Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie z PFRON- u

hanka - 2007-12-03, 14:40
Temat postu: Dofinansowanie z PFRON- u
Piszecie o dofinansowaniu do zakupu komputera, fotelika itd.
W PCPR w moim rejonie dowiedziałam sie ,że można się starać o dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego:
1) rowerek stacjonarny,
2) rowerek trójkołowy(dla osób z zachwianiem poczucia równowagi),
3) urządzenia masujące,
4) urządzenia do masażu wodnego,
5) piłki rehabilitacyjne,
6) piłki lekarskie,
7) trenery dłoni,
8) klocki, wałki,kliny, maty rehabilitacyjne, materac rehabilitacyjny,
9) pufy, worki rehabilitacyjne,
10) krzesło rehabilitacyjne ( taboret),
11) steper,
12) rotor,
13) bieżnia mechaniczna,
14) orbitek,
15) klocki,i gry wypukłe, zabawki dźwiękowe dlla dzieci,
16) rower tandem(przy znacznym stopniu niepełnosprawności).

RENIA - 2008-01-15, 13:05

jesli chodzi o rower trzy kołowy to z jakiego programu mozna się starac
RENIA - 2008-01-15, 13:08

a jeśli chodzi o buty bartka czy też mozna starac sie o dofinansowanie z pefronu w temacie dofinansowań to nie bardzo się znam wiem tylko o turnusach
Asiulinka27 - 2008-01-15, 14:23

No właśnie.... czy buty z Bartka też są dofinansowywane?
anilah17 - 2009-01-20, 08:58

Może ktoś wie czy na dziecko z zd można się starać o dofinansowanie na wykończenie łazienki.Mamy nowy dom i wykończoną malutką łazienkę,mam pomieszczenie na drugą ,ale nie mam kasy na jej wykończenie.Jeśli ktoś wie będę wdzięczna za odpowiedź.
Alicja - 2009-01-20, 09:03

anilah-można spróbować.
Podstawa to dobra argumentacja :spoko:
a czasami i dobre serce pań w PFRONie.

Iwona K - 2009-01-20, 12:17

Na wykończenie to nie, ale na dostosowanie do potrzeb osoby niepełnosprawnej, można próbować.
anilah17 - 2009-01-20, 12:22

Dziękuję za odpowiedz.,Muszę spróbować może coś dostane,przynajmniej na dostosowanie.
esterapezda - 2009-01-20, 12:56

jest taki program jak' likwidacja barier architektonicznych' czy cos takiego i w ramach tego programu mozna sprobowac uzyskac pieniadze
Alicja - 2009-02-11, 11:58

Mniej pieniędzy na pomoc niepełnosprawnym

Z powodu cięć budżetowych dotacja na rehabilitację niepełnosprawnych będzie niższa o 99 mln zł. PFRON wyda mniej pieniędzy na pomoc tym osobom.

W 2009 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może ograniczyć realizację własnych programów rehabilitacji. Z planu finansowego PFRON na ten rok wynika, że fundusz miał otrzymać dotację z budżetu państwa w wysokości 747 mln zł. Z powodu cięć budżetowych kwota ta ma być jednak zmniejszona o 99 mln zł, czyli o 13,2 proc.

Głównym zadaniem funduszu jest pobieranie wpłat obowiązkowych od tych pracodawców, którzy nie zatrudniają określonej liczby osób niepełnosprawnych, i wypłata pomocy finansowej dla tych, którzy przyjmują ich do pracy.

- Na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych i refundacje składek ZUS PFRON przeznaczy w tym roku 3,7 mld zł, czyli o 700 mln zł więcej - mówi Tomasz Leleno, rzecznik PFRON.

Cięcia nie mogą jednak objąć tego zadania, gdyż jego realizacja jest zagwarantowana ustawą z 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 14, poz. 92 z późn. zm.). Tomasz Leleno podkreśla, że cięcia nie będą dotyczyć tego zadania i pracodawcy nie muszą się obawiać, że z powodu oszczędności w tym roku zabraknie pieniędzy na dofinansowania wynagrodzeń lub refundacje składek.

