Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Pieluszki-dofinansowanie

gaga - 2008-05-09, 21:10
Temat postu: Pieluszki-dofinansowanie
Czy korzystacie z tego do finansowania?Jeśli dziecko niepełnosprawne ukończy 3 lata przysługuje dofinansowanie do zakupu 60 szt pieluch miesięcznie.My płacimy około 20 zł resztę dofinansowuje PFRON,ale i te 20 zł można odzyskać składając faktury zakupu i xero zlecenia do PCPR.Oczywiście brany jest niski dochód po uwagę.
Megi - 2008-05-09, 22:51

...i pkt. 5 w orzeczeniu o niepełnospr. musi byc na TAK, no chyba że trafisz na lekarza, który wypisuje wniosek na pieluszki bez zaglądania do orzeczenia ;-)
Marta Witecka - 2008-05-12, 21:11

Ja korzystałam z tej ulgi kiedy Szymon potrzebował pieluch, ale miałam pewne zastrzeżenia. Pieluchy można było odbierać jedynie w aptece (nie wiem jak jest teraz), a tam są najdroższe! W efekcie kupujesz je o mniej więcej 10 zł taniej niż na promocji w hipermarkecie. A czasami wychodzi bardzo podobnie.
Trzeba było mieć co miesiąc podpis lekarza i pieczątkę, na szczęście nasza bez problemu wystawiała nam na 4 miesiące. Było trochę mniej biegania.
Trzeba przeliczyć czy się opłaca. :papa:

Irenka - 2008-05-13, 19:23

Pieluszki można kupić w sklepie ze sprzętem zaopatrzenia medycznego.
My do 60 sztuk dopłacamy 18 zł, są to pieluszki Bella Happy.
Myślę że się opłaca bo za 18 zł nie kupi się 60 pieluch. Zlecenie wypisuje nam lekarz rodzinny co miesiąc, ale nie ma żadnego problemu z tym.

Sylwia8384 - 2008-05-13, 19:29

Czy jest istotny wiek na to dofinansowanie?Bo np.na wózek specerowy dziecko musi mieć skończony rok,jak jest z pieluchami?
Alicja - 2008-05-13, 19:37

Dofinansowanie na pieluchy przysługuje dopiero dziecku, które ma ukończone 3 latka.
Sylwia8384 - 2008-05-13, 19:42

Dzięki Alicjo za szybką odpowiedz. ;-)
Marta Witecka - 2008-05-13, 20:46

Masz rację Irenko, to jest okazja. My aż takiej nie mieliśmy, a do tego w aptece nie zawsze były Happy, tylko jakieś gorsze jakościowo i średnio na tym wychodziliśmy.
Ale Twój przypadek jest dowodem na to, że trzeba się dowiadywać i korzystać jak się da! :papa:

hanka - 2008-05-16, 16:43

Ja również korzystam z dofinansowania do pieluch. Faktycznie przysługuje dzieciom, które ukończyły 3 lata. Ja chodzę do lekarza raz na 3 miesiące i dostaję zlecenie na pieluchy na 3 miesiące. Te pieniądze, które płacę w sklepie w zasadzie zwraca mi w 100% PCPR. Tak,że pieluchy mam gratis. Dziewczyny korzystajcie z tego dofinansowania bo warto.
Asiulinka27 - 2009-01-14, 20:49

Patryk za miesiąc konczy 3 latka i będe się starała o takie dofinansowanie, powiedźcie mi tylko co najpierw załatwić, gdzie się udać?
Grażyna O. - 2009-01-14, 21:15

Wpierw do lekarza rodzinnego który wypisze zapotrzebowanie na pieluchomajtki, następnie do NFZ, gdzie zatwierdzają i wypisują książeczkę.
karolina1 - 2009-01-16, 10:26

A jak wyglądają te pieluchomajtki czy są podobne do klasycznych pieluch?
Alicja - 2009-01-16, 10:32

Karolino-mowa tu o pampersach.
Grażyna O. - 2009-01-16, 10:52

Tak jak pisze Alicja :tak: , to są pampersy. Tylko na zapotrzebowaniu musi być napisane pieluchomajtki (właściwie pampersy to są pieluchomajtki, a "pampers" to jest firma która je produkuje)
gosia78 - 2009-01-16, 11:22

Przy zamawianiu można określić,jakie pieluchy chcemy dla naszego dziecka-firmy Pampers albo Bella.Można zapytać,czy nie mają też z innych firm.
Pampersy są najdroższe,ale i tak to się opłaca.
Trzeba też określić wage dziecka.Dla dzieci,których waga przekracz 25 kg,są typowe pieluchomajtki,nie pieluchy(wielgachne).

Irenka - 2009-01-16, 12:59

Karolino my kupujemy na zlecenie pieluszki Happy (60 sztuk na miesiąc z naszą dopłatą 18 zł), ale to zalezy od sklepu bo pytałam.
Akurat sklep w naszej miejscowości ma podpisaną umowe na pieluchy Happy , chociaz nie wiem czy nie będzie zmiany bo pani mówiła że rozważają czy nie sprowadzać Pampersa, pewnie bedzie wtedy większa dopłata bo te pieluchy są droższe ale też lepsze jakościowo.
W sklepie podaję tylko jaki rozmiar potrzebuję, Agatka jeszcze jest na tyle mała że mogą to być normalne pieluchy takie jak są w sklepach. Dla dzieci starszych i cięższych wagowo są inne, większe ale też z podziałem na grupy wagowe.
My narazie korzystamy z tego przywleju, niestety ciągle potrzebujemy pieluch bo u Agatki ciężko z nauką sygnalizowania potrzeb ;/

iwonaf - 2009-01-16, 16:08

Czy to dofinansowanie na pieluchy zależy od zarobków?
Grażyna O. - 2009-01-16, 16:46

:nie: , refundowane są z NFZ i nic ich nie interesują zarobki.
gosia78 - 2009-01-16, 16:46

Nie .Jeśli chodzi o pieluchomajtki nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach.
gaga - 2009-01-16, 21:48

Dochód ma znaczenie dopiero wtedy jeśli chcemy wystąpić do PCPR o zwrot kwoty zapłaconej za 60 szt/za miesiąc tj. te około 20 zł,które płacimy w aptece lub sklepie(który ma podpisaną umowę z NFZ).Potrzebna jest faktura i xero zlecenia,a na początku roku składa się wniosek,xero orzeczenia i dochody za kwartał poprzedzający złożenie wniosku.Ale jaką kwotę na osobę nie może przekroczyć dochód rodziny tego nie jestem pewna,czy nie będzie to tak jak w MOPS 583zł/na osobę.
iwonaf - 2009-01-16, 23:10

Już wszystko wiem, dziękuję :-)
gosia78 - 2009-01-21, 12:04

Można ubiegać sie o zwrot pienidzy,które dopłacamy do pieluch(tą różnice-ok, 60 zł.)
Warunek-dochód na osobe w rodzinie nie może przekroczyć 1400 zł.
Nie trzeba mieć zaświadczenia o dochodach,sami wpisujemy kwote.
Trzeba w pfronie wypełnić wniosek i mieć fakture.

mimi3 - 2009-02-13, 13:29

W Poznaniu w prawie każdej aptece można zakupić refundowane pieluszki ,jest też bardzo dużo sklepów medycznych w których można je dostać ....ale jest też kilka punktów gdzie wystarczy zadzwonić i pieluszki są dowożone do domu danego pacjęta czy też na wskazany przez nas adres.Największym takim przedstawicielem jest firma CITO z ul.Botanicznej ( BELLA-dla maluchów i SENI dla tych większych, mają też innych producentów ale nie polecam ).Dzwoniąc na Botaniczną razem z pieluszkami ,kierowca przywozi od razu też fakturke.
CITO ul.Botaniczna 34, Poznań tel :(61)8430401

karolina1 - 2009-02-13, 13:31

U nas też przywożą do domku jeśli ktoś sobie życzy, ja mam z firmy Fixies.
Baśka - 2009-03-09, 11:48

Witam mam pytanie czy w Poznaniu można zakupić orginalne pampersy firmy PAMPERS na refundacje .?
Jeśli tak to gdzie????

iwonaf - 2009-03-12, 15:23

Załatwiłam dziś wszystkie formalności żeby dostać to dofinansowanie, ucieszyłam się, że tak sprawnie mi poszło. Do czasu!! W aptece kupiłam pieluchy, zapłaciłam 34 zł. W domu jak je zobaczyłam to dopiero się zdenerwowałam!!! Prosiłam o pieluchy dla dziecka, które waży 15 kg a dostałam takie, że chyba nawet ja mogłabym je założyć!!! Ponoć najmniejsze jakie mają!
W podobnej cenie kupuję Happy, tyle, że mniej sztuk. Chyba nie skuszę się na więcej!!!

gaga - 2009-03-12, 22:55

Nie denerwuj się kobieto i spróbuj pytać w sklepach rehabilitacyjnych lub w wyznaczonych aptekach o inne pieluchy.My kupujemy właśnie w sklepie rehabilitacyjnym pieluchy Bella Happy,ale są jeszcze inne do wyboru.Wcześniej była to apteka,ale skończyła się nam rozmiarówka dla Kuby i zaproponowano nam rozmiar S i chyba to takie jak Ty dostałaś.Nie złe to S można by zapakować w nie całego malucha.
Grażyna O. - 2009-03-12, 23:09

iwonaf nie denerwuj się, weź jutro te pieluchy i zajdź do apteki aby ci je wymienili. Jeżeli nie mają, to niech sprowadzą. U mnie w aptece miałam do wyboru happy i pampersy. Brałam pampersy od razu na 3 mieś. (180 szt) i dopłacałam niecałe 60 zł.
iwonaf - 2009-03-13, 08:51

W "naszym wielkim mieście" :cry: jest tylko ta jedna apteka z pieluszkami refundowanymi. Pojadę dziś do tej apteki, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się załatwić! Poza tym cena też jakoś specjalnie nie zachęca. Dziękuję za rady :-)
gaga - 2009-03-13, 22:31

Ach no tak przy po miało mi się ,że jak w moim miasteczku któregoś pięknego razu przenoszono sklep rehabilitacyjny,a w aptece nie było pieluch to kupiliśmy je w innym mieście nawet z innego województwa.Sklep rehabilitacyjny jeśli składam zlecenie u nich to przywozi mi towar do domku,jest super bo wykupuję przeważnie zlecenie z 3 miesięcy czyli 180 szt i nie bujam się z tym.Iwonaf jeśli masz niskie dochody to i to co zapłacisz w aptece możesz odzyskać w PCPR.
karolina - 2009-04-27, 11:20

Dziś załatwiałam dofinansowanie do pieluch :-x
W związku z tym mam do Was pytanie: byłam w sklepie medycznym, mają tam Pampersy, mogę je kupić, tylko że skoro w paczce jest 66 sztuk (kupujemy 4+) to ja za te 6 sztuk muszę zapłacić sama :-x i to w cenie sklepu medycznego - czyli około 1,5 zł za sztukę :wow: , a w marketach płacę najwyżej 80 groszy za sztukę. Czy wy płacicie za pozostałe sztuki z opakowania czy sklep ma na to jakieś rozwiązanie? Bo bardzo mi się to nie podoba, przecież skoro mam zlecenie na 60 sztuk to chcę 60!!! I niech mi nikt nie narzuca,że za resztę muszę płacić.

Irenka - 2009-04-27, 11:43

Ja nie wiem jak to jest.
My mamy zlecenie na 60 sztuk miesięcznie ale do tych 60 sztuk (Happy Junior) dopłacam każdorazowo 18 zł, czyli nie tak do końca 60 sztuk jest refundowanych tylko jakaś ich część.
Czy w każdym mieście jest inaczej, czy to zależy od sklepu czy też od oddziału NFZ?

karolina - 2009-04-27, 19:47

My też do tych 60 sztuk musimy dopłacić, bo NFZ płaci 70 %, ale resztę dopłaci PCPR. Tylko muszę zapłacić dodatkowo za 6 sztuk, które są w paczce, bo nie mogą (podobno) rozpakować paczki.
Irenko a Ty dostajesz 60 sztuk w paczce?
I jeszcze jedno: w NFZ powiedzieli, że sam zD i z. Westa nie wystarczą, by dostać pieluchy, dziecko musi być upośledzone w stopniu głębokim :shock:
Niech potanią te pampersy i dadzą możliwość większej ilości dzieci :-x

Rusłana - 2009-04-27, 21:35

Ja dostaję tyle pieluch, ile jest w paczce np 66 za 15 zł. "Nadmiarowe" pieluchy kumulują się i po kilku miesiącach jednorazaowo dostaję mniejszą paczkę tzn. czterdzieści kilka sztuk. A potem od początku. W sumie wychodzi 60 sztuk miesięcznie
gaga - 2009-04-27, 22:51

Zawsze dostaję 60 szt pieluszek,a korzystam w 3 miejscach.Nawet w aptece jeśli były opakowania problematyczne,rozpakowywano i otrzymywałam tyle ile nam przysługiwało.Ostatnio wykupuję z 3 miesięcy jednorazowo i sklep w którym czynię zakup dowozi mi te 180 szt na miejsce do domku.W orzeczeniu mojego dziecka nie ma oznaczonego stopnia upośledzenia i podejrzewam,że żadne dzieciątko takiego nie ma w orzeczeniu.Z opinii z poradni wynika wstępnie przyjęty umiarkowany,a dofinansowanie do pieluszek dostajemy.
Jeśli rodzina ma niski dochód to co zapłacicie te około 20 złotych w aptece lub sklepie można odzyskać.Trzeba tylko złożyć wniosek w PCPR o dofinansowanie co roku taki jak o dofinansowanie do butów ortopedycznych.A potem co miesiąc bądź co 3 składać faktury i xero zleceń wystawianych przez lekarza.Nam PCPR zwraca środki na konto,inni odbierają je w wyznaczonym terminie sami.

karolina - 2009-04-28, 10:24

Dzięki dziewczyny! Czyli widzę, że jak się chce, to można. Nam się w sklepie tłumaczyli, że nie mogą rozrywać opakowań, bo już raz za to zapłacili karę :-? Nic, są jeszcze dwa inne sklepy, popytam.
Gaga, od przyszłego miesiąca też będziemy mieć zlecenia na 3 miesiące. Wiem też, że dziecku 3- letniemu opinii raczej nikt nie postawi, ale jak chcą głupią opinię to niech mają.
Pytałam u nas w PCPR i oni dopłacą do pieluszek, jeśli dochód nie przekracza około 1500 na osobę.

nefre - 2009-04-28, 22:09

karolinko, dobrze czytam?? 1500 na osobę?

a co do tego dopłacania, to popytaj w innych sklepach, bo wydaje mi się, że w tym idą na łatwiznę... kolejny abusrd jakiś.

Nati w orzeczniu nie ma określonego stopnia upośledzenia, bo u dzieci się tego nie określa.. ma za to zaznaczony na TAK punkt 5 dotyczący zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne.. i to NFZ powinno wystarczyć, bez zastnawiania się, czy dziecku z zD i zW pieluchy się należą czy nie. W orzeczeniu wyraźnie jest napisane.

karolina - 2009-04-29, 10:37

Orzeczenia w NFZ nawet nie chciała zobaczyć :-?
Tak 1500 z jakimiś groszami, oni mają inne przeliczniki: żeby się starać o dofinansowanie średni miesięczny dochód nie może przekroczyć: 50% przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym lub 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej. (to ze strony PCPR).

Wiola2006 - 2009-07-18, 20:21

Robiłam już dwa podejścia ze zleceniem na pieluszki do NFZ pod który podlegamy i za każdym razem odsyłano mnie z kwitkiem tłumacząc że dzieciom z zespołem Downa nie przysługuje dofinansowanie bo one bardzo wcześnie uczą się korzystać z toalety i żadne moje argumenty że nie wszystkie dzieci do docierały :cry: Chyba muszę zrobić im awanturkę.
Amara - 2009-07-18, 21:01

Wiola2006 napisał/a:
Robiłam już dwa podejścia ze zleceniem na pieluszki do NFZ pod który podlegamy i za każdym razem odsyłano mnie z kwitkiem tłumacząc że dzieciom z zespołem Downa nie przysługuje dofinansowanie bo one bardzo wcześnie uczą się korzystać z toalety i żadne moje argumenty że nie wszystkie dzieci do docierały :cry: Chyba muszę zrobić im awanturkę.

