet zakrapianie parafiną, co tydzień przez trzy tygodnie jeździliśmy do nich ale nie dało się tego zrobić na wizycie. Teraz ma założony nowy dren.Za kilka dni kontrola.
Makowa - 2014-01-12, 22:24

I znów Kajetany i będzie drenaż obustronny :-( Przykre to, a niedosłuch głęboki bez zmian. Potem trzeba będzie zrobić ten implant... Ehh
Alicja - 2014-01-12, 22:53

Po wizycie w Kajetanach.Jest dobrze, ale lepiej nie będzie.
Lekarz zaproponował rekonstrukcję ucha środkowego, ale odpuszczam.Nie daje ona żadnej gwarancji, że słuch ulegnie poprawie.

Dziękuję za miłą rozmowę pewnej zakątkowiczce :-D
Szkoda, że tak krotko...

beticz - 2014-01-13, 08:15

W sumie to dobrze, że nie pogarsza się.

Alu a czy ta rekonstrukcja z drugiej strony niesie jakieś ryzyko (oczywiście poza standardowymi powikłaniami wynikającymi z operacji), a jakie mają doświadczenia w procentach co do powodzenia takiej reknstrukcji odnośnie poprawy słuchu?

Alicja - 2014-01-13, 19:47

O procenty nie pytałam ;-)
Jaga miała tym razem zrobione badanie słuchu.Na ucho chore słyszy całkiem nieźle a operacja nie daje gwarancji, że będzie słyszeć lepiej.
Więc chyba nie ma większego sensu, bo powikłania zawsze moga się pojawić klik

beticz - 2014-01-13, 21:26

Poczytałam, brrrr, jak coś tam słyszy to też bym chyba odpuściła.
Makowa - 2014-02-08, 22:50

Witajcie, tuż przed drenażem mam oczywiście lekki stresik, a przy okazji parę pytań. Po pierwsze pytanie natury logistycznej. Po jakim czasie ustalana jest wizyta kontrolna (bo my z daleka)? A po drugie jak to jest z badaniem słuchu, po jakim czasie słuch może się poprawić po drenażu? Z góry dzięki za wsparcie :-)
Iga - 2014-02-09, 01:12

Wizyta kontrolna za tydzień....a słuch może się nie poprawić :-(
agakomadowska - 2014-02-11, 21:19

U Oliwii słuch poprawił się po drenażu o 30 dB po obu stronach :spoko: Byłam wniebowzięta , ale znowu jest płyn w uszach i ma do tego zawalone zatoki :-(
Makowa - 2014-02-14, 22:29

Witajcie, po Kajetanach - drenażu i wycięciu migdałka - mam dylemat. Czy można od razu zakładać aparaty słuchowe? Może głupie pytanie, ale czy uszka powinny się teraz dobrze wietrzyć? Mamy kontrolę za tydzień i zakaz wychodzenia z domu. Wiecie może kiedy robią ponowne badania słuchu? Jakoś brakuje mi informacji... Może coś podpowiecie?
pafi - 2014-02-24, 02:35

Milałem termin wyznaczony na marzec teraz, ale zbiegło się ze znieczuleniem ogólnym a instyrucie somatologi na pomorskiej... na 4 mamy termin , jest sens wycięcia 3 migdałka i drenaż uszu w znieczuleniu ogólnym?? czy poczkeac az będzie starsza?
Iga - 2014-02-24, 08:41

A ile ma lat?? Jakie są objawy? Ma bezdechy? Długo utrzymujący się płyn powoduje uszkodzenie słuchu. Innej opcji niż znieczulenie ogólne przy wycięciu migdałów to nawet nie bierz pod uwagę!
hoobs - 2014-02-24, 10:40

A czy przy samym drenażu tez znieczulenie ogólne czy można to jakoś inaczej rozwiązać?
aniak - 2014-02-24, 12:10