Wszystko wskazuje, że PFRON będzie musiał ograniczyć środki na realizację własnych programów na rzecz osób niepełnosprawnych. W drugiej połowie lutego ma się odbyć posiedzenie Rady Nadzorczej funduszu, która zdecyduje o realizacji poszczególnych programów w 2009 roku.

Już w styczniu PFRON zapowiedział, że w tym roku nie przeprowadzi naboru wniosków o dofinansowanie do zakupu samochodu przez osoby niepełnosprawne w ramach pilotażowego programu Sprawny dojazd. Przyczyną był m.in. brak pieniędzy na ten cel, gdyż z planu finansowego funduszu wynika, że PFRON będzie mógł przeznaczyć w tym roku na realizację własnych programów tylko 301 mln zł. To kwota ponad połowę niższa od tej, którą przeznaczył na ten cel w 2008 roku.

Obecnie Fundusz prowadzi m.in. program Student, dzięki któremu pomoc na kształcenie otrzymują niepełnosprawni studenci, oraz program Uczeń na wsi, którego celem jest poprawa warunków kształcenia niepełnosprawnych uczniów z obszarów wiejskich.

źródło GP

Nadziejka - 2009-05-11, 21:23

Komputery i wózki. Są pieniądze - nie przegap terminu
"Ruszyły długo oczekiwane przez osoby niewidome i niesprawne ruchowo, popularne programy celowe PFRON: „Pegaz” i „Komputer dla Homera”. Wnioski przyjmowane będą tylko do 5 czerwca br."

więcej TUTAJ

labi - 2010-04-07, 11:04

Ja kupiłem krzesło rehabilitacyjne do komputera dla mojego dziecka, na szczęście udało się dostać dofinansowanie bo inaczej nie było by mnie stać na nie.
grażyna - 2010-04-07, 12:25

Tata czy akwizytor? Tak bez przedstawienia trudno wyczuć.
gr0szek - 2010-04-07, 13:58

Ponieważ maskuje się system operacyjny (wchodzi pewnie przez jakieś web-proxy), stawiam na gorszą opcję. Olać... :papa:
julina - 2010-04-07, 14:17

Kurcze dziewczyny czy to prawda, ze dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych z PFRON-u można dostać dopiero gdy dziecko skończy 3 lata?? Dzisiaj tak mi powiedziała Pani urzędniczka :okular: i przyznam, że mnie zatkało.
Lusi - 2010-04-07, 17:53

Nieprawda, ponieważ nasze zakątkowe dzieciaki jeżdżą na turnusy z dofinansowaniem nie mając roczku.
O dofinansowaniach do turnusów ze środków PFRON i nie tylko dyskutujemy :arrow: w tym wątku

romaya - 2010-04-07, 17:55

Nam też tak mówiono, a kiedy poprosiłam o przepis, pani się wycofała i wniosek przyjęła. Na początku wręcz twierdziła, że "nikt pani tak małego dziecka nie przyjmie na turnus" :lol:
Alicja - 2012-06-09, 11:58

eBIFRON to nowa elektroniczna publikacja Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. Informator, dostępny na stronie internetowej PFRON, skierowany jest do wszystkich zainteresowanych tematyką niepełnosprawności.
>>>>> czytaj dalej

grażyna - 2012-08-08, 12:07

Nie wiem, czy słyszałyście o programie PFRON-u Aktywyny samorząd . Może komuś się przyda.