Oj zrób koniecznie :evil: :evil: :evil:
To jest bzdurne tłumaczenie (delikatnie ujmując ;/ )
Pieluchy dziecko dostaje nie dlatego że ma zD tylko dlatego,że jest taka potrzeba :evil: :evil: a wniosek wypisuje ci lekarz rodzinny.

jestem ciekawa czy u was też wprowadzono : "Karte zaopatrzenia comiesięcznego" ?

Asiulinka27 - 2009-07-18, 21:34

Amara napisał/a:

Pieluchy dziecko dostaje nie dlatego że ma zD tylko dlatego,że jest taka potrzeba :evil: :evil: a wniosek wypisuje ci lekarz rodzinny.

jestem ciekawa czy u was też wprowadzono : "Karte zaopatrzenia comiesięcznego" ?

Dokładnie tak jest jak piszesz.
Mnie nikt nie pytał w NFZ na co dziecko choruje. Jestem w szoku, że Ci Wiolu odmówili :shock:
Przecież peluchomajtki należą się naszym dzieciom, ale po ukończeniu 3 r.ż.

Nam recepte wypisała pediatra i z nią poszłam do NFZ-tu po wydaniekarty zaopatrzenia comiesięcznego. Teraz tylko latam co miesiąc do pediatry po recepte.

nikt nawet nie chciał zobaczyć orzeczenia o niepełnosprawności, ale to i dobrze bo pkt. 5 odnośnie zaopatrzenia w środki ortopedyczne mamy na NIE Chociaż kożystamy z dofinansowania na pieluchomajtki i cewniki.
W sierpniu mamy nową komisję wiectym razem postaram się by pkt 5 był na TAK.

karolina - 2009-07-19, 18:35

Mi w naszym NFZ tłumaczyli, że musi być upośledzenie w stopniu głębokim, żeby dostać dofinansowanie :-x
Też mam kartę zaopatrzenia comiesięcznego, ale nie chodzę co miesiąc, bo lekarz daje mi zlecenie na 3 miesiące.

Amara - 2009-07-19, 18:59

karolina napisał/a:
Mi w naszym NFZ tłumaczyli, że musi być upośledzenie w stopniu głębokim, żeby dostać dofinansowanie :-x
Też mam kartę zaopatrzenia comiesięcznego, ale nie chodzę co miesiąc, bo lekarz daje mi zlecenie na 3 miesiące.

pierwsze słysze :wow:
znam osobe z głębokim upośledzeniem co nie nosi pieluch :roll:
przecież pieluchy dostaje się nie ze wzglądu na stopień upośledzenia tylko dlatego,że jest taka konieczność
my mamy na karcie wpisane Q90 - czyli podstawową jednostke chorobową zD ;-)

karolina - 2009-07-20, 19:59

A my mamy Q90 i F jakieś tam, nie pamiętam dokładnie, czyli upośledzenie. Inaczej by nie przeszło. Ale u nas zawsze coś muszą wymyślić, np. wózek - wszędzie dają dzieciom od roku u nas od 1,5 roku, mnie już nic nie zdziwi ;-)
Amara - 2009-07-21, 07:58

karolina mówisz o kodzie F czyli jedno z poniższych :
F70 Upośledzenie umysłowe lekkie
F71 Upośledzenie umysłowe umiarkowane
F72 Upośledzenie umysłowe znaczne
F73 Upośledzenie umysłowe głębokie
F78 Inne upośledzenia umysłowe
F79 Upośledzenie umysłowe, nie określone

ale ................zastanawia mnie jedno :?:
jak można wpisać jakikolwiek kod skoro stopień upośledzenie ustala się dopiero w wieku 16 lat :shock: (wg przepisów) by później móc starać się o rente

karolina - 2009-07-21, 19:53

Maciek pewnie ma wpisane F73. A tak naprawdę jaki ma stopień to jeszcze nie wiem.
Stopień upośledzenia określa się wcześniej, jeśli dobrze pamiętam to umiarkowane, znaczne i głębokie w wieku 3 lat, a lekkie w wieku 7 lat.

groszek - 2009-07-24, 21:39

Dzisiaj poszłam ze zleceniem na pieluchy do NFZ . Rodzaj klasyfikacji ICD-10 miałam tylko Q90 (czyli zD) i odeszłam z kwitkiem, a właściwie z kartką z Dziennika Ustaw nr 276.W którym napisane jest , że pieluchomajtkido 60 szt. dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia dostają :
- z głębokim upośledzeniem umysłowym
-w zespołach otępiennych o różnej etiologii
-w postepujących chorobach układu nerwowego z pęcherzem neurogennym lub z zaburzeniami mikcji zwieraczy
-z wadami rozwojowymi
- przepuklinami oponowo- rdzeniowymi, przepuklinami oponowo- mózgowymi
- wynicowaniem pęcherza...
...raz na miesiąc 30% zniżki

Iga - 2009-07-24, 21:46

To jak nie należy się?
groszek - 2009-07-24, 21:53

Jak Ci lekarz napisze kod jednej z powyższych chorób, albo zaznaczy głębokie upośledzenie ( dziewczyny pisały o jakimś F) to pewnie dostaniesz, ja pewnie sobie odpuszczę bo 30% to tyle co nic
Grażyna O. - 2009-07-24, 21:56

Aniu miałaś na zapotrzebowaniu wpisane "nietrzymanie moczu"? U nas ten zapis był decydujący, Lekarka nie wpisywała żadnych kodów (bo nie znała, a informator się jej zgubił) tylko zespół Downa i to wystarczyło.
Pan w NFZ nie był pewny, czy podbić mi zapotrzebowanie i dzwonił do głównej siedziby. Ci odpowiedzieli mu, że musi być ten zapis.
Brałam pieluchomajtki (pampersy) od 3 r.ż Tomka przez rok. Później już nie były i nadal nie są potrzebne.

groszek - 2009-07-24, 21:59

Nie nie miałam, tej adnotacji. może jeszcze raz spróbuję, ale czarno to widzę :-?
Wydaje mi się, że ostatnio zaostrzono różne przepisy jak np o OREW-ach, że tylko dla głęboko upośledzonych, teraz ta kartka z Dziennika Ustaw odbita na Xero, żeby szybko pozbyć się petenta itd...

Iga - 2009-07-25, 10:13

Groszku, a co kryje sie pod tekstem: wady rozwojowe?
karolina - 2009-07-26, 17:01

Groszku, 30% Ty płacisz, 70% NFZ. I jeszcze w zależności od dochodu (coś ponad 1500 na głowę w rodzinie) PCPR dopłaca resztę, oczywiście jak ma pieniądze. Tak to zaostrzyli, żeby jak najmniejszej ilości dzieci dać te pieluchy :-x Przecież głęboko upośledzonych wśród upośledzonych jest garstka (na szczęście). Grażyno, my też próbowaliśmy z "nietrzymaniem moczu" - nie przeszło, musi być upośledzenie głębokie. Tylko dlaczego to ma stwierdzić lekarz :-? ?
groszek - 2009-07-26, 21:32

Iga napisał/a:
Groszku, a co kryje sie pod tekstem: wady rozwojowe?

Nie wiem kochana i nawet boję się mysleć, czego musi brakować dziecku, żeby dostało te pieluchy.
Co do dofinansowania to w tej rubryce Dziennika ustaw jest w paru miejscach bezpłatnie, a przy pieluchach 30%...więc zrozumiałam, że oni dają na to 30% zniżki :-? sorki za wprowadzenie w bląd

Amara - 2009-07-26, 21:48

zadzwonie do mojej znajomej,która prowadzi punkt zaopatrzenia medycznego i dowiem sie jak to jest z tymi pieluchami
albo zadzwonie do mojego NFZtu i dowiem się u nich

bo my mamy od samego początku wpisane Q90 i NIC więcej - a przeciez przepisy są jednakowe w całym kraju

dorotka8s - 2009-07-27, 01:09

Przepisy są jednakowe w całym kraju, ale interpretacje baaaaardzo różne ;/ . Podobnie jak przepisy dotyczące refundacji wózka czy dofinansowania do komputera.
karolina - 2009-07-27, 20:33

Właśnie że niestety przepisy nie są jednakowe w całym kraju. Nasz NFZ daje wózek dziecku 1,5 rocznemu a gdzie indziej rocznemu. W sprawie pieluch też dzwoniłam do NFZ do Rzeszowa i mówiła, że sam zD nie wystarczy, żeby dostać pieluchy :-x
Maciejka - 2009-12-08, 10:43

Udało nam się dostać od lekarza zlecenie na pieluszki. W NFZ zwrócono mi uwagę, że to co miałam wpisane w zleceniu: kod Q90 - nie wystarczy i lekarz musi dopisać "niedotrzymanie moczu". Mam już teraz zamówione pieluszki i do 60 sz Belli będę dopłacać 18 zł.
kruffka - 2009-12-09, 20:47

Czyli rozumiem, że Martynce należy wpisać wady rozwojowe, bo przecież takie ma?
groszek - 2009-12-09, 20:53

Jak ja starałam sie o dofinansowanie do pieluch dla Maksa, to pani dała mi kserówkę na której wymieniono choroby na które przyznają dofinansowanie, min.na uposledzenie głębokie.
Odpuściłam sobie w Lidlu kupuję toujours-y nr 5, 44 szt za 26 zł. i są to dobre pieluchy.

kabatka - 2009-12-10, 20:55

Posty o polecanych/używanych przez nasze dzieci pieluszkach :arrow: są w tym miejscu.
mimi3 - 2009-12-30, 13:20

Mam pytanie ???
czy ktoś dokładnie wie jakie zmiany wchodzą od 1 stycznia na dofinansowanie pieluch ???
Byłam dzis u lekarki żeby wypisała wniosek na styczeń bo na poniedziałek rano mam dostawę i usłyszałam że od 1 są zmiany, ale lekarka tez jeszcze dokładnie nie wie jakie,
ponoć na dany miesiąc żeby zrealizować zamówienie to trzeba będzie mieć wniosek wypisany najdalej do 15 danego m-ca i ponoć nie będzie rocznych książeczek na pieluchy tylko z każdym wnioskiem do nfz ????
Może macie jakieś dokładniejsze dane ?
Wnioski wypisane z grudniową datą na starych drukach są ważne na początku stycznia ! ;)
więc kto da radę to niech jeszcze załatwia na starych drukach :lol:

Tuśka - 2009-12-30, 13:49

Jeżeli masz ważną kartę zaopatrzenia w środki pomocnicze to nic się nie zmienia.
Poprostu od 2 I wydawane są nowe karty na nowych drukach, ale jeżeli masz na rok podbitą to nic się dla ciebie nie zmienia.
Ja mam podbitą w październiku i ważną do października, nie muszę wymieniać.
Tak mnie poinformowano w funduszu.
A recepta jest ważna przez 30 dni nie licząc daty wystawienia.

Manu - 2010-01-07, 11:51

Dziewczyny czy my mozemy sie ubiegać o dofinansowanie na pieluchy dopiero z niem 29 stycznia jak Hanka skończy 3 lata czy można np.juz teraz to załatwiac ?????
Manu - 2010-01-13, 12:37

Czy to prawda że nie każde nasze dzieciatko może miec dofinansowane pieluszki ????
Grażyna O. - 2010-01-13, 13:09

U mnie tj. w Cieszyńskim NFZ pan też nie był pewny i dzwonił do przełożonej do Katowic, odpowiedziała, że jeżeli na wniosku jest napisane "nietrzymanie moczu" to się należą.
mimi3 - 2010-01-17, 11:48

Manu i jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli lekarz wypisze Ci ze styczniową datą to jeszcze w styczniu musisz zrealizowac zamówienie bo inaczej nfz nie dopłaci do tych pieluch,bo w lutym juz nie mozesz realizować zamówienia za styczeń nawet jeśli będziesz miała wypisane na styczeń,luty, marzec !
izuśka - 2010-06-25, 11:12

my już za tydzień zaczynamy się starać o to dofinansowanie:)
kruffka - 2010-08-12, 10:25

Dostałam dla Martynki zlecenie na pieluszki, już kupiliśmy kilka razy, ale są to pieluchy Bella, dla nas straszne. Szukam teraz apteki, która ma umowę z inną firmą, w Warszawie. Ktoś z Was taką zna?
an26 - 2010-08-24, 15:17

Czy któraś może mi napisać jak to się teraz załatwia z tym dofinansowaniem, przeczytałam wszystko i jestem dalej ciemna!!!
Iga - 2010-08-24, 15:49

kruffka próbowałaś w sklepie medycznym spytać, czy nie zamienią Ci na Pampersy?

an26 idziesz do lekarza rodzinnego, wypisuje Ci zlecenie, które musisz podbić w swoim NFZ, masz na to 30 dni. Z podbitym zleceniem idziesz do sklepu medycznego. Po miesiącu (lub 3 miesiącach, zależy na ile sobie weźmiesz od lekarza rodzinnego) wracasz z powrotem do rodzinnego i znowu dostajesz zlecenie, ale z nim już udajesz się prosto do sklepu.

an26 - 2010-09-21, 09:34

A ja też załatwiłam te pieluchy ale mój nawiedzony lekarz musiał mi napisać, że Jaś jest głeboko upośledzony w skierowaniu, a babka w NFZ powiedziała, że na zD też się dostaje skierowanie. Jak jest u Was???
alajarek - 2010-11-13, 12:15

Witam, czy ktoś może wie jaki ma być wpisany kod środka pomocniczego(sp) bo moja lekarka nie miała książki tych kodów dla dziecka ok.13 kg.
joa - 2010-11-14, 20:15

My mamy wpisany kod SP:

9245.02 (pieluchomajtki) oraz kody zamienników: 9245.01, 9245.03 i 9245.04-te kody zamienników wpisali bodajże w NFZ. Piotrek też waży 13 kg (ale przy kodzie nie ma to znaczenia), potrzebuje tylko pieluch do spania.

PS-te pieluchomajtki w praktyce=pampersy (wychodzą u nas z dofinansowaniem ok. 0,34 za sztukę).

alajarek - 2010-11-14, 22:18

Dziękuję za informacje o kodach
kruffka - 2010-11-15, 11:17

hm Wy piszecie "pampersy", ale czy macie na myśli firmę Pampers? Ja z apteki dostaję tylko Happy, zrezygnowałam, bo Martyna jest bardzo na nie uczulona, dopiero co skończyliśmy ją leczyć po reakcji alergicznej, jakiej dostała po kilku sztukach. Obdzwoniłam sporo aptek i nigdzie nie mają innej firmy, oprócz seni i Happy
Tuśka - 2010-11-15, 11:21
Temat postu: `\
To spróbuj podzwonić po sklepach medycznych A apteki często nie chcą się z tą refundacją "szarpać" dlatego nie mają dużego asortymentu.
Mój też był strasznie na te happy uczulony, do dziś mam gęsią skórkę na samo ich wspomnienie..
Dobre są też firmy Hartmann Fixies, i one też są refundowane.
W sklepach medycznych powinni mieć większy asortyment.

kruffka - 2010-11-15, 11:22

Po sklepach medycznych też dzwoniłam, aż mnie głowa rozbolała od tego kilkugodzinnego dzwonienia... Dobrze, że mam bezpłatne rozmowy... :-)
Tuśka - 2010-11-15, 11:30

A ty chcesz Pampers tak?
Moim zdanem to zależy od chęci pracowników aptek. Ja teŻ wymyślałam, nam pampersy sprowadzali. A teraz jak jest kod zamiennika to już tymbardziej. Kurcze a może zadzwoń do nfz, szkoda tych 60 pieluch.
A czym się w aptece tłumaczą?
W mojej za to były tylko pampersy oryginalne a ja już większych potrzebowałam i też problem był. Były albo Pampersy albo wielgachne Seni, takie na mnie...
No ale zmieniliśmy dostawcę i teraz nam do domu przywożą.

joa - 2010-11-15, 11:39

U na nas bez problemy pampersy firmy Pampers dają-w aptece i w sklepie medycznym.
kruffka - 2010-11-15, 12:05

Ciekawe, Tusiu, a jak to się dzieje, że Wam do domu przywożą?
Apteki które obdzwoniłam mają po prostu podpisaną tylko umowę z Bella...
Nie ukrywam, że nas urządzałyby pieluchy firmy Pampers: Martynka nosi dopiero 4+ :roll:

Tuśka - 2010-11-15, 12:09

A Libero? bo takie są dla mniejszych dzieci tam gdzie ja się zaopatruję w środki higieniczne.
Mogę ci namiary podać, oni mi do domu przywożą, ale wiem, że są firmy które takie usługi świadczą.

kruffka - 2010-11-15, 12:15

Poproszę, Tusiu
Tuśka - 2010-11-15, 18:21

www.ehigiena.pl
Zadzwoń tam i spytaj o te pieluchy Libero, bo na stronie widocznee nie są, ale wiem że mają.
Może ci jeszcze coś podpowiedzą.