Też znieczulenie ogólne.
pafi - 2014-02-26, 01:46

Miała czyszczone uszka jako niecały 2 latek w warszawie , ma na poziomie 40 db niedosłuch, problem z czestymi infekcjami pozostał czyli mowa o 3 migdałku , bezdechu sennego nie ma lecz coraz częściej spi na siedząco. ma wade serducha , miała zabieg zamkniecia przedowu botala , mam jeszcze dzireczkę międzykomorową i jest pod obserwcja w iczmp datego zastanawiam się czy nie przełozyc o rok 2 tego znieczulenia ogónego gdyż w przyszly czwartek jedziemy na do łodz do instuturu stomatologii na kompleksowe leczenie ząbków rózniez w narokozie. dodam jeszcze ze mracynia ma niedoczynność tarczycy i od urzedzenia bierze eutyroks.
EdytaEEE - 2014-02-26, 15:35

Jesteśmy już po kilku zabiegach w Kajetanach. Mąż miał poważną operację (usunięcie perlaka i plastyka wewnątrz), Syn Michał - usunięcie migdałka i drenaż, Syn Szymon - usunięcie migdałka, drenaż i dwie plastyki kieszonki. Ania ma dopiero dwa miesiące i mama nadzieję że chociaż tutaj unikniemy problemów uszami. Zanim jednak trafiliśmy do Kajetan, przy problemie z płynem w uszach bardzo pomogły nam tzw. świecowanie. Myślę, że tylko dzięki tym zabiegom udało nam się uniknąć wielu zapaleń uszu i ubytku słuchu :-)
hoobs - 2014-02-26, 15:50

Super, że jesteście zadowoleni. na czym polega to świecowanie?
Wiola2006 - 2014-02-26, 20:47

Jak można przyspieszyć wizytę w Kajetanach? Dziś dzwoniłam i wyznaczono nam termin na 23 września :-( To ma być nasza pierwsza wizyta. Myślicie że można odpłatnie szybciej się dostać? Byłam tak przejęta że w ogóle się dodzwoniłam że zapomniałam się zapytać. Bardzo zależy nam na czasie.
Magda2 - 2014-02-26, 22:09

Pamiętam jak pierwszy raz zapisywaliśmy Weronisie do Kajetan 2 lata temu to też był właśnie przełom lutego/marca też nam wyznaczyli na wrzesień mój mąż dodał że to dziewczynka niepełnosprawna - zespół downa przyśpieszyło o dwa miesiące, skierowanie zawoziliśmy i się zapisywaliśmy osobiście ale nie wiem czy to miało jakieś znaczenie.
kabatka - 2014-02-27, 09:17

Posty o nieinwazyjnych metodach pozbycia się płynu w uszach są :arrow: tutaj.
Alicja - 2014-06-04, 13:46

Przywraca słuch i bije rekord świata. Z wizytą u prof. Henryka Skarżyńskiego
dorota3 - 2014-06-17, 19:26

Znajoma badała dzisiaj słuch u synka ,ma taki oto wynik ale nie opisany i troszke na to poczeka ...ktoś coś może powiedzieć bo się dziewczyna denerwuje ..

evciak - 2014-07-25, 10:30

31 lipca kładziemy się z Roksaną na 2-dniową hospitalizację do Kajetan. Mają jej dokładnie przebadać słuch. Poczytałam w tym wątku co nieco, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest tam dostęp do internetu, wi-fi ?
Makowa - 2014-07-25, 10:50

Tak, Internet jest dostępny ;) :brawo:
Magda2 - 2014-09-30, 22:45

My po kontrolnej wizycie, uszy zbadane chodź ciężko było u lekarza już na samym początku bunt, potem lekarz skierował nas na badanie - taki zapis dotyczący ucha środkowego, dren drożny. Potem znowu wizyta u doktor, chciałam się dowiedzieć jak słyszy Weronika, czy ma jakiś niedosłuch bo ten zapis mi nie wiele mówił. Nie wiem czy tak teraz jest że ABR to tylko u nich można wykonać nocą na jednodniowym pobycie? Tak mi oznajmiła lekarz, wydaje mi się że ok 2 lata temu na pierwszej wizycie miała u nich na wizycie zbadany dokładnie słuch - ABR. Czekać mamy ok 6 miesięcy, mają dzwonić.
Mewa - 2014-09-30, 23:29

A spała? Do tego badania dziecko musi spać. Całość trwa ok. pół godziny. Może miała tylko tympanometrię? Tympanometria trwa chwilę, ale mierzy tylko odbicie fali dźwiękowej od błony bębenkowej, więc nie wychwytuje wszystkich problemów z słuchem.
Magda2 - 2014-10-01, 06:12