Cytat:
Formy wsparcia przewidziane i opisane dalej w programie adresowane są do uprawnionych osób fizycznych. Dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Program obejmuje następujące obszary wsparcia:

obszar A – pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
obszar B1 – pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem,
obszar B2 – pomoc w zakupie urządzeń lektorskich,
obszar B3 – pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich,
obszar B4 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu komputerowego i oprogramowania lub urządzeń lektorskich albo brajlowskich,
obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
obszar D – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
obszar E – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
obszar F – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

affelti - 2012-08-10, 19:19

Szkoda, ale chyba z tego programu nasze dzieci nie skorzystają, a jeśli już to niewiele osób. Mogli ponowić dawnego "uczeń na wsi" :okular:
Grażyna O. - 2013-03-22, 23:23

W tym roku rusza Pilotażowy program „Aktywny samorząd”
Jak na razie niewiele wiadomo, ale samorządy już dostały formularz wystąpienia w sprawie przyznania środków na jego realizację. Warto zainteresować się w swoim PFRONie o ten program (komputer, oprogramowanie)

W ramach tego programu można będzie uzyskać:

Cytat:
Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową:
Obszar A – likwidacja bariery transportowej:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu,
Zadanie 2 – pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,
Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:
Zadanie 1 – pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
Zadanie 2 – dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,
Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:
Zadanie 1 - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
Zadanie 2 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
Zadanie 4 – pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny,
Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Moduł III – szkolenia kadr samorządów oraz organizacji pozarządowych z zakresu problematyki niepełnosprawności.

Źródło

kasia551210 - 2013-03-25, 11:14

Witam. Nie wiem gdzie to napisać. Miałam zamiar kupić, ( a jeśli kupie to za własne pienidze) Bartoszowi rower trójkołowy ( moze ktoś wie czy naszym dzieciom należy sie taki rower???? Bartosz jest sprawny ruchowo, ale nie nauczył sie jeżdzić normalnym rowerem ma zaburzoną koordynację ruchową. niema prawidłowej równowagi, i ja wiem że ten rower jest mu potrzebny, bo ma mniejszy ale wyrasta z niego, i dziś byłam, to nie wiem czy mu sie należy nie chodzimy na żadną rehabilitację ruchową. Musi byc jakaś dydsfunkcja ruchu, to on nie ma, jaki lekarz mi napisze że jest potrzebny. :cry: :-x . JAk myślicie jest po co chodzić i składać. ???????????
Rower nie - turnus nie to co mu się należy w szkole też pod górkę. Ręce nieraz opadają. Pozdrwiam wszystkich.

Alicja - 2013-03-25, 12:02

Kasia, jeżeli tylko uważasz, że dziecku rower jest niezbędny, przyda się w rehabilitacji to nie ma się nad czym zastanawiać,pytać, dopytywać pań urzędniczek czy się należy czy nie tylko zebrać potrzebne papiery i złożyć wniosek :tak:
Myślę, że każdy lekarz rehabilitacji medycznej lub neurolog napisze, że rower trójkołowy jest wskazany w rehabilitacji-przecież to oczywista oczywistość ;-)
Jeśli rzeczywiście masz problem, nie wiesz jak się do tego zabrać to zadzwoń może do tej firmy klik.W swojej ofercie mają rowery trójkołowe i wg reklamy na stronie pomagają załatwić formalności.
Powodzenia :spoko:

kasia551210 - 2013-03-25, 12:10

Dzięki Alicjo. Dziś byłam w CPR, i tak troche mnie Pani zbyła z tropu, Bartosz ma rower ale jest juz za mały i tak pomyslałam że jeśli jest taka możliwość, to bym mu zmieniła, jeszcze zobacze u koleżanki jak on by sobie dawał radę, na takim rowerze juz dla dorosłych. Powiedziała że w każdej chwili taki wniosek można wziąść i pozałatwiać i złożyć. Po świętach się za to wezmę. :prosze: :prosze:
Alicja - 2013-03-25, 12:45

kasia551210 napisał/a:
Dzięki Alicjo. Dziś byłam w CPR, i tak troche mnie Pani zbyła z tropu,

Panie chyba przechodzą specjalne szkolenie jak skutecznie pozbyć się petentów, częstą formułka jest : No wie Pani, może i się należy, ale nie warto składać wniosku, bo i tak nie mamy pieniędzy. :]

grażyna - 2013-03-25, 15:11

Kasiu, jeśli "ma zaburzoną koordynację ruchową. niema prawidłowej równowagi," jak sama napisałaś to chyba są wskazania do takiego roweru.
Zresztą ja np. pisałam o dofinansowanie roweru rehabilitacyjnego, bez słowa trójkołowy, bo według mojego PCPR należy się na sprzęt rehabilitacyjny domowy, a rower trójkołowy jest do jeżdżenia poza domem. Bez komentarza :cool2: . Czyli co PCPR to obyczaj ;-) .
Zaświadczeniem lekarskim był świstek podpisany przez lekarza rodzinnego: "wymaga sprzętu w postaci roweru rehabilitacyjnego" czy coś w tym stylu jednozdaniowo.
Składaj :tak: .