Margaret - 2010-12-21, 08:45

Ja znalazłam sklep w Białymstoku, który jest filią Warszawskiego, gdzie mogę kupić jakie chcę ogranicza mnie tylko cena ( a nie ilość) do jakiej mogę kupić pieluchy, pewnie ten sklep kombinuje ale mnie to nie obchodzi. Na wszelki jednak wypadek jak komuś przyda się ten sklep proszę o prywatnego maile, to dam namiary. Dodam że obecnie wszystkie zlecenia realizuję w tym sklepie z różnych powodów.
Tuśka - 2010-12-21, 08:50

No ale przecież powyżej 60 już jest pełna odpłatność.Na to już chyba żaden sklep rady nie ma.
BeataR - 2010-12-22, 08:28

Margaret - ja poproszę namiar, bardziej zależy mi na namiarach filii warszawskiej
Margaret - 2010-12-27, 16:59

Uwierz mi że w moim sklepie nie ilość ale kwota obowiązuje, ja mam małe dziecko wiec mi jest to bardzo korzystne. Ja kupuję raz na trzy miesiące ( bo tak mi wystawia lekarz) i owszem na zleceniu jest napisane 60 na miesiąc czyli 180 na trzy miesiące. Kwota do jakiej mogę kupić to 140 zł, (na trzy miesiące), kupuję gdzie chcę ilę chcę i jakie chcę( ostatnio na promocjach w supermarketach), płacę z własnych pieniędzy warunek muszę wsiąść fakturę na ten sklep ortopedyczny, następnie idę do sklepu, bądź wysyłam pocztą i zwracają te 140 zł.
Iga - 2010-12-27, 21:30

Margaret spytaj czy mają umowę z podkarpackim NFZ-tem.
Margaret - 2010-12-30, 15:47

Nie ma znaczenia z jakiej kasy chorych ma się zlecenie, jestem pewna bo pytałam w sprawie wózka dla koleżanki z Lublina, w sklepie powiedzieli, że mogą realizować zlecenia z całej Polski
Tuśka - 2010-12-30, 16:08

Skoro tak powiedzieli to znaczy, że mają podpisany kontrakt ze wszystkimi oddziałami, ale nie zawsze tak jest.
Kiedyś chciałam kupić buty ortopedyczne na zlecenie w Gdańsku i odmówiono mi realizacji wniosku właśnie z tego powodu.
Nie mogli realizować wniosków bo nie ze wszystkimi oddziałami mieli kontrakt czy jakoś tak.
Faktem jest, że butów tam nie kupiłam.

Iga - 2010-12-30, 20:54

Margaret spytaj ich o umowę z podkarpackim NFZ-tem i spytaj jak u nich się to załatwia na odległość.
Margaret - 2011-01-15, 09:34

Niestety wszystko co pisałam jest nieaktualne, byłam dzisiaj w sklepie, i dowiedziałam się, że w związku z licznymi kontrolami już nie można mieć więcej pieluch, butów i tym podobne. Niestety udogodnienia skończyły się.
BeataR - 2011-04-26, 11:36

dziewczyny z Warszawy pomóżcie!!! :mur: gdzie realizujecie zlecenie na pieluszki, mnie juz zaczyna głowa boleć :-( Natalka nosi 4+ a tu same galoty dla dorosłych proponują :-?
vagabunda8 - 2011-04-26, 11:47

Najpierw powinnaś znaleźć aptekę, która realizuje takie zlecenia, a później zamówić w tej aptece, to co potrzebujesz. Mieszkam na Ochocie i realizowałam zamówienie w aptece na ul. Białobrzeskiej. Dla Antka zamawiali Heppy o odpowiednim rozmiarze bez problemu.
BeataR - 2011-04-26, 11:52

a ile się teraz dopłaca? to mój pierwszy raz, więc zrozumcie :oops:
vagabunda8 - 2011-04-26, 12:18

Najlepiej dowiedzieć się w aptece. Kupowałam pieluchy dawno temu, a wiem że coś się tam pozmieniało. Dopłacałam 30%. A masz tzw. sztywną kartę z NFZ? Bo sama recepta to jeszcze nie upoważnia do zakupu, tak było 4 lata temu. Trzeba było zarejestrować się w centrali NFZ,ja to zrobiłam w wieżowcu za Marriotem. Wypisywali coś w rodzaju rejestru i dopiero z tym i recepta szłam do apteki.
Iga - 2011-04-26, 12:20

Ja do Pampersów majtek rozmiar 5 dopłacam około 23 zł.
angelika kuspa - 2011-04-26, 12:38

Iga napisał/a:
Ja do Pampersów majtek rozmiar 5 dopłacam około 23 zł.

Nie każdy ma tak dobrze jak Ty ;-) U nas tylko Bella Happy, a dopłacam niecałe 17zł. za 60szt.

wanda46 - 2011-04-26, 12:57

możesz też zapytać w sklepie medycznym.Ja Pawłowi kupuję ''Fixies'' za 180szt. na 3 miesiące dopłacam 77.04.i zawsze dostaję 204szt.

mama Pawełka 26.06.07. zzD i innych dzieci

BeataR - 2011-04-26, 13:04

już obdzwoniłam kilka sklepów medycznych, stad moje pytanie, i mają dla dorosłych, apteki zaliczę juz po pracy, a zlecenie mam na sztywnej kartce gdzie co miesiąc trzeba tylko przystawić pieczątkę. Chodzi mi raczej o aktualne adresy aptek lub sklepów w Warszawie, gdzie kupujecie pieluszki. Ja również wolałabym Pampersy niż Belli, ale to tylko moje widzimiesię.
Iga - 2011-04-26, 13:42

Ja miałam majtki Belli, są szerokie, twarde i sztywne w kroku.

Angeliko, ja z 7 miesięcy czekałam na majki. W końcu sama musiałam kupić, wziąć FV na sklep medyczny i po tym Pani dopiero się skapnęła co ja chcę.

BeataR - 2011-04-26, 13:43

To chyba, Iga, niezbyt wygodne, szczególnie jeśli moja Natalka nie chodzi :-(
Iga - 2011-04-26, 13:51

Beata nie wiem czy Majce to robi jakąś różnicę. Dla mnie Pampersy są wygodniejsze. Ja wolałam zwykłe pieluchy Pampersa niż majtki Belli.
BeataR - 2011-04-26, 13:56

Dla mnie też wygodniejsze są pampersy ;-) dzięki
nefre - 2011-04-26, 14:05

dziewczyny, a to majtki jakieś specjalne, czy pieluszki zwykłe jednorazowe??
angelika kuspa - 2011-04-26, 15:45

Majtek Belli jeszcze w życiu nie widziałam. U nas są tylko pieluchy.
nefre - 2011-07-25, 10:54

Ludzie, jak to jest?

Zamówiłam w sklepie medycznym pieluszki, pan obiecał pieluchy firmy Pampers. Kupuje je w Kauflandzie, gdzie i ja zakupy robię, więc ceny znam.. Pieluchy dostałam, dostałam także fakturę, z której wynika, że jedno opakowanie pieluch kosztuje 85 zł, a przecież w Kauflandzie to opakowanie kosztuje 55 zł. Skąd taka różnica? Przez tą różnicę do dopłacenia mam 74 zł (po dofinansowaniu 70% przez NFZ).

Iga - 2011-07-25, 12:09

No tak jest, właśnie dla tego nie ma pieniędzy. NFZ dopłaca do 60 pieluch chyba 70 zł.A ja jeszcze 23 zl do paczki
aniak - 2011-07-25, 12:11

Nefre, spytaj pana czemu tak jest ?
Przecież to on ustala cenę (znaczy się właściciel apteki)

eelusiaa - 2011-07-25, 12:25

Czy ja dobrze zrozumiałam, że sklep za zlecenie na 60 szt pieluch z NFZ dostaje 70 zł. Kupuje je w Kauflandzie za 55 zł i każe jeszcze sobie dopłacać w zależności od sklepu 23-74zł? :shock:
Czekam na koniec sierpnia, żeby te dofinansowanie załatwić i teraz widzę, że to tak różowo nie będzie jak sobie myślałam.

Iga - 2011-07-25, 12:30

Tak to wygląda. Z tym, że to nerfrowe 74 zł, to mam nadzieję, że za 3 miesiące (180 pieluch)
eelusiaa - 2011-07-25, 12:45

Aaa to ok, nie jest najgorzej jak 74 zł za 3 miesięczne zaopatrzenie.
Iga - 2011-07-25, 13:16

Niby nie najgorzej dla nas.

Ale Ela popatrz. NFZ daje do sklepu 80 zł, ty dopłacasz 23 zł. Wychodzi 100 zł. Pieluchy kupujesz za 50 zł. Sklep zarabia drugie tyle. Nie ma kasy na wózki, buty, turnusy. A tyle pieniędzy jest marnowanych.

nefre - 2011-07-25, 14:03

Czyli ten proceder jest legalnie prowadzony? Właściciel apteki czy sklepu medycznego ustala sobie cenę wg własnych upodobań?
Żeby aż 30 zł drożej na paczce pieluch? jestem zgorszona, serio. A potem tak jest, jak Iga pisze, że pieniędzy brakuje na turnusy, wózki i inne potrzebne rzeczy, skoro tak się załatwia sprawę.
Popytam jeszcze gdzie jaka apteka, czy firma medyczna realizuje wnioski i za ile sprowadza pieluchy..

dorota3 - 2011-07-25, 14:50

Ja za 3 miesiące dopłacam 81 zł ;/
BeataR - 2011-07-25, 15:18

ja mam 3x 18zł, ale to bella, moja Natka nie wybrzydza ;-) :lol:
karolina - 2011-07-25, 15:35

U nas jest tak samo, do Pampersów na 3 mies. dopłacam jakieś 70 zł. A jak jest trochę więcej w paczce to płacę za każdego ponadwymiarowego pampersa 1,50 :evil: Różnie to jest, czasem lepiej dopłacić a czasem lepiej wziąć mniej.
Wiem, że to okropne zdzierstwo, ale nic na to nie mogę poradzić, a i tak się opłaca, w końcu 4 paczki za 70 zł.

nefre - 2011-07-25, 19:07

No, to ja przynajmniej nie musiałam dopłacać do ponad standardowej ilości 180 sztuk. Dostałam 198. przynajmniej tyle.. :-?
aga.d - 2011-07-25, 23:12

A u nas problem ze znalezieniem sklepu lub apteki,która sprowadzi nam zwykłe pampersy(mam na myśli firmę pampers) mam już dość :-x chyba dam sobie spokój.Jedna z aptek mi sprowadziła inne zachwalali że cho cho.. a przyszły zwykłe ceratowe i wielkie pieluchy :cry: Jeśli macie jakieś namiary to poprosze na pw :prosze: woj.Mazowieckie Warszawa i okolice.
moni - 2011-07-26, 13:59

pierwszy raz weszłam w ten wątek i włosy mi dęba stają w jakim chorym systemie zyjemy, sklepy rehabilitacyjne zarabiają na maxa a biedny nfz nie ma na nic kasy, wrrrrr!!!!! do tv z tym!!
a co do pieluch to kupuję w rossmanie pieluchomajtki, zwykłej pieluchy nie sposób Mai założyc.

anna30 - 2011-07-26, 14:10

Ja jutro ide po zlecenie do lekarza, potem do NFZtu. Rozmawiałam z zaprzyjaźnioną apteką, nie ma problemu, ale Oni mają Bellę, nie wiem, czy nie poszukać innych, bo Belle chyba jednak za sztywne są. Paulinka nadal w większości porusza się na pupie i te pieluchy się strasznie przesuwają ;/ Z huggisami i pampersami nie mam takiego problemu. Dowiem się jeszcze jak to finansowo u nas wygląda. I popytam w innych aptekach.
BeataR - 2011-07-27, 07:51

Natalka tez na pupie i przesuwania się pieluchy nie zauważyłam, po godzinie i tak wszystkie pieluchy wyglądają jakby miały wkład zrolowany :lol:
anna30 - 2011-07-27, 12:45

Beata, Natka w Pauli wieku jest, jakich belli używacie? Nam ta apteka moze ściągać 4-ki ( 8-18 kg) i właśnie te teraz testuję. Fajne są, bo nie są takie sztuczne, są przewiewne, ale przesuwają się Pauli na wszystkie strony i wtedy przeciekają :cry: Z huggisami i pampersami tego problemu nie było. Jakiś czas używałam też tych z Biedronki (dada), w sumie to byłam zadowolona, gdyby nie to, że te też przeciekają. Moja Paula dupinke maleńką jak orzeszek ma, kruszyneczka jest, niespełna 11 kg. Pielucha czasem jest sucha, a przesunie się na bok i bokiem przecieknie.
BeataR - 2011-07-28, 11:37

ja tego nie zauważyłam, zawsze zakładam jej body i spodnie dresowe, pieluchy nosi 4, dobrze w pasie zapinam i zasuwa. A przemięka dopiero jak opije się i zapomnę sprawdzić pieluchę :lol:
anna30 - 2011-07-28, 14:04

Ja za mocno Jej w pasie nie mogę zacisnąć, bo ma ciągle wzdęcia i jak za mocno Jej pieluchę zapne, to płacze i ją targa. Może dlatego się zsuwa, bo za luźno, chociaż przecież Belle mają elastyczny pasek. No nie wiem, przemyślę to, jak innych nie znajdę to na pewno na tej Belli zostane. Tak czy siak, trzeba Ją przecież w końcu będzie odpieluchować :lol:
BeataR - 2011-07-28, 14:24

z odpieluchowaniem będzie gorzej, myślałam, że jak Kaśke odpieluchuje to Nati załapie, a Kaśka biega już bez pieluch a tamta ma to gdzieś i wali do pieluchy, nocnik służy do wywalania go :lol: więc zabawę zaczne za rok :-)
anna30 - 2011-08-16, 14:48

dorota3 napisał/a:
Ja za 3 miesiące dopłacam 81 zł ;/

Ja tak samo. Nic tylko sklep z zaopatrzeniem medycznym otwierać! NFZ dofinansowuje ok. 63 zł (tak mi powiedzieli) ja dopłacam ponad 26 zł, to wychodzi prawie 90 zł za paczkę pieluch :wow: Matko, ale zdzierają, wstyd!

moni - 2011-08-17, 06:56

jeśli płaci się tak chore pieniądze za te pieluchy to nie można zamówic pieluchomajtek? z pampersa, haggisa albo z rosmana? nic nie cisnie, nic sie nie zsuwa, i zakłada sie o niebo lepiej, i do nauki nocnika super bo sie zakłada i zdejmuje jak majtki.
dorota3 - 2011-08-17, 09:03