Weronisia spała tylko jak była malutka, na pierwszych wizytach kiedy miała ok roczku i jeszcze wtedy należeliśmy do CZD - na kontrolnej wizycie, najpierw miała robione odruchy (zabawki dźwiękowe) a potem ABR we śnie do tego badania musieliśmy ją uspać ale trwało to kilka minut.
W Kajetanach z tego co pamiętam na pierwszej wizycie miała robione ABR był wykres zaznaczone decybele (wtedy musiała być cicho) miała robione dwa badania a teraz jedno pewnie tympanometrie. Oni tłumaczą że teraz tego nie wykonują na wizycie bo wynik jest nie wiarygodny. Pozostaje nam czekać na telefon od nich w celu umówienia wizyty w szpitalu. Najgorsze w tym wszystkim jest to że pani dr nawet nie zasugerowała o tym badaniu wystarczyło jej to jedno dopiero ja musiałam o nie poprosić.

baronek - 2014-10-01, 07:01

W przychodni na Małachowskiego w Warszawie (filia Kajetan) robią ABR. Tyle że tak jak Mewa napisała, dziecko musi spać. Więc jeśli Weronika jest w stanie usnąć w ciągu dnia, w obcym miejscu, to zrobią ABR tutaj. Jeśli nie da rady, to tylko w Kajetanach podczas naturalnego nocnego snu. :tak:
Mewa - 2014-10-01, 21:30

W Poznaniu robiliśmy ABR późno wieczorem (koło 21 chyba się umówiliśmy), ale prywatnie (300 zł) w takiej małej placówce, bo mi się spieszyło z terminem, a poza tym niekoniecznie chciałam iść na trzy dni do szpitala (ktoś wspominał, że tyle nas mogą przetrzymać). Przywieźliśmy nasze łóżeczko turystyczne, młody był już śpiący, więc poszło szybko. NFZ nocnych badań w warunkach ambulatoryjnych niby nie finansuje.
evciak - 2014-10-01, 23:20

Magda2 napisał/a:
Nie wiem czy tak teraz jest że ABR to tylko u nich można wykonać nocą na jednodniowym pobycie?

Zgadza się. My tak mieliśmy w lipcu. Jednego dnia rano przyjmują na oddział, około 21 półgodzinne badanie, wypis następnego dnia około 11.

Iga - 2014-10-02, 14:17

Magda2 napisał/a:

W Kajetanach z tego co pamiętam na pierwszej wizycie miała robione ABR był wykres zaznaczone decybele (wtedy musiała być cicho) miała robione dwa badania a teraz jedno pewnie tympanometrie.

Watpie, zeby miala robione ABRy na wizycie kontrolnej. ABRy trwaja do 30 min, oprocz sluchawek przypina sie elektrody. Mozliwe ze Weronika miala robiona otoemisje, czy jak zwal tak zwal. Jezeli otoemisja nie wychodzi kieruja na ABRy. Jak wychodzi to znaczy, ze niedosluchu brak, albo jest do 30 dB.

aniak - 2014-10-02, 14:33

Piotrek jak był mały i zasypiał w ciągu dnia miał robione ABR na wizytach kontrolnych. Dwa razy.
Iga - 2014-10-02, 15:34

Chodzilo mi o to, ze Magda napisla ze badanie bylo krotkie.
aniak - 2014-10-02, 17:32

Ok, jak zwykle nie doczytałam ze zrozumieniem ;-)
Iga - 2014-10-03, 22:25

;-) Nie to ja pisze bez polskich znaków.
Kasia81 - Dzisiaj 9:45

mam pytanko, nasza Juleczka miała badany słuch(ABR) ostatnio w szpitalu podczas snu, pani dr w sumie nic konkretnego nam nie powiedziała, tylko tyle, że Julcia ogólnie słyszy ale rewelacji nie ma. Za dwa miesiące mamy ponownie zbadać słuch. Jednak my chcemy udać się do Kajetan, tylko słyszałam, że skierowanie musi być dobrze napisane. Co powinna umieścić na skierowaniu nasza pediatra bo wiem, że to istotne bardzo.