Alicja - 2013-03-25, 15:19

Wyczytałam na innym forum, że kobitki składają wniosek na rower trójkołowy "na likwidację barier technicznych" ( rower niestacjonarny i nie kawalifikuje się do sprzętu rehablitacyjnego)

Ale jak Graża napisałaś co PCPR to inna interpretacja przepisów.

Kalinka - 2013-03-25, 19:00

Moje dziewczyny maja rowery z bocznymi kołami amortyzowanymi i w sumie jestem zadowolona. Nie bardzo mam porównanie z trzykołowym, nasz jest taki:

Alicja - 2013-03-25, 19:02

Rower od p. Misiarza?
Kalinka - 2013-03-25, 19:03

Tak, od Misiarza.
Alicja - 2013-03-25, 19:04

A jaki wniosek składałaś o dofinansowanie?
Kalinka - 2013-03-25, 21:16

Odpowiedź trochę nie w tym wątku, bo nie składałam wniosku o dofinansowanie, tylko kupiłam z własnej kasy. Koszt w tamtym roku to było coś w okolicy 1700 zł za sztukę.
kasia551210 - 2013-03-25, 21:43

Tak, ale Bartosz ma ponad 14, lat i waży 60 kg. Ma taki rower trójkołowy niemiecki, ale jest juz za mały. A mam juz chętnych na stary rower. :tak:

Jak już pisałam, będziemy starać się w CPR.

ewa i julka - 2013-03-27, 19:45

Ja walczyłam z PCPR-em o dofinansowanie do programu logopedycznego Julka miała wtedy 3 latka. Jak poszłam po wniosek to "miła" pani mi powiedziala "po co dzieku 3 letniemu program i tak nic przeciez nie zrobi".Nie chciała mi wydać wniosku więc ściągnełam z internetu to znowu nie chciala przyjąć, ale nie dałam za wygraną.A po trudach program Mówiace obrazki wtedy dostała.Teraz składałam kolejny wniosek o materialy potrzebne w terapii logopedycznej , też była przeprawa,narazie czekam i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.Oby, bo te pomoce naprawde by się bardzo przydały.
Grażyna O. - 2013-03-31, 22:38

Ewa starałaś się o dofinansowanie ze środków PFRON zadań z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się?
Z tego zakresu nie dostaniesz częściej niż co 5 lat.

gosia78 - 2013-04-01, 09:43

Wnioski z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się można składać co trzy lata.
affelti - 2013-04-01, 13:53

gosia78 napisał/a:
Wnioski z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się można składać co trzy lata.

U nas też można składać co 3 lata, chociaż wiem dobrze że niektóre pcpr przyjmują wnioski dopiero co 5 lat. Co kraj to obyczaj :roll:

grażyna - 2013-04-01, 15:36

I dają dużooo mniejsze wsparcie procentowe jak ktoś stara się po raz drugi. Nawet jak minie 6 lat, nie tylko 5 czy 3.
ewa i julka - 2013-04-01, 18:36

Ja składałam wniosek o dofinansowanie w zaopatrzenia w sprzet rehabilitacyjny.Tak wyczytalam na jakimś forum juz nie pamietam gdzie, i rodzice sie wypowiadali że na pomoce logopedyczne właśnie na tym wniosku składali.Częsc z nich otrzymala pieniążki więc myśmy też złożyli i czekamy na jakąś decyzj. Chcac złozyć w tym roku wniosek na jakiś program logopedyczny to mi powiedziano że nie ma szans, bo muszą być konkretne dysfunkcje (chyba tak sie to mówi)spełnione, a moja Julcia się nie kwalifikuje.
aga1 - 2013-04-02, 19:40