Julka dostaje 6 pampersa,pieluchomajtki z tej firmy są dla niej za ciasne,niestety.
anna30 - 2011-08-17, 20:27

Kurde blaszka, a ja o pieluchomajtkach nie pomyślałam!!! Jak Paula ma pampersa rozmiar 4 to pieluchomajtki tej firmy w tem samym rozmiarze będą ok? Czy lepiej samemu kupić na próbę paczkę? Bo tak szczerze mówiąć nigdy nie rozglądałam sie za pieluchomajtkami, wiec ciemna w temacie jestem...
aniak - 2011-08-17, 21:06

Aniu, my przez jakiś czas korzystaliśmy z pieluchomajtek i bardzo sobie je chwaliłam. Może masz możliwość pożyczyć od kogoś kilka sztuk na próbę. Ale chyba tylko żeby sprawdzić jak się będą wciągały i zdejmowały. Czasem jak dziecko ma pulchniejsze nogi czy pupę, to jest ciasnawo, ale tak, to powinny być OK.
dorota3 - 2011-08-17, 21:09

Aniu a nie możesz zamówić np.10 sztuk pieluchomajtek a resztę zwykłych pieluch?
U nas w sklepie nie robią najmniejszego problemu :-)

Iga - 2011-08-17, 22:19

Ania idz do hipermarketu i kup paczkę pampersów rozm 4. W cenie około 50 zł.

moni - 2011-08-18, 07:40

polecam tez pieluchomajtki z rosmana, są szersze od pampersów, a pieluchomajtki huggisy można po bokach rozpinac i zapinac. tez fajne. jak dla nas to bez porównania z pieluchami.
anna30 - 2011-08-18, 14:38

Dzięki dziewczyny :prosze:
Myślę, że kupię po prostu te pieluchomajtki Pampersa na próbę, jak pisze Iga, bo pieluchy wzięłam już na 3 miesiące :oops: Na następne 3 m-ce bym już miała wypróbowane pieluchomajtki :spoko:
O rozmiar chyba nie muszę się strasznie martwić, bo Paulina ma dupinę chudziutką, taką maleńka jak orzeszek :lol: A jakby jednak nie pasowały, to sąsiadce opchnę, ma córkę w wymiarach Pauli :spoko: Z resztą przy Paulinowym poruszaniu się na tyłku to pieluchomajtki wydają mi się lepszym rozwiązaniem, a do tego wygodniejsze, zwłaszcza, że mała spryciula łapy pod body wkałada i sprawnie pieluchę rozpina :spoko:

Ania-wiosna08 - 2011-08-18, 15:03

mam pytanie: ile sztuk pieluch zużywają wasze dzieci oczywiście w normalne dni jak nie chorują nie mają problemów z brzuszkiem i jak nie piją hektolitrów wody

ja kupuję pampersy activ boys 5 (58szt) co 10-12 dni czyli 5 -6 max pieluch schodzi mi w ciągu dnia
na pieluchy wydaję w mieś 150 zł - tyle ile zasiłek pielęgnacyjny ...

przez chwilę zastanawiałam się nad dofinansowaniem o jakim piszecie ale odechciało mi się ;/

anna30 - 2011-08-18, 15:29

A dlaczego Aniu się odechciało? Za trzy paczki dasz góra 81zł, zawsze to taniej. Szału nie ma, ale jeśli z dofinansowaniem wychodzi Ci 26zł za paczkę (tak jak u mnie), zawsze to coś. Formalności wcale dużo nie ma - lekarz pediatra wypisuje wniosek, NFZ wypełnia na nim swoją działkę, potem już tylko do sklepu lub apteki. Bierzesz zaopatrzenie na 3 miesiące, więc po 3 miesiącach do pediatry idziesz po kolejny papier i do sklepu po odbiór pieluch. Ja wszystko w 1 dzień załatwiłam. Kilka groszy masz w kieszeni, możesz na coś innego dla dziecka przeznaczyć :spoko: Ja sobie obliczyłam, że z zaoszczędzonych na 3-miesięcznych pieluchach z dofinansowaniem pieniążków mogę spokojnie butelkę EyeQ kupić :spoko:
Paula zużywa góra 4 pieluchy na dobę. Ale Ona dużo na nocnik robi.

Ania-wiosna08 - 2011-08-19, 08:54

ja zmieniam często pieluchy mimo iż wysadzany jest Szymek na nocnik - ale on miał już zapalenia siusiaka i nie mogę go trzymać tez za długo w sikach dlatego zmieniam częściej i tak wychodzi 5 pieluch dziennie

co do załatwiania dofinansowania to własnie tego mi się odechciewa - mamy pediatrę na drugim końcu wawy - napewno by wypisała taki papier ale aby się do niej wybrac to już inna kwestia
potem jak piszesz NFZ potem apteka czy sklep który mi zrealizuje to dofin....szczerze - nie mam czasu na to niestety ;/ brzmi głupio ale taka prawda...nawet aby w nos się podrapać ...ale może kiedyś się przemogę i pozałatwiam to

dorota3 - 2011-08-19, 10:06

Aniu z nfz zlecenie dostaje się od razu na rok ,nie trzeba za każdym razem latać :tak:
Tylko pediatra co trzy miesiące i do sklepu.

Ja dzwonie do sklepu zamawiam i potem M jedzie i odbiera.

Ania-wiosna08 - 2011-08-19, 10:36

aha
to może jak będę na urlopie to się tym zajmę i podjadę do pediatry i poszukam sklepu z papmersami

z rosmanów też można brać?

dorota3 - 2011-08-19, 10:50

Nie,tylko ze sklepów medycznych i aptek które maja podpisaną umowę z nfz.
Ania-wiosna08 - 2011-08-19, 10:54

aha ;/
ten NFZ mnie zniechęca tylko i stanie w kolejce do okienka załatwianie tam czegokolwiek...

dorota3 - 2011-08-19, 10:59

Ja nie chodzę M załatwia ,ale u nas spoko nigdy nie ma dużych kolejek,facet co go obsługuje zawsze miły ostatnio to nawet nie chciał już ubezpieczenia , pamięta nas :roll:
No i zawsze coś podpowie ,teraz np.kazał się starać dla Julki o nowe zlecenie na buty , choć nie minął rok,bo nóżka urosła i nie będzie problemu z nowym wnioskiem.

Ania-wiosna08 - 2011-08-19, 11:03

u nas moloch ten NFZ w wawie
tam pracuje dużo ludzi
nie przywiązują się do pacjenta

a mój mąż pracuje do późna i jak ja nie załatwię nikt nie załatwi, a nasz NFZ do 16 czynny :-?

dorota3 - 2011-08-19, 11:06

Rozumiem ,ale zawsze to coś ,nam te pieluchy starczają tak na 1,5 miesiąca potem dokupuję w biedronce ,uważam ,że są super :-)
vagabunda8 - 2011-08-19, 13:23

Ania, ze zleceniem od lekarza idziesz do NFZ koło Marriotta, zakładają Ci tzw "sztywna kartę" i to cała filozofia. W NFZ kolejki idą szybko. Lekarka wypisuje Ci receptę i załatwiasz w Aptece, albo sklepie. Korzystałam z tego, ale Antek sam zrezygnował szybko z pieluch :lol:
anna30 - 2011-08-19, 13:48

We Wrocławiu też NFZ do małych nie należy ;-) Byłam chwilę przed otwarciem, patrzę, a przed drzwiami już kolejka :wow: Jak się okazało do działu "środki pomocnicze", czyli tam, gdzie ja szłam, były tylko 2 osoby, więc wszystko załatwiłam w 10 minut, a wracając wpadłam do sklepu medycznego, z którym wcześniej przez tel ustaliłam jakie pieluchy mają być, zostawiłam im papier i następnego dnia moja mama odebrała 3 paczki pieluch :spoko: Kolejna wizyta w NFZ za rok.
Załatw to Ania w wolnym czsie, warto, choćby dla tych kilku zaoszczędzonych zł, które możesz na coś ionnego przeznaczyć :spoko:

aniak - 2011-08-19, 15:14

Ania-wiosna08 napisał/a:
u nas moloch ten NFZ w wawie
tam pracuje dużo ludzi
nie przywiązują się do pacjenta

Aniu, ale jak często tam bywasz ? My mamy dwójkę dzieci niepełnosprawnych i bywaliśmy często i jakoś nigdy specjalnie długo nie trwało załatwianie spraw. Wcale nie jest tak źle.

Asiulinka27 - 2011-08-19, 21:02

My też korzystamy z dofinansowania. Kupuje w aptece pieluszki HAPPY i za 180 szt. dopłacam 59 zł. :-) Teraz będe musiała kupować 6 rozm., więc pewnie pare złotych bedzie więcej, ale i tak się opłaca.
Już z kilkoma osobami się spotkałam, którzy twierdzą, że takie latanie po lekarzach i zalatwianie tych papierków nie jest tego warte. Ja uważam, że warto. Skoro jest jakaś pomoc to trzeba z niej korzystać. Nawet gdy jest to pare zł w kieszeni.

kacha_wawa - 2011-08-19, 21:19

Jak czytam ile w Polsce kosztują pieluchy to jestem przerażona :wow:
aniak - 2011-08-19, 21:21

kacha_wawa napisał/a:
Jak czytam ile w Polsce kosztują pieluchy to jestem przerażona :wow:

No widzisz Kasiu, dlatego polskie matki szybko odpieluchowują swoje pociechy, a angielskie są wygodne ;-) Stać je !

ewelkaa - 2011-10-05, 08:41

Czy w tym wniosku, który wypisuje lekarz musi być coś konkretnego napisane, żeby w NFZ nie było problemu? dziś się wybieram z młodym do lekarza to przy okazji bym sprawę pieluch załatwiła..
Tuśka - 2011-10-05, 09:00

Rodzinny powinien wiedzieć. Oni takie wnioski wystawiają.
A dalej to już wiesz co i jak...

eelusiaa - 2011-10-05, 10:22

Mnie pediatra odesłał najpierw do neurologa po zaświadczenie z którego będzie wynikało, że nie trzymanie moczy wynika z wady CUN. On jest zawsze nadgorliwy, szkoda tylko, że nie tam gdzie trzeba :-?
aniak - 2011-10-05, 11:31

A nasza pediatra już baaardzo dawno nie wystawiała takich zleceń i nie ma druczków i w ogóle nie bardzo wie, jak teraz to się robi. Chętnie nam wszystko wypełni tylko nie wie co.
Próbowałam na stronie NFZ dowiedzieć się czegoś, ale nic nie znalazłam. Od miesiąca planuję do nich zadzwonić i jakoś mi ciągle nie po drodze.
Czy któraś z Was mogłaby coś podpowiedzieć ?

ewelkaa - 2011-10-05, 11:49

No właśnie ja się obawiam, że nasz rodzinny może nie wiedzieć co trzeba wpisać...
dorota3 - 2011-10-05, 12:09

Nam pediatra wypisuje bez problemu :-)
Iga - 2011-10-05, 12:38

Lekarz rodzinny wypisuje druk:

"Zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie"

Kod środka pomocniczego: 9245.01
Rodzaj schorzenia: Q90 (nieraz trzeba dopisać: nietrzymanie moczu lub upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym.)

Liczba sztuk: 60 lub 120 lub 180 (w zależności na ile miesięcy bierzecie)

Na dole są wyszczególnione miesiące i lekarz musi je zaznaczyć (teraz idąc i biorąc na 3 miesiące zakreśla: październik, listopad, grudzień)

Potem do NFZ-tu, oni wydają kartę na rok (z tym, że realizując zlecenie co np. 3 miesiące lekarz wystawia nowe, które zabiera sklep medyczny)

Jeżeli będziecie brali na miesiąc, to co miesiąc trzeba iść do lekarza po nowe zlecenie.

karolina - 2011-10-05, 13:48

U nas NFZ wymagał, by było dopisane: upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim.
aniak - 2011-10-05, 14:10

Iga, wielkie dzięki :prosze:
ewelkaa - 2011-10-05, 14:23

My już po wizycie. Mamy na wniosku wpisany kod pieluch, nietrzymanie moczu, upośledzenie nieokreślone (F79). Mam nadzieję, że to przejdzie. Jutro pojadę do NFZ jak znajdę opiekę do chorego dziecka ;/
anna30 - 2011-10-05, 14:51

Mam pytanie do mam, które już biorą pieluchy i dopłacają w sklepie medycznym lub aptece. Bierzecie faktury na to, co dopłacacie sklepowi/aptece?
nefre - 2011-10-05, 15:27

:tak:
brałam na Fundację, ale można także starać się o zwrot z PCPR, tylko nie znam szczegółów, na co ma być faktura wystawiona i takie tam.. ;-)

anna30 - 2011-10-05, 15:36

Dzięki Nefre :prosze:
Iga - 2011-10-05, 17:42

Nie biorę na Fundację, biorę na Maję. Potem rozliczam w PCPR. Nie wiem czy to prawda, ale na kwotę dopłaty musisz mieć KP + faktura.

Prawda to? Czy mój wymysł? Bo ja dostałam KP, Pani powiedziała, że mi wypisze, bo potem i tak będę dzwonić po to.

anna30 - 2011-10-06, 22:33

Ja na Fundację nie chcę faktury, bo Paula subkonta jeszcze nie ma :oops:
Iga, rozumiem, że PCPR oddaje Ci tą kasę? Trzeba chyba spełniać jakieś wymogi finansowe, tzn. jakieś kryterium dochodowe jest?

Iga - 2011-10-07, 07:25

Tak. Nie przekroczyć tej średniej krajowej, czy jak to się nazywa. Ona się zmienia co chwilę. Nie mogę tych terminów nigdy zapamiętać. Do każdej rzeczy inny próg dochodowy. Wynosi około 1600 zł czy 1900 zł a może 1500 zł? :lol: To Ci pomogłam.
karolina - 2011-10-07, 08:33

Połowy średniej krajowej :tak:
anna30 - 2011-10-11, 00:45

karolina napisał/a:
Połowy średniej krajowej :tak:

No to d..pa blada, u nas wyżej na bank. I dalej nie wiem, czy mi ten zasiłek w ramach RZ na Paule wliczają do dochodu, czy nie. Więc sobie z PCPRem spokój dam. Może skorzysta ktoś, kto bardziej potrzebuje :spoko:

karolina - 2011-10-11, 18:38

Ale ta połowa (tak dla jasności) to jest właśnie około 1600-1700, dokładnie to nie wiem, zresztą to się co kwartał zmienia.
nefre - 2011-10-20, 22:43

Ania i to netto na osobę.... :tak:
anna30 - 2011-10-22, 23:09

A to zmienia postać rzeczy :okular: W poniedziałek dzwonie do PCPRu :spoko:
eelusiaa - 2011-11-04, 17:23

W końcu załatwiłam dziś te zlecenie na pieluchy - bezpośrednio u neurologa. Zależy mi na oryginalnych pampersach a jak na złość w 6 punktach, w których byłam tylko tena lub ewentualnie hagisy.

Może znacie jakiś punkt w Opolu, w który mogę zrealizować zlecenie na pampersy ?

Iga - 2011-11-04, 18:05

Ela, właśnie miałam pisać. Mój sklep który jest w stanie zrobić wszystko od wakacji nie jest mi w stanie zamienić zwykłe pieluchy na Pampersy, na dodatek nie jest w stanie zrealizować już zlecenia które się przeterminowało!

Też tak macie?

nefre - 2011-11-04, 19:15

Iga, są zmiany w przepisach i teraz jak jest po terminie, to nie da się tego zrealizować.

Mnie zastanawia jedno, skoro sklepy czy apteki mogą załatwić pieluchy firmy Pampers, to dlaczego nie mogą załatwić innej firmy??

ewelkaa - 2011-11-04, 20:35

Kurcze u nas też nikt mi nie chce wymienić pieluch na Pampersy.. Poddałam się... ;/
Iga - 2011-11-04, 20:50

Ja już się zaczynam zastanawiać, czy to nie są układy firmy Bella z NFZ.

Myślałam, ze do Belli się nie dopłaca. A tu NFZ - 80 zł (czy 70 z?) i ja do każdej 60-siątki 20 zl!

Czy na to nie ma rady? Jak jeszcze do Pampersów byłam skłonna dopłacać, tak teraz płace ponad 1 zł za beznadziejną pieluchę Happy.

Tuśka - 2011-11-04, 20:54

Dziewczynki czy wy nie możecie się poprostu cieszyć z tego co macie? Nie jest różowo, ale zawsze to jakaś w końcu ulga, więc możeby tak przestać narzekać?
Nikt wam nie kaze kupować pieluch z dofinansowaniem przecież.

ewelkaa - 2011-11-04, 20:56

W jednym ze sklepów zaoferowano mi pieluchy Libero - cokolwiek to jest :wow: a to czysty plastik :cry: :cry: na co właściciel mi wmawia, że on się zna i że byle czego by nie sprzedawał :wow: :wow: no chyba, że to ja się jednak nie znam :oops:
vagabunda8 - 2011-11-04, 21:00

Tuśka napisał/a:
Dziewczynki czy wy nie możecie się poprostu cieszyć z tego co macie? Nie jest różowo, ale zawsze to jakaś w końcu ulga, więc możeby tak przestać narzekać?

:tak: Tuśka ma rację, używałam tych "beznadziejnych" Happy, bo na inne nie było mnie stać i wcale Antek na tym nie ucierpiał, zmobilizowało mnie to też do intensywniejszego treningu toaletowego. Antek nie robił już w pieluch jak miał 3,5 roku, a ile kasy zaoszczędziłam.

martas - 2011-11-04, 21:01

ewelkaa napisał/a:
W jednym ze sklepów zaoferowano mi pieluchy Libero - cokolwiek to jest :wow: a to czysty plastik :cry: :cry: na co właściciel mi wmawia, że on się zna i że byle czego by nie sprzedawał :wow: :wow: no chyba, że to ja się jednak nie znam :oops:

Ewelka zanim nie wypróbujesz nie ma co przesadzać :-) U nas nie było możliwości sprowadzenia Pampersów, Happy Hani nie odpowiadały a teraz używamy właśnie tych Libero i nie narzekam, jeszcze się nie zdarzyło, żeby pieluszka przemokła, zsunęła się czy cokolwiek innego. Nie przeszkadzają Hani i to się liczy.
Jestem tego zdania co Tuska nawiasem mówiąc.

eelusiaa - 2011-11-04, 21:03

Tuśka napisał/a:

Tusiu, nie tak dawno pisałaś, że jak się coś dostaje to darmo to nie znaczy, że ma się skakać do góry z radości, tylko dlatego, że się dostało.

Ja tak samo podchodzę do pieluch - od zawsze używam pampersów, jestem z nich zadowolona i takich chcę używać. Jestem skłonna dopłacić więcej, dostać mniej... ale chce te do których jestem przyzwyczajona.

Jest dofinansowanie, a oferta zależy od umowy jaką dany punkt ma podpisaną z dostawcą. Skoro są sklepy czy apteki które oferują pampersy to właśnie takiego szukam. I o to pytałam. Nie narzekałam.

ewelkaa - 2011-11-04, 21:07

Podpisuję się pod słowami eelusi. Cypek też od zawsze używa Pampersów.. i tak pozostanie..
Też nie narzekam..jeśli nie znajdę sklepu/apteki , która oferuje takie pieluszki to będę sama kupowała ( tak jak do tej pory).

nefre - 2011-11-04, 21:09

Ja też nie narzekam, tylko zastanawiam się jaka jest różnica w zakupie Pampersów czy Huggisów.. jeśli oba rodzaje są w tym samym markecie, w którym kupuje nam sklep czy apteka... ?
I też wolę dopłacić, a mieć to do czego jestem przyzwyczajona.
Chyba, że mnie przyciśnie z kasą, to wówczas przyzwyczajenia pójdą się paść ;-)

Iga - 2011-11-04, 21:22

vagabunda8 napisał/a:
Tuśka napisał/a:

:tak: Tuśka ma rację, używałam tych "beznadziejnych" Happy, bo na inne nie było mnie stać i wcale Antek na tym nie ucierpiał, zmobilizowało mnie to też do intensywniejszego treningu toaletowego. Antek nie robił już w pieluch jak miał 3,5 roku, a ile kasy zaoszczędziłam.

Nie, Tuśka nie ma racji. Nie chodzi o to, że mi spadnie z głowy korona, bo Majka ma pieluchy Happy, albo ucierpi na tym mój snobizm. Pieluchy Happy są TANIE, 60 sztuk kosztuje około 40 zł. Biorąc na zlecenie płacę za nie 90-100 zł! To jest przesada. Do żadnych pieluch nie powinno się dopłacać, bo mieszczą się kasowo w dofinansowaniu NFZ, a dopłacanie do Happy to już jest przegięcie.

motylek11 - 2011-11-04, 21:24

może komuś pomogę :okular:
W Legnicy nie ma problemu z zakupem pampersów :-)

nefre - 2011-11-04, 21:24

No właśnie... a jak to jest, to które pieluchy są dofinansowane?? Te Libero? do których nie trzeba dopłacać? są w ogóle takie? czy po prostu firmy medyczne nakładają sobie taką marżę, że mimo wszystko trzeba dopłacać?
ewelkaa - 2011-11-04, 21:25

Do Libero też trza dopłacać.. 17 złotych chyba...
nefre - 2011-11-04, 21:34

do jednego miesiąca??

mam jeszcze pytanie jedno, jaki Vat macie na fakturach za te pieluchy? bo ja mam na jednej f-rze 23%, a na drugiej 8% :shock:

ewelkaa - 2011-11-04, 21:37

Do 60 sztuk - czyli jednego miesiąca :spoko:
vagabunda8 - 2011-11-04, 22:04

Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Tuśka napisał/a:

Nie, Tuśka nie ma racji. Nie chodzi o to, że mi spadnie z głowy korona, bo Majka ma pieluchy Happy, albo ucierpi na tym mój snobizm. Pieluchy Happy są TANIE, 60 sztuk kosztuje około 40 zł. Biorąc na zlecenie płacę za nie 90-100 zł! To jest przesada. Do żadnych pieluch nie powinno się dopłacać, bo mieszczą się kasowo w dofinansowaniu NFZ, a dopłacanie do Happy to już jest przegięcie.

Oczywiście masz rację wszystko powinno być za darmo z NFZ , a służba zdrowia powinna się kłaniać w pas i pachnieć różami, Oczywiście że tak, Jeśli narzekasz na dofinansowanie do Happy to kupuj Pampersa i już Twoja wola panie. Masz kaprys na Pampersa ok, Happy są be! Ok! Tylko że NFZ z założenia dofinansowuje do najtańszej opcji, a że są inne możliwości to i fajnie. Myślę Iga że każdy może napisać co myśli. Ty uważasz że ja i Tuśka nie mamy racje, a my uważamy że Ty nie masz racji. Może tak zostać?

eelusiaa - 2011-11-04, 22:09

Basiu, tylko że te pieluchy w markecie, bez dofinansowania NFZ i dopłaty rodziców kosztują 40 zł. a apteka czy sklep bierze pieniądze od NFZu i od rodzica przez to one kosztują 90 zł.

czy w tym wypadku ta polityka NFZ w dopłacie do najtańszej opcji jej ok?
dopłata do szkieł w okularach też jest, a te to ode mnie zależy na jakie szkła się zdecyduję. Takie samo rozwiązanie tutaj tez powinno być. tym bardziej (jak wynika z postu motylka), że niektóre sklepy tak właśnie do tego podchodzą.

Tuśka - 2011-11-04, 22:11

Może gdyby ludzie nie brali tego co im się należy tylko to czego potrzebują byłoby inaczej?
Kto wie...

Iga - 2011-11-04, 22:15

vagabunda8 napisał/a:
Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Tuśka napisał/a:

Oczywiście masz rację wszystko powinno być za darmo z NFZ , a służba zdrowia powinna się kłaniać w pas i pachnieć różami, Oczywiście że tak, Jeśli narzekasz na dofinansowanie do Happy to kupuj Pampersa i już Twoja wola panie. Masz kaprys na Pampersa ok, Happy są be! Ok! Tylko że NFZ z założenia dofinansowuje do najtańszej opcji, a że są inne możliwości to i fajnie. Myślę Iga że każdy może napisać co myśli. Ty uważasz że ja i Tuśka nie mamy racje, a my uważamy że Ty nie masz racji. Może tak zostać?

Moja droga ja nie narzekam na NFZ i dofinansowania tylko na sklepy medyczne, ich marże i dopłaty. Nie wmawiaj mi słów ... których nie napisałam ... , że wszystko ma być za darmo i bardzo Cie proszę czytaj ze zrozumieniem, a mianowicie rozchodzi mi się jedynie o to, że Happy (które tak jak piszesz są be) za 100 zł/paczka to lekka przesada! I nie licz tylko tych 17 zł naszej dopłaty, ale dodaj również te 80 zł które dopłaca NFZ. Więc nie dziw się, że musisz robić badania odpłatnie, skoro NFZ daje zarobić sklepom medycznym ponad 100% na każdej paczce.

Nie wiem czy może tak zostać. Ja bym chętnie na ten temat porozmawiała. Jeżeli nie masz ochoty brać udziału to nie oczywiście nie musisz się wypowiadać.

EDIT: Tuśka, ale patrząc na tych co nie biorących tylko dlatego, że dają. Potrzebuje pieluchy, dostaje pieluchy za 100 zł!! Potrzebuje szkła warte 200 zł, NFZ daje mi 24 zł. Ja już wolę kupić te pieluchy co miesiąc z własnej kieszeni a dostać w miarę normalne dofinansowanie na szkła i buty. Te proporcje dopłat są trochę dziwne.

eelusiaa - 2011-11-04, 22:22

Nie czuję, że okradam NFZ.
Chcę tylko to co uważam za najlepsze dla mojego dziecka. I tak jak pisała ewelka, jak nie dostanę pampersów z dopłatą NFZ to trudno. Będę kupować tak jak do tej pory.

ewelkaa - 2011-11-04, 22:23

Tuśka napisał/a:
Może gdyby ludzie nie brali tego co im się należy tylko to czego potrzebują byłoby inaczej?
Kto wie...

Widzisz Tusiu tak się składa, że robię dziecku badania prywatnie, chodzę do lekarzy również prywatnie więc ta paczka pieluch lub dwie to chyba nie wygórowane oczekiwania wobec państwa?

Tuśka - 2011-11-04, 22:26

Ewelinka, ale po co ty mi to tłumaczysz? Czy ja się do kogoś personalnie zwracałam?
Poprostu napisałam co uważam i tyle.
Ani ja nie mam zamiaru przekonywać was do mojej w temacie opinii ani nieoczekuję że wy mnie do swoich racji przekonacie, bo racja jak zwykle po środku gdzieś leży zapewne.

vagabunda8 - 2011-11-04, 22:28

Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Iga napisał/a:
vagabunda8 napisał/a:
Tuśka napisał/a:

Moja droga ja nie narzekam na NFZ i dofinansowania tylko na sklepy medyczne, ich marże i dopłaty. Nie wmawiaj mi słów ... których nie napisałam ... , że wszystko ma być za darmo i bardzo Cie proszę czytaj ze zrozumieniem, a mianowicie rozchodzi mi się jedynie o to, że Happy (które tak jak piszesz są be) za 100 zł/paczka to lekka przesada! I nie licz tylko tych 17 zł naszej dopłaty, ale dodaj również te 80 zł które dopłaca NFZ. Więc nie dziw się, że musisz robić badania odpłatnie, skoro NFZ daje zarobić sklepom medycznym ponad 100% na każdej paczce.

Nie wiem czy może tak zostać. Ja bym chętnie na ten temat porozmawiała. Jeżeli nie masz ochoty brać udziału to nie oczywiście nie musisz się wypowiadać.

EDIT: Tuśka, ale patrząc na tych co nie biorących tylko dlatego, że dają. Potrzebuje pieluchy, dostaje pieluchy za 100 zł!! Potrzebuje szkła warte 200 zł, NFZ daje mi 24 zł. Ja już wolę kupić te pieluchy co miesiąc z własnej kieszeni a dostać w miarę normalne dofinansowanie na szkła i buty. Te proporcje dopłat są trochę dziwne.

Ależ czytam Cię ze zrozumieniem, jak najbardziej i uważam że w całokształcie wszędzie i zawsze masz rację. Też wolałabym większe dofinansowanie do szkieł, nawet tych w wersji podstawowej, Ale jest jak jest i wiadomo że nikomu tak naprawdę nie zależy na naprawie systemu. Może jak kiedyś zlikwidują NFZ i ZUS, to będzie lepiej?

eelusiaa - 2011-11-04, 22:28

Na drugi raz może lepiej pisać w temacie i niepotrzebnie burzy w szklance wody nie wywoływać.
Tuśka - 2011-11-04, 22:30

A dlaczego? bo to dla kogoś niewygodne racje?
eelusiaa - 2011-11-04, 22:33

Nie, z powodu przestrzegania regulaminu forum.
Tuśka - 2011-11-04, 22:37

To obie mamy problem. Ja temat zaczęłam ale ty go pociągnęłaś.
A nie rozmawiamy o dofinansowaniu do pieluch? Bo i o jakości tychże też tu wspominano a temat jakości pieluch przecież nie dotyczy.

eelusiaa - 2011-11-04, 22:42

Tak Tusiu, masz rację - obie.
Dla ścisłości jest jeszcze temat jakich pieluch używacie.

Tuśka - 2011-11-04, 22:44

Tam więc należy narzekać na jakość pieluch a tu na jakość dofinansowania.
eelusiaa - 2011-11-04, 22:45

Ja nie narzekałam, zapytałam tylko o punkt, który realizuje dofinansowania konkretnych pieluch.
ewelkaa - 2011-11-04, 22:48

Tuśka napisał/a:
Ewelinka, ale po co ty mi to tłumaczysz? Czy ja się do kogoś personalnie zwracałam?
Poprostu napisałam co uważam i tyle.
Ani ja nie mam zamiaru przekonywać was do mojej w temacie opinii ani nieoczekuję że wy mnie do swoich racji przekonacie, bo racja jak zwykle po środku gdzieś leży zapewne.

Tusiu ależ ja się wcale nie tłumaczę..
Czytając Twoje wypowiedzi w wątkach o dofinansowaniach często odnoszę wrażenie, że według Ciebie wielu dzieciom się nic nie należy/ nic nie potrzebują.

eelusiaa napisał/a:
Dla ścisłości jest jeszcze temat jakich pieluch używacie.

O to nawet nie wiedziałam :wow: zaraz sobie poczytam :-)
a potem do łóżka "przedsypiać"? odsypiać ? jutrzejsze Jagodowe down party.

mama kubusia - 2011-11-04, 22:59

Pozwolę sobie się wtrącić, choć tego nie lubię.
Tusiu masz rację- macie problem, ale dlatego, że chyba do końca siebie nie czytacie ze zrozumieniem.
W tej całej dyskusji chodzi o to, o czym Iga napisała.
Że nie wiadomo dlaczego pieluchy, które normalnie w sklepie kosztują 40zł, nagle jak ma za nie zapłacić NFZ kosztują 100zł.
Do tego powstaje też pytanie dlaczego NFZ nie refunduje lepszych pieluch np.Pampersów wartych w sklepie 60zł?
Wydaje mi się czasami, że tak samo jest z cenami za turnusy. Ośrodki wykorzystują to, że rodzice zazwyczaj płacą za nie pieniędzmi z PFRONu lub 1%. Jakby nie było takiej możliwośći ceny na pewno byłyby niższe.
Mam nadzieję, że nie namieszałam w tej dyskusji.

dorota3 - 2011-11-05, 17:02

Ja w moim sklepie zawsze kupuję pampersy ,bez najmniejszego problemu.
Dopłacam 81 zł za 3 miesiące.