Dziewczyny, a jeśli chodzi o dofinansowanie na łamanie barier w pcpr, to jak miałam dofinansowanie w 2010 w maju ,to znaczy że już w tym roku mogę znów próbować :idea: czy za rok .
kasia551210 - 2013-04-04, 10:39

Dziewczyny mam prośbę. Chcę zanieść lekarzowi rodzinnemu wniosek o wypełnienie wniosku na rower (ciężko się zabrać ;-) ). Proszę o poradę
w
I części należy uzasadnić potrzebę korzystania z roweru trójkołowego. (słabe napięcie mieśnowe, zaburzona równowaga, niemozność uczenai się na zwykłym rowerze
II części co da nam jazda rowerem . Liczę na pomoc. przy takiej pogodzie szare komórki zanikają :cry: . prosze o pomoc. z góry dziękuje, :prosze:

Ps. Chce by było napisane więcej iniz po 1 zdaniu. (pomogę Pani dr. by nie traciła czasu) ;-)

mimi3 - 2013-04-04, 19:29

Kasiu bardzo ważne jest to że na rowerku ćwiczymy rewelacyjnie rzepkę kolanową,a jak wiadomo u naszych dzieci mających że tak powiem luzy,często dochodzi do wypadania rzepki ! Poza tym na rowerze traci się masę tłuszczową a nabiera mięśniową ;-)
I co może być ważne w naszym miejskim oddziale musiał być dopisek że rower z podstawką do ćwiczeń stacjonarnych, w podmiejskich oddziałach wiem że nie było trzeba kupować z dostawką. Nas taka podstawka stacjonarna kosztowała ponad stówkę :-x

kasia551210 - 2013-04-04, 19:58

My staramy się o rower trójkołowy - miejski . Mamy stary ale juz za mały (jeździmy nim na wycieczki rowerowe po 20 km w ciagu dnia , bądź dojeżdzamy do szkoły około 5 km. Chociaż nie za bardzo mamy ścieżki rowerowe.
Tak wymyśliłam pomoc dla Pani doktor.

Problem – forma pomocy.
Chłopiec o obniżonym napięciu mięśniowym, co wpływa na opóźnienie i trudności w rozwoju psychoruchowym. Dysfunkcje zmysłu przedsionkowego (zwanego zmysłem równowagi) wpływają m.in. na trudności z utrzymaniem właściwej postawy ciała, orientacji w przestrzeni, utrzymywaniem równowagi, koordynacji ruchowej i wzrokowo-ruchowej. U Bartosza występuje zaburzenie koordynacji ruchowej oraz brak prawidłowej równowagi co wpływa na niemożność nauczenia się jazdy na zwykłym rowerze.

Zakupienie takiego roweru trójkołowego – jest formą rehabilitacji ruchowej. Korzystnie wpłynie na wiele sfer, m.in. zdobywanie nowych doświadczeń i tym samym wspomoże rozwój poznawczy dziecka. Sprawność ruchowa daje szansę na większą samodzielność. Rower taki zalecany do wzmocnienia siły mięśniowej, a w szczególności mięśni kończyn dolnych, brzucha oraz pośladków, lepsza przemiana materii, co u Bartosza wpłynie pozytywnie na jego nadwagę ciała. Ponadto używając go w codziennym życiu polepszy jego lepszy rozwój społeczny a tym samym jego ogólne funkcjonowanie. Używając go do jeżdżenia m.in. do szkoły, a także wycieczek rowerowych jest to również aktywne spędzanie czasu wolnego przez niego niestety tak ograniczonego.