Irenka - 2011-11-05, 19:06

mama kubusia napisał/a:
Pozwolę sobie się wtrącić, choć tego nie lubię.
Tusiu masz rację- macie problem, ale dlatego, że chyba do końca siebie nie czytacie ze zrozumieniem.
W tej całej dyskusji chodzi o to, o czym Iga napisała.
Że nie wiadomo dlaczego pieluchy, które normalnie w sklepie kosztują 40zł, nagle jak ma za nie zapłacić NFZ kosztują 100zł.
Do tego powstaje też pytanie dlaczego NFZ nie refunduje lepszych pieluch np.Pampersów wartych w sklepie 60zł?
Wydaje mi się czasami, że tak samo jest z cenami za turnusy. Ośrodki wykorzystują to, że rodzice zazwyczaj płacą za nie pieniędzmi z PFRONu lub 1%. Jakby nie było takiej możliwośći ceny na pewno byłyby niższe.
Mam nadzieję, że nie namieszałam w tej dyskusji.

Nie namieszałaś Aniu. Zgadzam się z Tobą. Też twierdzę, że ceny są zawyżone sztucznie, bo skoro mamy środki na dziecko na subkoncie to jest z czego wyciągnąć ale gdyby ceny były niższe nasze dzieci mogłyby więcej skorzystać. Też nie mogę się z tym pogodzić. Patrząc czasem na ceny turnusów nie mogę uwierzyć :-( .

Wojtala - 2011-11-05, 19:15

A ja się zastanawiam, dlaczego apteki robią taki problem. Ostatnio, gdy byłam z Wojtkiem w szpitalu musiałam dokupić kilka pieluch, a sklepy były daleko. Przy szpitalu jest apteka - poszłam tam, spytałam o pieluchy, były Pampersy (te Pampersy) i cena za paczkę - 75 zł :wow: . Pytam pani - czemu tak drogo - a ona do mnie - "ale w paczce są aż 52 sztuki " (rozmiar 5) :lol:
I teraz nie rozumiem - skoro NFZ refunduje 100 zł a te pieluchy w aptece kosztują 75 zł - to dlaczego robią taki problem i nie można ich wybrać (w niektórych punktach - z tego co czytam) i dlaczego jeszcze rodzice muszą dopłacać. To jest dla mnie jakaś abstrakcja.
Wiem, jeszcze mnie to nie dotyczy, więc może nie powinnam wcinać się w ten wątek, wszystkiego nie doczytałam, ale zastanawiają mnie te kwoty. Takie jawne okradanie.
Hmmm - teraz tak myślę, że na Happy jednak więcej zarabiają - bo są tańsze. I to chyba clou sprawy.

Manu - 2011-11-06, 08:06

Kurczaki a ja dopłaciłam teraz do pieluch Happy aż 70zł ale za 3 miesiące.
Iga - 2011-11-06, 08:55

:wow:

Ja 63 zł dopłacałam do Pampersów!

aniamamajulci - 2011-11-07, 13:06

O to cały jest ambaras, że Wielki Brat, o wiele bogatszy od nas wszystkich razem wziętych robi z Was (Nas) d.... i za przyzwoleniem Państwa okrada Was (Nas) z tego co Wam (Nam) sie należy z racji posiadania dziecka z ZD.
Dziewczyny racje mają... Iga, eelusia itd Zamiast razem w słusznej sprawie zaprotestować (to smao przeciez dotyczy wszelkich dofinansowań - wózki, turnusy) to dyskutujecie (delikatnie mówiąc) kto jest snobem i uzywa pampersów a kto nie i uzywa Happy

:papa:

eelusiaa - 2011-11-15, 11:05

Gdyby ktoś potrzebował namiary na sklep w Opolu, które refunduje oryginalne pampersy to chętnie się podzielę.
Iwonka2008 - 2011-12-01, 19:41

My też wybraliśmy się po zlecenie na pampersy.Wszystko poszło sprawnie :roll:
W aptece dostaliśmy pampersy z pampersa z dopłatą 23zł. za 60szt.

sas - 2011-12-06, 11:29
Temat postu: dofinansowanie pampersów
mam pytanie, jak załatwić dofinansowanie pampersów, mój adaś ma nietrzymanie moczu i jest skazany na pampersy. Proszę o podpowiedź.
nefre - 2011-12-06, 11:43

Musisz zajść do neurologa i poprosić o zlecenie na pieluchomajtki. Później z tym zleceniem do NFZ podbić pieczątki i do sklepu medycznego załatwić pieluchy :-)
Niektóre sklepy załatwiają Bellę, niektóre Pampers, są też inne pieluszki.

W tym wątku jest wszystko dokładnie opisane :spoko:

motylek11 - 2011-12-06, 11:51

może szybciej załatwisz u lekarza rodzinnego :tak: który wypisze zapotrzebowanie na pieluchomajtki,potem do NFZ.
vairatka - 2011-12-06, 15:42

Hmm, a ja dziś odbierałam Pampersy ze sklepu i dowiedziałam się od pani, ze wg NFZ pampersy firmy Pampers konkretnie nie będą już uznawane jako środki pomocnicze, będziemy skazani na jakieś zwykłe pieluchomajtki, niekoniecznie takiej jakości jak Pampersy :-( Przynajmniej tak jest u nas, nie wiem, czy w całej Polsce to obowiązuje... Udało mi się dziś dostać jeszcze resztkę z magazynu, od nowego roku ten akurat sklep, w którym dziś byłam będzie miał jakieś nowe pieluchomajtki Tena... Inny z kolei, w którym do tej pory zawsze kupowałam, wogóle nie ma podpisanego kontraktu z NFZtem na sprzedaż pieluch :-( Może w lutym będą mieli... Kurcze, ciągle pod górkę :-x
nefre - 2011-12-06, 15:54

Ja za niedługo też będę odbierała pieluchy, bo dziś wniosek zostawiłam w sklepie. Zapytam czy coś wiedzą na ten temat i dam znać.

Motylku, ale czy ten pierwszy raz nie musi być wniosek wypisany przez neurologa? ja nie wiem, ale myśmy tak załatwiali właśnie. Wpierw u neurologa, później przedłużanie już u pediatry.

vairatka - 2011-12-06, 15:55

My od początku mamy tylko od pediatry wniosek.
mimi3 - 2011-12-06, 23:48

Mi pediatra zapowiedziała że jeśli chce żeby po nowym roku nadal wypisywała wniosek to musi dostać pisemko od neurologa o takiej potrzebie, bo takie ponoć teraz wymogi są.Albo od urologa.
Manu - 2011-12-07, 08:33

U nas tez juz trzeba zaświadczenie od neurologa
vairatka - 2011-12-07, 09:26

A to może m.in. dlatego moja pediatra była wczoraj taka wkurzona, że "ten biedny pacjent tylko po zaświadczenia musi stac w kolejkach". W sumie nic nie mówiła o konieczności zaświadczenia od neurologa do pieluch, ale mamy jeszcze trzy miesiące do następnego wniosku, więc zdąży nam powiedzieć ;-) Ciekawie się przyszły rok zapowiada :-)
motylek11 - 2011-12-07, 13:29

nefre napisał/a:

Motylku, ale czy ten pierwszy raz nie musi być wniosek wypisany przez neurologa? ja nie wiem, ale myśmy tak załatwiali właśnie. Wpierw u neurologa, później przedłużanie już u pediatry.

pierwszy raz dostałam wniosek od pediatry :tak: , ale idę w poniedziałek po nowe zlecenie i zobaczymy czy coś się zmieniło.

motylek11 - 2011-12-20, 22:41

Zlecenie odebrałam od pediatry i bez zmian :-) załatwiamy wniosek telefonicznie w rejestracji :-D
halus504 - 2012-02-13, 17:22

Witam w tym roku z pieluchomajtkami pod górkę.Poszłam po zlecenie dla 15-latki pani doktor uzdrowiła moje dziecko z zespołem.I oświadczyła mi że tylko dla głęboko upośledzonych.Zasięgałam informacji w NFZ powiedziano że w rozporządzeniech nic się nie zmieniło.Nic z tego nie rozumiem.Do kogo po pomoc.Pozdrawiam wszystkich.
Tuśka - 2012-02-13, 18:26

Najpierw bardzo prosimy abyś nam się przedstawiła w odpowiednim wątku.
Lubimy porozmawiać, ale ze znajomymi. :-)

halus504 - 2012-02-13, 19:24

Właśnie nic z tego nie rozumiem.Dzwoniłam do NFZ I do rzecznika pacjenta i oni o żadnych zmianach nie wiedzą.Nie chcę zadzierać z panią doktor prowadzącą ponieważ prowadzi moje dziecko od urodzenia.I jak do tej pory nie było żadnych problemów.Raczej szła na rękę.
Tuśka - 2012-02-13, 20:07

Tak, ale nie musisz zadzierać, poprostu jej powiedz, że zmian żadnych nie ma...
A jak nie będzie ci chciała wypisywać i nie zechce dowiedzieć się szczegółów z NFZ to masz kilka wyjść?
1, Kupować na 100%
2,Zmienić lekarza;
3, No jednak zadrzeć z dotychczasowym i spytać wprost co nią kieruje, ze nagle robi dziecku kłopoty? Jeszcze kilka wyjść bym znalazła, ale może nie będzie potrzeby? :-D

mimi3 - 2012-02-14, 13:23

Tusiu niby nic się nie zmieniło,ale nam pediatra już pod koniec roku powiedziała że bez aktualnego zaświadczenia od neurologa o neurogennym pęcherzu nie będzie mogła wypisać wniosku na pieluchy. Co kraj to obyczaj.
halus504 - 2012-02-14, 19:54

Kobitki napisałam zapytanie do Rzecznika praw pacjenta i Ministerstwa zdrowia.Zobaczę co oni mi odpiszą.A moja pani doktor krótko stwierdziła że głeboko upośledzone-leżące.Czyli jednym słowem czarna magia.Pozdrawiam
halus504 - 2012-02-27, 19:59

Witam.Dostałam odpowiedz z Departamentu refundacji i od Rzecznika praw pacjenta z WARSZAWY że przepisy co do refundacji pieluchomajtek się nie zmieniły.Jutro idę do pediatry negocjować.Na wszelki wypadek zarejestrowałam się też do neurologa.Pozdrawiam.
anna30 - 2012-02-27, 20:03

Jakby co, Izba lekarską strasz :lol:
Powodzenia :spoko:

vagabunda8 - 2012-02-27, 20:12

halus, napisz nam później jak wyszło? Ciekawi mnie postawa tejże lekarki. Powodzenia :spoko:
aga1 - 2012-02-27, 21:29

Jeśli chodzi o pieluchy to ja byłam dziś u lekarza, i nie miałam problemu mimo że nasza lekarka też czasem jest nam obca ... :-)
czyli u nas bez zmian.

halus504 - 2012-02-28, 18:03

Witam.W dalszym ciągu u mnie nerwowo co do pieluszek.Poszłam do pani doktor powiedziałam gdzie pisałam i jakie dostałam odpowiedzi,kazała wydrukować i przynieśc to wtedy podejmie dyskusję na ten temat z kierownikiem ZOZ.Zadzwoniłam do mojego NFZ i rzecznika praw pacjenta mówią że to brednie kazali pisać skargę.Narazie nie będę pisać skargi ponieważ wydębiłam skierowanie do neurologa pod innym pretekstem,idę 12 marca.A zarządzenie co do pieluszek wymyślił kierownik przychodni (nieprawnie).Czarna magia i bezprawie w mojej przychodni.Narazie nie chcę zmieniać lekarza bo moja pani pediatra peowadzi nas 15 lat a w listopadzie moja Basia kończy 16 lat i będzie czas na komisję po nowe orzeczenie więc jak tu zmieniać lekarza?Pozdrawiam.
mimi3 - 2012-03-01, 14:07

Ja miałam dokładnie taką samą sytuacja w ubiegłym roku.Też właśnie pani kierownik sobie coś ubzdurała i dała zakaz wszystkim lekarzom na wypisywanie pieluszek ajuż na 3 miesiące tym bardziej.Pamiętam że byłam na gorącej lini z NFZ em chyba przez dobry kwadrans albo i dłużej,ale nasza Wielkopolska rzeczniczka była tak miła że kazała kierowniczce natychmiast do siebie dzwonić.....ależ była obraza :lol: kiedy się dowiedziała że musi cofnąć zakaz wypisywania wniosków.

A na ten rok nasza pediatra zażyczyła sobie zaświadczenie od neurologa,żeby nie było potrzeby NFZ tu kłopotać...;) gdyby kierowniczka miała znowu jakieś muchy w nosie.

halus504 - 2012-03-01, 16:05

Przemyślałam sprawe i w tej chwili bedę smarować skargę do rzecznika praw pacjenta.Wszyscy tak radzą.Pozdrawiam.
wera25 - 2012-03-02, 22:37

Ja ostatnio realizowałam zlecenie na pampersy Pampersa i niestety od stycznia nie ma już refundacji na takie pampersy, tylko mogłam wziąć jakieś zwykłe pieluszki , ale niestety moja mała tylko może Pampersy i z refundacji klapa :-(
Grażyna O. - 2012-03-03, 07:41

Wera zmień aptekę/sklep który realizuje zlecenie :tak: .
BeataR - 2012-03-06, 11:59

byłam w aptece i od stycznia nie ma nawet belli do refundacji tylko stena :-(
anna30 - 2012-03-06, 14:39

Ja biorę w sklepie medycznym Pampersa i w styczniu normalnie były (Belle też). W tym tyg jadę po zapas na kolejne 3 miesiące, ciekawe, czy u nas się nic nie zmieni ;/
halus504 - 2012-03-14, 19:05

Dostałam dzisiaj pisemko z NFZ że wyjaśniają sprawę z pieluchomajtkami z kierownikiem mojej przychodni.Przewidywany termin zakończenia sprawy 6.04.2012.To jest chore od stycznia nie mogę wykupić pampersów.Trzy miesiące w plecy.Ale się nie poddam będę pisać gdzie się da.Pozdrawiam.
anna30 - 2012-03-14, 22:35

Walcz kobieto, walcz :spoko:
Ja mam znajomą, co ma zespołowego syna (6 lat), mały ma stulejkę, zwężenie powoduje problemy w oddawaniu moczu, jest "przteznaczony" do zabiegu, ale nie może go mieć z uwagi na serce. Jest więc cały czas na pieluchomajtkach, bo innej opcji w tej chwili nie ma. W orzeczeniu jest zaznaczony punkt o środkach pomocniczych na tak, a pediatra nie chce zlecenia na pieluchomajtki wystawiż :wow: Wie o stulejce, o sercu, ale z uporem maniaka twierdzi, że to lenistwo matki, że mały w wieku 6 lat nadal na pieluchach. Ale inaczej się nie da. Paranoja jakaś. Namawiam Ją, by pediatrę zmieniła, albo odwołała się, ale jakaś zestrachana jest. Nie kumam tego :nie:

Ania Bydgoszcz - 2012-03-15, 08:29

Beatko zmień aptekę. Ja w zeszłym tygodniu normalnie Happy odbierałam.
ewa12023 - 2012-04-13, 18:59

Mam pytanie. czy w oświadczeniu o dochodach składanym do PCPR w sprawie dofinansowania do pampersów podajmey zarobki brutto czy na netto przypadające na członka rodziny?
Iga - 2012-04-13, 20:14

Raczej brutto.
nefre - 2012-04-13, 22:20

mnie się wydaje, że netto...
anna30 - 2012-04-13, 23:18

Biorę pieluchy z dofinansowaniem. Poprosiłam o fakturę na Fundację. Ale Pani w medycznym się kopnęła i zamiast Pampersa 4+ wypisała mi Bellę Junior 16+ ;/ To pieluchy dla dzieci powyżej 16 kg. I teraz pytanie... Doczepi mi sie Fundacja do tego? 3,5 letnie zespołowe dziecko ważące ponad 16 kg? Paula niespełna 13 waży. Bo mam jeszcze szansę skorygować ten błąd, tyle,że mi sie po prostu nie chce latać i tłumaczyć. Doradźcie.
eelusiaa - 2012-04-13, 23:33

Spokojnie, nikt się nie doczepi. I na pewno nie w Twojej fundacji ;-) a w ogóle to pampersy mają mniej więcej taki sam przedział kilogramowy.
anna30 - 2012-04-13, 23:38

Dzięki. To jest pierwsza faktura jaką na Fundacje biorę, wolę mieć pewność :spoko:
nefre - 2012-04-14, 10:00

Aniu, a nie chciałaś rozliczyć fakturę w PCPR?
eelusiaa - 2012-04-14, 10:10

Ania przypuszczalnie z tego samego powodu nie rozlicza pieluch przez PCPR co ja. Wlicza się dochód na częściowe pokrycie kosztów dziecka w RZ i przekraczamy próg dochodowy do tego rodzaju pomocy.
dorota3 - 2012-04-14, 13:00

U nas w PCPR zawsze dostaje zwrot dopłaty do zleceń z NFZ :-)

Wszystkich ..

anna30 - 2012-04-14, 22:42

nefre napisał/a:
Aniu, a nie chciałaś rozliczyć fakturę w PCPR?

Nefre, dokładnie tak jak napisała eelusia... Ponadprogowa jestem :-(

mimi3 - 2012-04-27, 09:07

Czy ktoś używał majtek jednorazowych z SENI albo z TENY rozmiar S lub M ?
Albo wie jakie one są,bo się zastanawiam nad kupnem.

sas - 2012-04-27, 10:49

mój adaś używa pieluch SENI cieszy mnie niższa cena, ale martwi jakość. Wykupiłam teraz na 3 miesiące czyli 180 pieluch, ale jest problem bo odklejają się, co noc Adaś ma mokrą piżamkę. Nie wiem co robić, czy można złożyć reklamację? czy w innych aptekach dostanę inne pieluchy? może ktoś jest z Białegostoku i mi podpowie.
nefre - 2012-04-29, 21:15

a pieluszki Bella? ile Adaś waży? Belle są do rozmiaru 6 chyba, a te są dość duże.

Zapytaj w aptece, czy mogą takie Ci załatwić, albo poszukaj w swoim mieście sklepu medycznego, który realizuje wnioski o dofinansowanie z NFZ, lub innych aptek.

Ja sprawę z pieluszkami załatwiam w sklepie medycznym, bo aptekom ostatnio u nas się nie chce kombinować.

betka533 - 2012-07-31, 09:18

Kochane napiszcie mi proszę jak sie ma sprawa z dofinansownaiem do pieluszek?Gaba we wrześniu kończy trzy lata i pieluchy non stop.Używa Happy bo tylko takie Jej odpowiadaja.Czy takie dofinansowują?Dziś na noc założyłam Jej Bartkowego pampersa i rano cała dupcia wysypana :-( Jak to się załatwia i gdzie realizuje?Z góry dziękuje za pomoc :spoko:
eelusiaa - 2012-07-31, 09:32

Z dofinansowaniem bella hepy nie będziesz miała najmniejszego problemu.
Idź po zlecenie do pediatry (ja musiałam do neurologa, bo pediatra się wykręcał), potem podbij zlecenie w punkcie zaopatrzenia medycznego np. w siedzibie oddziału NFZ (u nas jest taki punkt w szpitalu) i potem do sklepu medycznego, czasem w aptece też zrealizują.

betka533 - 2012-07-31, 09:38

Dziękuje :*
aniak - 2012-07-31, 11:09

No i pamiętaj, że sam zD nie jest wskazaniem ro dofinansowania i lekarz musi nieco "upiększyć" zlecenie.
betka533 - 2012-07-31, 11:41

U nas wystarczy prawdę wpisać.Zd,niedowład lewostronny,nie chodzi,ledwo siedzi.Nie je samodzielnie.Nie ubiera się sama.Kontakt różny.Cos jeszcze trzeba?? :-?
mimi3 - 2012-07-31, 11:45

Że ma neurogenny pęcherz, ale przy nawet jednostronnym niedowładzie to już chyba nic więcej nie musi być,takie jest moje zdanie.
anna30 - 2012-07-31, 11:53

Beatka, u nas zawsze piszą jeszcze - nietrzymanie moczu :spoko:
karolina - 2012-07-31, 13:02

A u nas głębokie upośledzenie, bez tego NFZ nie dofinansuje...
nefre - 2012-07-31, 13:43

Nietrzymanie moczu zawsze działa :tak:

Zorientuj się, w którym sklepie najtaniej Cię to wyjdzie, bo każdy sklep medyczny i apteki mają swoją marżę.

Możesz od razu w sklepie czy aptece poprosić o wystawienie faktury celem przedłożenia w PCPR, wówczas PCPR (po złożeniu u nich wniosku) zwróci Ci tą kwotę, którą zapłaciłaś za pieluszki.

aniak - 2012-07-31, 14:01

betka533 napisał/a:
U nas wystarczy prawdę wpisać.Zd,niedowład lewostronny,nie chodzi,ledwo siedzi.Nie je samodzielnie.Nie ubiera się sama.Kontakt różny.Cos jeszcze trzeba?? :-?

Beatko, sorki :* , ale jestem świeżo po instrukcji z NFZ i tak z rozpędu napisałam.
Wy i tak macie aż w nadmiarze :-(

betka533 - 2012-07-31, 14:29

Spoko,spoko :spoko:
Nietrzyma moczu,połóż bez pieluchy - zasika wszystko wokół.
Ale wiem o co chodzi :-)
Od kiedy mogę się starać?
Po trzecich urodzinach? Czyli po 15 września?
Czy moge przed?

nefre - 2012-07-31, 14:38

wcześniej raczej nie.. idź 15 września :-)
Iga - 2012-07-31, 21:08

15 wrzesień najwcześniej.
Asiulinka27 - 2012-08-12, 21:45

Czy ktoś zamiast pieluchomajtek kupuje wkłady anatomiczne?
Patryk już od ok 2 tyg nie nosi pieluch, ale w ciągu dnia zdarza mu się popuszczać ( ma problemy z pęcherzem). Wkładam mu zwykłe podpaski żeby nie zmianiać majteczek kilka razy dziennie.
Nie chce już kupować pieluch bo wystarczy, że mu je założe i już nie woła siusiu (cwaniaczek), a gdy ma wkładke lub podpaske to woła...
Wydaje mi się, że właśnie takie wkładki anatomiczne są najlepszym rozwiązaniem przy nietrzymaniu moczu, ale czy mogę je kupować na podstawie tego samego zlecenia co na pieluchomajtki?

tak poza tym się zastanawiam czy nie taniej mnie wyjdzie kupowanie zwykłych podpasek? :roll:

BeataR - 2012-08-14, 17:49

prośba do warszawianek, czy możecie mi w pw podać namiary na sklep lub aptekę gdzie realizujecie pieluchy?? W mojej okolicy tylko SENI, a ja już wolę cokolwiek byle nie to...błagam, czasu mam coraz mniej :-(
szałwia - 2012-08-23, 16:44

A ja mam taką samą prośbę do Poznanianek :prosze:
Proszę o namiary na prive. W moim mieście tylko Seni od 12 kg, a Igor do takiej wagi jeszcze nie doszedł ... ;-)

mimi3 - 2012-08-23, 18:47

Kurcze no naprawdę nie wiem co Wy chcecie od seni,rozumiem tena...ale seni są naprawdę dobre. Do tego seni ma w ofercie również majtki są rewelacyjne dla starszych dzieci,które się same uberają :-D
A bella nadal ma 6 ? kiedyś wypadały większe od innych pieluch takich typowo dziecięcych.

Iga - 2012-08-23, 19:29

Majka jest wychowana na Pampersach. Jak dla mnie lepszych pieluch nie ma. Problem taki, że nie ma już dla niej rozmiarówki. Może semi i belle są okej dla starszych, ale dla maluchów są za sztywne, za grube i źle się układają. Do tego nie trzymają rzepy. Raz przepiętą pieluchę można wyrzucić.
Ania Bydgoszcz - 2012-08-23, 20:06

Szałwia, a dlaczego nie weźmiesz Happy. Rozmiar 5 ?
Sebastian już ma 6 i sobie chwalę. A kiedyś tylko Pampersy używałam.

szałwia - 2012-08-24, 21:27

Może i bym Seni wypróbowała i osobiście oceniła, ale one od 12 kg, a Igor w ciuchach 11 , a jego uda do najgrubszych to nie należą... :-?
Chętnie bym nawet Happy (dla Igora 4 ) wypróbowała ( używaliśmy nawet kiedyś rozmiaru 0 - tylko oni takie produkują ) , ale na nie także moje okoliczne sklepy umów z NFZ nie mają, nie mówiąc już o Pampersach... :nie:

mimi3 - 2012-08-25, 21:21

Sylwia jak będę w tym tygodniu na zaj. z Rafałem w stowarzyszeniowej poradni to podpytam mamusiek maluchów ,bo zawsze jakieś się kręcą ;-)
BeataR - 2012-08-27, 11:21

I co?? Warszawianki nie realizują pieluch ?? :cry:
aniak - 2012-08-27, 11:39

Beatko, ja nie :nie:
BeataR - 2012-08-27, 14:28

Ciebie nawet nie liczyłam ;-) ale trochę w stolycy lub okolycy mieszka ??
Iwonka2008 - 2012-11-09, 10:41

Mam mały kłopot :-(
Wniosek z NFZ na pampersy miałam do października i teraz co mam zrobić. Pierwsze do rodzinnego po zlecenie, a później do funduszu czy odwrotnie.
Dzwoniłam do NFZ ale nikt nie odbiera, a do rodzinnego czeka się 2-3 godz. Lepiej od razu wiedzieć niż się wracać ;-)

nefre - 2012-11-09, 11:50

Iwonka, ale rozumiem, że skończył Ci się rok, tak???
w takim razie wpierw do pediatry po wniosek, później do NFZ podbić zlecenie, a najpóźniej do medycznego po pieluszki....

potem już tylko pediatra raz na trzy miesiące i sklep medyczny :spoko:

Iwonka2008 - 2012-11-09, 16:35

Tak skończył nam się rok.
Nefre dzięki za pomoc. Tak właśnie myślałam, ale lepiej się upewnić ;-)

Ania Bydgoszcz - 2012-11-10, 22:50

Najpierw do rodzinnego i potem do NFZ, na pewno :tak: :tak: .
angelika kuspa - 2012-11-10, 23:16

A my ostatnio nie dostaliśmy nowego zlecenia od pediatry. Na upośledzenie ciężkie nie chciała mi wypisać, bo Ada nie ma i nie wiedziała pod jaki symbol ma nas podpiąć. Jeden plus to taki że dała am skierowanie do urologa i na USG brzucha , bo Ada kompletnie nie trzyma moczu w nocy. W dzień wytrzymuje po kilka godzin i sama woła kiedy jej się chce a w nocy jakiś czas ją wytrzymywałam ale nie dałam rady z tymi obsikanymi kołdrami.
Iga - 2012-11-11, 10:47

Angelika załamuje mnie ta Twoja pediatra. Mogła napisać: zD, nietrzymanie moczu.
nefre - 2012-11-11, 11:01

:-(
Nam tak piszą właśnie... Angelika, zajdź może raz jeszcze i powiedz, że tak wypisują lekarze naszym dzieciom.. i poproś opinię urologa i przedstaw ją pediatrze

Ania Bydgoszcz - 2012-11-11, 11:14

Dokładnie, mi tez lekarz wpisuje zD i nietrzymanie moczu, nic o upośledzeniu :nie: .
karolina - 2013-01-30, 13:30

Jak u Was w nowym roku z pieluchami. Ja jestem załamana. Żaden sklep mi już nie chce dać pampersów. Co więcej, nawet happy już nie mogą. Właściwie zostały tylko tena, seni i jakieś drykids. Wszystkie równie udane ;/ Zwykły papier jest mniej sztywny. Ściągacz mają tylko z tyłu i to bardzo marny i wszystkie są zapinane. Ja Maćka często wysadzam na nocnik. Z wciąganymi pampersami było mi łatwo. Żeby te założyć muszę go kłaść jak niemowlaka. Dlaczego te firmy, za tą cenę nie mogą nic dobrego wymyśleć. I dlaczego NFZ ogranicza mi wybór :-x Być może od marca będę mieć jakieś "fixies" wciągane, ale nie wiem jakie one są, jak się okażą równie sztywne to się załamię. Dlaczego NFZ nei może po prostu dać kasy mi na pieluchy, ja bym sobie kupiła jakie bym chciała i szła do nich z paragonem, a nawet z tymi pieluchami. Mam już dość, jak te pieluchy będa takie beznadziejne,to będę musiała podziękować NFZ za dofinansowanie i póki co, kupować pampersy.
A może Wy macie jakieś fajne pieluchy , o które mogłabym w sklepie spytać. Bo oczywiście o tych fixiesach nie powiedział mi sklep, tylko sama musiałam sobie w necie znaleźć, że są dofinansowywane i powiedzieć sklepowi, żeby to sobie sprawdzili.

dorota3 - 2013-01-30, 13:42

Ja nawet zlecenia nie dostałam w tym roku od lekarza bo podobno tylko dzieciom z cięzkim upośledzeniem sie należą :roll: odpuściłam ,nie chce mi się szarpać,nie mam sił ;/
semm - 2013-01-30, 13:43

karolina napisał/a:
Jak u Was w nowym roku z pieluchami. Ja jestem załamana. Żaden sklep mi już nie chce dać pampersów. Co więcej, nawet happy już nie mogą. Właściwie zostały tylko tena, seni i jakieś drykids.

Karolino - ja używam jak to nazwałaś "jakieś drykids" dla Madziuni i jestem bardzo zadowolona, bo co do pieluch seni - to muszę przyznać Ci rację, że są do du.. :tak:

mimi3 - 2013-01-30, 13:50

dorota3 napisał/a:
Ja nawet zlecenia nie dostałam w tym roku od lekarza bo podobno tylko dzieciom z cięzkim upośledzeniem sie należą :roll: odpuściłam ,nie chce mi się szarpać,nie mam sił ;/

Dorotko jak tak wszyscy odpuszczą to NFZ nie będzie miał na co wydawać naszych pieniążków.Poproś lekarza o udokumentowanie takiego głupiego stwierdzenia i niech napisze Ci na piśmie że odmawia wystawienia wniosku bo zaniesiesz go nfz ze skargą !
Ja wiem że czasami mamy dość,ale nie można odpuszczać !!!

karolina - 2013-01-30, 13:58

U nas już dawna nie podbijali, jeśli nie było upośledzenia głębokiego. Dzwoniłam wtedy do NFZ i potwierdził. Maćkowi się należą, niestety...
dorota3 - 2013-01-30, 14:26

mimi3 napisał/a:
dorota3 napisał/a:

Dorotko jak tak wszyscy odpuszczą to NFZ nie będzie miał na co wydawać naszych pieniążków.Poproś lekarza o udokumentowanie takiego głupiego stwierdzenia i niech napisze Ci na piśmie że odmawia wystawienia wniosku bo zaniesiesz go nfz ze skargą !
Ja wiem że czasami mamy dość,ale nie można odpuszczać !!!

Masz rację ,tylko ,ze lakarka na prawdę w porzadku ,zawsze ma dla Nas czas i miejsce ...
Kilka dni temu przeczytala mi nawet dokument stwierdzający komu ma prawo wypisac zlecenie...ot nasz smutna Polska rzeczywistość..