kasia551210 - 2013-04-05, 16:33

Dziś byłam u naszej pediatry czy mi wypełni wniosek o rower trójkołowy z CPR odpowiedziała że nie ma takich uprawnień, może wg niej ortopeda. Teraz jak się zapisze do specjalisty ortopedy z miesiąc poczekam i lekarz obejrzy Bartosza i zdecyduje się mi wypełnić druk to w CPR nie będzie juz pieniędzy na ten cel :-x :glupek: . Na forum piszą inni, że wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego. Już poprostu ręce mi odpadają. A po odwołaniu się do mazowieckiego PFRONu z związku nieprzyznania nam dofinansowania do turnusu aż mi się niechce do nich iść, łaskę o wszystko robią, a jeszcze mówią , że sie korzysta. :-x :-x . ALe czekam tylko na pismo od starosty w sprawie dofinansowaniado turnusu, jak on bedzie się tłumaczył. A jutro mam zebranie w Stowarzyszeniu - które niestety słabo działą, i będzie ktoś z przedstawicieli radnych i Pani kierownik z CPR. Zobaczymy jaka będzie dyskusja. opiszę jak wrócę. :-x :evil:
grażyna - 2013-04-05, 19:46

Mi tego typu zaświadczenia wystawia lekarz rodzinny. Jedno-zdaniowo to załatwia. Może idź do niego jeszcze raz. Skoro PCPR wymaga pieczątki lekarza rodzinnego to czemu on Ci stwarza problem(chyba, że z nim masz na pieńku ;-) ). Tam naprawdę wystarczy jego "wymaga roweru rehabilitacyjnego", a te uzasadnienie to skróć trochę i umieść w swojej części wniosku.
kasia551210 - 2013-04-06, 08:31

Nie MUSI być wypełnione przez specjalistę, a lekarz rodinny nie ma takich uprawnień, by wypełnić wniosek, by Bartosz mógł jeżdzić na rowerze :-x Ale będę załatwiać. A na pienku mam, one siędzą w biurach dla nas a nie my dla nich łaski nie robią, a że kroś podważy ich kompetencje, to juz inna sprawa ;-)
grażyna - 2013-04-06, 08:55

Widzisz to w naszym PCPR jest lepiej,na rower i na matę do hydromasażu przedstawiałam od rodzinnego. Wózek i buty to owszem, od specjalisty bo to szło do NFZ najpierw.
justa_25 - 2013-05-31, 10:51

Mam pytanie : czy mogę się starać o dofinansowanie z PRFON-u na wibrator logopedyczny ???
kasia551210 - 2013-06-07, 18:14

Mam pytanie. Miesiąc i tydzień temu złożyłam wniosek na rower trójkołowy dla Bartosza do naszego PCPR i pani niedzwoni. Dziś dzwoniłam do sprzedajacego bo podobał nam sie za 1380 zł ale juz niema w ofercie tych rowerów dopiero za około 2 miesiace , a jak sie dowiedziałam w naszym PCPR nawet wstrętne babsko nierozpatrzyło mi wniosku. (dowiedziałam się od pani która zajmuje się turnusami) . I teraz chyba na nowo muszę złozyć wniosek
1 raz ze juz tego roweru niema w ofercie jak będzie za 2 miesiace i 1 miesiac będą rozpartywać to dostanie Bartosz na jesieni.
2 inna będzie kwota roweru
i weś się człowieku nie denerwuj (szalak mnie trafia, chyba jest to robione specjalnie - bo pisałm skargę o turnus) ale pisma poszyły i tak dalej :tak: :tak:

A mam pytanie ile PCPR ma czasu na rozpatrzenei wniosku ??? a mam
prośbę który wybrać rower
ten od misiarza http://www.misiarz.pl/ind...c=0&NrM=1&Poz=1
czy tolka http://sklep.rowmot.eu/ro...gi,sp,152,673#p
- zapytam sie jeszcze Bartosza ;-)

Po niedzieli musze wybrać sie jeszcze raz do PCPR - niemam juz siły do nich. Dla potrzebujacych z pomocy rodzinie to zostaną okruchy. :-x :-x

Alicja - 2014-05-19, 14:05

Program „Aktywny samorząd” dla rodziców z niepełnosprawnościami
mimi3 - 2014-05-21, 18:05

Kasia PCPR zazwyczaj rozpatruje wnioski dopiero jak wiedzą ile mają pieniążków na dofinansowania.