A tak na marginesie to jak u dziecka 4-5 letnie stwierdzić na 100% stpoień upośledzenie??

karolina - 2013-01-30, 16:36

Dorotko, stopień upośledzenia stwierdza niby poradnia :roll:

Semm, wg mnie obie pieluszki są podobne. Wiesz jak się przechodzi z pampersów na taką pieluszkę to widzi się różnicę. Tym bardziej jak za pampersa wciąganego płacę 1,30 za sztukę a za te drykids 1,85 za sztukę. No niby za te drugie płacę tylko część, ale trafia mnie jak pieluchy takiej jakości kosztuję tyle więcej od pampersów.
A mi naprawdę jest trudno Maćka ubrać w pieluchę zapinaną. Jest duży, ciężki, na łóżko trzeba go położyć a później jeszcze utrzyma. A przy pieluchach wciąganych tylko go stawiałam na nóżki i już.
Nadal ponawiam pytanie, czy ktoś zna jakieś inne wciągane i refundowane pieluszki?

dorota3 - 2013-01-30, 16:51

Hmm,jak Julka miała badanie to moje psycholożki się nie podjęly oceny stopnia uposledzenia ,stwierdziły ,że to stanowczo za szybko aby wyrokowaac w tej sprawie....widac co psycholog to inne podejście :-)
mimi3 - 2013-01-30, 16:56

Dorotko to nie ma większego znaczenia czy lekarz jest w porządku. Masz dziecko z problemami z tak zwanym nie trzymaniem moczu to może potrwać jeszcze rok ale i może potrwać jeszcze 10 lat ! Wiesz ile to jest kasy ? kasy której nie wydasz np na rehabilitacje lub logopedę że o przyjemnościach dla dziecka nie wspomnę,tylko wywalisz do kosza,albo będziesz na okrągło prała i z paczką na przebranie będziesz latać.
Zadzwoń do nfz lub do rzecznika praw pacjenta o interwencję. Bo nasze dzieci mają prawo do dopłat do pieluch właśnie dlatego że nie trzymają moczu.
A poza tym czy każde dziecko z chorobami urologicznymi jest upośledzone umysłowo ? Może lekarka nie doczytała,ale czynników zezwalających na wypisanie pieluch jest o wiele więcej niż upoś.umysłowe.

kropka79 - 2013-01-30, 23:10

Jakieś trzy lata temu nasza pediatra wystawiła mi zlecenie na pieluszki dla Maciusia i wpisała, że ma głebokie upośledzenie, co nie było prawdą. Napisała tak, ponieważ jeśli dobrze pamiętam do 10 roku uznaje się to za moczenie nocne i nie podlega refundacji.
anna30 - 2013-01-31, 11:32

Kurcze, dziewczyny, co ja tu czytam :wow: To ja się zaczynam cieszyć, że na zadupiu mieszkam, do nas jeszcze te resrtrykcje nie dotarły. Mąż w NFZ "od ręki" dostał kartę na ten rok (poprzednia sie skończyła), pediatra w zleceniu zawsze pisze - zespół Downa, nietrzymanie moczu i nikt się nigdy nie czepił (choć w zanadrzu jeszcze Hirschprung)! W sklepie medycznym "problem" mam tylko z wyborem - seni, bella happy czy pampers.
Uważam, że to w większosci zależy od ludzi, każdy sobie zinterpretuje przepisy jak chce. Jak ktoś chce być wredny i "umilić" innym życie, to sie paragraf znajdzie. Mojej koleżance pediatra nie chciała wystawić zlecenia, chociaż dziecko w ON ma środki pomocnicze na tak, ma silną stulejkę (potwierdzone "papierkiem" od chirurga), nie do zoperowania, bo z uwagi na serce mały sie nie kwalifikuje do narkozy. Podłość i tyle :cry: Przykre to...

karolina - 2013-01-31, 11:37

Aniu, a kupowałaś w tym roku? My w zeszłym roku nie mieliśmy problemów z zakupem pampersów. A od tego roku żaden sklep mi ich nie sprzeda :nie:
anna30 - 2013-01-31, 11:43

Tak Karolina, brałam jeszcze na styczeń i problemów nie było żadnych.
Iga - 2013-01-31, 14:10

Nie musi być upośledzenie głębokie, możne być "nietrzymanie moczu", dla tego Anno trzydziestko nikt się nie czepił. W NFZcie, czy to zadupie czy nie to pilnują tych haseł.

Majka nie trzyma moczu. Tylko ja kupuje podkłady zamiast pieluch.

mimi3 - 2013-01-31, 19:40

anna30 napisał/a:
Jak ktoś chce być wredny i "umilić" innym życie, to sie paragraf znajdzie. Podłość i tyle :cry: Przykre to...

Zgadzam się.

Jak ja odbierałam w sierpniu nowe zlecenie z nfz to pracownik sam mówił że przy dzieciach upośledzonych musi być dopisek nie trzymanie moczu,lub pęcherz neurogenny.
W zależności od konkretnego przypadku,a powiem jeszcze tylko tyle chciałabym żeby u nas to było tylko nietrzymanie.

betka533 - 2013-01-31, 20:20

Gaba musiała miec wpisane głebokie upośledzenie żeby dostać u nas pieluchy.Chory kraj.
halus504 - 2013-02-01, 20:04

Kto orzeka stopień głeboki? Bo ja już nic nie rozumiem ja mam znaczny póżniej jest umiarkowany i lekki.Też walczyłam z pieluchomajtkami łącznie ze skargami do NFZ Ale bez skutku :-(
mimi3 - 2013-02-01, 22:40

halus504 napisał/a:
Kto orzeka stopień głeboki? Bo ja już nic nie rozumiem ja mam znaczny póżniej jest umiarkowany i lekki.Też walczyłam z pieluchomajtkami łącznie ze skargami do NFZ Ale bez skutku :-(

Dlaczego tak jest :?:

Przecież to byle głupek by zrozumiał,że skoro dziecko w tym wieku ma problemy to mu należy się pomoc. A tu lekarze ludzie wykształceni takie kłody pod nogi rzucają. Najgorsze jest to że te konowały wykształciły się na państwowych uczelniach,a teraz z naszych składek mają wypłaty !!!

A byłaś u neurologa, urologa ? Przecież rodzinny nie musi wypisać zlecenia.
A znaczny to inaczej jest głęboki,tylko kiedyś w starych przepisać był głęboki,najwidoczniej nie we wszystkich dokumentach to zostało pozmieniane.

karolina - 2013-02-02, 10:55

Znaczny to nie głęboki. Chyba że w ciągu dwóch lat coś się zmieniło.
halus504 - 2013-02-02, 12:46

To kto stwierdza głęboki? ;?Byłam w grudniu po orzeczenie i dostałam znaczny.Do orzeczenia są trzy stopnie znaczny,umiarkowany i lekki. :prosze:
halus504 - 2013-02-02, 12:50

Mimi neurolog powiedział że rodzinny wypisuje on już dawno nawet druków nie ma.No to poszorowałam do urologa wziął do szpitala na badania i w wypisie rozpoznanie zaburzenia układu moczowego ale to i tak nic nie dało,uparła się i tyle.Napisałam skargę do NFZ to odpisali że to zależy od lekarza.Czyli jeden wielki bajzel!!! :-( :-( :-( :-(
mimi3 - 2013-02-02, 16:08

To poproś urologa o wypisanie wniosku,albo zmień pediatrę.
qwerka - 2013-02-04, 09:25

Dziewczyny jakie miałyście wpisane kody w kartę zaopatrzenia medycznego aby się powiodło? Musze podpowiedzieć swojej pediatrze. Chciała zaświadczenie od neurologa.
Zaświadczenie od neurologa mam opisowo zrobione:
cyt" Zespół Downa, upośledzenie umysłowe, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, nie kontroluje zwieraczy"
wiadomo kod Q90 a inny?

Iga - 2013-02-04, 10:10

Q90, a w opisie: nietrzymanie moczu.

Kod na produkt, nie pamiętam. Kiedyś było tak, że wpisywało się kod na pieluchy i można było wymieniać w sklepie między podkłady/pieluchy. Teraz trzeba niestety u lekarza określić co się chce.

mimi3 - 2013-02-04, 16:04

Na zleceniu (świstek z nfz) mam kod na pieluchy 9245.02 jako zamiennik 03 lub 04

Na wniosku od lekarza mam q 90 i kod pieluszek 9245.02 w opisie pieluchomajtki,pęcherz neurogenny.

qwerka - 2013-02-05, 11:40

Dzięki dziewczyny. Wypisała mi tylko kod Q 90 a w opisie zespoł Downa i upośledzenie umysłowe i to wystarczyło. Teraz tylko muszę iśc do sklepu. :jupi:
marsjanka7 - 2013-02-21, 19:47

Dziś załatwiałam te pieluszki...paranoja jak dla mnie :-x
Lekarz pediatra wypisał mi bez problemu ale musiał napisać głębokie upośledzenie inaczej w NFZ nie wydadzą mi papierka ;/
To jeszcze nic...paranoja zaczeła się jak chciałam wybrać te pieluszki...albo mają te Semi gdzie dopłacać trzeba w sklepie medycznym 27 zł...w aptece 19 zł...to jak przeliczyliśmy z mężem to zaoszczedzimy 3 zł na paczce te z apteki :lol: Kupuje Helen Harper 44 sztuki za 21 zł.
Do tego mają bardzo duże rozmiary, że Kama by się w tym utopiła. Inne apteki nie prowadzą wogóle tego dofinansowania...ręce mi opadły :cry:

Chyba z tego wogóle zrezygnuje...

gosia78 - 2013-05-06, 16:21

Dziewczyny możecie podesłać mi wniosek o dofinansowanie do pieluchomajtek ? Proszę :)
BeataR - 2013-05-07, 07:37

nam wypisuje pediatra, ma swoje w przychodni, ty nic nie wypisujesz.
gosia78 - 2013-05-07, 12:16

Już zalazłam na stronie PCPR-u.
Majka70 - 2013-05-15, 22:11

A ja skorzystałam dziś po raz pierwszy z dofinansowania na pieluchy i w sklepie medycznym zapłaciłam za 60 sztuk oryginalnych pampersów 27 złotych. Skoro NFZ płaci za nie 70%, to bardzo drogie te pieluchy. Nic dziwnego że potem na nic nie mają pieniędzy!
grazynam69 - 2013-11-19, 15:23

Majka70 napisał/a:
A ja skorzystałam dziś po raz pierwszy z dofinansowania na pieluchy i w sklepie medycznym zapłaciłam za 60 sztuk oryginalnych pampersów 27 złotych. Skoro NFZ płaci za nie 70%, to bardzo drogie te pieluchy. Nic dziwnego że potem na nic nie mają pieniędzy!

możesz napisać podanie do PCPR-u o dofinansowanie tych 30 %, ja tak zrobiłam i pieluszki mamy za darmo :tak:

mimi3 - 2014-01-04, 18:06

NFZ od 1 stycznia wprowadził nowe kody na wszelkie artykuły
na pieluszki to np: P 101

halus504 - 2014-01-05, 18:01

Idę we wtorek po zlecenie to się okaże co znowu wymyślili ;-)
aga1 - 2014-01-20, 17:06

Podpowiedzcie jak to z tymi pieluchami, dziś byłam po zlecenie i P. doktor mówi że są teraz problemy. Podobnież musi być stopień głęboki, albo jakieś inne problemy. Mam jeszcze na 3 miesiące i mi wypisała , może się uda pod 101 to wady wrodzone czy coś takiego.Proszę o podpowiedź bo nasza doktorka czasami uczy się odnas. :-D
mimi3 - 2014-01-20, 22:28

najlepiej przedzwoń do nfz czy zasady przyznawania pieluszek się zmienił i jeśli tak to na jakich zasadach.
Z tego co ja osobiście w tym roku zaznałam to zmiana kodu na pieluszki,ale nawet będąc w nzf żadnej wzmianki o zasadach przyznawania nie słyszałam,ale kto wie ...
już od jakiegoś czasu w końcu pediatra potrzebował zaświadczeń od neurologa bądź urologa o zasadności wydania wniosku na pieluchy.

klaudia - 2014-06-22, 11:26

ja mam pytanie odnośnie pieluszek , wiecie ktoś może jak to teraz dokładnie wygląda z tym dofinansowaniem,komu się należy itp ? ;-)
ja byłam ostatnio w NFZ podbić wniosek na fotelik i tam zaczepiła mnie jakaś pani również z niepełnosprawnym dzieckiem i mówi do mnie " a wie pani że teraz pieluchy się należą dzieciakom od urodzenia , niech się pani stara o te dofinansowanie" a ja zgłupiałam , bo do tej pory byłam przekonana że się należą dopiero dzieciom od 3 roku życia .
Słyszał coś ktoś :-? ;-)

gosiulkat - 2014-06-22, 15:10

Jak 2 miesiące temu byłam w nfz to pani spojrzała na datę urodzenia Ali więc wydaje mi się, że raczej od 3 rż są
pafi - 2014-06-25, 01:50

A powiedzcie mi jak to jest a oryginalnymi pampersami jedni sprzedają inni nie bo ponoc prawdziwy pampers jest traktowany przez NFZ jako srodek kosmetyczny i niby nie jest refundowany.. jakieś kręty czy być może interpretownie przepisów sam już nie wiem kto ma racje.
gosiulkat - 2014-06-25, 19:39

Ja dostałam oryginalne pampersy
Mama Ewy - 2014-06-25, 23:07

Ewa ma od 3 roku życia.
Ma seni i bardzo sobie chwalę,są chłonne.

aneta030 - 2014-08-26, 21:10

Witam czy orientujecie się dziewczyny czy dalej utrzymuje sie ten limit wiekowy od 3-go roku życia jeśli chodzi o dofinansowanie dla naszych dzieci . bo słyszałam ze od tego roku od stycznia pozmieniały się przepisy pytałam naszej Doktor Pediatry ale sie nie orientowała w temacie :-?
szałwia - 2014-08-26, 21:43

Na stronie aksonu
jest odpowiedni załącznik do rozporządzenie Ministra Zdrowia - ten aktualny z grudnia 2013.
Przy pieluchomajtkach nie ma informacji na temat wieku, czyli rozumiem, że nie jest to ograniczeniem, jak w przypadku np. wózka - od 3 roku życia.
Tak więc przestrzeganie 3 roku życia w tym przepadku jest jak dla mnie nadinterpretacją przepisów przez panie z nfz... ;-)

aneta030 - 2014-08-26, 22:07

ciekawe co na to nasza Pani Doktor ,wierzcie mi czy nie ale u nas sie trzeba prosić nawet o to co sie nam należy , ostatnio na wizycie jak zapytałam o pampersy z NFZ -tu to Pani doktor spojrzała na mnie i mówi: " no ale ona nie ma przecież nic z pęcherzem , to nie są dzieci które cały czas robią w pampersy nauczy się" . :shock: Paranoja !!
aga1 - 2014-08-29, 14:36

Nie rezygnuj nasza P. doktor też nie wszystko rozumie i wiele rzeczy uczy się od nas . A co do pampersów to my też używamy seni i jesteśmy zadowolone, co do jakości.
emilka - 2014-09-09, 17:20

Ja byłam dziś w nfz podbić wniosek na ortezy i zapytałam o pieluchy dla dziecka. Pani mnie poinformowała że wprawdzie ograniczenia nie ma ale nie każdy dostanie. Sam zespół nie ma szans na przejście. Najlepiej żeby było do tego coś neurologicznego. To wsZystko mają nasze dzieciaki tylko kwestia żeby lekarz dobrze opisał.
Marta Witecka - 2014-09-09, 17:23

Edytko, ale Wam chyba tematów neurologicznych nie brakuje.
Ja też doświadczałam tego, że wszystko zależy od odpowiedniego ujęcia.
:tak:

gosiulkat - 2014-09-09, 17:39

Nam wniosek pediatra zawsze wypisuje, a problemów neurologicznych nie mamy. Idź do innego lekarza.
nefre - 2014-09-09, 22:11

Lekarz musi napisać we wniosku: NIETRZYMANIE MOCZU. To wystarczy. Sam zD faktycznie nie wystarcza do wypisania takiego zlecenia, ale z tym wpisem, jest to osiągalne.
Powodzenia :-)